Jump to content

Autsajder1983

Modelarz
 • Content Count

  433
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

68 Excellent

About Autsajder1983

 • Birthday 02/08/1983

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Imię
  Konrad

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przemku chyba zawsze będę Cię prosił o pomoc w oblotach, Ja jeszcze nawet nie usiadłem do obróbki zdjęć i filmów a tu już gotowy mam WIELKIE DZIĘKI !!! Przemek zapowiedział poprawki. Bedzie V2 - półka z serwami zostanie przesunięta do przodu, dzięki temu pakiety powędrują trochę do tyłu i urwie się trochę wagi. - przemodelowany zostanie kołpaczek i przód modelu (dla smuklejszej sylwetki) - zwiększona zostanie dźwigienka steru wysokości Co do steru wysokości. Za sprawą sporej powierzchni sterowej jest bardzo czuły na wysokość. Muszę przełożyć popychacz na dźwigni serwa, bliżej serwa. Muszę trochę pobawić sie z ustawieniami modelu i polatać gdy nie będzie wiało. Miałem trochę problemów z lądowaniem, minimalny ruch na drążkach powodował spore reakcje modelu. MUSZĘ NAUCZYĆ SIĘ LĄDOWAĆ !!!!! Przemku JASTRZĘBIA !!!!!!
 2. Z ABS wydrukowane ze względu na większa odporność na temperaturę. Dopiero dwa loty zrobione więc ciężko jest mi na razie cos więcej o nim powiedzieć na pewno trzeba się trochę pobawić z ustawieniami aby nie był za nerwowy.
 3. Dzięki za filmik. Muszę nauczyć się lądować większymi modelami Za mała prędkość, zmienny wiatr, niedoświadczony pilot. Jeśli chodzi o uszkodzenia przy lądowaniu: Rozwarstwiło się mocowanie silnika drukowane z ABS. Prawdopodobnie za mała temperatura wydruku i materiał się słabo połączył między warstwami. Wieczorem wydrukowałem połamany element oraz kołpak.
 4. Kingcobra oblatana Przed startem niewielkie problemy techniczne. Kołpaczek skręcony za krótkimi śrubami postanowił odmaszerować. (oblot odbył się bez) Wyważa się bez problemu. W moim przypadku z pakietami 2x1300 mah jakiś centymetr przed półką z serwami. Pierwszy start z za dużymi wychyleniami. Udało się bez strat jednak był tak zwrotny, że ciężko było go ogarnąć. Pamiętajcie aby ustawiać mniejsze wychylenia powierzchni sterowych niż w esiakach Po lądowaniu i zmniejszeniu wychyleń drugi start bez problemów. Trochę dzisiaj wiało więc za dużo nie polatałem. Trzeba go poustawiać przy bezwietrznej pogodzie. Zwrotny i szybki model, stabilny przy mniejszych prędkościach. Większość lotu na połowie gazu aby zapoznać się z modelem. Kolejny udany projekt Przemka. Drukujcie Dzięki wielkie za pomoc przy oblocie (Jacek Przemek Bogdan) Filmik z oblotu też będzie.
 5. Co do środka ciężkości, to na pewno przesunięcie serw z ogona na przód kadłuba sporo zmieni. Umiejscowił bym je po jednym z każdej strony przed skrzydłem z boku kadłuba. Tylko wtedy sterowanie musisz poprowadzić bowdenem i drutem 0,8mm. Robię tak w swoich WWI. Jeśli chcesz podeślę zdjęcie.
 6. Fajnie byłoby zrobić wspólne zdjęcie Twoich wszystkich projektów do walki.
 7. Dobre pytanie Dzień oblotów będzie gdy znajdę czas a pogoda będzie sprzyjająca
 8. PZL po wizycie w lakierni Zostaje wyposażenie zamontować
 9. Niestety nie będzie mnie w Płocku. Błędy w pilotażu oraz chęć zapoznania z innymi modelami w Namysłowie spowodowały, że już taki ładny nie jest (silnik odłączył się od reszty :)). Trochę kleju farby, epp i będzie jak nowy
 10. Mam wątpliwości czy jest on zgodny z regulaminem ESA : "Model musi być półmakietą rzeczywistego wielopłatowego samolotu wojskowego wyprodukowanego do końca 1918r. " "Jeżeli jest to model prototypu lub wersji produkowanej po 1918r to oryginał lub pierwowzór musiał latać do 1918r." Pierwowzór pierwszy raz wystartował w styczniu 1919r.
 11. Model pomalowany i po pierwszych zawodach w Namysłowie. Sprawdził się w boju. Kilka cięć zaliczył
 12. Jeszcze nie udało się oblatać, pogoda w weekendy nie rozpieszcza.
 13. Skrzydło wydrukowane. Czekam teraz na dostawę węgli i można składać poszczególne elementy w całość.
 14. Kadłub wydrukowany. Poskładany na taśmę Bardzo podoba mi się jego sylwetka. Gigantyczne wydechy dodają mu charakteru Kilka słów o druku z PLA impact. Materiał o wiele bardziej przyjazny w obróbce, daje się szlifować nie ciągnie się. Bardzo dobrze drukuje się przy temperaturze 230 stopni (stół 60 stopni). Jeśli chodzi o wytrzymałość - zobaczymy w powietrzu Następny etap skrzydło.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.