Skocz do zawartości

Flash 5x


gryzoń

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w nowo zakupionym nadajniku jest uszkodzony moduł w.cz.

Planuję kupić moduł na 2.4Ghz lub zainstalować ten od E-sky na 35Mhz. (Druga opcja mi bardziej odpowiada.)

Dlatego prosze o wytłumaczenie łopatologicznie co z czym połączyć. Moduł w z nadajnika E-sky (35Mhz) ma 3 przewody doprowadzające:

modul.jpg

Chciałbym dowiedzieć się czy można go podłączyć do Flasha 5x (oczywiscie na zewnątrz).

 

EDIT: Niechce wysyłać go do naprawy bo to jest mój doświadczalny nadajnik. Wiem że istnieje taka możliwość tylko niewiem co z czym sie je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz plus z plusem,minus z minusem i wyście sygnału PPM z wejściem tegoż sygnału.

Pewnie bieguny są zgodne z kolorami ale sprawdź a biały kabel jest od sygnału PPM

Anteny od obu nadajników mają podobne długości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podłącz plus z plusem,minus z minusem i wyście sygnału PPM z wejściem tegoż sygnału.

Pewnie bieguny są zgodne z kolorami ale sprawdź a biały kabel jest od sygnału PPM

Anteny od obu nadajników mają podobne długości?"

 

Tak tylko gdzie znaleźć te przewody prądowe we flashu skoro moduł w.cz jest na jednej płycie z komputerem.?

 

Może do modułu w.cz trzeba doprowadzić napięcie takie jakie posiada akumulator w nadajniku, a sygnał podłączyć pod wyjscie do symulatora/trenera?

 

 

EDIT: Puki co wszystkie problemy rozwiązane, teraz zabieram się do roboty. Dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio miałem własnie problem z flash5x i torem w.cz .

Jednak aby nie kąbinować wysłałem do serwisu. Naprawili i na nowo nastroili radyjko. Koszt naprawy i strojenia to ok.100zł , w moim przypadku to 65% ceny za ile nabyłem radyjko.

Obecnie jestem bardzo przeczulony co do zasięgu i zakłuceń. I właśnie ostatnio zaczyna mi to strasznie przeszkadzać w platformie FPV gdzie dochodzą inne czynniki zakłucające.

 

Jak sie przyjął w.cz od e-sky? Jednak uważaj z odlatywaniem na więcej jak 200m.

Ja odleciałem na 300m e-sky i model był cały do naprawy :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma zużycie prądu ten nadajnik? Ile wytrzyma na aku 650mah?

Jak masz słabe akumulatorki, to już tam nie pakuj Nixx, bo w praktyce starcza na bardzo krótko.

Ja zamontowałem 3 lipolki 2200mAh z komórki i wszystko super działało.

Teraz takie lipolki kosztują pewnie grosze.

 

A i miejsca na moduł 2,4 może by wystarczyło.

lipolnad3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi to ocenić, ale radyjko pobiera cos w granicy ok. 200mA.

Troszke mało te 650mA, powinno wystarczyć na ok. 3godz. pod warunkiem iz jest to dobry pakiet. Ja mam orginalenie 1300mA czy coś koło tego, trzyma juz 2 sezon.

Jak juz latam to po 3-4 godz, cały dzień spedzam na lotnisku. W takim czasie potrafi mi się rozładowac nadajnik.

Więc proponuję pakiecik ok. 1700mA sanyo, mam złe wspomnienia z pakietem hiteca odbiorczym. Od nowości był wadliwy, kupiłem sanyo i nawet pojemnoćś jest idealna, trzyma dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.