Skocz do zawartości

Mapa Polski pod zagiel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

CZesto zmieniamy miejsca swijego tymczasowego pobytu. To wakacje, to jakies wyjazdy kilkudniowe i czestokroc okazuje sie ze moznaby zabrac model z soba ale nie jestesmy pewni czy w okolicy znajdzie sie odpowiednie miejsce.

Co Wy na to by zrobic przyklejony watek z opisami miejsc w Polsce dzie mozna polatac na zboczu, z kierunkami wiatrow i ich sila ( bo zwykle latanie to jestesmy w stanie jeszcze jako tako ocenic patrzac na mapy foto na zumi ).

Oczywiscie aby to bylo czytelne musialyby byc to watki zagniezdrzone w innym tzn Przyklejony - Mapa zboczy w Polsce / a w nim podzial na wojewodztwa.

Oczywiscie bez dyskutowania w watku chyba ze bylyby jakies istotne rozbieznosci .

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Można by zrobić, mi się pomysł podoba i wielu z nam by się to przydało. Mapę kuj-pomorskiego już zrobili paralotniarze ;-) Brakuje tylko kilku zbocz na których polatamy my , a oni już nie ;-)

 

Njważniejszy wg.mnie będzie kierunek wiatru , wysokość zbocza,nachylenie ( oszacowanie co na nich polata czy model 200g czy 4kg ) oraz zagrożenia czychające na lataczy - drzewa, linie prądu , krzaki i bardzo ważny jest dojazd , dojście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to można zrobić na Googlu, tak samo jak jest zrobiona modelarska mapa Polski albo dodawać lokalizacje do niej ale ze szczegółowszym opisem.

No wlasnei tamten temat umarl chyba i nie o to dokladnie mi chodzilo.Mysle ze latwiej ludziom byloby wpisac tutaj na forum co i jak a jesli potem ktos wezmie i powkleja na google map to wszystko i stworzy taka mape to chwala mu za to. Teraz wypadaloby aby ktos z moderatowo zrobil jakis ruch aby stworzyc taki przylepiony z zaglebionymi podzialami na wojewodztwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale połowa tego wątku to dyskusja ;)

A Arkowi chodzi o szczegółowe mapy poszczególnych województw, okolic. Bez zbędnych dyskusji, bez nie potrzebnych komentarzy. Wszystko potem zapakować na mapę i będzie. Osobiście pomysł popieram, jednak nie znam zbyt wielu zboczy. Dlatego liczyłbym na taki wątek, mógłbym dowiedzieć się gdzie latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żby to był wiele danych.

Proponuję zebrać to w postaci jakiegoś wzoru np.

1. Nazwa zbocza

2. Pozycja GPS

3. Kierunek wiartu i siła wiartu od jakiego warto tam jechać.

4. Opis lądowiska (1-łatwe, 2-wymagające, 3 -trudne)

5. Uwagi i inne ważne informacje.

 

To wszystko jeśli ktoś potrzebuje coś więcej, jakiś dojaz albo coś od tego jest google maps i pozycja.

Każdy ma teraz gps, pozycje można ściągnąć przy najbliższych lotach.

Dodam tyle że można zrobić plik w google maps i taka moża być mapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Cos takiego mialem na mysli.Powoli taka mapa Polski jakby sie rozbudowala to byloby cos fajnego. i przydatnego zwazywszy ze zakladam ze we wlasnej okolicy nie zna sie nawet 70% wszystkich miejsc do latania nie mowiac o miejscach gdzie zatrzymujemy sie w podrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem wątek, bazę danych.

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16667

Moderatora proszę o przyklejenie i zablokowanie jak się da abym mógł tylko ja pisać.

Napisałem w tamtym wątku co i jak trzeba robić.

Ten wątek będzie do dyskusji na ten temat, uwagi itp,

 

Zasady proste, należy do mnie przysłać dane jak w formacie, z informację gdzie to jest w polsce, np. Gdynia i okolice lub Zakopane i okolice.

 

Ja wszystko pozbieram w miarę czasu zrobię plik wsadowy do Google i będzie.

 

Jako że to latanie na zboczach to jest mój nałóg to się tym zajmę.

 

Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Pawel.

FAjnie byloby tylko by jakos to jeszcze w pozniejszym czasie poklasyfikowac z podzialem na wojewodztwa. Tak by potem nie wertowac miejsc zanim trafi sie na jakies we wlasnej okolicy. ( Oczywiscie zanim powstanie mapa w google )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dlatego jak mi ktoś napisze Nazwe miasta i z okolic którego jest dana górka będzie łatwiej coś zrobić.

Zrobi się fajny plik do google earth i będzie czarne na białym w postaci mapy, wtyczki pod google.

 

Powiem szczerze ze już kiedyś o tym myslałęm więc sam se takie dane zebrałem do zwoich googli, ale to są lotniska modelarskie i inne punkty do latania. Ale to jest następny krok w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pozycje GPS to możesz sobie dodać do Google Earth i sam zaplanować drogę jak ci pasuje. ALbo wklepać do zumi czy do jakiejś innej mapy online. Myślę że to jest bardziej uniwersalne. Z tą mapką dojazdu to ciężko coś zrobić jak nawet nie wiesz w jakim to jest rejonie Polski. Powiedzmy miejscowość Nowa Wieś. I weż tu zakumaj o którą wieś chodzi.

 

Proszę posyłać namiary na zbocza.

Nie trzeba mieć pozycji na zbocze z GPS'a, można jak wiecie gdzie to jest znaleść to Google Earth z tego podać pozycje. I opis i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł podał współrzędne GPS w jednym z formatów (St°Min'Sek").

Proponuję tego się trzymać. Ponieważ nie wszystkie nawigacje mają opcję wyboru formatu podaje link do przeliczania między różnymi formatami.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moi drodzy, mapa już istnieje od dawna. nie wiem kto jest jej autorem, ale jest otwarta na edycję i można do niej swoje miejsca dodawać. często zdarza się, że koledzy mieszkający w jakim rejonie uszczegóławiają wpisy dokonywanie przez przyjezdnych.

podaje linka i zapraszam do dodawania swoich miejsc. będzie łatwiej niż tworzyć coś zupełnie od zera

http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&lr=lang_pl&msa=0&msid=107617197112052992054.00045449f5ba4a1adfe42&ll=52.133488,19.226074&spn=6.191714,19.775391&t=h&z=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.