Skocz do zawartości

Esky 0404 zmiana MODE-2 na MODE-1


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

Napotkałem na problemu modu w nadajniku owym.

Zanabyłem go wyposażony w MODE-2, a ja akurat śmigam na MODE-1.

Pogmerałem trochę w internacie :) i przeróbki dokonałem.

 

 

 

Do zmiany trybu MODE nadajnika ESKY 0404 potrzebne nam będą dwa narzędzia :

- śrubokręt krzyżakowy

- penseta.

 

Zmiana w nadajniku ESKY 0404, który zazwyczaj sprzedawany jest w systemie MODE-2 na MODE-1 ogranicza się do kilku prostych czynności. Cała operacja zajmuje ok 10-15 minut.

 

Po wyjęciu akumulatorów odkręcamy cztery śruby mocujące tylną pokrywę. Otwieramy nadajnik i odchylamy tylną ściankę ( możemy odpiąć dla wygody kabel zasilania ).

 

mnesky1.jpg

 

 

Po odchyleniu ścianki ściągamy z prawego drążka blaszkę dociskową po uprzednim wykręceniu mocującej ją śrubkę. Zdejmujemy przy pomocy pęsety sprężynkę dociskową, odkręcamy i wyjmujemy docisk tej sprężynki, a następnie wyjmujemy element dociskający ( pionujący ) przy pomocy tej sprężynki drążek. Elementy te możemy przetrzeć szmatką, gdyż fabrycznie są dość zdrowo upaprane wazeliną techniczną.

 

mnesky2.jpg

 

Na zdjęciu poniżej widzimy wyjęte elementy. Elementy te następnie montujemy w lewym drążku. Wpierw wkładamy docisk drążka (1) , następnie przy pomocy pęsety zakładamy na docisk sprężynkę (2). Wkładamy w gniazdo górny uchwyt sprężynki (3) , delikatnie naciągamy sprężynkę i kotwiczymy ją w tym uchwycie.

Dokręcamy blaszkę dociskową drążka (4).

 

mnesky3.jpg

 

W lewym dolnym rogu otwartego nadajnika widzimy płytkę drukowaną. Na płytce tej znajdziemy u dołu dwa przełączniki dwupozycyjne. Ustawiamy je w sposób pokazany na fotografii, tzn lewy przełącznik w dół, prawy w górę. Wpinamy kabel zasilający i zamykamy nadajnik. Wkładamy akumulatory.

 

Opis mój jest sprzeczny jest z opisem, który znalazłem na epheli.pl gdzie podano :

 

MODE 1 - lewy dół, prawy dół

MODE 2 - lewy dół, prawy góra

MODE 3 - lewy góra, prawy góra

MODE 4 - lewy góra, prawy dół

 

mnesky4.jpg

 

U mnie zadziałało ustawienie które przedstawiłem.

Oczywiście nie biorę jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki przestawienia nadajnika w sposób który podałem.

 

Wspomniany opis epheli : http://epheli.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=407&mode=thread&order=0&thold=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.