Jump to content

pietka

Modelarz
 • Content Count

  1,357
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

pietka last won the day on March 25

pietka had the most liked content!

Community Reputation

122 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  bzykanie, rypcenie i tenteganie, ...smyranie , łechtanie i mizianie :-)
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

1,603 profile views
 1. No i Drugi Miszcz Mordorator łaskawca siem objawił!!! O ja kmiot mierny! Za cużem tak zasłużył że WŁADZA forumowa łaskami obecności swej mię owo obsypuje?! Łaskawcy! Łubudubu i te de.... nie karajcie biednego łachmyty, mię znaczy sięu... jam jeno niejakiego Holyłuda nie ogarnął... a tu takie sankcje... ło ludzie.... przyjdzie do lasu bieżyć a majątek chować coby forumowe poborce nie zabrali. Oddam Metaxe, oddam Waćpanu!!! Jeno nie karaj mnie chłopa prostego, albowiem zaprawdę powiadam Wam. Jak się wku...wie... !!!!!!.......... to żadnego Holyłuda nie bedzie !!!!!!!, a Taśme supre silver glue waterresistant ultra strong montage zwrucę . O!!!!!!!!!!! .... a tera to mnie w dyby zakujom.... ide sięm z babą pożegnać....na co mi to było.... jajkolot kurna.... i co? dyby...kary.... za cóż to? ach za cóż????? A tak w ogóle to dzisiaj Św Piotra jest i mógłbym co nieco zalać, alem o dziwo trzeźwy jak nie przymierzając pomnik jakiś.... Hm... zazwyczaj obchodziłem imieniny na lotnisku w czasie naszych pikników a tu jakiś z...b wymyślił żeby ludziom kagańce nałożyć i nawet jajkolota porządnie nie da się oblatać ...... eh... żyzń......
 2. Szanowny Miszczu Morderatorze -łaskawco Nasz, Słońce Peru i Ciecierzyna. Jak Miszcz każe tak ja łaże. Jak wyjdzie to bedzie,..... kurna... bo Miszczu Panie - ja Polański nie jestem. .......... Najwyżej poproszę kolegę Grzegorza któren w pstrykaniu dobry jest i za baryłke okowity szwagra Zbyszko z Bogdanki skręci to i owo. Ja jużem super Silver Tape zamówił. OBIEEECAAAŁŁEEEMMM to do łba przykleję.
 3. Szanowny Miszczu Morderatorze !!! No bo jak jużeśmy sieu na komisje do Wojtka wybrali to nikt nie pomyślał i kolega którego z widzenia jeno znam kilkakrotnego ( i nie było to widzenie w AŚ na Południowej- nie bywam w tak exkjuziwnych nieruchomościach) , nie przesłał onego Hollyłuda .... a że ponoć poza granicami ojczyzny kochanej mej pracuje to chyba bydzie kicha.... Niemniej obiecywuję, że se czipa z kamerom do łba srebrnom taśmom przymocuje nastempnom razom coby nie zapomnieć. Jest jeszcze u mnie okular śpiegowski w świątecznym ubraniu.
 4. No..... wczoraj oblot sieu trochę nie udał, aczkolwiek pacjent przeżył i ma się dobrze. Ale po kolei... 1. Warunki były idealne, wcześniejsze próby napędu pokazywały, że stosunek ciągu do masy będzie 0.9 do 1 a więc bydzie fruwał No i po poustawianiu wychyleń i nabraniu odwagi, kilkakrotniem pierdyknął drążkiem gaziku i cuś mię tknęło...... powiecie zaraz że Stachu przyszedł i w plecy mię rypnał z blachacza aleeee nieeee.... Metafizyczne COŚ !!! mię tknęło.... hmmmm... i rzekło do ucha..... Pioooteeeerrrr, ........................ Ty nie bądź dupa i ciepaj w krzaczoooooooryyyyyyyy...... Tak było. Mam świadków. 2. Postanowiłem więc zdumiony nieco onym głosem w czaszce, że trza rzucić model nad pole dorodnej pszenicy gdyby cuś miało pójść nie tak... Kolega zaczął kręcić Hollywood a ja jajkolota jak nie chwycem !!! Jak nie rzucem!!! I Pooooszedł!! I nawet przeleciał kilkadziesiąt metrów wyrywawszy się jak Saturn 5. I nagle.........pyk .. i odleciało śmigieło składane drogą kupna nabyte za dolary z kołpakiem cuzamen. Czujnym był i ja model sobie łagodnie skierowałem w pole i se wylądował. Calusieńki bez rysy na ceramicznem lakierze... Śmigło jakimś cudem znalazł ja w zbożu kilka minut później, chyba mam jakowyś zmysł magnetyczny jak ptaszyska bo rychłom go na czuja namierzył. No. Oglądało się Kaszpirowskiego to i moce superbohatera sie posiada, hehe :-). 3. Podsumowując: Komisja pod kierunkiem Kolegi Wojciech któren to Mistrza Europy wychował był i się zna, w składzie Wojtek i nikt więcej, stwierdziła po uważnych badaniach w laboratorium bagażnika jego, że zacisk kołpaka był za duży do osi silnika . Pilot stwierdził, że zamawiał na 6mm wał, a faktycznie jest chyba o 1 mm za duża średnica otworu, a więc megalopoli za dużo. Czyli pilot dupa bo zaufał sprzedawcy i nie sprawdził i jedynie jego moce nieziemskie sprawiły, że cuś go tkło i rzucił nad zbożem. 4. Mimo złych mocy co to niewinnym jajkolotom to i owo urywają, można stwierdzić nawet po tych kilkudziesięciu metrach, że jajkolot chce latać i to wyrywny jest, co zapewne przy drugim locie udowodni niechybnie. Jeno wychylenia trza ciut zwiększyć i powinno być oki, no i ciut na dziób jeszcze doważyć. Ogólnie prezentuje się fajnie i niedługo zobaczycie na drugim filmie jaki on ci cudny jest Teraz leje... idem kombinować jak tu zwiększyć średnicę wału. Chyba nawinę na gwint drut o odpowiedniej średnicy i spróbuję jeszcze raz zacisnąć.
 5. pietka

