Jump to content

Janekm

Modelarz
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Krk
 • Imię
  Jan

Recent Profile Visitors

185 profile views
 1. Zapytałem, ponieważ z depronem sobie radzę, a byłem ciekaw jak zachowuje się ten climapor, bo w rękach nie miałem tego wynalazku jeszcze...
 2. Bardzo ciekawa relacja, a jak z tym gięciem, używasz tzw. "opalarki" czy też innego patentu?
 3. Nie miałem jak dotąd do czynienia z tego typu pianką, używam depronu, który bardzo mi odpowiada, ale buduję górnopłaty w rodzaju Piper Cub/ Husky więc to wystarcza. Twoje modele to już wyższa szkoła jazdy, większe masy i prędkości więc i materiał może być cięższy. Tak na marginesie, jak wyginasz ten Climapor, na gorąco? Ogólnie trudny jest do kształtowania?
 4. Dzięki, Zmyliło mnie zdjęcie z wręgami kadłuba, gdzie widać papier na piance czyli szablony, które naklejasz.
 5. Robert, Z jakiej pianki budujesz swojego "ołówka"?
 6. Panowie, Dzięki za info, odbiornik ma być użyty w małym modelu na halę lub bezwietrzną pogodę. Spróbuję tak jak poradził Japim (wielkie dzięki ), użyję iA6 i jak będzie trzeba to go odchudzę. FPV na razie nie wchodzi w grę, nie ten etap. Jeśli chodzi o PPM to muszę dopiero na ten temat poczytać, ale widzę że to rozwiązanie skierowane raczej do multikopterów aniżeli do samolotów. Jeśli Ktoś miałby link do dobrego tutoriala na tematy związane z PPM to będę wdzięczny za podpowiedź.
 7. Witajcie, Nie chciałem zakładać kolejnego wątku więc napiszę tutaj. Jaka jest różnica między śmigłami o takim samym rozmiarze w wersji slow flyer a tymi z prostymi łopatkami oraz tymi z końcówkami przypominającymi nożyk. Jakieś istotnie różnice? Przede wszystkim czy używając silnik 1400kV na zasilaniu 3S śmigło slow flyer jest bezpieczne? Uzywałem śmigieł slow z firmy APC, tam były podane max obroty, do taniego GWS już nie znalazłem limitów. Teraz latam modelami typu górnopłat, rozpiętość 120cm, waga do 800g. Z góry dzięki za pomoc. https://abc-rc.pl/product-pol-6975-Smiglo-ABC-Power-8x4-3-SF-Slow-Flyer-smiglo-8043-do-elektrykow-na-os-3mm.html https://abc-rc.pl/product-pol-6419-Smiglo-ABC-Power-8x4-orange-smiglo-8040-z-wkladka-redukcyjna.html https://abc-rc.pl/product-pol-1596-Smiglo-GWS-EP-8040-8x4.html
 8. Panowie, Podpowiedzcie proszę, posiadam aparaturę Flysky i6x i do tego odbiornik FS-iA10B, które działają bez problemów. Potrzebuję dobrać do tej aparatury możliwie najlżejszy i najmniejszy odbiornik minimum 4 kanałowego (ideałem będzie 6-cio kanałowy). Z góry dzięki.
 9. Panowie, Jeśli nikt nie ma całych planów, to wystarczą tylko rysunki/ przekroje przedniej części kadłuba (nowy wzór maski silnika). Ktoś pomoże?
 10. Czaro, Dzięki za info, tak myślałem ale wolałem zasięgnąć rady starszych Kolegów.
 11. Witajcie, Czy może Ktoś podsumować obecny stan prawny, dopiero rozpoczynam moja przygodę z modelami latającymi RC (depron o rozpiętości 120cm, napęd elektryczny, waga do 1kg). Co muszę zrobić aby dla przyjemności latając nie łamać prawa i czy koniecznie muszę logować się za pomocą DroneRadar? Czy konieczne jest ubezpieczenie OC? Pozdrawiam, Janek
 12. Robert, Proszę powiedz, jakiej wersji Sketchup'a używasz ? Dawno już nie używałem tej aplikacji i teraz kiedy chciałem do niej powrócić, okazało się, że jest tylko wersja online (ale może się mylę).
 13. Witajcie, Okazuje się że nie tylko w Europie modelarze będą musieli przystosować się do nowych przepisów, za oceanem też zmiany w prawie się szykują:
 14. Panowie, powiedzcie proszę, którego Taranisa Q X7 mam kupić: w wersji międzynarodowej czy EU ? Jakieś znaczące różnice w funkcjonalności tych aparatur występują? https://hobbyking.com/en_us/frsky-taranis-q-x7-eu-version-digital-telemetry-radio-system-2-4ghz-accst-black-no-plugs.html https://hobbyking.com/en_us/frsky-taranis-q-x7-int-l-version-digital-telemetry-radio-system-2-4ghz-accst-black-no-plugs.html
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.