Skocz do zawartości

Filmik - wodospad


jacek LP

Rekomendowane odpowiedzi

...drugi link - nic nowego w tym sensie, że oni zawsze byli wykształceni jak cholera, przecież wszyscy (prawie) mają "koledż" ukończony, tylko z czytaniem nie za tęgo....

 

A najgorsze, że nasze szkolnictwo idzie w tym, jakże słusznym, kierunku, co widać i słychać w różnych tele.... :cry: U nas "poziom niewiedzy" też już poraża... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hameryki to tutaj kolejny śmieszny link. Ale nie tylko tam ludzie żyją w ignorancji. Parę lat temu udało mi się wkręcić mojemu superwizer'owi (coś a'la brygadzista w Anglii) że w Polsce po ulicach biegają pingwiny :lol:

 

A co do szkolnictwa, to żaden system nie jest doskonały. Pytanie brzmi: czy lepiej gdy ludzie są ogólnie nie wyedukowani, jak np. w stanach gdzie uczą się głównie tego co jest im potrzebne w pracy/zawodzie. Czy lepiej gdy są wręcz prze-edukowani, spędzając wiele czasu na zdobycie ogólnej wiedzy, której nie wykorzystają w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie tylko tam ludzie żyją w ignorancji. Parę lat temu udało mi się wkręcić mojemu superwizer'owi (coś a'la brygadzista w Anglii) że w Polsce po ulicach biegają pingwiny

To prawda Anglicy sa niewyksztalceni, glupi i przekonani, ze sa najlepsi na swiecie.

Po ukonczeniu 16 lat ida do pracy bo:

- zarobia 200 funtow tygodniowo - a chodzac do szkoly dostana tylko 30 funtow (tez tygodniowo). :)

 

A skoro o Anglikach - Ci co tu byli zapewne orientuja sie w mnogosci akcentow, dialektow, belkotow w jezyku mowionym.

Jeszcze 20-30 lat temu ludzie potrafili bezblednie okreslic z ktorej okolicznej wioski jest przyjezdny...

Pytanie na dzis - jaki to ma zwiazek z glupota czy wrecz uposledzeniem umyslowym dzemojadow ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Anglików, to należy dodać że jest to bardzo agresywny naród.

 

Tylko w gębie. Agresywny Angol po dyskotece drze jape, agresywny Polak daje w jape. Ot, taka mala roznica. Choc to nie jest ich najwieksza wada imho. Gorsza jest pospolita zaplecowosc. Tam kazdy KAZDEGO jedzie za plecami. Dziekuje za takie towarzystwo - wrocilem ;)

 

ps. jesli jest roznica miedzy londynczykiem a anglikiem to przepraszam, mam na mysli tych pierwszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo może w tym Londynie jest tylu prawdziwych londyńczyków, co warszawiaków w Wawie :P .

 

EDIT: A w ogóle nie ma takiego miasta Londyn! Jest Lądek, Lądek Zdrój, tak...

 

Szczególnie to widać w piątki na wylocie ze stolycy i poniedziałek jak warsiawiacy wracają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie to widać w piątki na wylocie ze stolycy i poniedziałek jak warsiawiacy wracają....

W śląskiej aglomeracji jest podobnie. Piątek po południu i niedziela wieczór to czas wędrówki ludów. Coś mi się wydaje, że prawdziwych tubylców jest ilościowo podobnie w proporcjach jak Palestyńczyków w Izraelu :devil: . Dla usprawiedliwienia dodam, że ja też jestem z tych "napływowych" :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dąbrowie wiekszosc naplywowych Robercie :) W moich okolicach wiekszosc rodowitych. Jak to zwą... za rzeką. Bardzo duzo ludzi ma tutaj podwojne obywatelstwo. Ja niestety/stety niemieckiego nie posiadam. Cos tam dziadzio ich tlukl chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam.

Zaleznosc jest taka ze:

-Jeszcze niedawno wszelkie migracje odbywaly sie z wioski do wioski nie dalej jak kilka mil - dowod - zroznicowanie akcentu.

-nowa krew ostatnio pojawila sie jak Wikingowie na imprezy wpadali - dawno

-a jak sie za przeproszeniem miedzy soba rozmnazaja to wiadomo z jakim skutkiem - stad tez agresja i uposledzenia umyslowe - inteligencja na poziomie pudla...

Jak sie patrzy na twarze niektorych ... szkoda gadac - debile po prostu.

W wiekszych miastach problem nie jest tak widoczny - ale w tych mniejszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz full rechts Michale.

Jak kiedyś z ciekawości poczytałem sobie o historii Dąbrowy Górniczej to z mocno pobieżnego porównania wyszło, że praktycznie całą ludność miasta z czasów przed wybudowaniem nieboszczki Huty Katowice dałoby się zmieścić na jednym z większych dzisiejszych osiedli przy dużej ilości pustostanów :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę spróbować czy aby nie za mdły .

pachnie mi to cytatem - skad ?? seksmisja ?

W którym markecie mogę sobie kupić swoją nagrodę?

Jak juz do Polandii sie w koncu wybiore - to przywioze - slowo skauta ;)

A, i dla pewności zapytam: czy od jedzenia dżemu nie można uwstecznić się w rozwoju?

yyy ??? ja jem codziennie y fszytsko f poszontku se mna jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę spróbować czy aby nie za mdły .

pachnie mi to cytatem - skad ?? seksmisja ?

W którym markecie mogę sobie kupić swoją nagrodę?

Jak juz do Polandii sie w koncu wybiore - to przywioze - slowo skauta ;)

A, i dla pewności zapytam: czy od jedzenia dżemu nie można uwstecznić się w rozwoju?

yyy ??? ja jem codziennie y fszytsko f poszontku se mna jest :D

Po kolei:

1) Trafiłeś! :jupi: Seksmisja. nagroda: słoik dżemu ;D

2) Adres dogadamy via PW we właściwym czasie :wink:

3) Ostatnia porcja dżemu, którą skonsumowałeś była zanieczyszczona powidłami? Czy klawiatura Ci sepleni :devil:

 

W ilości słoików jesteśmy teraz na remis. Gramy dalej, żeby wyłonić dawcę przysmaku? :wink: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.