Jump to content

rosik

Modelarz
 • Content Count

  90
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

About rosik

 • Birthday 02/14/1963

Contact Methods

 • WWW
  http://rosik46@wp.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Biskupiec
 • Zainteresowania
  Modelarstwo lotnicze. Tematyka CNC
 • Imię
  Grzegorz

Recent Profile Visitors

960 profile views
 1. Też mam tę piłę. Używam jej już kilka lat. Mogę powiedzieć, że jestem z niej zadowolony. Zapewnia dość precyzyjne cięci - głównie balsy. Do sklejki, zwłaszcza o grubości powyżej 3mm przydałoby się tak, jak pidał kolega powyżej więcej mocy. Są do niej tarcze normalne oraz z widią. Mówiąc prosto - u mnie się sprawdza.
 2. rosik

  Szybolot

  WITAM PONOWNIE Czekając na wiosnę sprawdziłem działanie części elektroniki i napędu. VID_20210209_192630.mp4
 3. rosik

  Szybolot

  Witam. Myślę, że nie ma co rozważać. Pomógł internet. Trzeba kupić nową kartę?.
 4. rosik

  Szybolot

  Dzięki za odpowiedzi. Szkopuł w tym, że regulator działa normalnie. Natomiast problem dotyczy samej karty do programowania. Chodzi mi o tę świecącą na niebiesko diodę - czy oznacza ona definitywny,, koniec,, karty, czy jeszcze można ją przywrócić do działania - w stanie z tą diodą kartą jest jakby zablokowana. Tak przy okazji - może któryś z kolegó posiada do niej instrukcję po polsku?
 5. rosik

  Szybolot

  WITAM Temat może nie w tym dziale, ale dotyczy modelu - Szybolota. Model ma już zamontowane wszystkie dźwignie napędów, cięgna i podłączone bowdeny. Silnik podłączony - pracuje. Ale mam pytanie dotyczące innego problemu. Przy ustawianiu regulatora kartą widoczną na zdjęciu w pewnym momencie zwarły mi się styki na zasilaniu karty z aku 4,8-6V - ,,Battery,, (moja nieuwaga). Od tego czasu świeci się kilka czerwonych diód i niebieska dioda w czerwonej otoczce w prawym dolnym rogu karty (connect) - karta nie reaguje na żadne przyciski. Czy da się to jeszcze jakoś zresetować, czy niestety kupić już nową. Spotkał się może ktoś z taką sytuacją? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 6. rosik

  Szybolot

  Dzięki. Zobaczymy jak będzie latał.
 7. rosik

  Szybolot

  WITAM Trochę mnie tu nie było. No ale za to w tym czasie Szybolot został oklejony. Pozostało zamontować dźwignie i popychacze lotek i klap, podłączyć bowdeny oraz dokończyć montaż i ustawienie elektroniki i czekać na odpowiednią pogodę. A tak to wygląda:
 8. rosik

  Szybolot

  WITAM po przerwie. Przy SZYBOLOCIE zostało do zrobienia oklejenie folią i podłączenie elektroniki i napędów - popychaczy. Ale tak ,,profilaktycznie,, rozrysowałem trzy sposoby malowania ( oklejania ). Zdaniem kolegów, który zestaw kolorów jest najciekawszy? 1. Pomarańczowo - biały: 2. Szaro-biało-pomarańczowy: 3. Szaro-biały:
 9. rosik

  Szybolot

  To co widać plus całe wyposażenie wychodzi 2100g. dojdą jeszcze jakeś cięgna klap i lotek, dźwignie, snapy, folia. Do lotów motoszybowcowych mam zamiar zdejmować podwozie, lub wykonać inne, lżejsze - tak, jak pisałem wcześniej z jednym kołem, co powinno zdjąć nieco wagi. To obecne samolotowe waży ok 100g. Powierzchnię nośną ma 50dm2.
 10. rosik

