Jump to content

Bodzioch

Modelarz
 • Content Count

  581
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Bodzioch last won the day on January 8

Bodzioch had the most liked content!

Community Reputation

60 Excellent

About Bodzioch

Contact Methods

 • WWW
  http://www.modelhobby.com.pl
 • GG
  2143760

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wrząsowice-Kraków
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie kombinuj tylko załóż przetwornicę i po problemie.
 2. Przetworniczka na XL6009 coś takiego: https://www.banggood.com/5pcs-DC-DC-Boost-Buck-Adjustable-Step-Up-Step-Down-Automatic-Converter-XL6009-Module-p-1087606.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN
 3. Może być kilka powodów pikania nadajnika.
 4. Nie znam tego nadajnika ale patrząc na wyświetlacz widzę napięcie RX - 5V i alarm niskiego napięcia też 5V. Ustaw np. 4,8V alarm i zobacz co będzie.
 5. Połączenie tych nadajników bez przeróbki jest nie możliwe. Nadajnik FM7 ma gniazdo uczeń - instruktor ale wtedy to inaczej działało. Nadajnik ucznia (taki sam)nie miał pakietu zasilającego. Napięcie dostawał z nadajnika instruktora gdy jego nadajnik był wyłączony, w chwili zagrożenia modelu instruktor włączał swój nadajnik i odcinał nadajnik ucznia od napięcia i przejmował kontrolę. Nadajniki oczywiście musiały mieć ten sam kanał .
 6. Ludzie czasem mają dziwne pomysły a po czasie sami dochodzą do wniosku że to nie ma sensu.
 7. Ja nie wymagam cudów za te pieniądze. Na tokarce zostało wycentrowane i kosa odpalona działa. Chodzi mi o podejście sklepu , ich serwisu do klienta. Towar przed wysyłką powinien zostać sprawdzony i wysłany sprawny a nie żebym ja musiał sam sobie naprawić i to w jaki sposób. Troszkę silniczków żarowych i benzynowych miałem i trochę się orientuje w temacie mechaniki ale przez myśl mi nie przeszło żeby tak naprawiać. Wystarczyło żeby podesłali sprawny kosz sprzęgła i po sprawie . Jutro jak pogoda pozwoli zrobię male koszenie, zobaczymy jak działa.
 8. W sklepie z profesjonalnymi narzędziami kupiłem kosę spalinową DEMON RQ580. Okazało się że ma krzywy kosz sprzęgła, bije że ho ho. Jakbym to złożył i odpalił mogło być ciekawie. Film na YT żeby zobaczyli Mail do sklepu w poniedziałek dziś otrzymałem odpowiedź: Lancę należy chwycić oburącz i skierować koszem sprzęgła ku ziemi. Stanąć na twardym podłożu. Stanowczym ruchem uderzyć lancą w podłoże. Spowoduje to prawidłowe osadzenie kosza sprzęgła. Lub też włożyć w imadło i ścisnąć. Jak dla mnie to bardzo ciekawy ten sklep i serwis.
 9. Udało się ustawić gaszenie silnika ? Dzisiaj dostałem radio ustawiłem i działa. Pomyliłem się tylko z tym skróceniem kanału gazu do -75% bo to ma być na krzywej kanału nie na EPA.
 10. Tutaj najlepiej jakby autor tematu dokładnie napisał o jakie radia chodzi i co to za model. Mnie to wygląda że koledzy mają jeden model i chcą go używać oddzielnie w różnym czasie bez potrzeby zmiany odbiorników w modelu.
 11. Pewnie się da coś takiego zrobić. Myślę ze jak zepniesz zasilanie obu odbiorników razem a przewód sygnałowy z regulatora i serwa puścisz do odbiorników poprzez przełączniki lub miniaturowe przekaźniki najlepiej wielostykowe to zadziała. Można chyba sprawdzić też jakieś klucze elektroniczne. Możesz też sprawdzić jak się zachowają dwa odbiorniki przy pracy takiej równoległej a jednym przełącznikiem zmieniać ich zasilanie +5V a masy połączone razem. To było by najprostsze rozwiązanie jeżeli zadziała. Chyba tego w takiej konfiguracji nikt nie próbował.
 12. Ustawiałem to wielokrotnie tylko dawno temu a obecnie nie mam tego nadajnika bo wczoraj sprzedałem ostatnią sztukę ale ta funkcja jest i działa. Mogę już dokładnie nie pamiętać ale chyba było tak: 1. EPA kanału gazu skrócone np. -75% - +100% . W tym zakresie pracy serwa ustawiamy silnik na wolne obroty do max. obrotów. 2. Gaszenie silnika przypisanym przełącznikiem który dociąga serwo do -100% zamykając przepustnicę. 3.Trzeba tak ustawić zakres tego gaszenie aby serwo nie "buczało" przy zamkniętej przepustnicy.
 13. Funkcja "Throttle hold"
 14. Już kiedyś o tym pisałem ,takie kuleczki z cyny to prawie norma dlatego nowe radio otwieram i sprawdzam kabelki i czyszczę płytkę z ciał obcych. Sprawdzam też płytkę pod lupą czy gdzieś coś nie zostało.
 15. Do zmiany oprogramowania tych aparatur używa się specjalnego kabla i odpowiedniego oprogramowania.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.