Jump to content

e-mir

Modelarz
 • Content Count

  385
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Olza, Śląsk
 • Zainteresowania
  Elektronika, rekreacyjne modelarstwo lotnicze.
 • Imię
  Mirek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Widziałem takie rozwiązanie w modelach wolnolatających z napędem gumowym. Ale tam chodzi o to, żeby maksymalnie przełożyć energię skręconej gumy na ciąg śmigła. Wykonanie to prawdziwe zegarmistrzostwo.
 2. Warkocz komety nie pokazuje kierunku lotu. W końcu leci w próżni. Ten warkocz to efekt działania wiatru słonecznego więc odchyla się tak jak na załączonej grafice. W dużych odległościach od Słońca kometa nie ma ogona.
 3. Dziękuję Andrzeju! W takim razie wytnę koledze rdzenie z profilem S3016
 4. Nie potrafię znaleźć profilu S3012, chyba że to czeski błąd i ma być klasyczny S3021. Natomiast S3016 jest w bazach danych profili.
 5. Jak chcesz to mogę Ci wyciąć rdzenie wg Twojego projektu. Mieszkam na Śląsku więc możliwy jest odbiór z ręki do ręki. Zapłacisz tylko parę złoty za styrodur (URSA)
 6. Kobiety nie zmienisz! Oczywiście możesz zmienić kobietę ale to niczego nie zmieni! Sam mam warsztat w piwnicy i mały osuszacz idzie nonstop. Wodę wylewam co trzy dni.
 7. A ja czekałem na ten tytułowy "odlot" np. w widoczny las, a skończyło się dolotem. Nuuuuda
 8. No to masz problem. Wtyczki rzeczywiście nigdzie nie ma, poza tym gdzieś wyczytałem, że kosztowała 40$ . Sprawdziłem inne programy na 4-osiowy hotwire i żaden nie pozwala na import stl'a.
 9. Nie używam już Sketchupa i nie mogę zweryfikować co robi ten gość ale obejrzyj ten filmik: https://pl.pinterest.com/pin/703476404280946782/
 10. Jeżeli masz zamiar wycinać więcej rdzeni to może lepiej od razu zbuduj sobie wycinarkę CNC. Wystarczy parę profili i rolek typu V-slot, do tego 4 silniki krokowe, stepsticki, Arduino , zasilacz i trochę miejsca. Wiem co piszę bo sam przeszedłem tą drogę: ramka, wycinarka grawitacyjna i CNC.
 11. Ja zrobiłem ze styroduru. Szybka z plexi plus oświetlenie wewnętrzne z taśm LED zasilanych z zasilacza głównego 24V. Tyle, że całą elektronikę wyciągnąłem poza budę, żeby się niepotrzebnie nie grzała w tym piecyku.
 12. Robert, może dlatego nie potrafisz oderwać, bo na zimnym stole drukujesz. Spróbuj na ciepłym to w trakcie stygnięcia usłyszysz jak druk odskakuje od szkła.
 13. Kupiłem lustro dedykowane do mojej drukarki na Allegro oraz Hegron w Rossmanie (ok. 16zł). Tak jak koledzy napisali: dopóki stół nie ostygnie trzyma jak diabli, potem wydruk sam odskakuje. Stosując lustro lub szybę otrzymasz gładką powierzchnię wydruku. No i zawsze możesz sobie siknąć żelem na włosy przed wyjściem z domu
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.