Jump to content

Bodzioch

Modelarz
 • Content Count

  664
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Bodzioch last won the day on January 8 2020

Bodzioch had the most liked content!

Community Reputation

74 Excellent

About Bodzioch

 • Birthday 09/21/1957

Contact Methods

 • WWW
  http://www.modelhobby.com.pl
 • GG
  2143760

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wrząsowice-Kraków
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Regulator zwłaszcza ten nowy po podpięciu silnika i zasilania nawet bez impulsów sterujących z odbiornika nie może się grzać. Silnik będzie co najwyżej pikał i czekał na impulsy z odbiornika. Pod kanał gazu możesz podpiąć serwo i sprawdzić czy na tym kanale działa prawidłowo. Po krecie bardziej bym stawiał na uszkodzone serwo które obciąża BECa i napięcie siada , ale skoro piszesz że wszystkie serwa działają prawidłowo. Możesz wypiąć wszystkie serwa i sprawdzić czy sam regulator z silnikiem zadziała - jeżeli tak, wpinać serwa i obserwować .
 2. Regulator bezszczotkowy 60A 2-3S samochodowy . Cena 59zł
 3. Nowy odbiornik FS w cenie 40zł plus wysyłka.
 4. Odbiornik jest zasilany z pakietu lub BECa który jest wpięty w gniazdo odbiornika - szyna (+) i (-). Z tej szyny są też zasilane serwa i inne układy wpięte w odbiornik. Żadne napięcie zasilające serwa nie wychodzi z odbiornika. W odbiornika jest mała przetwornica impulsowa która daje 5V. Napięcie to zasila stabilizatory liniowe 3,3V do zasilania procesorów i modułu 2,4GHz.
 5. Pewnie odwrotnie podpiął zasilanie. Wylutować kondensator , podpiąć zasilanie może jeszcze działa. Sprawdzić czy jest napięcie 3,3V. Osobiście bałbym się wsadzić do modelu latającego , tylko łódka lub samochodzik.
 6. Tam jest kondensator SMD 226C. 22uf /16V. Taki sam jak ten większy obok stabilizatora 3,3V.
 7. Bodzioch

  XT...

  Wtyczki do pakietu producent dobiera pod max. prąd jaki może oddać pakiet. To ze raz z pakietu pociągniemy 10A a raz 60A lub więcej nie oznacza przecież że będziemy zmieniać wtyczki w zależności od poboru prądu przez silnik czy inny odbiornik. To nie bezpiecznik.
 8. Jeżeli chcesz korzystać ze starych odbiorników z systemem AFHDS to FS-i6X ma możliwość wyboru tego systemu i odbiorniki będą działać. Fs-i6X jest nowszym modelem ale oprogramowanie prostsze niż TG 9x. Czujniki telemetrii też nie są drogie. Teraz większość nadajników zaczyna pracować pod Open TX.
 9. To jest odbiornik do Radiomastera tylko z wyjściem S.BUS. Z wyjściem PWM jest odbiornik R168 ale to 8 kanałów. 16 kanałów masz tylko na porcie szeregowym.
 10. Może nadajnik ma monitor kanałów żeby sprawdzić czy kanał gazu działa. Możesz podpiąć pod kanał gazu serwo i sprawdzić czy daje impulsy sterujące.
 11. Każdy nadajnik i odbiornik ma swoje anteny więc po co coś zmieniać zwłaszcza do latania "przy nodze".Chyba że komuś przeszkadzały w lataniu i się ich pozbył.
 12. Skoro wolisz plątać się z przewodami
 13. Zamontuj diodę schottky 5A i będziesz miał spadek napięcia około 0,4V.
 14. Bodzioch

  (P) P38 ZIROLI

  P 38 P-38 Lighting 114inch WS.zip
 15. W systemie AFHDS chyba nie znajdziesz tak lekkiego odbiornika. Dostępne są odbiorniki od 3 do 8 kanałów ale w obudowach plastikowych. Jeżeli ma być lżejszy to chyba tylko po zdjęciu obudowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.