Jump to content

Ziggy

Modelarz
 • Content Count

  171
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Ziggy last won the day on August 4 2019

Ziggy had the most liked content!

Community Reputation

100 Excellent

About Ziggy

 • Birthday 03/13/1956

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Australia
 • Imię
  Ziggy

Recent Profile Visitors

547 profile views
 1. Witam, Robert servo w sterze wysokości umieściłem w stateczniku.To jest KST HS08A. 8 mm grubości i waga 11 gramów. W stateczniku pionowym wkleiłem wtyczkę do polaczenia.
 2. Witam, Budowa Pirata skończona. SG ustawione według obliczeń kolegi Andrzeja. Waga wyszła 5150g. Troche dużo, planowana waga była 4700. Teraz czekam na oblot za pare tygodni. Uzyje systemu bungee. How to bungee launch RC sailplane, review of details - YouTube.webarchive
 3. Witam, Drugi raz, pierwszy link nie działa. Wpisz w Google search : installing motor in rc glider i poszukaj : lefevere.eu ( troche w dol po prawej stronie )
 4. Witam, Ten link jest: Installing an electric motor (FES – Front Electric Sustainer) | RC Glider Builds.webarchive
 5. Ziggy

  F3RES

  Witam, Dostalem film od kolegi z Queensland, latali wczoraj konkurecje ERES https://youtu.be/S2a2HYher0g Ziggy
 6. Witam Tak zrobiłem ustawienie wręgi silnika. Bardzo dobry pomysł znalazłem w internecie, było bardzo łatwo ustawić katy nachylenia.Nos ucięty i kołpak dobrze pasuje. Motor jest Hacker A40-10L V4.
 7. Witam, Teraz historia tego Pirata. W 1990 zacząłem budowa kadłubu Pirata z planów Toni Slocombe z UK.Szlo to bardzo powoli i za pare lat przenosiłem nie do Queensland i zostawiłem prawie skończony kadłub u mojego przyjaciela w Adelajdzie.On to dokończył i zrobil taki zestaw do samodzielnej budowy. laminatowy kadłub i styropianowe skrzydła. Bardzo dużo ludzi to kupili bo był fajny model do latania. Z tego co pamietam profil był E205. W zeszłym roku Mike przenosi swój Modelflight biznes do nowego hangaru i on znalazł dwa kadłuby tego Pirata i jeden zestaw skrzydeł.Powiedzial mi ze jest teraz time do zakończenia projektu. Pierwszy zestaw dalem mojemu koledze i on bardzo szybko tego Pirata zbudował. Ja musialem zrobic nowe skrzydla i zadzwoniłem to Andrzeja Klosa z Brisbane. On mi doradził jaki zrobić profil. Zrobil obliczenia i dostałem informacje : profil LHK 12-2.5. Andrzej , dziękuję za pomoc. Laser cut zrobiony przez kolega z klubu i rozpocząłem dokończenie projektu Pirata po około 30 latach.Zaplanowalem zainstalowac silnik elektryczny. Pare fotek z początku budowy i oczywiście prawdziwy Pirat kolegi Reya. Jutro ciąg dalszy.
 8. Witam, Koncze budowac Pirata 1/4 scala.Naped elektryczny. Musze zebrać wszystkie fotki i napisze historie tej budowy.
 9. Ziggy

  F3RES

  Witam Ta forma latania jest teraz bardzo popularna w Australji : F3RES i ERES. Modele o rozpietosci do 2m. Zbudowalem model SLITE ( Holzmodelbau Schweiger kit ). Pierwszy do latania pary pomocy " Bungee " sila ciagu 4kg. Waga modelu 468 g. Lata wspaniale. Zbudowalem także drugi kadłub z silnikiem elektrycznym od Snipe 2 ( Vladimir model ).Jeden zestaw kołpak, śmigło,silnki i speed controller. Uzywam to samo skrzydlo. Elektryczny zestaw wazy 475g. Bateria Tattu 450 mAh. Serwa Blue Bird HV. Baterie zmieniam po dwóch lotach. Latam głównie w parku : Victoria Parkw zasadzie w centrum Adelajdy. To tylko 5 min od domu. Ten park był używany do wyścigów konnych w przeszłości teraz jest jak Central Park w NY. Trzeba uważać tylko jak zaczynaja grac w cricketa. Dopuszczalna wysokość 400 feet ,okolo122m. To wystarcza na taki model. Zawody sa tylko na naszym klubowym lotnisku i możemy latac az do 1400 feet. Czasami latam w tym parku elektrykiem Grand Tundra..
 10. Witam, Mialem duzy przestój w budowie ponieważ musiałem zrobić dwa modele szybowców. Napisze na wątku Szybowce. Za pare tygodni wracam do 11-nastki.
 11. Witam, Lewe skrzydlo skończone. Zalaminowane, uzylem włókno szklane 0.8 oz i Eze-Kote . Skrzydlo pokryte i pomalowane 2 razy ciagu 2 godzin.
 12. Witam, Drugie skrzydlo całkowicie pokryte, teraz tylko szlifowanie natarcia. Zlozylem wszystko razem i robie z balsy opływ początku kadłuba. Troche to jest pracochłonne ze względu no rożne katy. Powoli ale do przodu. Ziggy
 13. Witam, Powoli do przodu. Zrobiłem naped steru kierunku. jest schowany pod podloga fotelu pilota. Pracuje nad ułożeniem linek do wyjścia z tylu kadłuba. Ster kierunku prawie skończony.
 14. Witam, Po raz pierwszy zlozylem skrzydła i rozpracowałem jak to wykończyć pokrycie kadłuba w tym miejscu. Kabina pilota zamocowana, musiałem wyciac gore jednej wręgi aby miec kokpit w skali.
 15. Witam, Statecznik poziomy w zasadzie skończony, napędy tez. Przymiarka steru kierunku -do napędu zrobie kable. Zamontowalem prawe skrzydło, musze pomyśleć jak rozwiązać ta przednia cześć kadłuba. Ziggy
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.