  EM-10 Bielik

  Hej. Panowie. Szacunek należy się przede wszystkim Przemkowi. To on robi główną robotę. Ja potem tylko ogarnę instrukcję i konstrukcję . Oczywiście oblot też. Wszystko po kolei. Na razie sobie mogę przypisac tylko to, że udało mi się namówić Przemka na podjęcie wyzwania i dzięki jego ogromnej pracy powstanie model opisujący kawałek historii polskiego lotnictwa.
 6. Historyja latania owego jajkolota oraz zmagań okrutnie okrutnych z niepojętem zjawiskiem CEGIE zwanem na owem to fotoplastikonie ujżyć poniżej barchana zaprawdę możecie od ok 6:40. Któren to sklejacz i rzucacz błąd okrutny był popełnił, Metaxy uwdzież nie zażywając ku ducha i ciała pokrzepieniu, a zawżdy po spotkaniu z Rodakiem naszem a okowity spod Kraśnika spróbowawszy odwagi nabrał i lota uskutecznił, co ciągłem upojeniem oleum ankohlowem skutkuje do dziś. W tle wyrób o nazwie Wokulski bimber zacny, za mocą owego napitku oleum jako lżejsze do łba mi się uniosło i sprytu a rozumu nabrawszy decyzje o popełnieniu owego jajkolota powziął żem. .....
 7. No, ciekaw jestem jak będzie latać, właśnie odebrałem śmigło i kołpak. Się zobaczy jak będzie pogoda. Hyhy
 8. Ponieważ ( i tu fragment pewnego wierszyka): ...pogoda paskudna... ciągle deszcz i mżawka.... a w kiosku na rogu tylko Przemysławka... ... da sie pic ...pod warunkiem... że się soku doda..... żeby tak gdzieś Yardleya..... szkoda marzyć ... środa.... No, więc środa. Leje, wieje albo h......a wie co i nic się Panie nie dzieje. Za to drukarstwo działa i wk...wia co chwila, i żeby im nie było za lużno zmusił ja te drukarstwo do pracy wew trybie ciagłym . Przez dup parę. Dub. I po buntach i fochach wypluły mi cudo takie o:
 9. hej. Mam roto 29cm, stan bdb, dotarty, oddam za 900.

 10. pietka

  EM-10 Bielik

  Clickety's jetworks
 11. pietka

  EM-10 Bielik

  Rafał. To jest projekt Przemka, ja jedynie zachęciłem go do podjęcia wyzwania i od czasu do czasu konsultuję z nim różne szczegóły. Wszystkie odpowiedzi masz w całym wątku. Wystarczy poczytać . Natomiast jednocześnie zrobiłem mniejszego Bielika z depronu, który w zasadzie nie ma tylko wtyczki do aku. Na dniach może uda się oblot zrobić.
 12. pietka

  EM-10 Bielik

  drugi Bielik (tym razem biały t) rośnie w miarę dostępności czasu i sprawności drukarek. Kurde. Lekkie to to będzie jak piórko
 13. pietka

  EM-10 Bielik

  No, to zaczynamy drukowanie. dziś element nr 2.
 14. Kupie jak w temacie, najchętniej z ośką 4 mm lub 5mm z tylnym mocowaniem. Musi mieć prostą oś. Pozdrawiam Piotr
 15. pietka

  EM-10 Bielik

  Przemek. Mój Orzełek w porównaniu z Twoim to jak Ford T do Tesli Nie bądź taki skromny. Robisz wspaniały projekt. Cieszę się, że udało mi się Ciebie na niego namówić Pozdrawiam Piotrek
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.