Jump to content

young

Modelarz
 • Content Count

  1,442
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

young last won the day on May 30 2018

young had the most liked content!

Community Reputation

91 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Pruszków
 • Imię
  Mariusz

Recent Profile Visitors

734 profile views
 1. Gratuluję ukończenia kolejnego modelu z kart historii naszego lotnictwa.
 2. Dzięki też tak spróbuję, dam znać. Jakoś nie pomyślałem o duralowym . Dobry pomysł tak zrobię jak się uda wyjąć pręt.
 3. cd .. do projektu wytypowałem skrzydło o największej rozpiętości jedna połówka ma 1.38 czyli model będzie o rozpiętości ok 2.76 m. pozostałe dwa skrzydła pójdą na sprzedaż (styropianowe ma fajne winglety i zamontowane serwa, konstrukcyjne profil Epler i wymagałaoby dorobienia uszu). W necie znalazłem że to skrzydło jest od modelu Reincharda o nazwie Champion. Skrzydło jest bardzo ładne, ze wzniosem ale jak na lekki model nie ma klap i hamulców, i mógłby być ciut cieńszy aby szedł do przodu :). Do lotek zamontuje zwykłe serwa Corona (nazwa na czasie) CS - 239MG. Jako że moim celem jest uzyskanie lekkiego modelu a producent dał stalowy bagnet mam pytanie - czy jest jakiś patent aby wklejony bagnet bez zniszczenia wymontować i zastąpić węglowym .(ten kawałek stali niewspółmiernie dużo waży !!!). Czy ktoś wie czym to było klejone ? jakiś pomysł ? czy zostawić ? Do tego skrzydła muszę dobrać jakiś kadłub i dorobić usterzenie. cdn.
 4. Witam, Rok temu popełniłem relacje z budowy Oldtaimera o wdzięcznej nazwie Sinbad który bardzo ładnie i stabilnie lata a teraz po tamtym projekcie mam potrzebę (a wiecie jak coś wpadnie do łba to trzeba zrealizować) polatać lekkim większym szybowcem - takie wożenie się po niebie co lubię najbardziej. Wobec powyższego zrobiłem sobie draft wymagań poniżej: Założenia są następujące - wykorzystać wszystkie "nadwyżki leżące w modelarni" , jakoś rozsądnie to złożyć i ustawić oraz oblatać w czasie do 2 tygodni - jak się uda przy Waszej merytorycznej pomocy. Model do spokojnego latania (wiem nie wszyscy to lubią, ale ja tak )więc idę do modelarni odgruzować to i owo, o efektach co wytypuję niebawem.
 5. cześć, używam tej drugiej zarąbisty sprzęt , bardzo łatwa w obsłudze, wymaga mocnego zasilacza - kwestia co będziesz ładował ????? jest jedno ale pakiety 12S ładuję inną Pulsarem ta tego nie obsługuje. Dwa lata (może 3 ) dział bezawaryjnie.
 6. Ale ktoś zainwestował pieniądze i zebrał doświadczonych ludzi. Niesamowite .!!!
 7. young

  DLG Easy Eco

  Cześć, na tym drugim wykresie skąd takie nagłe opadanie ?
 8. Z mojego doświadczenia z budowy podobnego modelu (mimi dlg) są 2 wnioski ; 1 Postarać się o zrobienie b.lekkiego ogona ! Brak konieczności doważania, 2. Całość zrobić możliwie lekko, Równa się więcej frajdy podczas latania.
 9. Jedno ze zdjęć twojego świetnego modelu przywołało mi wyglądem Me Comet 163, w takim kolorze też niedawno był reaktywowany . Zbudowałeś piękny model cieszę się że oceniasz jego lot na spokojny. Wtedy daje to dużo satysfakcji () Pozdrawiam i czekamy z niecierpliwością na filmik
 10. Klasyka i chyba miał szczęście bo metr wcześniej wygląda na ubitą drogę...
 11. Ach ten Kamyczek potrafi być upierdliwy jak uderza w twarz a swoją drogą to zazdroszczę ....
 12. Może spróbuj znaleźć gdzieś z drugiej ręki używane skrzydło a kadłub i resztę zrobisz sam lub odwrotnie ? Ja ostatnio tak zrobiłem skrzydło u jednego a.kadłub u drugiego kupiłem. Będę szykował w ten sposób szybowiec 2.7 m.
 13. young

  Szybolot

  Przywykłem do prostszego mocowania serw. Masz duży otwór pod serwa, więc pasowanie w żebro serwa jest dla mnie dodatkową pracą - moim zdaniem zbyteczną.
 14. Dzień dobry,

  Jestem na etapie kompletowania dla swoich modelarskich potrzeb małej tokarki.

  Jeżeli aktualne to chętnie zostanę beneficjentem kół zębatych.

  Pokryje koszty wysyłki.

  Pozdrawiam Mariusz

  1. AndrzejC

   AndrzejC

   Cześć. To Ty próbujesz się ze mną skontaktować przez moderatora Shock?

   Andrzej

  2. pawelmolin

   pawelmolin

   Witam serdecznie, 

    

   Jestem bardzo zainteresowany kołami zębatymi do hobbymata, za które zapłacę. 

    

   Paweł Molin 600831885

 15. To miałem na myśli trafnie to ująłeś
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.