Jump to content

AndrzejC

Modelarz
 • Content Count

  1,931
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

AndrzejC last won the day on January 14 2020

AndrzejC had the most liked content!

Community Reputation

233 Excellent

About AndrzejC

 • Birthday 03/26/1956

Contact Methods

 • WWW
  http://WWW. fsr.wroclaw.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wrocław
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dawno się nie logowałem.... Loguję się pierwszy raz od marca. Wyszedłem na własne życzenie, ale widzę , że od wiosny nic się nie zmieniło. Niejaki Shock wg mnie nie tylko powinien być przestać modem, ale także powinien na jakiś czas zostać odłączony od pisania z wielu powodów. Ten gościu rozwala to forum. I szef tego zgromadzenia już dawno powinien to zauważyć. Wielu odeszło i wielu jeszcze odejdzie. Puki ten człowiek ma możliwość przyciskania guziczków, to ja niczego tu nie napiszę, choć mam wiele do napisania w temacie łódek i pragnę zauważyć, że mój wątek autorski o FSR STD ma aktualnie 80 tys. wejść ( z czego, poniekąd jestem troszkę zadowolony, że moja pisanina trafia pod strzechy). Pozostali modowie wg mnie są w porządku. AndrzejC
 2.  Czołem!  Świeża ciekawostka z allegro!   https://allegrolokalnie.pl/oferta/silnik-samozaplonowy-nrd-jena-2-5-cm3-wodny

    Temat  FSR 3.5 wciąż mnie dręczy, ale walczę o czas i mam na razie zuciowe plany do zrealizowania. Pozdrawiam serdecznie!

   

 3. I jeszcze jedno: A po co są te dwie ścięte rurki wystające z kadłuba za śrubą? Jedna, to wiadomo, ale po co dwie? A.C.
 4. Kolego, serwo do steru możesz wstawić lepszej jakości i mocniejsze. Na moją odpowiedzialność Gwarantuję, że na 1000% będzie lepiej działać. No i to sprzęgło... To, że to jest podwójny przegub Cardana wcale nie zwalnia od tego żeby zachować osiowość układu. Po pierwsze: niepotrzebny hałas. Po drugie: niepotrzebne drgania. Po trzecie i NAJWAŻNIEJSZE: Niepotrzebne opory. I po czwarte bardzo szybkie zużycie tego sprzęgła. A można to wykonać bez problemu tak, żeby wyeliminować te błędy. A.C.
 5. Puszkow i wszystko jasne... Ten facet jajo by sobie dał wyciąć, jeżeli by to mogło zaszkodzić Polsce. Nie pierwszy raz takie bzdury wygaduje. Tak, jak i jego pryncypał... Obaj po jednych pieniądzach. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-polski-msz-dementuje-wstrzymanie-rosyjskich-przelotow-do-wloch/rhthv5k A.C.
 6. A pamięta Kolega Jacek jak się oświadczał? Wtedy Ta Dziewczyna to był CUD natury. No Panie Jacku, Kochamy nasze Żony jakie by nie były I nie ma inaczej U mnie, ostatnio zauważyłem, ze moja Kobieta jakby milsza się stała. I nie wiem cholerka dlaczego...? Ale mi to pasuje A.C.
 7. Czyli CHININA. Ja już chyba piątą zgrzewkę INDIAN TONIC wyduldałem , co druga z GINem różnych marek, ale chyba nasz LUBUSKI najlepszy...Polecam zestaw na ten trudny czas:1/3 gin 2/3 Tonic. Skutkuje Na razie ... I abyśmy zdrowi byli. A.C.
 8. AndrzejC

  DC Spitfire

  Bym to narysował i zwymiarował odpowiednio. Dla Pana Jacka najpewniej wystarczy zwykły szkic rysowany na kolanie. A.C.
 9. No znów muszę to napisać: Konrad nie rób w gacie. Procedury nie zadziałały, bo najpewniej delikwent mieszkał sam i nie miał kto wezwać pomocy. Swego czasu niedaleko mnie (jakieś 10lat temu) też jeden gość umarł... Służby przyjechały chyba po miesiącu. I co też wina wirusa? A jeszcze wcześniej w mojej kamienicy zmarła babcia - ksywka "kociara" bo wszystkie koty z okolicy dokarmiała... Faktem jest, że wtedy ani jednego szczura na podwórku nie uświadczyłeś, chyba, że u mnie pod oknem od warsztaciku, bo kociska martwe szczury i mysz, czasem gołębie z wdzięczności przynosiły. Babcia została znaleziona po tygodniu bo kociska miałczały. Więc nie wszystko wygląda tak jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. A poza tym jak zauważyłem defetyzm siejesz. I jak stan wojny wprowadzą, to możesz trafić w miejsce odosobnienia i to na pewno nie będzie Twoja chata. Wyluzuj Masz kwarantannę jak myślę, to siedź i modele buduj, tak jak ja się staram to robić choć kwarantanny urzędowej nie mam. Andrzej
 10. AndrzejC

  DC Spitfire

  Włóż na jakiś czas końcówkę takiego wężyka do rozpuszczalnika nitro lub acetonu. Poznasz siłę chemii. Nie ma strachu bo po takim zabiegu wężyk wraca do poprzedniego stanu . Zostało mi to z czasów tzw "przed silikonowych", czyli, że baardzo dawno to było? A.C.
 11. AndrzejC

  DC Spitfire

  Może i racja A.C.
 12. AndrzejC

  DC Spitfire

  A po co dwa otworki, kiedy wystarczy jeden? A co do tej podkładki pod nakrętkę, to chyba można doraźnie użyć dwóch podkładek stalowych tylko, takich które mają większa średnicę zewnętrzną. Sprawdzą się niezawodnie. Ale dwie, bo jedna to może być za mało. A.C.
 13. AndrzejC

  DC Spitfire

  Panie Jacku, ja myślę, że ten otworek powinien być z boku prostopadle do wlotu powietrza. Wiem z doświadczenia ,że silnik lepiej pracuje przy takim ustawieniu dyszy. No i wszystkie znane mi gaźniki właśnie tak mają. A.C.
 14. Swego czasu w jednym ze sklepów z różnościami nabyłem sobie taki przyrządzik jak na pierwszym zdjęciu. W zasadzie jako ciekawostkę, ale okazało się, że do łódkarstwa się przydał W tym przypadku narzędzie się przydało. Do czego się przydało to narzędzie, widać na zdjęciach. Szkoda, że nie jest dłuższe, ale i takie krótkie daje radę. Odnośnie laminowania, to wszystko się udało i mam materiał na wręgi bardzo lekki i sztywne. Wręgi zostały wykonane z maty szklanej. Jak wyszło widać na zdjęciach Pawęż z maty, z tkaniny węglowej i szklanej (gramatura 180) Może to się kolegom przyda, więc pokazałem ze szczegółami jak dopasować dokładnie wręgi do kadłuba. Nie będę się rozpisywał, bo wszystko widać. Jako wypełniacza użyłem zwykłej szpachlówki polimerowej. Do tego celu idealna. Wręgi zostały dopasowane bardzo dokładnie, ale jeszcze ich nie wklejam. W każdym razie, myślę, że taki sposób pasowania wręg może się kolegom przydać, bo to mozna zastosować nie tylko w tym temacie. Ta łódka jest malutka i traktuję ją w sumie jak fajną zabawkę i zanim zamontuję wszystkie detale to najpierw je wykonam. I powklejam wszystko jednym ciągiem. Nie wszystko jeszcze mam i robię następne detale. Odnośnie wręg to myślę, że wszystko dokładnie widać. A.C.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.