Jump to content

Janekm

Modelarz
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Janekm

 • Birthday 07/22/1972

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Krk
 • Imię
  Jan

Recent Profile Visitors

544 profile views
 1. Problem polega na tym, że kiedy wejdę na profil pilota ("oczekujący na zatwierdzenie") , nie mam opcji powtórz, wchodzę w "rozpocznij kurs " i otrzymuję komunikat: "kurs ukończony możesz przejść teraz do testu".
 2. Panowie, Podpowie mi Ktoś jak na stronie ULC-u przejść ponownie przejść kurs A1/A3? Przeczytałem go sobie 1 raz i następnego dnia chciałem przejrzeć ponownie, a tutaj niespodzianka, mogę zrobić już tylko test. Może jest do pobrania wersja offline tego materiału? Z góry dzięki.
 3. Michał, Natknąłem się na FB na kilka ciekawych fotografii Żubra, może Ci się przydadzą: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LotniczaWarszawa&set=a.603968429636681
 4. Witajcie, Jeszcze jedno pytanie związane z klapami, znacie może jakiś program, w którym mógłbym zaprojektować kinematykę napędu klap?
 5. Gratulacje !!! Nie mogłem się doczekać, kiedy oglądałem film to emocje by jakbym tam na miejscu był. Co do uwag technicznych to niechaj bardziej doświadczeni Koledzy się wypowiedzą. Piękny model, dzięki za film.
 6. Cześć Wszystkim, Chciałem zabrać się za wycinanie w EPP/XPS, dla uniknięcia kmbinacji z zasilaniem ramki chciałbym kupić gotowe urządzenie zapewniające odpowiednie (regulowane) napięcie i natężenie prądu. Czy ustrojstwo z linku poniżej będzie dobrym i wystarczającym rozwiązaniem? Link do sklepu Pozdrowienia, Janek
 7. Meran, Możesz wstawić więcej zdjęć? Trochę informacji na/t cięciwy skrzydła, ramienia usterzenia poziomego, np. takie fotki w towarzystwie linijki?.
 8. Dzięki Panowie za podpowiedź, Silnik jest zamontowany w modelu i jeszcze go nie wymontowalem (trudny dostęp + lenistwo). Zapewne to wina segera, tylko czy można go gdzieś dokupić?
 9. Witajcie, Mam mały problem z moim EMAX-em CF2822, mianowicie pojawił się luz osiowy, który objawia się w ten sposób, że kiedy pociągnę za śmigło do przodu (w kierunku lotu) wówczas cała obudowa przesuwa się do przodu ok. 3,5mm, odsłaniając część wirnika. Macie może rysunki/schematy budowy tego silnika, żeby stwierdzić co jest przyczyną tego luzu. Ewentualnie jakiś opis jak go rozebrać i wyleczyć? Pozdrowienia, Janek
 10. Szymon, Ile ważą same pianki Hellcata?
 11. Zapytałem, ponieważ z depronem sobie radzę, a byłem ciekaw jak zachowuje się ten climapor, bo w rękach nie miałem tego wynalazku jeszcze...
 12. Bardzo ciekawa relacja, a jak z tym gięciem, używasz tzw. "opalarki" czy też innego patentu?
 13. Nie miałem jak dotąd do czynienia z tego typu pianką, używam depronu, który bardzo mi odpowiada, ale buduję górnopłaty w rodzaju Piper Cub/ Husky więc to wystarcza. Twoje modele to już wyższa szkoła jazdy, większe masy i prędkości więc i materiał może być cięższy. Tak na marginesie, jak wyginasz ten Climapor, na gorąco? Ogólnie trudny jest do kształtowania?
 14. Dzięki, Zmyliło mnie zdjęcie z wręgami kadłuba, gdzie widać papier na piance czyli szablony, które naklejasz.
 15. Robert, Z jakiej pianki budujesz swojego "ołówka"?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.