Skocz do zawartości

Troche o zmianie profilu


tytan12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,siedzę po troszce przy komp. i tak się zastanawiam,czy do profilu SD7032 przy rozpiętości 1900 ,cięciwa przy kadłubie 170,końcówka 130 opłaca się robić klapy.Latam tym modelem na profilu S 3021,trochę mam kłopoty z lądowaniem,model jest szybki,mimo że łem o innym profilu. modele1.th.jpg hpim5413.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

7032 jest znacznie wolniejszym profilem od 3021. Klapy mogą być zupełnie niepotrzebne. Inna para kaloszy że zysk z ich zastosowania może być niewspółmierny do kosztów wykonania. Przy tak małych cięciwach wprowadzając klapy może się okazać, że szczelina na zawiasie fatalnie wpłynie na profil i więcej stracisz w locie bez klap. Ale to trzeba sprawdzić. Nie wiem jakie są Twoje możliwości wykonawcze w oprofilowaniu szczeliny. Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu zaczyna się problem,klapolotki czy lotki plus zmiksowane klapy,do lądowania używam lotek do góry i wysokości w dół,ale to trochę nie wystarcza,przy większym wychyleniu lotek do góry wiadomo model traci sterowność,a mam dość małe lotnisko :evil:Dzięki,Jurek,ale jak się człowiek nudzi.... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dwumetrowego szybowca o cienkim profilu i zdecydowanie szybszy od Twojego, nie mam klap i spokojnie do latania na smietniku wystarczy. Co innego do latania na zboczu lub tam gdzie jest mało miejsca. Ja osobiście bym nie robił lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.