Jump to content

samolocik

Modelarz
 • Content Count

  2,245
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

samolocik last won the day on December 10 2019

samolocik had the most liked content!

Community Reputation

249 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Model w skali 1:1 to też model Ja mogę obiecać, że też wystartuję w konkursie z bardzo prostym modelem, oczywiście zrzekam się nagrody jeżeli przypadkiem ją wylosuję bo ciężko fundować i odbierać nagrody jednocześnie. Pozostaje ustalenie daty zakończenia konkursu. Proponuję dwie daty ponieważ tempo budowy jak i same modele będą inne a nikt nie lubi czekać bezczynnie: - 9 stycznia 2021 - dla modeli, których budowa zakończy się do 8-go stycznia. - 19 marca 2021 - dla pozostałych relacji z budowy (20-go marca jest pierwszy dzień wiosny) PS. Jeżeli ktoś dopiero co rozpoczął budowę swojego modelu to też mógłby dołączyć.
 2. Cześć Wszystkim, Cel: zwiększenie ilości relacji z budowy modeli i zachęcenie w ten sposób do budowy innych. Zachęcenie w ogóle do wstawiania relacji na forum osób, które jeszcze tego nie robiły, Konkurs budowy modeli niezależnie, czy pływające, czy latające, czy też jeżdżące z super prostymi zasadmi: regularna relacja z budowy na forum zakończona zbudowanym modelem spełniającym założone funkcje, nagrody losowane wśród tych, którzy ukończyli budowę, wyczyszczenie wątków budowy ze zbędnych komentarzy po zakończonej budowie, sponsorzy to my, ja mogę zadeklarować nagrodę wartości ok. 100pln Pozdrawiam Piotr
 3. Serwo KINGMAX KM2305MD o grubości 10mm na pewno będzie wystawało z wnęki na serwa lotek - jest za grube chyba że ktoś akceptuje wystające i dorobi sobie odpowiednie, klapki maskujące.
 4. Pewnie do tego przyczynił się zbiornik w Raciborzu niedawno częściowo zalany, spłaszcający fale wezbraniowe - koledzy z Raciborza umieścili zdjęcia a tutaj pełna informacja.
 5. http://modelpartner.ig.pl/sklep/?2304,pl_mdm-1-fox
 6. Rzeczywiście świetne rozwiązanie mające na celu zwiększenie masy szybowca. Zrób prosty eksperyment. Weź metrową listewkę o przekroju 5x5mm lub mniejszym, zaczep dwa ciężarki np. 10cm od jej obu konców, złap ręką w środku i wykonuj szybkie skręty ręką lewo-prawo. Potem zrób to samo z drugą listewką o tym samym przekroju ale ciężarki umieść w środku ciężkości listewki i złap ręką i kręć. Porównaj która listewka szybciej ulegnie złamaniu i Daj nam znać czy lepiej umieszczać ciężarki na skrzydłach, czy w kadłubie w środku ciężkości.
 7. Jak tam projekt? Elementy już wycięte?
 8. Jeszcze lżej może oznaczać za słabą konstrukcję do kombatu albo za drogą Model bardzo mi się podoba ciekawi mnie jak się spisze w praktyce statecznik poziomy o takim kształcie.
 9. Żeby znaleźć trzeba szukać: Instrukcja https://www.scorpio-polska.pl/manualy/futaba-10J.pdf Strona 13: kompatybilna z T-FHSS oraz S-FHSS, lista odbiorników podana na stronie Strona 174: Mode można zmienić odpłatnie w serwisie Futaby
 10. Chyba już o tym pisałem wcześniej. Zawody są podciągnięte pod wydarzenie kulturalne, więc zgodnie z wytycznymi dla strefy czerwonej wydarzenia kulturalne nie mogą się odbywać. Gdyby to były zawody sportowe to bez udziału publiczności mogłyby się odbyć. https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi,jakie-obostrzenia-obowiazuja-w-strefach-zoltych-i-czerwonych---wyjasniamy-,artykul,94392088.html [Edytowano to zdanie] Mając licencję FAI/AP uprawiam sport latając modelem F3K spełniającym wymogi jednej z klas, więc podążając za przepisami na łące mogę to robić bez maseczki. Taki dodatek do licencji... ESA/ACES nie są wymienione w spisie FAI ale jak najbardziej są zawodami sportowymi z regulaminem, sędziami, pucharami i klasyfikacją międzynarodową dostępną w bazie "CORE", więc można je rozgrywać bez publiczności oraz zapobiegawczo w maseczkach na czas lotu. Jakie obostrzenia będą obowiązywać w czerwonych strefach od 10 października? zakaz organizowania kongresów i targów – zarówno w przestrzeni zamkniętej, jak i otwartej zakaz organizowania wydarzeń sportowych z udziałem publiczności na stadionach, boiskach, stadninach, torach wyścigowych, basenach i siłowniach zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych, zarówno w zamkniętych, jak i otwartych obiektach sportowych
 11. Trzeba zwieźć drewno do domu na ciężkie czasy. Tj. balsę i sklejkę na długie jesienno-zimowe wieczory i deszczową pogodę. Jakiś konkursik na budowę z wynikami na wiosnę?
 12. A Jurek kiedyś pisał, że wyjeżdżanie na górkę jest be i należy chodzić pieszo
 13. No, oczekiwania są raczej narzucone z góry niż przez organizatora... https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia TRENINGI NA OTWARTEJ PRZESTRZENI I WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE Osoby uprawiające sport nie muszą nosić maseczek. Organizowanie wydarzeń sportowych jest możliwe do 250 uczestników. Nie ma obowiązku zachowania dystansu społecznego, choć jest to zalecane. Ważne! Na obiektach sportowych na otwartym powietrzu (otwartych lub półotwartych, z miejscami siedzącymi dla widzów lub bez) możliwy jest udział publiczności. Zajęte może być co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie. W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni, przy zachowaniu odległości 1,5 m, publiczność będzie mogła zająć nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc dla niej przewidzianych. Ograniczenie to nie dotyczy widza, który jest z dzieckiem poniżej 13. roku życia lub osobą z niepełnosprawnościami, a także osób wspólnie zamieszkujących i gospodarujących. Ważne! Pola golfowe, korty tenisowe, stajnie, stadniny i tory wyścigowe dla koni, infrastruktura do sportów wodnych i lotniczych – nie obowiązuje limit 250 uczestników.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.