Jump to content

Vesla

Modelarz
 • Content Count

  1,515
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Vesla last won the day on July 5 2020

Vesla had the most liked content!

Community Reputation

161 Excellent

About Vesla

 • Birthday 10/01/1973

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Portsmouth / UK
 • Zainteresowania
  Modelarstwo, Modelarstwo Lotnicze RC, Technika, Historia, Komiks, Rysowanie komiksów.
 • Imię
  Wiesław

Recent Profile Visitors

1,079 profile views
 1. Vesla

  I am back :-)

  Cześć Tomku. Trochę Ciebie nie było
 2. Chcesz komuś oko wybić tą strzałą? Gdzie masz balast na dziobie?
 3. Ja prl.... piękny. Teraz czekam na tych co zaczną pisać, ze modele z plastiku to nie modelarstwo. Świetny projekt. Gratulacje.
 4. Drukowałem makiete silnika do mojego Stearmana. Model nie jest tak świetny jak Twoje ale daje rade. Masa makiety pomaga w takim samolocie ustawić CG. To co tutaj jest Woow!
 5. Czy to ma znaczenie? Latam z kolegami którzy wydają na model 400-600 funtów a ja stoję obok z piankowcem który budowałem w kilka wieczorów i wiecie co? NIC. Liczy się Przyjemność i relax. Jestem modelarzem - budującym, zawsze budowałem czy to redukcyjne czy latające. Budując redukcyjne słyszałem: aaaa bo panie plastik, karton to co innego niż z planów. Jak buduję latające to zaraz: aaaa bo panie budowanie to co innego niż kupienie do tego pianka a balsa. Niby tak ale co się dla was liczy? Czy chcecie się dowartościować czy też może dobrze bawić i chociaż w ten sposób spełniać swoje marzenie o lataniu? Wiecznie te podziały: klub modelarzy, klub składaczy kitów, klub kupujących ,klub miłośników kleju do znaczków. Liczy się długość czy średnica? Czy to naprawdę jest takie ważne? Dla mnie liczy się aby czerpać z tego radość i mieć sposób na relax, co w stresującym życiu jest bardzo ważne. Nie jest ważne jaki masz model, cieszę się jak idziemy latać razem i to jest ważne.
 6. Nie zapomnij osłonić silnika folią żeby opiłki w magnes nie wpadły.
 7. Stosuję akryle dla artystów, kupuję większe tuby 250ml. Fajnie się kładą pędzlami do akrylu lub gąbką. No i wybór kolorów lepszy niż palety do ścian. Można dostać "soczystą" czerwień czy czarny. No i oczywiście srebrne. Bardzo dobrze kryją, dobrze się trzymają.
 8. Ło matko i córko! jest piękny!
 9. Dokładnie, propsaver jest skuteczny przy lądowaniu lub upadku na płasko lub pod niewielkim kątem i najlepiej z niepracującym silnikiem (oj tak, utrąciłem śmigło na kamieniu z pracującym silnikiem). Reasumując: jest przydatny i pozwala zaoszczędzić na śmigłach ale nie ochroni przed wszystkim. Inna sprawa, że przy pionowym upadku niewiele modeli wyjdzie cało (patyczak wychodził nietknięty ?
 10. Nadal twierdzę, ze nawet przy poprawnym zamocowaniu potrafi się połamać. Przy uderzeniu o ziemię pionowo lub prawi pionowo (pow. 70 stopni), śmigło nie ma gdzie "uciec" i wbijając się w ziemię ulega złamaniu. Przetestowane wielokrotnie.
 11. Oj łamie się nawet na tym ale nie tak często. Zawsze to jakaś ochrona śmigła i osi silnika.
 12. Oklejałem folią reklamową PCV czy jak jej tam, tego stearmana i prasowałem na gorąco żelazkiem 120-140 stopni. Powoli aby dobrze złapało. Materiał do budowy modelu to depron. Bez problemów.
 13. Nie mam pewności o jakie symulatory Ci chodzi. Lotnicze to X-Plane, Flight Gear (bardzo dobry), JSBSim. https://www.lifewire.com/flight-simulators-for-linux-2204909 Mint powinien się dogadać z joyem to może być przydatne https://community.linuxmint.com/software/view/jstest-gtk
 14. Jak będzie w podobnej cenie to ja już kupiłem. Tylko daj znać kiedy będzie gotowy i gdzie mam przesłać kasę ?
 15. Pikny, Panie. jeden z moich ulubionych. Jak będziesz planował rozpowszechnić te pliki to staję w kolejce (napisz tylko za ile.:-).
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.