Jump to content

Bodzioch

Modelarz
 • Content Count

  475
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Bodzioch last won the day on January 8

Bodzioch had the most liked content!

Community Reputation

49 Excellent

Contact Methods

 • WWW
  http://www.modelhobby.com.pl
 • GG
  2143760

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wrząsowice-Kraków
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli masz regulatory HK-30A to ustaw je tak jak potrzebujesz ale zrób jeszcze kalibrację drążka gazu. Kanały w radiu na - , + 100% i neutrum na zero. Wygląda że ten regulator czeka na pozycję neutrum co opowiada 1,5 ms.
 2. Info o szklarni https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/zanieczyszczenie-swiatlem-wielka-luna-nad-siechnicami/lfce5fd
 3. Wszystko przez to że ktoś wymyślił procesory które nie dość że sterują tranzystory mocy szerokością impulsów to jeszcze modulują sygnał częstotliwością kilku khz. Wcześniej modelarstwo było prostsze.
 4. Najprościej ustawić SUBTRIM kanału z tym przełącznikiem na 100% lub ustawić sobie krzywą taką jaka potrzebujesz i podpiąć pod ten kanał. Obie wersje według mnie działają.
 5. Tak jak na rysunku działa typowy regulator jednokierunkowy nie dwukierunkowy. Pokaż co to za model i jaki sprzęt będzie prościej zrozumieć o co chodzi. Zmiana obrotów silnika na pełnej mocy to nieporozumienie. W reglach samochodowych jest hamulec aby nie uszkodzić silnika i regla. To co chcesz zrobić to tak jakbyś jechał samochodem 100 na godzinę i chciał włączyć bieg wsteczny.
 6. Jeżeli drążek działa od -100% 0 +100% to regulator dwukierunkowy działa w dwóch kierunkach więc co tu zmieniać. -100% max.bieg wsteczny 0 - zero obrotów +100% max. bieg do przodu
 7. Pół wieku temu gdy chodziłem do podstawówki budowaliśmy rakiety i silniki. Silnik to papierowa łuska od broni myśliwskiej 16 lub 18 mm jeżeli dobrze pamiętam. Paliwo to mieszanka cukru pudru i saletry oraz dodatkowo można było dodać węgiel drzewny. Wszyscy posiłkowaliśmy się książką "Młody modelarz rakiet".
 8. Sprawdź krzywe ,expo kanałów które tak pracują. Ustaw pracę liniową, porównaj z kanałami które pracują liniowo .
 9. Jak tak dalej będzie z koronawirusem w Chinach to będzie trzeba zabrać się do roboty i samemu strugać różne rzeczy bo w Chinach fabryki stoją i nie wiadomo kiedy zaczną pracować. Ceny w chińskich sklepach już idą w górę. Magazyny pustoszeją.
 10. Można spróbować dostosować do własnych potrzeb taki KIT https://sklep.avt.pl/straznik-akumulatora-samochodowego-12v-zestaw-do-samodzielnego-montazu.html
 11. A może Mustang lub Focke Wulf-190 http://www.modelhobby.nazwa.pl/modele/modele.htm
 12. Bez sprawdzenia z innym nadajnikiem lub odbiornikiem raczej nie bardzo się uda. To radio ma system AFHDS więc poszukaj kogoś z radiem który ma ten sam system.
 13. Tu masz odbiorniki https://www.banggood.com/FrSky-V8FR-II-2_4G-8CH-Receiver-HV-Version-for-Radio-Transmitter-p-69051.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN https://www.banggood.com/Wholesale-FrSky-V8R7-II-2-4G-8CH-Receiver-p-68587.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN Ogólnie musisz kupować odbiorniki kompatybilne z twoim modułem 2,4 GHz. Jest coraz więcej wersji i oprogramowania EU i Non EU. Baza wiedzy na ten temat https://77hobby.pl/kompatybilnosc-i-cechy-odbiornikow-frsky-accst-24ghz-n-22.html Odbiorniki https://77hobby.pl/odbiorniki-serii-v-c-1_14_7.html
 14. Gotowy układ do zrobienia https://ep.com.pl/projekty/miniprojekty/11728-zasilacz-swiecy-zarowej
 15. Bodzioch

  SKYARTEC

  Zasilacz ( nie prostownik do ładowania akumulatora) musisz mieć o większym prądzie niż będziesz ładował akumulator.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.