Skocz do zawartości

Sprzedano niewłaściwy regulator


tomcar11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wrażenie że sprzedano mi niewłaściwy regulator.

Kupiłem w sklepie modelarskim we Wrocławiu samolot Multipleź Parkmaster, poprosiłem sprzedawce aby dobrał wyposażenie do tego samolotu.

Sprzedano mi coś takiego:

silnik- Ray 2836/08

pakiet- Kokam 3s 1500mAh-20c 30A

regulator- Toward Pro MAG 8 esc 30a

Z tego co wyczytałem w instrukcji silnika to regulator powinien mieć 18A a nie 30A.

Bo nie wiem czy dobrze rozumiem, regulator ma chronić silnik a nie pakiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Regulator masz jak najbardziej ok. Ma duży zapas mocy.Regulator ma "przerabiać moc" pakietu na impulsy sterujące silnikiem.Z pakietu silnik pobierze tyle prądu ile będzie potrzebował w danej chwili.Regulator to nie bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za informację, jeszcze się musze dużo uczyć :oops: Myślałem że regulator musi być taki jak w instrukcji silnika. Jeżeli będzie większy to po prostu będzie wpływał nie korzystnie na silnik, aż w końcu dojdzie do jego spalenia. :oops: A tu chodzi o to żeby nie zastosować mniejszeg niż zaleca producent :D

Jeszcze jedno pytanie czy ten regulator trzeba jakoś programować, bo wszystko działa jak należy, ale czytałem o jakimś hamulcu czy coś takiego :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.