Jump to content

e-mir

Modelarz
 • Content Count

  377
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Olza, Śląsk
 • Zainteresowania
  Elektronika, rekreacyjne modelarstwo lotnicze.
 • Imię
  Mirek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No to masz problem. Wtyczki rzeczywiście nigdzie nie ma, poza tym gdzieś wyczytałem, że kosztowała 40$ . Sprawdziłem inne programy na 4-osiowy hotwire i żaden nie pozwala na import stl'a.
 2. Nie używam już Sketchupa i nie mogę zweryfikować co robi ten gość ale obejrzyj ten filmik: https://pl.pinterest.com/pin/703476404280946782/
 3. Jeżeli masz zamiar wycinać więcej rdzeni to może lepiej od razu zbuduj sobie wycinarkę CNC. Wystarczy parę profili i rolek typu V-slot, do tego 4 silniki krokowe, stepsticki, Arduino , zasilacz i trochę miejsca. Wiem co piszę bo sam przeszedłem tą drogę: ramka, wycinarka grawitacyjna i CNC.
 4. Ja zrobiłem ze styroduru. Szybka z plexi plus oświetlenie wewnętrzne z taśm LED zasilanych z zasilacza głównego 24V. Tyle, że całą elektronikę wyciągnąłem poza budę, żeby się niepotrzebnie nie grzała w tym piecyku.
 5. Robert, może dlatego nie potrafisz oderwać, bo na zimnym stole drukujesz. Spróbuj na ciepłym to w trakcie stygnięcia usłyszysz jak druk odskakuje od szkła.
 6. Kupiłem lustro dedykowane do mojej drukarki na Allegro oraz Hegron w Rossmanie (ok. 16zł). Tak jak koledzy napisali: dopóki stół nie ostygnie trzyma jak diabli, potem wydruk sam odskakuje. Stosując lustro lub szybę otrzymasz gładką powierzchnię wydruku. No i zawsze możesz sobie siknąć żelem na włosy przed wyjściem z domu
 7. e-mir

  Drukarka 3D

  W zeszłym tygodniu kupiłem drukarkę Ender-3 Pro i od trzech dni drukuję. Polecam. Na Aliexpress kosztowała 820zł z wysyłką z Czech (choć wysłali z Niemiec) i po tygodniu była u mnie. W zestawie masz wszystko co potrzeba: wszystkie potrzebne narzędzia, karta pamięci z oprogramowaniem (m. in. Creality Slicer) i przykładami do wydruku.
 8. e-mir

  Czy dron to dron?

  Dla odprężenia wymyśliłem zagadkę: jak nazywa się eskadra dronów? ?
 9. Zmień ustawienie potencjometru. Narysowałem nowy schemat z tranzystorem npn, bo w tej symulacji działa lepiej niż mosfet. symulacja1.txt
 10. Ten powinien zadziałać. symulacja.txt
 11. Możesz zmniejszyć wartość opornika na 750 lub 820 omów. Dioda czerwona świeci się wtedy, gdy zgaśnie zielona, a próg przełączania ustawiasz potencjometrem montażowym. Zamiast dwóch diod świecących możesz użyć jednej dwukolorowej ze wspólną katodą.
 12. Ma niską oporność, ale przy 10V na bramce.
 13. e-mir

  Kompilowanie pliku

  Uzupełnienie do poprzedniego wpisu: Nie trzeba wklejać. Wystarczy do nowego sketcha dodać plik (Szkic/ Dodaj plik) i wskazujesz najpierw .cpp potem .h i ew. następne. Tak też dodajesz potrzebne biblioteki (Szkic/ Dołącz bibliotekę)
 14. e-mir

  Kompilowanie pliku

  Może tak się uda? Otwórz plik .cpp Najlepiej za pomocą programu Notepad++. Skopiuj zawartość do nowego okna w Arduino. Najpierw oczywiście usuń z niego te wszystkie Void-y. Ma być czyste. Teraz "Zweryfikuj" i ... Sam musisz sprawdzić czy zadziała. Nie mam tych twoich plików. Aha, plik .h musi być w katalogu z plikiem .cpp
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.