Jump to content

Rafal B.

Moderatorzy Forum
 • Content Count

  2,200
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Rafal B. last won the day on August 14 2015

Rafal B. had the most liked content!

Community Reputation

27 Excellent

About Rafal B.

 • Rank
  DLG konstruktor :)

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bielsko-Biała
 • Imię
  Rafał

Recent Profile Visitors

568 profile views
 1. Zawody odwołuje się z powodu zamkniętych granic tzn utrudnionej migracji ludzi co za tym idzie mniejsza frekwencja i zawody robią się nie opłacalne . . .
 2. Ja mam Xpowera ale za mały nalot by cokolwiek powiedzieć, nie mniej zakup póki co uważam za udany. Ostatnio Dualsky wypuścił podobne silniki są na stronie głównej Nastika.
 3. Ogólnie wszystkie modele F1A tak startują, technika nawet na tyle rozwinięta że modele o rozpiętości skrzydeł ponad dwa metry osiągają wysokości powyżej 100 metrów z żyłki 50 metrów W twoim wypadku polecam przetestować klapy około 8mm w dół aby zwolnić model i polepszyć parametry holowania.
 4. Akumulator zabezpiecz gąbkami aby się nie przesuwał a odbiornik przyklej taśmą i będzie działać bez problemów.
 5. Zamieniłeś problem wilgoci na problem temperatury :)
 6. Wieśku przelicz sobie na spokojnie sumy jakie są podane w linku, który umieściłeś, czytamy ze zrozumieniem. Mam wrażenie że Szczecin szuka dziury w całym ?
 7. Lecą z wiatrem twoja prędkość względem powietrza jest dużo mniejsza jak pod wiatr i stąd Twój problem. Możesz zmienić kąt (może być źle ustawiony) albo pobawić się SC.
 8. Gaz na przełączniku w Funray się nie sprawdzi, ciężko będzie akrobacje na silniku robić bez precyzyjnej regulacji. Ja mam tak samo jak ty zrobione tylko mam 4 fazy lotu, z czego tylko jedna służy do lądowania. Dodatkowo pomiędzy każda fazą silnikową a hamulcem mam ustawione jakieś 5 sekund opóźnienia. Dzięki temu hamulec wychyla się na maksa dość wolno.
 9. Nakładany nosek ma mniejszy opór. Plus wtedy masz lepszy dostęp do serw. Popatrz się na rcgrupsach na modele jak mają, najlepsze źródło informacji.
 10. Rafal B.

  Fireblade z JJedge

  jedna literka w adresie robi różnice.
 11. Rafal B.

  Fireblade z JJedge

  Strona GCM aktualna: http://gcm-models.com/
 12. Rafal B.

  Naciąg linek

  Jak ci to przeszkadza to najlepiej linkę wymienić na nową, no chyba że różnica wychyleń jest mała to trzeba po prostu latać a nie zajmować się tzw "pierdołkami"
 13. Rafal B.

  Naciąg linek

  W sensie ta linka nie jest za mocno napięta tylko za krótką? Bo siłę naciągu linki reguluje sprężyna.
 14. Witku ale ten model jest ciężki i będzie latał szybko nie ma innej opcji. Moje modele 1,5 metrowe ważą do lotu w zależności od wersji miedzy 205 a 250 gram i to przy powierzchni nośnej 20dm2 a nie jak u ciebie 14dm2.
 15. Strona producenta podaje SC na 55mm, latając na 48mm masz zbyt przedni SC co właśnie powoduje pompki modelu i trymowanie statecznika w dół aby model leciał poprawnie. Szybkość lotu będzie tez większa bo dołożyłeś napęd przez co model będzie już w sam sobie ciężki. DLG latając na obciążeniach około 9 do 13 g/dm2 przy czym ta górna granica to są już konstrukcje dobalastowane na wiatr. Teraz pytanie ile waży twój model do lotu? bo może się okazać że jest na tyle ciężki iż nie ma możliwości aby go spowolnić.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.