Jump to content

Autsajder1983

Modelarz
  • Posts

    509
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Autsajder1983 last won the day on August 16

Autsajder1983 had the most liked content!

Reputation

145 Excellent

About Autsajder1983

  • Birthday 02/08/1983

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Warszawa
  • Imię
    Konrad

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Cześć przepływ około 55% Temperatura 245 retrakcja skrócona o połowę lub nawet więcej prędkość do 60mm Co do wytrzymałości to podobnie to PLA, trzeba unikać nasłonecznienia i malowania na ciemne kolory. Jest jeszcze wersja LW-PLA HT (jeszcze nie próbowałem z tego drukować, jest dosyć drogi) Pozdrawiam Konrad Do tego jeszcze mocno i porywiście wiało Model odbudowany, gotowy do kolejnego oblotu.
  2. Kilka lat później ..... Model od Przemka w trochę innej technologii. Model "na szybko" zaprojektowany na podstawie opisanego w tym wątku. Jedna ściana a w środku 4% wypełnieni gyroidalne. Węgle tylko w stateczniku poziomym Wyposażenie: 50mm EDF (FMS) ESC 40A 2 x serwo 9 gr 4s 1300 mah mały odbiornik Wydruk z LW-PLA To co na zdjęciu 340 gr Model prawie gotowy do pierwszego lotu. Pomalować kabinkę, wyznaczyć środek ciężkości i zmienić regulator bo zainstalowany dostaje czkawki na pełnym gazie. Waga do lotu poniżej 700gr.
  3. Będzie Pan zadowolony Z modeli Przemka ten jest najszybszy.
  4. Zamknięta. Tam są serwa i sporo wzmocnień aby "broda" wytrzymała.
  5. Ona jest dosyć dobrze wzmocniona, pierwsze lądowanie przetrwała bez najmniejszego problemu. Chociaż wiatr był silny więc i prędkość lądowania nie wielka. 4108/600
  6. Hawker Tempsst MKV Wydrukowany prawie w całości z LW-PLA od 3dlab, kilka elementów z PLA+ od esun. Model zaprojektowany przez Przemka. Wszystko pasowało, nic nie trzeba było poprawiać Skala 1:12 rozpiętość: 109 cm Waga do lotu: 1015 gr (z 2 pakietami 1300mah) silnik: 4108 Race Star serwa: 4 x SG90MG regulator: 40A śmigło: APC 9x6 Elementy z LW-PLA drukowane na enderze 3v3 SE, Z PLA+ Bambu Lab A1 mini. Większość elementów zaprojektowana w trybie wazy, nie trzeba bawić się w precyzyjne ustawienie retrakcji. Skrzydła oraz kadłub wzmacniane prętami węglowymi 1.5mm, dodatkowo w skrzydle rurka węglowa 8mm. Zawiasy lotek oraz usterzenia ogonowego - pręt węglowy 1.5mm. Całość posklejana Ca średnim oraz rzadkim. Wydrukowane elementy 420gr. Gotowy do wyposażenia: Gotowy do oblotu : Korzystając z okienka pogodowego udało się go ulotnić. Temperatura dla koneserów: 6 stopni i porywisty wiatr. Przy takim wietrze ciężko ocenić jak dany model lata. Na pewno wiatru się nie boi, i jest dosyć stabilny. Środek ciężkości zaproponowany przez Przemka sprawdził się znakomicie. Na wiatr można spokojnie go ustawić na pierwszy znacznik wyliczony przez Przemka. Malowanie bardzo dobrze widoczne przy pochmurnym niebie. Nie mogłem znaleźć śmigła 9x6 wiec poleciał na 10x6. Spory zapas mocy, latałem na połowie gazu. Bardzo dobrze reaguje na lotki, trzeba poczekać na bezwietrzna pogodę i zobaczyć co tak na prawdę ten model potrafi. Przy oblocie jak zawsze pomagał Przemek, wielkie dzięki !!!
  7. Witaj Konrad

    chcialbym się zapytać czy orzeł , którego wystawiłeś do sprzedaży , ma skrzydła demontowane do transportu ?

    pozdrawiam Krzysiek 

    1. Show previous comments  1 more
    2. KrzysiekZ

      KrzysiekZ

      Witam, przepraszam że przeszkadzam ale ma jedno pytanie, jaki silnik użyłeś do napędu „orła” , interesuje mnie średnica jaką się w nim mieści i jakie śmigło ?

      dzięki za odpowiedź Krzysiek 

    3. Autsajder1983

      Autsajder1983

      Silnik o średnicy 28 mm 1200KV śmigło 9x5

    4. KrzysiekZ

      KrzysiekZ

      Dzięki 

  8. Poszukam czy gdzieś zdjęcia mi zostały, model już w innych rękach.
  9. Wydruki gotowe: Części wydrukowane ważą 125 gr. Pręt węglowy 4mm i stalowy 0.8mm 25 gr. Zostało wszystko poskładać i wyposażyć.
  10. Dokładnie UhuPor do tego będzie najlepszy. Zawsze robię z niego "zawiasy" w ESA i nigdy się nie rozkleiły. Trzeba tylko pamiętać aby posmarować, chwilę poczekać i dopiero łączyć elementy.
  11. Wyposażenie przygotowane: -silnik turnigy 2204-14T -regulator plush 10A -serwa S0403 -odbiornik jakiś mały 4 kanałowy -akumulator 2S 350mah To co na zdjęciu waży 70g. W przyszłym tygodniu zabieram się za wydruk.
  12. Ma służyć do rekreacji. Może w przyszłości zrobię większą wersję z planeprint. https://www.planeprint.com/rise
  13. Tak jeden obrys, 2 dolne warstwy 3 górne. Z tego co widziałem nie ma tam nic w środku oprócz wypełnienia 6% i "bagnetu" na rurę węglową.
  14. Nie wiem czy dział odpowiedni ale do motoszybowców to chyba za małe Od jakiegoś czasu drukuje modele w technologii druku 3D. Brakuje mi jakiegoś niewielkiego, lekkiego modelu do bezstresowego latania. Znalazłem projekt małego motoszybowca: https://www.planeprint.com/pl/product-page/rise-nano Wyposażenie jak do halówki: 20 gramowy silnik 2 serwa 3,7g mały pakiet 2S i odbiornik. Ciekawi mnie sposób druku tego modelu: pojedyncza ściana plus wypełnienie 6%. Próbny wydruk wygląda obiecująco. C.D.N.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.