Jump to content

young

Modelarz
 • Content Count

  1,512
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

young last won the day on May 30 2018

young had the most liked content!

Community Reputation

98 Excellent

About young

 • Birthday 05/03/1966

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Pruszków
 • Imię
  Mariusz

Recent Profile Visitors

2,954 profile views
 1. Ciekawy opis. Choć dla mnie najlepsze stwierdzenie to te : "Kiedy to ogarnąłem, to miałem całkiem fajny teleskop do obserwacji wizualnych, który był mi całkowicie niepotrzebny, bo do wizuala mam większego Newtona" :). też lubię mieć coś całkowicie niepotrzebne ;)))))
 2. Zupełnie się nie znam na tym ale zdjecie super !
 3. A ja tam uwielbiam kupować Uwielbiam też wycinać od podstaw Uwielbiam Azjatów bo dzięki nim mamy tyle elektroniki i innych gadżetów za "grosze"
 4. Aktualizacja : mija drugi dzień od pierwszej dawki astry. minęły objawy kostno szkieletowe, temperatura w normie, pozostał rumień 4 cm i lekki ból w miejscu kłucia. Mam nadzieję że na tym się zakończy i następny wpis zrobię po drugiej dawce w czerwcu. Niezdecydowanych gorąco namawiam szcepienie ma ochronić przed ciężką postacią covida a nie przed nim jako takim - tak w to wierzę .
 5. Dziś przestało mnie boleć po szczepionce i się wypowiem :)) 1. korzystam z aplikacji z pierwszego postu czyli meteo od wielu lat nauczyłem się wyczuwać algorytm aplikacji do miejsca w którym latam i mi się bardzo to przydaje. (mieszkam w mieście A, pracuję w mieście B a latam na łące C) ta aplikacja w 99 procentach się sprawdza !! jak się ją "zrozumie" w odniesieniu do miejsca lotu. /nie do miejsca gdzie mieszkam lub pracuje/. Np w pracy pada, na łące świeci słońce tyle robi różnica 30 km w terenie. Przeczytałem również książkę z pierwszego wątku jak i kilka innych o meteorologii, są bezcenne co do wiedzy ale brak mi osoby pokroju " fachowca" który by mi pomógł odpowiedzieć na.pewne moje wątpliwości, bo rodzą mi się pytania - właśnie po nabraniu wiedzy (jestem amatorem). Pytanie pozostaje otwarte jak przewidzieć pogodę będąc w A a latajc w C nie będąc w tym C, mając wiele spraw zawodowych i rodzinnych na głowie....dzięki obydwu aplikacji i wiedzy z książek latam, bez nich też bym latał w swoim zakresie tylko rzadziej i mniej skutecznie. przykład : mogę zaplanować rodzinne zakupy ( a żonie się nie odmawia) na dzień bez pogody, a lot na ten lepszy dzień. ps pozdrawiam Konrada za poczucie chumoru i dystans do siebie
 6. Kiedyś poznałem Konrada osobiście po pierwsze nie widzę Jego na róże ani na róży ale jak by to zrobił to byłoby zajeb......te ma potencjał , jest moc !!!
 7. Wczoraj zostałem zaszczepiony Astrą. Do wieczora żadnych objawów. W nocy i dziś lekka temp 37-37.5. Czuję bardzo dużą suchość w zatokach i nosie. Łamanie w kościach (kolana). Poza tym ok, jakiś tam parcetamol lekko pomaga. Cieszę się że już mam to z głowy. Dobry pomysł to szczepić się w piątek. Druga dawka pod koniec czerwca.
 8. Zmieniły się wytyczne (u nas ?) stąd ta różnica.
 9. Marcin dziękuje że to umieściłeś na naszym forum i mogłem zobaczyć ogrom prac które wykonałeś oraz efekt końcowy. Właściwie to nie wiem jak to nazwać , jesteś zawodowcem, specem a przede wszystkim szacun za kultywacje naszej skromnej historii lotnictwa. Ostatnio dużo czytam o lotnictwie okresu międzywojennego i twój model ładnie obrazuje kształty (możliwości) samolotu podobnie jak animacja 3d Łosia koleżanki Agnieszki.
 10. young

  Kalkomania

  Zapytam czy wystarczy zwykła drukarka laserowa czy jakiś specjalny toner??
 11. Ja 3 miesiące temu też kupiłem migomat i miałem podobnie. Ale jak zespawałem skomplikowane wsporniki do markiz tarasowych i się zwróciło z nawiązką to małżonka powiedziała że to ma sens choć na początku mówiła że to moja fanaberia :))) ale po cichu była aprobata
 12. Trudno się mówi . Ale przydatne czasami i jeść nie woła . Lepiej mieć niż nie mieć ! Ja wypatruje co by mi się przydało ( często się zastanawiam po co mi to) potem długo ....obserwuje czasami bywa że i 10 miesięcy i trafia mi się coś w "okazyjnej" cenie . Wtedy kupuje , a potem dalej się zastanawiam po co mi to :)))
 13. Taką używam do drobniutkich prac ., Delikatna , w miarę dokłada. Polecam https://allegrolokalnie.pl/oferta/szlifierka-katowa-parkside-pwsa-12-b1-aku-2-ah za swoją dałem znacznie poniżej 200.
 14. I tego się trzymajmy .!
 15. Wow 2 465 000 zablokowanych od instalacji , robi wrażenie.! Przy okazji jaki to łatwy pieniądz te reklamy .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.