Skocz do zawartości

Problem z DX 5


Jantar45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kilka dni temu stałem się posiadaczem apki DX 5E. Z początku wszystko działało ok. ale dzisiaj nagle zauważyłem, że dioda w odbiorniku nie miga (tzn. nie wyszukuje sygnału) i oczywiście całość nie działa. Przy podłączaniu zasilania serwa tylko drgną i dioda raz mignie i na tym koniec, nic się nie dzieje. To moja pierwsza aparatura tego typu. Nie wiem czy to uszkodzenie odbiornika (z jakiego powodu!!! Nic nie kombinowałem, wyłączyłem po locie i to wszystko!!), czy to może sprawa nadajnika...

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik gotowość do lotu sygnalizuje stałym świeceniem diody. Dioda wogóle nie powinna migać, po poprawnym włączeniu.

Miga tylko podczas bindowania lub jeśli najpierw włączysz odbiornik, a potem nadajnik ( przypominam, że powinno się to robić na odwrót ).

 

Zapewne podczas włączania aparatury niechcący przytrzymałeś przełącznik trener'a i nadajnik wszedł w tryb bindowania

( a jako że odbiornik nie był w tym trybie to nadajnik niczego nie znalazł i nie jest z niczym zbindowan ) .

 

Musisz tylko ponownie zbindować odb. i nad. i wszystko " będzie działać ".

Gdybyś nie wiedział jak się binduje to wszystko jest oczywiście opisane w instrukcji.

 

Napisz czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.