Jump to content

e-mir

Modelarz
 • Content Count

  395
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

37 Excellent

About e-mir

 • Birthday 01/19/1960

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Śląsk
 • Zainteresowania
  Elektronika, rekreacyjne modelarstwo lotnicze.
 • Imię
  Mirek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Więc jednak jest
 2. Proszę: https://www.autodesk.com/products/fusion-360/personal I co? Jest czy nie ma?
 3. Raczej niczego nie zmienił w tym miesiącu. Musisz wybrać "Fusion 360 for personal, hobby use" a nie wersję "free" ODPOWIEDZ
 4. Jak ściągnąć Fusion360 fajnie tłumaczy Kamil Sokalski: https://www.youtube.com/watch?v=tEYCwf37tcw&t=281s Obejrzyj sobie cały cykl jego tutoriali n.t. Fusiona
 5. Da się. Trzeba zmienić scenerię na 3D InfinityScape. Jak nic tam nie masz to kliknij Create New.
 6. e-mir

  frezarka

  Ja z kolei używam z Estlcam'a tylko "Kontrolera CNC". G-cody generuję w innym programie. Estlcam mi pasuje bo nie mam żadnych problemów z instalacją, chodzi bez zarzutu (wsad napisany jest w czystym asemblerze), obsługuje dżojstiki no i jest tani ew. bezpłatny.
 7. e-mir

  frezarka

  Stanisław pisze, że używa Estlcam'a a tam można płynnie regulować wszystkie parametry skrawania w trakcie pracy. Sam regulator obrotów jest dosyć prosty. Załączam schemat tego, który jest w moim urządzeniu (zdjęcie kilka postów wyżej). WE+ trzeba podłączyć do wyjścia 05 w Arduino UNO, WE- do jego masy. A1 i A2 do zasilacza wrzeciona. M+ i M- do silnika wrzeciona.
 8. e-mir

  frezarka

  Akurat mam na zbyciu takie coś. Miało być do frezarki przeznaczonej do "strugania" rdzeni i form skrzydeł ale zrezygnowałem z jej budowy. Mam inną. W obudowie są 4 sterowniki bo oś Y miała być napędzana dwoma silnikami. Jest też Arduino UNO, sterownik obrotów wrzeciona, prostowniki oraz nie ujęty na zdjęciu transformator. Ale ma miejsce w obudowie. Wszystko już połączone. Jak jesteś zainteresowany to pisz na PW.
 9. Chłopy! Święta idą! Proponuję zawieszenie broni, czyli pisania w tym temacie tak do Trzech Króli. W tym czasie może coś się wyjaśni, będzie więcej danych, opadną emocje. "a na Ziemi pokój ludziom dobrej woli"
 10. Widziałem takie rozwiązanie w modelach wolnolatających z napędem gumowym. Ale tam chodzi o to, żeby maksymalnie przełożyć energię skręconej gumy na ciąg śmigła. Wykonanie to prawdziwe zegarmistrzostwo.
 11. Warkocz komety nie pokazuje kierunku lotu. W końcu leci w próżni. Ten warkocz to efekt działania wiatru słonecznego więc odchyla się tak jak na załączonej grafice. W dużych odległościach od Słońca kometa nie ma ogona.
 12. Dziękuję Andrzeju! W takim razie wytnę koledze rdzenie z profilem S3016
 13. Nie potrafię znaleźć profilu S3012, chyba że to czeski błąd i ma być klasyczny S3021. Natomiast S3016 jest w bazach danych profili.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.