Jump to content

samolocik

Modelarz
 • Content Count

  2,074
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

samolocik last won the day on December 10 2019

samolocik had the most liked content!

Community Reputation

200 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pozostaje nadzieja, że robił to specjalnie
 2. Model jest tak ładny, że aż zachciało mi się latać F3F Mam nadzieję, że mi przejdzie
 3. To może napisz im, że wielu modelarzy chciałoby się ubezpieczyć i czeka na ich odpowiedź... Szkoda, że ULC nie może rozesłać do towarzystw ubezpieczeniowych prośby o oferty na ubezpieczenie modelarzy w związku z nowymi przepisami. Oczywiście z kopią do instytucji dbającej o zapobieganie zmowom pomiędzy firmami mającym na celu ujednolicenie ofert...
 4. Czekamy, czekamy. Mój będzie prawdopodobnie numerem 4 w wersji strong. Może dotrze w tym tygodniu. Może dla każdego założyć osobny wątek, coby się nie mieszały? Np. Albatros 2 standard, Albatros 4 strong?
 5. A o co to za nosek "fluo"? Gratulacje dla przyszłego taty
 6. W modelarstwie najważniejsze jest samodzielne odkrywanie. Czas i pieniądze mają drugorzędne znaczenie. No chyba, że chcesz zostać utytułowanym zawodnikiem wtedy szukasz trenera, sponsorów itd. Jeżeli boisz się samodzielnego odkrywania poprzez czytanie książek o modelarstwie i konstrukcji mechanicznych/aerodynamiki, budowę, czy też składanie ARFów i ich rozbijanie, podpytywania o szczegóły a nie o gotowe rozwiązania typu powiedzcie co będzie najlepsze to pozbawiasz się fajnych wspomnień to raz a dwa jesteś bardziej klientem, który powinien pójść do sklepu i kupić gotowca słuchając porad sprzedawcy a nie budować wątek na forum. Nikt w paru zdaniach nie jest Ci w stanie wytłumaczyć lat doświadczeń, tomów książek i godzin spędzonych w powietrzu. Dlaczego depron łysy lub oklejony taśmą jest lepszy od oklejonego balsą? Weź kawałek depronu np. 20x10cm łysy, drugi oklej taśmą a trzeci balsą. Przyklej do depronu kilka bateryjek AA i upuść na ubitą ziemię a potem zobacz, co się stało i spróbuj naprawić, policz też koszty zużytych materiałów i koszty naprawy oraz szybkość naprawy.
 7. Też myślałem, że w ogóle nie można wychodzić. Tymczasem jest tak, jak pisze Jurek. Na stronie rządowej są zasady: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem A potem odpowiedzi na pytania (do niedawna były tuż pod zasadami a teraz przenieśli na podstronę aby więcej osób nie doczytało się): https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi I dalej mamy pytanie: ..."Czy mogę wyjść na spacer do parku lub lasu, wyjść z dziećmi na plac zabaw?" A pod nim odpowiedź: ..."Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby z wyłączeniem rodzin). Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum. Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia."... Korzystajmy z rozsądkiem dopóki możemy, bo i to pewnie ograniczą patrząc na wzrost zachorowań.
 8. Ja rozkładam ręce tylko do serdecznego powitania no i czasem rzucając F3K
 9. Nie wiem, co jest porażką ale obserwując od lat otoczenie mam wrażenia jakby było dużo więcej nadwrażliwych dzieci niż kiedyś. Mam na myśli drażliwość, skłonność do dołów, depresji, braku dystansu do świata itd. a z drugiej strony o nadmiernych oczekiwaniach od wszystkich. To drugie może być wynikiem oglądania reklam, bajek, filmów wciskających do głowy nadludzkie moce za wypowiedzeniem magicznych słów lub naciśnięciem przycisku, promujących jednostkę jako centrum świata, pokazywania przemocy bez ograniczeń. Nie wiem... Co do nadwrażliwości to efekt zatrucia wszystkiego chemią + "toksyczne otoczenie" i telewizja? Nie mam pojęcia... Szkoła też aby się pokazać organizuje występy, konkursy, wycieczki, zielone szkoły itp. ponad miarę. Rodzicom ciężko to tępo wytrzymać, rodzicom również - poza tymi rodzicami co chcą aby dziecko nauczyło się wszystkiego co się da i nie było go w domu. PO jako przedmiot uczyło praktycznych umiejętności i przynajmniej u mnie wyglądało jak zajęcia w wojsku w pozytywnym