Jump to content

maxiiii

Modelarz
 • Content Count

  1,651
 • Joined

 • Days Won

  7

maxiiii last won the day on June 11 2019

maxiiii had the most liked content!

Community Reputation

121 Excellent

Contact Methods

 • WWW
  www.qlrs.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Schwerin
 • Zainteresowania
  strzelanie
 • Imię
  Marek

Recent Profile Visitors

1,009 profile views
 1. Śmiać się czy płakać. To siekierką ich przecież stwarzają zagrożenie.
 2. Robert Marcin ma rację sposób przesyłania sygnału pomiędzy modułem nadawczym a odbiornikiem nie ma nic wspólnego z rodzajem sygnału wejściowego wychodzącego z aparatury. https://oscarliang.com/pwm-ppm-sbus-dsm2-dsmx-sumd-difference/ Proponuję wymienić na czerwoną. Wiadomo czerwone jest szybsze. A tak na serio to z twojego opisu może wynikać problem z zasilaniem. To, że robisz źle wpinając te wtyczki pod napięciem to już nie będę pisał ( to takie hardcorowe) Istnieje możliwość, że w pewnych sytuacjach pod większym obciążeniem brakuje prądu dla odbiornika i tez zaczyna szaleć. Podaj jak masz zasilane serwa, odbiornik i skąd bierzesz do tego wszystkiego prąd.
 3. Faktycznie ten pan bardzo brzydko się zachował. Nie wolno niszczyć czyjegoś mienia.
 4. Nie widzę powodu do przenoszenia ze względu na to, że nic nie wiemy o przyczynie takiego zachowania. Oprócz źle ustawionej aparatury podejrzewam jeszcze spadek napięcia na odbiorniku czyli o błędnej instalacji w modelu. Odbiornik przy chwilowym spadku napięcia może zacząć wariować i dawać złe sygnały. Zacząłbym od sprawdzenia aparatury bo jest to najprostsza sprawa którą można zrobić pijąc kawę i oglądając tvn. to raz. Dwa to sprawdziłbym ustawienia FS a dopiero potem całą instalację. Potem krótki spacerek z modelem w ręku i sprawdzenie czy sytuacja się powtórzy. Ale teraz trzeba czekać na reakcję założyciela tematu bo czuję, że temat przerodzi się w dyskusję który system jest lepszy i bardziej odporny na zakłócenia a zarazem droższy.
 5. Pamiętaj, że konsultant powie wszystko aby sprzedać ci swój towar. Po roku nie będziesz pamiętał 3/4 rozmowy a będzie się liczyć tylko to co jest na papierze. Zresztą te definicje na dzień dzisiejszy już są nieaktualne. Twój temat był z 2017r.
 6. 350 000 na wszystkich członków to trochę mało - chyba.
 7. Sprawdzenie w normalnym trybie zajmuje max 0,5 godz. łącznie ze spacerkiem ale........
 8. I tu może być problem bo przy takiej odległości odbiornika od aparatury zanik łączności bez względu na ułożenie anten nie powinien mieć miejsca. Można zacząć sprawdzać od strony odbiornika lub aparatury. Ja wybrałem aparaturę.
 9. Nie do końca. Producenci prześcigają się w systemach które mają zmniejszyć ten parametr. Konwertują go nawet do wartośći 500-1000 zamiast 1000-2000. Chodzi o częstotliwość odświeżania informacji o wartości poszczególnych kanałów. W open tx czy er9x użytkownik może je modyfikować, w innych jest to skrzętnie ukrywany parametr.
 10. Przeczytałem właśnie OWU i dla mnie zaczyna to być jasne. Pierwsze trzy propozycje nie odnoszą się do naszych potrzeb. Obejmują wszystkie sporty łącznie z modelarstwem ale za wyjątkiem dronów (modeli ). Dopiero zakres czwarty obejmuje modele czyli nasze modele samolotów i drony w rozumieniu wielowirnikowce lub jeszcze dokładniej modele latające tylko i wyłącznie dzięki sile nośnej wytwarzanej tylko przez śmigła. (taka definicja drona wymyślona przeze mnie).
 11. A kto jest w stanie podać mi ich definicję dronów i samego rc. Na ich stronie takiej nie ma.
 12. Jaki to problem. Czy masz nową beemkę z prędkością max 320km/h czy masz tico które ledwo osiąga 140km/h po zwykłej drodze możesz jechać tylko 90km/h. A z tym już chyba nie ma problemu. Już nikt nie narzeka bo ja mam szybkie auto...... to mogę szybciej.
 13. Tutaj jest to obszernie podane. http://www.sgm.siedlce.pl/index.php/warsztat/narzedzia/437-arduinoppm A tak w skrócie to każdy kanał zajmuje czas. Czym więcej kanałów tym suma tych czasów jest większa. Ramka to ustalony czas na wszystkie kanały. Jeżeli jest za krótka to jakieś kanały nie są sczytywane. Jeden kanał to max 2200us. Standardowa ramka wynosi 22,5ms dla 8 kanałów( z małym zapasem). Dla 16 kanałów czas nie może być mniejszy niż 36 ms a najlepiej 42ms. Minimalna ramka dla 8 kanałów wynosi 8 x 1000us = 8000us ale wtedy każdy ruch drążka nie zostanie odczytany. max wynosi wtedy 8 x 2200 = 17600 us. Proste.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.