Jump to content

TeBe

Modelarz
 • Content Count

  5,017
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  33

TeBe last won the day on April 21 2018

TeBe had the most liked content!

Community Reputation

456 Excellent

About TeBe

 • Rank
  Stolarz amator
 • Birthday 02/21/1959

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa, Mokotów
 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

2,434 profile views
 1. Dawid. Komentarz o nagrodzie i węglu przebija wszystko. Moja Żona Najlepsza kazała przekazać, że masz jaja. I odpowiedź Kamila równie dobra ? Gratulacje Panowie ?
 2. No raczej bez. Tylko trzeba by wydłużyć zeskok ? Albo skrócić najazd ?
 3. Dawid, gratulacje! Szkoda, że te 25 tysięcy EUR nie wyrwałeś, no ale jest jeszcze RAW AIR ? A tak z innej beczki... Skoro dziś tak naprawdę wygrana zależy od wiatru i lotu, to może przyszedł czas, żeby pomyśleć o nowej konkurencji? Loty na skoczniach "dużych". Z powierzchniami nośnymi pomiędzy nogami i pomiędzy rękami i tułowiem? Bo tak naprawdę, to coraz bardziej stajecie się "lotnikami", nie "skoczkami". Wyobraź sobie lot na 500m ? To jest możliwe ? I wtedy to będzie latanie, nie skakanie ?
 4. Trzeba mieć nerwy ze stali przy tym drugim skoku. Szacun!
 5. Dawid, dziękuję bardzo, że znalazłeś czas na odpowiedź. 1. Turbulizator nie musi być wypukły ? Może to być wklęśnięcie wzdłuż barków i ramion do końca rękawów. Chodzi jak rozumiesz o nieciągłość profilu. Możnaby to zrobić za pomocą "gorącego ostrza". Ale zapewne bez badań w tunelu to tylko takie nic nie warte dywagacje ? 2. A czy są ograniczenia co do "powierzchni" rękawic? Obejrzałem dokładnie filmy dostępne w necie i dam se rękę uciąć, że Noriaki ma rękawice o większej powierzchni nośnej niż inni ? 3. Ja nie mówię o modyfikacji, mówię o tym, czy fabryka nie mogłaby takich wyprodukować.
 6. TeBe

  Wracam.

  Po kilkuletniej przerwie wracam na Forum. Problemy zdrowotne załatwione. Mm nadzieję być z Wami jeszcze kilka lat ? Sklep wyprowadzony na zewnątrz, modelarnia się właśnie odzyskuje. Wiele w tym roku nie zrobię, ale przynajmniej odkurzę modele, naprawię DIMa i coś polatam. Witajcie.
 7. Dawid, gratulacje za dzisiejszy konkurs w Predazzo!!! W pierwszym skoku zawiało ci z tyłu. No i sędziowie też Cię nie lubią ? A teraz zapytam się z czystej ciekawości, czy podczas projektowania kombinezonów bierze się pod uwagę profile lotnicze? 1. Bo może by można wszyć turbulizatory ? Nawet wiem gdzie ? No chyba, że zabronione ? 2. I zauważam, że Kasai skacze z rozczapierzonymi palcami, a Dawid nie. Zawsze to jakaś dodatkowa powierzchnia nośna. A gdyby tak między tymi palcami była błona jak u mojego kota? No chyba, że to zabronione ? 3. I gdyby tak zastosować na czubach nart profil lotniczy ... Chyba, ze jest to zabronione ? Dawid, odpowiesz? ? PS. Tak BTW to raz w życiu byłem na belce na Wielkiej Krokwi. No nie, szacun ;-))))
 8. Należy jednak pamiętać, że klapy w ciężkim modelu z dupianym profilem mogą sprawić kłopot ;-) Się strugi na końcówce zerwały :-) https://www.youtube.com/watch?v=fVgw4vwNWHs
 9. Taki boczuś dziś uwędziłem
 10. Powód jest prosty. Zawiesiłem działalność lotniczą, bo modelarnia została zmieniona na magazyn firmy. Ale W końcu wynająłem lokal na biuro z magazynem i po majówce odzyskuję modelarnię. I żeby być w temacie wątku.... Tegoroczny talerzyk wielkanocny:
 11. Sam fakt istnienia tego wątku źle świadczy. Ten wątek w ogóle nie powinien powstać.
 12. Guardian nie stabilizuje poziomego lotu, tylko poziome ustawienie kadłuba samolotu. Jak np właczysz klapy, to model pójdzie w górę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.