znaczeniu, tj. porządek, nietolerowanie nieprzygotowania się na zajęcia lub bylejakości, praca zadaniowa w grupach jak i indywidualna odpowiedzialność. Było surowo, czasem ciężko ale ku zdziwieniu cała klasa wspominała pozytywnie i z szacunkiem. [edit] obecna sytuacja tj. brak zajęć w szkołach pokazuje, że w zasadzie przy zmianie systemu wynagrodzeń lub przy dopłatach aby jedno z rodziców zostało w domu nauczyciele w szkołach podstawowych w pierwszych klasach nie są potrzebni choćby dlatego, że nauczenie tej samej partii materiału zajmuje im więcej czasu niż rodzicom i dzieciom skupionym na nauce. Nauczyciele zaś mogliby w razie potrzeby podnieś swoje kwalifikacje i zostać skierowani do starszych klas lub szkół średnich, gdzie jest ich obecnie za mało.
 10. Zawsze ktoś stara się zaprowadzić jakiś porządek dla własnej wygody i interesu, więc nie ma znaczenia jak się nazywa. Zawsze tak było i będzie. Dzieje się to na wszystkich poziomach, w pracy, na podwórku, w szkole, w ekonomii, generalnie wszędzie. Nawet w domu, gdzie bywa że ktoś chce sobie wywalczyć lepsza pozycję choćby lepszą niż ma kot i pies w kolejce do jedzenia System immunologiczny można wzmacniać, jak ktoś ma taka możliwość. Wielu osobom pomaga hartowanie, a wielu poważnie zachorowało po próbach hartowania (choćby popularne prysznice na przemian zimna i gorąca woda lub sauna i zanurzenie się w zimnej wodzie) - to tylko przykład. Kto ma co hartować niech hartuje a inni niech starają się chronić to co mają. Hartuje się stal a nie kawałek papieru. Z konwencjonalną i niekonwencjonalną medycyną to chyba jest namieszane. Wg. słownika PWN https://sjp.pwn.pl/sjp/konwencjonalny;2473707.html konwencjonalny: 1. «zgodny z konwenansem» 2. «postępujący zgodnie z konwenansem» 3. «oparty na konwencji – przyjętym zwyczaju» 4. «niewykraczający poza schematy, nieoryginalny» 5. «znany od dawna, tradycyjny» Czyli metody niekonwencjonalne, uznawane często za tradycyjne też wpisują się w metody konwencjonalne Wiele z metod tzw. niekonwencjonalnych = alternatywnych, czy tez tradycyjnych jest dobrze opisanych włącznie z efektami ich działań. Uważam, że metody tzw. niekonwencjonalne są traktowane poważnie przez oficjalną medycynę jeżeli są dość dobrze udokumentowane, przykładowo duża część medycyny chińskiej. To z przemyśleń i googla.
 11. Nie nabraliśmy się. Znamiennym jest, że często u nas na forum, w sytuacji kiedy ktoś nie ma racji nagle wrzuca post typu "przecież dałem uśmieszek z oczkiem", "nabraliście się", "źle mnie zrozumieliście", "co innego miałem na myśli", itp. i wszystko to po to aby wyjść z twarzą. A przecież to żaden wstyd przyznać się, czy też zmienić swoje zdanie na skutek argumentów lub trwać przy swoim. Nikt poważny śmiać się nie będzie
 12. Mariusz, jeżeli jedynym powodem wyboru tej opcji jest brak odbiorników to tańsza opcja pod tym samym wezwaniem jest tutaj: https://modelemax.pl/pl/graupner/15159-graupner-sj-aparatura-mz-10-mega-cena-.html Nie Masz żadnego odbiornika? Zawsze można zrobić płytkę drukowaną z pinami, podłączyć w 2 modelach serwa do płytek a przekładać odbiornik - stosowane dawniej i teraz (podpatrzyłem u starszych Niemców i Austriaków)
 13. Ale finansowa chata to tylko pośrednik między klientami a Hestią. Wątpliwości wyjaśniamy z zakładem ubezpieczeniowym a nie z pośrednikiem bo pośrednik umyje ręce, towarzystwo również w razie możliwości interpretacji konkretnego zapisu umowy. Warto czekać na odpowiedź bo nie oznacza ona olewania tylko wewnętrzne dyskusje w Hestii celem wypracowania oficjalnego stanowiska.
 14. Dziękuję. Wygląda to dobrze. Niepokoi mnie tylko napięcie jakie podajesz na odbiornik, ponieważ wg. producenta powinno mieć min. 4,8V https://hitecrcd.com/products/aircraft-radios-receivers-and-accessories/2.4ghz-aircraft-receivers-modules/minima-6e-end-port-6-channel-2.4ghz-afhss-micro-receiver/product Chyba, że w instrukcji odbiornika jest podane inne.
 15. Cześć Bartek, wrzuć proszę zdjęcie wyposażenia w kadłubie. Pozdrawiam Piotr
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.