Jump to content

maxiiii

Modelarz
 • Content Count

  1,907
 • Joined

 • Days Won

  9

maxiiii last won the day on April 16 2020

maxiiii had the most liked content!

Community Reputation

179 Excellent

About maxiiii

 • Birthday 11/04/1968

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Schwerin
 • Imię
  Marek

Recent Profile Visitors

1,799 profile views
 1. Trochę późno ale odpowiadam. Podkładkę daje się wtedy gdy chcemy uzyskać w miarę stabilny zacisk. Pod wpływem ciśnienia i temperatury każdy materiał z jakiego zbudowana jest dysza wypala się a podkładka powoduje prawie całkowite usunięcie tej wady. Rakiety przygotowane ale pogoda uniemożliwia loty więc postanowiłem potestować zapalniki elektryczne oraz wypróbować paliwo do silnika. Silnik już wykonany zapalniki też. Chociaż pierwsze starty i tak zrobię z lontu. Poniżej film z testów. Na koniec proponuję dać głośniej bo będzie słychać gwizd jaki wydaje paliwo. Najlepsze parametry dla zapalnika to rezystor 10ohm 0,125W, 12V, proch czekoladowy. Paliwo standard w takich przypadkach karmelek na sorbitolu 65/35.
 2. Dysze robię z cementu atlas z dodatkiem szkła wodnego. Na drukarce wykonałem wzorniki i zalewam tylko częściowo. Dodaję podkładkę ustalającą zacisk i uzupełniam cementem. Cement jest wolnoschnący więc formę można wyciągnąć dopiero po kilkunastu godzinach ale nie mam żadnego parcia na szybkie zrobienie dyszy. Sama dysza w silniku blokowana jest dodatkową warstwą rurki papierowej. nie ma możliwości wydmuchania jej. Dysze można robić z różnych materiałów. Może to być gips szybkoschnący, cement czy nawet żwirek dla kota. Dzisiaj raczej nie stosuje się nic co ma w nazwie drewno. A w dobie drukarek wykonanie dyszy to jeden z prostszych czynności przy budowie silnika. Największą bazą danych jest zawsze google. Problem mam tylko z zaciskiem. Do tej pory używałem podkładek ale te są w standardowych rozmiarach i nie zawsze można dopasować coś sensownego. Najlepsze były by okrągłe podkładki z otworem wierconym ale nie mam takich i nie mam jak je wykonać i nie chodzi tu o otwory. Może jakieś pomysły? Do każdego zacisku drukuję oddzielny wzornik.
 3. To taka wersja bardzo bezpieczna z zaciskiem poniżej 200. Przy tego typu silnikach waga schodzi na drugi plan. Jest zapas mocy. W arkuszu wychodzi silnik klasy F. Można wycisnąć z niego jeszcze klasę G ale nie każdy start byłby udany. : Dzisiaj przyszły składniki na paliwo. :)
 4. I nie poleciała. Pogoda jest tak pod psem, że nie chce mi się biegać po polach po kolana uwalony w błocie. W międzyczasie zaczynam pracować nad swoimi silnikami. Cena kupnych jest trochę spora. Zaczynam od takich bezpiecznych o impulsie ok 60.
 5. Albo 3548 800-900 na takim samym śmigle da nawet 3kg przy czterdziestu kilku amperach.
 6. Gdyby ktoś był zainteresowany to udostępniłem pliki do druku na thingiverse. https://www.thingiverse.com/thing:4708508 Arek. Robiłeś wydruki z tego LW PLA? Dlaczego piszesz o braku retrakcji?
 7. Wszystko przygotowane i sprawdzone. Czekam na pogodę i w górę.
 8. Po co ci 2 sztuki? Obojętnie czy to będzie przetwornica czy stabilizator.
 9. zamiast 142 plus przesyłka masz to za 43 do paczkomatu płatność blikiem. https://pl.aliexpress.com/item/32746375098.html tutaj za 191 to samo, płatność blikiem. https://pl.aliexpress.com/item/32739150206.html Ponad 200 zł taniej. Potrzebne ci będzie jeszcze: kamera., jakiś BEC. To taki zestaw za taniochę na początek może być.
 10. Też takie robiłem ale myślałem, że jak kupię w sklepie to będzie zarąbiaszczy:)
 11. Przy wadze ponad 100g taśma nic nie daje. Mogę zrobić spadochron lub nic. Zawsze można wydrukować drugą
 12. Zwijanie rurek z papieru, wykorzystywanie gotowych czy robienie ich z żywicy a nawet druk 3D to tylko technologia wykonania. Ja w swoim wykorzystam tą ostatnią. Sam swego czasu robiłem je z papieru klejonego szkłem wodnym czy rzadkim vikolem. robiłem też kadłuby z rurek od dużych wędek. Robiło się z tego co się miało pod ręką ale wszystkie egzemplarze to była pojedyncza wyjątkowa produkcja. Przy technologii 3D możemy sobie pozwolić na większą dowolność w wyglądzie i powtarzalność elementów. Zrobienie głowicy bez tokarki to dopiero wyczyn a robienie jej na wiertarce nie zawsze się udawało. Zresztą nigdy nie musiałem się martwić masą takiej rakiety bo ręcznie robione silniki z karmelka czy prochu zawsze miały moc o wiele większą od kupnych. Dzisiaj przyszły silniki z modelemax. Jak się okazuje są szybsi niż wiatr. Przesyłka dostarczona przez kuriera. Silniki wyglądają bardzo estetycznie. Oczywiście nie wszystko jest takie piękne jak się mi wydawało.:) Połakomiłem się na najtańszy spadochron dostępny w sklepie za 10 zł. Jak przyszedł okazało się, że to kawałek folli z worka na śmieci ładnie pomalowany. Oczywiście to moja wina bo co całkiem tanie to najprawdopodobniej do tyłka i tak okazało się w tym przypadku. Zastanawiam się jeszcze czy czasami nie zmontować jakiegoś rejestratora lotu? nie wiem czy to ma jakiś sens oglądanie na komputerze jak leciała rakieta?
 13. Z Polski jest drogo. Tutaj będzie taniej. Przykład: http://pl.aliexpress.com/item/4000925651552.html https://pl.aliexpress.com/item/33037740619.html https://pl.aliexpress.com/item/32684177175.html https://pl.aliexpress.com/item/32769401831.html https://pl.aliexpress.com/item/32472637318.html tego nie bierz: https://pl.aliexpress.com/item/33015132773.html
 14. Lepsza jest armata. Takie kiedyś też robiłem. : Ale to były czasy:) A wracając do tematu to wiem, że kadłub z papieru to dobry pomysł ale jak posiadłem tajemną wiedzę obsługi drukarki 3D zawsze mnie korciło do zrobienia czegoś czego jeszcze nie robiłem. Przetestuję jak to poleci. To tak samo jak samoloty z drukarki może nastał także czas na rakiety z drukarki. Silniki już zamówione, Dwa komplety z D6 i D9 z czasem opóźnienia 3s. Zabawa przede mną. Biorąc pod uwagę silniki których używałem do tej pory to te są całkiem skromne. Ostatni jaki odpalałem miał coś koło 150Nm. Rakieta była z włókna a spadochron raz działał raz nie:) Za to odpalanie elektryczne zawsze działało niezawodnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.