Jump to content

Bodzioch

Modelarz
 • Content Count

  711
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Bodzioch last won the day on January 8 2020

Bodzioch had the most liked content!

Community Reputation

80 Excellent

About Bodzioch

 • Birthday 09/21/1957

Contact Methods

 • WWW
  http://www.modelhobby.com.pl
 • GG
  2143760

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wrząsowice-Kraków
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To jest kabel do podpięcia nadajnika FS -i6X do symulatora. Potrzebujesz taki kabel jak mam na stronie http://modelhobby.nazwa.pl/radia/radia.htm
 2. Kabelek z UBECA wpinasz w dowolny kanał aby zasilić odbiornik i serwa. kabelek z regulatora pod kanał GAZU. Kanał ustaw na + - 100% i normal nie revers drążek gazu na siebie i zobacz czy po kilku piknięciach zacznie działać. Generalnie silniki pikają gdy regulator po załączeniu nie dostaje odpowiednich impulsów. Może trzeba też zrobić kalibrację drążka GAZU. Te naklejone karteczki "silnik i zasilanie" są chyba na odwrót bo ta wtyczka z wypiętym przewodem +5V jest chyba z regla i powinien być opis silnik.
 3. Ten ruch posuwisto zwrotny jest chyba po to aby wykorzystać papier ścierny na całej powierzchni. Gdyby go nie było papier wytarł by się w jednym miejscu chyba że jego wysokość będzie regulowana lub podkładki pod obrabiany materiał.
 4. Kiedyś na HK były takie elektroniczne przełączniki. Podpina się to zamiast przełącznika 3 pozycyjnego lub potencjometru. Moduł ma gniazdo 3 pinowe +V , GND i sygnał. W załączniku instrukcja tego modułu. flight mode.pdf
 5. Nowe radio z odbiornikiem 10 kanałów w cenie 239zł plus poczta.
 6. Zestaw laser kit w cenie 419zł Więcej info na http://modelhobby.nazwa.pl/laser/laser.htm
 7. Nowy nadajnik TGY-i6S w cenie 189zł. Więcej info na http://modelhobby.nazwa.pl/radia/radia.htm
 8. 1. Napęd bezszczotkowy jest sprawniejszy i lepszy ale jest problem( alkoholowy) z wędkarzami. Rozprogramowują regle po załączeniu łódki bo machają drążkiem i jest problem. Nie mogą odczekać kilka sekund aż się regulator zaprogramuje. Był okres że składane były łódki z bezszczotkami ale potem były przerabiane na szczotkowe napędy. Napęd szczotkowy jest prosty ,regle bez zbędnych opcji i wszystko działa. Jeżeli kolega jest techniczny i spokojny to napęd bezszczotkowy jest OK. 2. Pobór prądu zależy od śruby napędowej. Pobór prądu do 5A na silnik pozwoli łódce dobrze płynąć. Czas pływania będzie zależał od pojemności akumulatora. Regulatory najlepsze były wodne HK 30A teraz ciężko dostępne i ceny poszły w górę. Przez kilka lat nie udało się żadnego spalić. Dasz samochodowy i będzie OK , tylko żeby była możliwość wyłączenia hamulca bo on utrudnia pływanie przy zmianie kierunku obrotów choć zabezpiecza silnik i regulator przed nagłą zmianą obrotów. 3. Silniki jakie ja stosuje do napędu to 750 -900KV. To nie jest ślizg więc nie trzeba dużych obrotów. Silnik klasy 2830 , 2836 jest OK. Silniki samochodowe mają wysokie KV i się nie nadają. Widziałem łódki z takimi silnikami budowane przez wędkarzy bez pojęcia w temacie ale w radiu ograniczali EPA do 25-30% bo łódki wyły i pobierały dużo prądu i pływały jak ślizgi. Potem trzeba to przerabiać żeby to miało sens. Musisz zaopatrzyć się w kila wymiarów śrub aby dobrać najlepsze.
 9. W nadajniku włączasz mix. ELEVON i to wszystko do obsługi silników. Regulatory wpinasz w kanał 1 i 2. Regle oczywiście dwukierunkowe. Zaglądnij na moją www tam mam prawie wszystko do łódki.
 10. Przy napędzie elektrycznym miernik uniwersalny i lutownica są niezbędne. Pomiary to podstawa, ale to rozbindowanie to faktycznie dziwna sprawa.
 11. Odbiornik się "rozbindowuje" czy traci Link a to dwie różne sprawy. Rozbindowanie raczej nie możliwe ale kto wie. Regulatory które masz a odbiornik z nimi nie pracuje może maja uszkodzony BEC. Prąd regulatora nie ma tu nic do rzeczy. Sprawdź jakie masz napięcie z BECa regulatora z którym odbiornik działa a jakie w tych z którymi nie działa.
 12. Ten regulator od początku coś dziwnie się zachowywał z tym silnikiem że tak nim szarpał. Ja podłączyłem silnik kl.500 i nic go nie szarpie tylko piszczy uzwojenie silnika. Nie podłączyłeś wcześniej zamiennie kabelki od akumulatora i silnika? Tak czy inaczej regulator do wymiany.
 13. Włącznik w regulatorze jest do włączenia/wyłączenia hamulca. Wyłącznik na kabelkach odłącza zasilanie tylko BECa. Hamulec to takie zabezpieczenie aby nie przechodzić na szybko z jazdy do przodu na bieg wsteczny co może skutkować uszkodzeniem silnika lub zębatek. Gdy masz hamulec musisz dwa razy cyngiel w nadajniku odepchnąć aby silnik zmienił obroty: 1- wyhamowanie silnika ( tranzystory zwierają uzwojenie silnika) 2- bieg wsteczny po zatrzymaniu silnika Regulator wystarczy do tego silnika. Można dołożyć mały radiator na tranzystory mocy. BEC jest marny , można łatwo uszkodzić gdy serwo padnie. W regulatorze są tranzystory typu P i N typowy mostek "H".
 14. Ten regulator jest dwukierunkowy( mam takie ). Ten nadajnik ma trymery pod klapką. Podejrzewam że TRYMER nie jest w pozycji NEUTRM dlatego regulator czeka na impulsy 1,5ms co odpowiada pozycji NEUTRUM. Rusz trymerem od kanału GAZU do pozycji "0" .Silnik powinien wydać szybkie PI PI PI i ruszyć.
 15. Ja do nadajnika Sanwa 35MHZ zrobiłem pakiet z akumulatorów KODAK. Są niesamowite, po naładowaniu trzymają kilka lat prawie bez spadku napiecia. Zapomniałem o tym nadajniku a akumulatory trzymają jakby dopiero były ładowane.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.