Skocz do zawartości

Jaki regulator jest w cessnie 480 pelikan?


Lotczik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

 

Podczas przeglądu modelu Cessny zauważyłem okopcenie koszulki, która jest zaciśnięta na regulatorze. Po odklejeniu radiatora, okazało się, że jeden z układów jest spalony. Silnik pracuje normalnie w pełnym zakresie obrotów, ale ryzyko za duże i koszty mogą się pomnożyć, więc postanowiłem go wymienić. I w związku z tym mam pytanie. Czy to jest ten sam regulator co w modelu ASW-28? Producent nie naniósł żadnych danych, a sam regulator nie występuje jako element zapasowy dedykowany do modelu cessny.

 

Regulatorek jest w przezroczystej koszulce, łączony z silnikiem na wsuwki, kable do silnika: czerwony, żółty, czarny; kable do odbiornika: czarny, czerwony, biały.

 

EDIT:

Zapomniałem dodać, że jest to już zestaw z bezszczotką.

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Podłącze się pod temat.

Spaliłem regulator przy pierwszym uruchomieniu elektroniki ( obroty silnika ustawiłem na zero, ażeby mi samolot po mieszkaniu nie latał i zacząłem się bawić serwami a po 2 minutach regiel sie zapalił żywym ogniem) tak wiec muszę go wymienić, tylko na co? producent nie podał żadnych danych ani silnika ani regulatora. Jest to model cesny 480 RTF, macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jakie obciazenie daje silnik. Czyli podlacz pod silnik bezposrednio pakiet. Posrodku kabla + przyloz przewody miernika. i np. Stawiaj opor smigla. Potem dobierz do tego odpowiedni regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat.

Spaliłem regulator przy pierwszym uruchomieniu elektroniki ( obroty silnika ustawiłem na zero, ażeby mi samolot po mieszkaniu nie latał i zacząłem się bawić serwami a po 2 minutach regiel sie zapalił żywym ogniem) tak wiec muszę go wymienić, tylko na co? producent nie podał żadnych danych ani silnika ani regulatora. Jest to model cesny 480 RTF, macie jakiś pomysł?

 

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1909,ray-cd2830-12-pelikan

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2243,regulator-dl-22a-pulso

 

 

Naprzykład taki zestawik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.