Jump to content

Bodzioch

Modelarz
 • Content Count

  600
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Bodzioch last won the day on January 8

Bodzioch had the most liked content!

Community Reputation

61 Excellent

Contact Methods

 • WWW
  http://www.modelhobby.com.pl
 • GG
  2143760

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wrząsowice-Kraków
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Napisz jak wygląda utrata kontroli nad modelem. Model sam jedzie w różne strony czy się zatrzymuje. Jaki tam jest odbiornik czy posiada Failsafe ? Antena w odbiorniku też może ulec uszkodzeniu. Może też serwo się blokuje obciążając BECa i napięcie 5V spada. Przyczyn może być kilka. Zmień miejsce w którym jeździsz , zakłócenia też wchodzą w grę.
 2. Akumulator po dłuższej jeździe się rozładowuje i napięcie BECa jest za niskie i odbiornik nie pracuje , po chwili bez pracy silnika napędowego napięcie zawsze się trochę podniesie i odbiornik zaczyna pracować. Zmieniałeś pakiet zasilający na inny sprawny. Jaki czas pracy poprawnej modelu .
 3. Może chodzi o kierunek ruchu orczyka serwa. Jeżeli model (np. piankowy zestaw RC z prostym radiem) posiada klapy , lotki , ogon V i dwa serw do obsługi tych płaszczyzn które są sterowane z jednego kanału za pomocą kabla Y to takie serwa mają sens. Teraz każdy dobry nadajnik ma mixy , rewersy to typ serwa chyba nie ma znaczenia. Te serwa są zapewne częściami zamiennymi do tego typu prostych modeli. Sewo rewersy też są cały czas sprzedawane i jest na to zbyt.
 4. W menu serwisowym to jest. Włączenie nadajnika gdy gimbale są w dolnym lewym rogu.
 5. A co widać w nadajniku na "DISPLAY". Możesz też zrobić "Stick adjust" może pomoże. Sprawdź też lutowanie gniazd na płytce przy potencjometrze, często tam brakuje cyny. Sprawdź też z innym odbiornikiem.
 6. Nowe radyjko 8 kanałów w cenie 465 zł Więcej na stronie: http://modelhobby.nazwa.pl/radia/radia.htm
 7. Daj znać jak przyjdzie czy działa.
 8. Tylko z tym dekoderem może być problem bo SBUS jest szyną szeregową UART, przy czym FrSky stosuje odwróconą polaryzację sygnału i sygnał z Flysky odbiornika może być niezrozumiały dla tego dekodera. Niektóre kontrolery lotu potrafią taki sygnał odczytywać bezpośrednio i programowo odwracać, inne będą wymagały inwertera sygnału. Trzeba fizycznie to sprawdzić. Może zwykły dekoder PPM na PWM ( chyba na forum ktoś coś takiego robił) lub inny odbiornik.
 9. Śrubę napędową dobiera się do silnika. Najlepiej załóż o takiej średnicy i skoku jaka była. Jaki tam masz silnik i jakie zasilanie? Mam trochę śrub na M3 , zobacz na mojej stronie. http://modelhobby.nazwa.pl/mechaniczne/elementy.htm
 10. Oba odbiorniki pracują w nowszy systemie AFHDS 2A ale FS-A6 nie ma wejścia do podpięcia czujników telemetrii.
 11. Możliwe ze w jakiś sposób doprowadziłeś do zwarcia lub przeciążenia BECa i dostał zwarcia i zamiast 5V daje teraz 12V. Potrzebujesz sprawne serwo żeby sprawdzić odbiornik. Możesz też wpiąć zworkę do bindowania a wtedy dioda powinna zacząć mrugać i przeprowadzić bindowanie. Jeżeli cały czas świeci jak wcześniej pisałeś to już pewnie tylko złom.
 12. Ważne abyś kupił odbiornik w systemie AFHDS bo w takim to radio pracuje. Może być HK ,TGY lub FS. Spaliłeś regulator bo zapewne podłączyłeś odwrotnie zasilanie nawet na chwilę. Zawsze po czymś takim trzeba sprawdzić czy napięcie z BECa jest 5V. Unikniesz dodatkowych wydatków. Sprawdź jeszcze odbiornik zasilając go z 4 paluszków może wytrzymał, czasem cuda się zdarzają.
 13. A dioda w odbiorniku mruga tak jak na filmie. Ten zestaw radia był sprawny i kiedy przestał działać.
 14. To serwa działają tylko regulator nie?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.