Jump to content

Vesla

Modelarz
 • Content Count

  1,477
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Vesla last won the day on July 5

Vesla had the most liked content!

Community Reputation

151 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Portsmouth / UK
 • Zainteresowania
  Modelarstwo, Modelarstwo Lotnicze RC, Technika, Historia, Komiks, Rysowanie komiksów.
 • Imię
  Wiesław

Recent Profile Visitors

796 profile views
 1. Vesla

  Modelarze w UK

  U mnie nadal Portsmouth. Ilość modelarzy z Polski na km2 jest mała więc latam z innymi modelarzami albo sam
 2. Turnigi 35-70 są już dobre. Te pierścienie gdzie dorwałeś?
 3. W podobnej konfiguracji Pakiet 4S 30C i EDF 70, to mi taki pakiet po ostrym lataniu lubił robić się ciepły i lekko (bardzo lekko) puchnąć. Teraz stosuję pakiety na zakres 35-70C. Jest lepiej.
 4. Stanę w obronie symulatora. Swietna sprawa aby nabrać podstawowych odruchów przy rozpoczynaniu przygody z RC. Nie zapoinajcie, że symulator jest też bardzo przydatny przy doskonaleniu się i treningu akrobacji. Wiem, że prawdziwy model lata inaczej niż ten na symulatorze ale wychylenia sterów są te same. Dobrze jest "na sucho" ćwiczyć ruchy sterami aby stały się naturalne i potem w "realu" wykonywanie akrobacji staje się łatwiejsze. Jak? Nie myślisz jak wychylić stery a tylko jak udoskonalić manewr.
 5. He, he. Jak stare to i ja zapodam aczkolwiek fanem tych kolesi nie jestem to kilka kawałków mają niezłych https://www.youtube.com/watch?v=ZhIsAZO5gl0 A to z innej parafii, ale kawałek ma świetny klimat południa USA. https://www.youtube.com/watch?v=B9FzVhw8_bY I coś z drugiej strony https://www.youtube.com/watch?v=0HtvH34CmZY
 6. Fajny model. Teraz czas zbudować coś samemu. trochę za szybko lata ten albatros. Jak jednopłat. Liczba Reynoldsa jest nieubłagana. Jak się "wlatasz" w model to będziesz wiedział jak bardzo można zwolnić nić zwali aię w korkociąg. Oglądałem pokaz "walki" replik takich samolotów na pokazach w Farnborough. Zanim przeleciały z jednego końca pasa startowego na drugi to udało mi się kupić i zjeść hot doga ale latały fajnie. Tak powoli. Mial być jeszcze atak na Vickersa Vimy ale ten wypadł z pasa przy starcie i wycofał się. Mam gdzieś fotki. Fajny pokaz.
 7. Robert, twoja ramka będzie wisieć nad modelem na prowadnicach? A jak "zjedzie" na dół? Jest tam dość miejsca?
 8. Okleiłem skrzydło papierem do pieczenia na wikol. Mocno się pomarszczył to go lekko ponaciągałem i zostawiłem do wyschnięcia. Były pewne zmarszczki na papierze ale jak wysechł to się ładnie ponaciągał i nawet miejsca gdzie na skrzydle były wgłębienia to się ładnie wyprostowały. Zobaczymy jak wyjdzie po pomalowaniu i w lotach. Na obecną chwilę wygląda ładnie i jestem zadowolony.
 9. Buduj kadłub z tego 6mm. Co do skrzydła to można zmienić profil na kFm. Brzydki ale skuteczny i łatwy w budowie z depronu. Szkoda, że mieszkasz w US bo mam paczke 3mm to bym poratował Co do silnika to dpbierzemy jak zrobisz kadłub. Co jest istotne? Dla wolnolatających niskie KV (wolniej kręci śmigło). Oczywiście Ampery (pobor prądu) i ciąg. Popatrz na tabelke jakie są parametry silników (ciąg- thrust) i jak zbudujesz kadłub to będziesz wiedział co dobrać. Silnik o ciągu 400-500g powinien starczyć nawet jak model będzie miał 600-800g. To szybowiec nie akrobat. W tabeli też masz jaki dobrać ESC (oczywiście 15-20% mocnienszy).
 10. Przepraszam nie dostrzegłem tego, że są sold out. Pytałeś w sklepach budowlanych o arkusze XPS? Ja znalazłem takie w sklepie budowlanym i to był zwykły depron. Jak nie to buduj z tego co masz. Wyjdzie większa masa ale przy tej rozpiętości nadal będzie latał powoli. Może nie tak jak ten na filmie ale będzie dobrze. Osprzęt podpowiemy jaki dobrać. Na pewno serwa 9g. ESC 18-20A ale tutaj zobaczymy jaki będzie silnik. Masa wyjdzie ok. 500-600g na model. Nadal ładnie jak na coś o rozpiętości 1800mm. Mała rada. Klej UHU POR. Znajdziesz na ebayu. Klej na gorąco jest fajny bo klei szybko ale dodaje masy. Moja rada: buduj i pytaj. Problemy wyjaśnisz w trakcie budowy.
 11. Zasiadam i chętnie popatrzę. Podawaj wymiary elementów. Jaką planujesz wielkość "pola roboczego"?
 12. BoKo u mnie w UK też różnie bywa. Domyślam się, że chodzi Ci o ten model https://www.youtube.com/watch?v=2WBJLjFvS9o&t=26s Proponowany seting Wingspan: 1,8m (70") Flying Weight: 142g (5 oz) Materials: 3mm Axton XPS foam (density 22 kg/m3) Motor: 1304 3000kv (9g) Propeller: 6030 Receiver: FlySky FS2A 4CH (2g) ESC: 12A (6g) Servos: 3.7g x 2 LiPo battery: 350mah 7.4V (20g) Model ma 1,8m to całkiem duży model. przy masie 600g nadal będzie slow flyer tylko trzeba zmienić osprzęt. Tak zapytam, czy sprawdzałeś na ebay? a tutaj masz sprzedawce depronu w US, posiada piankę 3mm. http://www.rcfoam.com/us-market-depron-a-5225.html
 13. Nie czekaj tylko buduj i pytaj. Na tym forum niejeden już budował model od podstaw a koledzy podpowiadali.
 14. Jak koledzy pisali, EDF to inna para kaloszy. Musisz planować manewr i nie ma możliwości "ratowania się gazem" i zwalniania śmigłem. Potrzeba więcej czasu i miejsca ale jaka frajda.... do budowy polecam tego trenera. Lata szybko i jest przyjemny w pilotowaniu a już ma wymagania jak wszystkie EDF. Zbudowałem i latam. https://pfmrc.eu/topic/84027-rfb-fantrainer-edf/
 15. W opisie filmu można się doczytać, ze jest to: parchment/bread paper - czyli papier do pieczenia. Sprawdzimy
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.