Skocz do zawartości

Pierwszy projekt.- Pomocy! :D


Kostka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Widzę duży profesjonalizm na tej stronce, więc na pewno mi coś poradzicie.

 

Do rzeczy. Robię z kolegą łódź. I teraz dla ułatwienia wymienię w punktach.

 

Wyiary- możliwie mały w długość do 30- 40cm.

 

-Kadłub: kadłub zamierzamy wykonać z drewna dzięki czemu będziemy mogli dobrać wszytko i idealnie dopasować. Jeżeli macie lepszy pomysł piszcie.

 

Elektronika- łódź ma być RC. Wykorzystuję elektonikę z samochodu. Mam zamiar użyć steru, ewentualnie obracać silnik.

 

Napęd- tu mamy największy problem. Z początku miał mieć napęd łopatkowy po bokach. Ale nie chcemy się bawić w beznadziejną sterowność (albo olaboga jak w czołgu), czy dopasowywanie prędkości silników.

pomysł drugi to napęd elktyrczny śrubowy. Jednak nie wiem jak poszczególne częsci reagują na zalanie. Silnik miedziany o długości 6cm do 12V (całkiem mocny) lub grafitowo węglowy (wogóle się na nich nie znam. Bardziej ambitnie chcieliśmy zamontować silnik spalinowy ze śrubą. Tylko nie wiemy jak możemy go zamontować. Proszę o propozycje.

 

śruba- posiadam śrubę o średnicy 3,5 cm

 

jeżeli ktoś chce to walić na gg- 9864510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.