Jump to content

Bodzioch

Modelarz
 • Content Count

  451
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Bodzioch last won the day on January 8

Bodzioch had the most liked content!

Community Reputation

45 Excellent

Contact Methods

 • WWW
  http://www.modelhobby.com.pl
 • GG
  2143760

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wrząsowice-Kraków
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zawsze można Timer dać na OFF.
 2. To jest element anteny poprawiający jej skuteczność tzw. przeciwwaga. Tak się na to kiedyś mówiło jak jeszcze zajmowałem się radiotelefonami.
 3. Wygląda że tak jest dobrze , tylko masz już odbiornik z funkcją stabilizacji. Ten dodatkowy moduł to po co?
 4. Według zdjęcia podpiąłeś odwrotnie wtyki. Tam gdzie jest napis AILE IN wpinasz pełny kabelek do kanału lotek w odbiorniku.
 5. Tutaj masz opis https://abc-rc.pl/product-pol-5871-Stabilizator-lotu-3D-HSM-132-3-osiowy-do-samolotu.html Z opisu wynika do odbiornika podpinasz: AILE IN - Pełna wtyczka 3 żyły. Zapewne zapewnia zasilanie i GND dla stabilizatora ELE , RUD , SW - tylko przewody sygnałowe z odbiornika.
 6. Nowe radyjko w cenie 209zł.
 7. Nowy model do FPV w cenie 649zł. Więcej na http://www.modelhobby.nazwa.pl/modele/modele.htm
 8. Logo China Export (po lewej) niewiele różni się oryginalnego symbolu CE Dla chińczyka CE to China Export.
 9. Zawody FSR Lędziny. Z tego co pamietam Meniu przesiadł się na 7,5.
 10. Każda elektronika może się zepsuć i nic na to nie poradzimy. Miałem porównanie serw Futaba i TowerPro kolegi z łódki FSR. To co zobaczyłem po rozebraniu Futaby to był szok. Serwo za coś koło 200zł a elektronika jakby ktoś lutował lutownicą do rynien. Za to TowerPro pięknie polutowane i zabezpieczone lakierem. Radyjko FS i6 jak za cenę kilku godzin pracy nie jest takie złe. Przez moje ręce przeszło już trochę tych aparatur i to w większości dla wędkarzy i spisują się naprawdę dobrze. Pracują czasami w ekstremalnych warunkach ( deszcz, wilgoć) i były raptem może dwie usterki dotyczące gimbali. Wystarczyło przelutować płytki potencjometrów i usterka ustąpiła. Pod lupą było widać całkowity brak cyny. Wtyczki też czasami były nie do końca wciśnięte. Powoli dochodzę do wniosku że każdy nowy sprzęt należy rozebrać i przynajmniej sprawdzić co mamy w środku i jak połączone i powtykane.
 11. Ja bym zastosował tranzystor typu N w wersji L. Np. IRL 2203 lub 3803. mają bardzo mała oporność i można sterować bramki niskim napięciem. Na szybko taki schemacik. Można zamiast połączenia minusów baterii zastosować separacje diodami Schottky ,ale trzeba sprawdzić czy taki układ zablokuje całkowicie tranzystor. Jak będę miał chwile to sprawdzę.
 12. Ustaw sobie taką krzywą i załącz na kanale z potencjometrem. Wydaje mi się że działa jak chciałeś.
 13. Nie wiem czy dokładnie co chcesz jest możliwe. Jeżeli zamiast -100 ustawisz 0 będziesz miał regulację od 0 do 100% ale lewa strona ruchu potencjometru ( -100 -0 ) będzie miało 0. Impulsy zaczną płynąć do serwa po przekroczeniu środka potencjometru. Może to Ci wystarczy
 14. Proszę bardzo. Jakbyś potrzebował pomocy odnośnie radia to śmiało pytaj.
 15. Marcin jeżeli masz i6X to masz 10 kanałów które trzeba tylko włączyć. Menu -System-Aux switches i uaktywniasz wszystkie przełączniki oraz ustawiasz Ch:10 i zapisujesz Wyłącz radyjko ,załącz dla pewności i powinno być 10 kanałów. Dla sprawdzenia przejdź na "Display" naciskasz "DOWN" i przechodzisz na kanały 7 - 10 z podglądem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.