Jump to content

Daniel1978

Modelarz
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Daniel1978 last won the day on December 1 2019

Daniel1978 had the most liked content!

Community Reputation

8 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Zainteresowania
  Modelarstwo, historia
 • Imię
  Daniel

Recent Profile Visitors

196 profile views
 1. Fajna robota. Ja niestety nie mam warunków na wykonanie skrzydeł.?
 2. Daniel1978

  Inspira 4.5m

  Po ostatniej wymianie z kolegą wpadł mi w ręce model szybowca Inspira. Model ma 1.9m długość i 4.5m rozpiętości skrzydeł. Kadłub wykonany z balsy już zaimpregnowany, przygotowany do laminowania. Mam pytanie czy na podstawie żeberek można wykonać skrzydła rdzeń styro plus fornir i czy koledzy macie namiary na osoby które by były w stanie wykonać owe skrzydła. Z tego co widziałem skrzydła składają się z czterech elementów.
 3. Tak też latam zakręt od zbocza. Staram się latać na symulatorze około godziny dziennie, na ekranie komputera jakoś to wychodzi czasami gorzej z lądowaniem. Symulator to Realflight 4.5
 4. Niech świszczy ile chce. Ważne abym dał radę nim polecieć ?. Na razie latam Kvantem ale to po płaskim. Zbocze to na razie dla mnie wielką niewiadoma. Jedyne zbocze to na symulatorze ?
 5. Powoli, powoli na razie jak po gruzie ale mam nadzieję na pozytywny efekt końcowy. Pozdrawiam.
 6. Powoli ogarniam radio. Jest to spadek po zmarłym koledze, niestety. Co prawda nie latał a pływał, używał raptem max 4 kanałów, ja miałem Spektrum Dx5 bez komputera. Więc dla mnie jest to jakiś tam nazwijmy to przeskok ?
 7. Z klapami tak ten jest pierwszy.
 8. Spektrum Dx7s. Zdaję sobie sprawę że w pewnym stopniu jest to ograniczenie tzw. "potencjału" ale jest to pierwszy model jakim mam nadzieję będę latał wyposażony w klapy i lotki. Na lotkach już latam ale z klapami jeszcze nie.
 9. Odbiornik ma 7 kanałów. W tym modelu nie ma silnika?
 10. Odnośnie zamówień z Chin są już w Holandii. Co do naszych sklepów to jest różnie na stronie jest dzwonię nie ma Spektrum ma rewersy ale klapy będą na Y-kablu, a chcę aby serwa były tak samo ułożone w obydwu połówkach skrzydła. Próbowałem odwrotnie ale orczyk serwa w jednej połówce ociera o osłonkę tegoż serwa.
 11. Spokojnie Panowie jeszcze do ogarnięcia skrzydła czekam na przesyłkę z Dalekiego Wschodu. Rewers serwa i złączkę Mpx. Jakoś nie mogłem w Polskich sklepach znależci owych elementów .
 12. Satelita jednak zostaje. Przeniesiona na tył tak będzie chyba dobrze?
 13. Nad starannością popracuję w przyszłym modelu tym modelem chcę sprawdzić swoje umiejętności i jest to pierwszy model (u mnie) o takiej konstrukcji i z takich materiałów. Wiem jakie błędy popełniłem i ubolewam nad tym. Co do odbiornika latam tylko na ar 7000 mam ich sporo więcej wykorzystuję. Co do satelity to faktycznie może z niej zrezygnuję.
 14. Niestety nie wejdzie za serwa jest tam komora na dodatkowy balast też mam obawy, dać jeszcze piankę? Odbiorniki są przyczepiane na rzep do akumulatora.
 15. Powoli dochodzi elektronika... Ciekawe jak będzie z jakością sygnału przy takim ułożeniu odbiornika i satelity?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.