Jump to content

Vesla

Modelarz
 • Content Count

  1,523
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Vesla last won the day on July 5 2020

Vesla had the most liked content!

Community Reputation

165 Excellent

About Vesla

 • Birthday 10/01/1973

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Portsmouth / UK
 • Zainteresowania
  Modelarstwo, Modelarstwo Lotnicze RC, Technika, Historia, Komiks, Rysowanie komiksów.
 • Imię
  Wiesław

Recent Profile Visitors

1,273 profile views
 1. "Koński samolot" super! Budowałem go w rozpiętości 80cm. Fajny model. Planujesz go zamówić u Marka?
 2. Robiłem w plastikach i wiem jak wyglądają wtryskarki i produkcja form. To jednak produkcja masowa i tutaj wymagane są odpowiednie maszyny i formy z metalu z systemem podgrzewania wewnątrz. Nadal zastanawia mnie proces technologiczny spieniania EPP. Dzięki za ciekawy filmik.
 3. Witam Kolegów. Temat z pozoru na google ale nie jest tak łatwo. Przykładowo: mamy formę zrobioną z włókna węglowego i metodą podobną do wykonywania rdzenia skrzydła z "pianki montażowej" to robimy to samo z “polipropylenu spienionego” (EPP) - Expanded Polypropylene (EPP). Zastanawiam się nad możliwością "chałupniczego" spieniania pianki EPP. Ma ktoś rozeznanie na tyle duże aby coś podpowiedzieć? Proces wygląda tak: Formowanie produktu zaczyna się od przemieszczenia granulek z silosu do zbiornika pod ciśnieniem. Materiał jest w nim przechowywany do momentu osiągnięcia ustawionego ciśnienia, a następnie transportowany do ciśnieniowego urządzenia napełniającego (utrzymując cały czas wymagane ciśnienie). Teraz granulki EPP muszą przejść przez 6 etapów produkcji. Kompresja Zamknięcie formy Wypełnienie pod ciśnieniem Dostarczenie pary Chłodzenie Demontaż (wypychanie z formy)
 4. Jestem miłośnikiem okrętów podwodnych. Dla mnie są jak statki kosmiczne wystawione na ekstremalne warunki w morderczym dla człowieka środowisku. Ale pojechałem.... Mieszkam w Portsmoutch UK, Baza Royal Navy i wiele atrakcji turystycznych. Zapraszam. W sąsiedniej miejscowości Gosport, mamy muzeum okrętów podwodnych: Royal Submarine Museum, Gosport. Nieomieszkałem go odwiedzić, mają tam kilka ciekawych eksponatów. Zaprezentuję trochę zdjęć. HMS Alliance (P417) - A-klasa - zwodowany w 1945. Jak to na okrętach z tamtych czasów, ciasno. Na mniej niż 80 metrach długości, stłoczono maszyny i 65 osób. Messa oficerska Sterownia Toaleta i kuchnia dla 65 osób (jak PKP) Diesle Ja - jeszcze piękny i młody :-D hahahahah Wyrzutnia torped A to była dopiero beczka: HMS Holland 1 – brytyjski okręt podwodny typu Holland, który uznawany jest za pierwszy okręt podwodny Royal Navy. Zatonął w 1913 roku w drodze do stoczni złomowej. Wydobyty w 1982 i do muzeum. Replika Turtle z 1776. To dopiera klaustrofobia.
 5. Sprawdź APC 7x6 SF, co prawda u mnie kręciło się na silniku Emax2812 kV1534 ale model PZL26 śmigła wyśmienicie. dostawał ok. 760g ciągu. Dobra konfiguracja.
 6. Vesla

  I am back :-)

  Cześć Tomku. Trochę Ciebie nie było ?
 7. Chcesz komuś oko wybić tą strzałą? Gdzie masz balast na dziobie?
 8. Ja prl.... piękny. Teraz czekam na tych co zaczną pisać, ze modele z plastiku to nie modelarstwo. Świetny projekt. Gratulacje.
 9. Drukowałem makiete silnika do mojego Stearmana. Model nie jest tak świetny jak Twoje ale daje rade. Masa makiety pomaga w takim samolocie ustawić CG. To co tutaj jest Woow!
 10. Czy to ma znaczenie? Latam z kolegami którzy wydają na model 400-600 funtów a ja stoję obok z piankowcem który budowałem w kilka wieczorów i wiecie co? NIC. Liczy się Przyjemność i relax. Jestem modelarzem - budującym, zawsze budowałem czy to redukcyjne czy latające. Budując redukcyjne słyszałem: aaaa bo panie plastik, karton to co innego niż z planów. Jak buduję latające to zaraz: aaaa bo panie budowanie to co innego niż kupienie do tego pianka a balsa. Niby tak ale co się dla was liczy? Czy chcecie się dowartościować czy też może dobrze bawić i chociaż w ten sposób spełniać swoje marzenie o lataniu? Wiecznie te podziały: klub modelarzy, klub składaczy kitów, klub kupujących ,klub miłośników kleju do znaczków. Liczy się długość czy średnica? Czy to naprawdę jest takie ważne? Dla mnie liczy się aby czerpać z tego radość i mieć sposób na relax, co w stresującym życiu jest bardzo ważne. Nie jest ważne jaki masz model, cieszę się jak idziemy latać razem i to jest ważne.
 11. Nie zapomnij osłonić silnika folią żeby opiłki w magnes nie wpadły.
 12. Stosuję akryle dla artystów, kupuję większe tuby 250ml. Fajnie się kładą pędzlami do akrylu lub gąbką. No i wybór kolorów lepszy niż palety do ścian. Można dostać "soczystą" czerwień czy czarny. No i oczywiście srebrne. Bardzo dobrze kryją, dobrze się trzymają.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.