  Szybolot

  WITAM PONOWNIE. Dzisiaj SZYBOLOT został wstępnie zmontowany , no i pierwszy raz był na świeżym powietrzu.
 11. rosik

  Szybolot

  No to wracamy do tematu SZYBOLOTA. Podstawa kabinki przeszpachlowana, przeszlifowana i spasowana z pseudo kabinką. Pokusiłem się też o samodzielne wykonanie zamka przedniej części góry kadłuba - czarna na zdjęciach. Zamontowane zostały serwa klap i lotek i zostały do nich dorobione przedłużacze. Klapy będą wpięte na jednym kanale poprzez V-kabel. Jedna z klap musi przez to pracować z wpiętym rewersem serwa - muszę jeszcze uporządkować przewody. Przeszlifowałem też natarcia lotek i klap - za radą kolegów z forum zamiast tradycyjnych zawiasków zastosuję zawiasy na taśmie. Miejsca mocowania dźwigni klap i kotek wzmocniłem sklejką 0,4mm. W zasadzie skrzydło można będzie oklejać. A tak to wygląda:
 12. rosik

  Szybolot

  Dzięki za odzew. Też muszę poćwiczyć z tą opcją. Porównywałem wcześniej ręcznie, to ten pierwszy profil był jakby podobny HQ, ale ten ze zdjęcia ma lekko inny spływ góry profilu.
 13. rosik

  Szybolot

  Dzięki. Program,, Profili,, mam zainstalowany, ale w wersji darmowej. Nawet nie wiedziałem, że ma taką opcję. Pozdrawiam
 14. rosik

  Szybolot

  Dziękuję za szybką odpowiedź. Faktycznie o profilach Eplera już kiedyś czytałem podobne opinie. Przy wypisaniu tych profili zasugerowałem się profilami najbardziej podobnymi do profili z planów tego modelu dostępnych w sieci, tyle że w innych skalach. Pozostawiając profile Eplera, jak może to wyglądać z pozostałymi wymienionymi profilami? Poniżej zrzuty z rysunków planów modelu PWS-101 wykonanych przez zachodnich modelarzy. Jakie to mogą być profile? JillesSmits oraz MartinSimons
 15. rosik

  Szybolot

  WITAM PONOWNIE Postępy u mnie może niewielkie, ale zawsze to coś do przodu. Można powiedzieć, że w końcu dopieściłem maskę silnika, w kadłubie wykonałem otwory do chłodzenia regulatora i aku oraz wykonałem też mocowanie skrzydła do kadłuba - śruba M5, a natarcie centropłata do wręgi kołkiem węglowym pasowanym w rurce węglowej. Wytłoczyłem też nową kabinkę z VIVAKU amatorską metodą VACU. Ta poprzednia wykonana z butelki PET jakoś mnie nie rajcowała. Na górze centropłata przybyła też podstawa pod mocowanie kabinki. Mam też do doświadczonych kolegów prośbę. Jako, że w międzyczasie kompletuję materiały do kolejnego modelu ( tym razem ma to być makieta polskiego szybowca - chodzi mi po głowie model SZD-8 Jaskółka, lub PWS-101 w skali 1:5, lub 1:4,5. Raczej zapewne PWS ze względu na większą cięciwę końcówki płata, rozpiętość, no i oczywiście ,,mewi,, wznios skrzydeł). W związku z czym mam pytanie, który z wymienionych poniżej profili byłby najlepszy. Ma to być model konstrukcyjny, w locie raczej wolniejszy no i oczywiście zelektryfikowany. W necie jest kilka planów tych modeli z podobnej grubości profilami. - Eiffel 400 - EPLER 432 - EPLER 435 - EPPLER 435-Mod. - Goe 549OLOTA - HQ 2,5-12 - HQ 3,0-14 - HQ 3,0-15 - HQ3514 - NACA 63-412 - RG 15A 2,5-13,0 A tak to wyglądają moje postępy w budowie SZYBOLOTA:
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.