Jump to content

poharatek

Modelarz
 • Content Count

  1,316
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

poharatek last won the day on February 21

poharatek had the most liked content!

Community Reputation

254 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Słomniki/Kraków
 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

4,492 profile views
 1. Zmierz odległość od krawędzi natarcia skrzydła do statecznika, bo raczej Ci się coś pomerdało z tym... (225mm to za mało)
 2. Zrób sobie wyginarkę. To naprawdę parę (no oki - parenaście;)) minut roboty:
 3. Jak rozwiązałeś napęd sterów? Zostawiłeś tak, jak w oryginalnym projekcie FliteTest?
 4. poharatek

  EM-10 Bielik

  Ja mniej więcej rok temu kupiłem 4 sztuki takich: https://www.zadar.pl/pl/p/Dysza-Premium-do-E3D-V6-0%2C4-mm-1%2C75-mm/895 i używam ich do tej pory, jestem bardzo zadowolony. Do tej pory żadna się nie rozkalibrowała (z tym, że nie drukuję z filamentów z dodatkami np. włókna węglowego, czy brokatów), ani też nie ma tendencji do przytykania.. Mniej więcej raz na miesiąc serwisuje cały hotend, to wymieniam dyszę. starą czyszczę i do pudełka, gdzie czeka na swoją kolej. Nie sądzę, żeby to były oryginały od "trójkątnych" (za tanie ;)), ale dają radę. Jeśli chciałbyś kupić, to szukaj "dysz premium", z charakterystycznymi kropkami na korpusie.
 5. Wuala: A było wtedy bezwietrznie, pod wiatr jest jeszcze wolniej
 6. Tym, że się pieni. I podobnie jak w przypadku LW-PLA można sterować stopniem spienienia przez temperaturę i prędkość druku. Przez co można otrzymać lekkie wydruki o twardości takiej, jaklą chcemy.
 7. Żadna tajemnica Najzwyklejszy lekkki akryl szpachlowy z marketu budowlanego, np. taki: Ale może też być np. DenBraven, albo inny. Przy ilości, jakiej się używa w modelarstwie, lepiej kupić taki w kartuszu, bo w wiaderku zaschnie zanim się go zużyje. Bojów nie było. Kończę właśnie szpulę na detale do Iła 2. I trzeba zamówić nową Bo filament jest fajny, chociaż niestety drogi.Przy okazji pewnie się wykosztuję na TPU Varioshore - https://colorfabb.com/varioshore-tpu-black , bo może to być fajny materiał na koła.
 8. Ouć... Duże straty?
 9. Linie proste - najlepiej mi się robiło piłka Olfy (taką: https://exito.sklep.pl/pl/p/OLFA-KB4-NS3-3-ostrza-pilki-do-skalpela-Ak-1-i-Ak-4/5274). Wystarczyło przejechać kilka razy (z "czuciem", żeby nie przeciąć, zwłaszcza, gdy się robi linie wzdłuż warstw), a potem zaostrzonym kawałkiem drewna - wykałaczką np., żeby oczyścić z opiłków plastiku. Więcej zabawy jest z krągłościami - mi najlepiej to szło złamanymi wiertłami 0,8 i 1 mm. Do inspekcji, klapek, podwozia, itp. dobrze jest sobie wydrukować szablony (0,8 mm wysokości z PLA lub PETa - żeby elastyczne były i dało się je ułożyć na modelu), przykleić taśmą klejącą - i jazda z ryciem. Ogólnie jest to dosyć mozolna robota, ale jakoś idzie Pyorremysky był niemal całkiem goły, przeryłem go i tak to wyszło:
 10. poharatek

  EM-10 Bielik

  Jeśli to ta turbina: https://www.banggood.com/pl/FMS-70mm-Pro-12-Blades-Ducted-Fan-EDF-With-3060-6S-1900KV-Brushless-Motor-for-RC-Airplane-Ducted-Fan-Plane-p-1578763.html?gpla=1&gmcCountry=PL&currency=PLN&createTmp=1&cur_warehouse=CN, to regiel masz "na styk". Nie obawiasz się, że to trochę za mało będzie? Wiem, że to droższe ("nieco" ;)), ale ja bym walnął co najmniej takie coś: https://www.banggood.com/Hobbywing-Platinum-PRO-80A-V4-3S-6S-Brushless-ESC-With-8V-10A-BEC-For-450-500-RC-Helicopter-Quadcopter-p-1527041.html?rmmds=buy&cur_warehouse=CN Rozwiązał by się problem BECa przy okazji.
 11. poharatek

  " Ciungometr "

  Ojj.. Niezachwiana pewność, z jaką dowodziłeś, że podobne urządzenia są całkowicie nieprzydatne w w zastosowaniach modelarskich, wskazuje, że doskonale to wiesz, a teraz się droczysz Oświeć więc nas !
 12. poharatek

  " Ciungometr "

  Hm.... To czemu służą te dziwne ustrojstwa z dużego lotnictwa? Przecież wyniki nie są miarodajne i nie mają żadnego znaczenia... Po co ten wysiłek?
 13. Linijka w dłoń, pomierz model - a potem wrzuć do jakiegoś kalkulatora ŚC - np. tego: https://www.ecalc.ch/cgcalc.php Taka uwaga: uczenie się latania na małym modelu warbirda to według mnie dosyć masochistyczne doświadczenie... Zwłaszcza, że Lanyu podaje w instrukcji bardzo duże wychylenia sterów (szczególnie steru wysokości). Ogranicz je o 1/'2 (albo daj dual rate i expo co najmniej 40% - o ile Twoja aparatura je obsługuje).
 14. Magia zdjęć. Na żywo gorzej wygląda. Zresztą Konradowi też się nie spodobało Zastanawiałem się nad tym. Ale malowanie (mimo, że to całkowita fantazja) jest wzorowane na Myrskim, a tam, jeśli były żółte elementy do szybkiej identyfikacji - to statecznik pionowy był goły. Ale to czysto akademickie rozważania ten model jest skończony i nic w nim już zmieniał nie będę (no chyba że w czasie oblotu się okaże, że jednak trza... ). I teraz "moce przerobowe" trzeba na następny skierować...
 15. No i skończyłem go budować. Oryginalne malowanie jest nieco nudne Więc zabawiłem się w "co by było, gdyby jednak zdążył na Wojnę Kontynuacyjną". I wyszło to tak: Pobawiłem się brudzeniem - kilka rzeczy zagrało, sporo - wyszło tak se... Pocieszam się, że z każdym następnym będzie lepiej Z drukowanych dodatków doszyły karabiny maszynowe: Mocowanie serwa SW: Widać, że we wnęce na pakiet jest dosyć ciasno. No i żeby wyważyć, musiałem pakiet 1100 mAh dać mocno do przodu, co mnie zdziwiło, bo zakładałem, że moje modyfikacje spowodują, że model będzie bardzo przeważony na dziób. Model gotów do lotu waży 630g. A jak lata - przekonam się wkrótce
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.