Jump to content

robertus

Modelarz
 • Content Count

  12,150
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  99

robertus last won the day on September 15

robertus had the most liked content!

Community Reputation

1,060 Excellent

1 Follower

About robertus

 • Rank
  Depronowe Siły Powietrzne

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jelcz-Laskowice
 • Imię
  Robert

Recent Profile Visitors

4,194 profile views
 1. Nie pamiętam. To są blokady na osie kół. Możesz też użyć zacisków od kostki elektrycznej. dla przykładu https://abc-rc.pl/product-pol-669-Blokada-na-os-popychacz-3-1mm-otwor.html
 2. Pakiety SLS dają radę. Dają prawdziwe C. Turnigy puchnie jak balon.
 3. Tak się zastanawiam czy do takiego konfigu kanały 1. Lotki, dwie po kablu Y 2. Ster płytowy 1 = zmiksowane lotki z wysokością 3. gaz 4. ster kierunku 5 Ster płytowy 2 = zmiksowane lotki z wysokością czy mogę użyć stabilizatora z opcja auto-levelingu do sterowania sterami płytowymi kanały 2 i 5? I jak to podłączyć np do Nx3? Czy mikro switch "delta" oznacza, że stabilizator miksuje sygnały ail + ele i robi z tego deltę, albo może oznacza, że wie, że już ma zmiksowane w aparaturze i tylko stabilizuje?
 4. Temat odleżał swoje, czas się za niego wziąć. Takie zdjęcie na dobry początek. Polówka skrzydła sklejona z trzech części.
 5. Ja jak najbardziej poważnie. Skoro Arkowi sprawia przyjemność zbieranie takich sytuacji to niech to robi tak jak się to robi w lotnictwie, (z którym poniekąd jest związany 24h) a nie jak w kolorowej gazetce trzeciej klasy. "Zdarzenie z udziałem Spitfire RC %data%", można jeszcze ponumerować, zamiast "Groźny incydent podczas lądowania modelem Spitfire" i do tego klikbajtowa miniaturka.
 6. Tak wygląda rejestr zdarzeń lotniczych. Polecam jakbyś chciał aby Twoje tytuły wyglądały bardziej profesjonalnie.
 7. Wymiarowo one są takie same. Chyba tylko kolorem materiału się różnią, albo jego typem. U mnie nie było tych tańszych
 8. Moje rozwiązanie, przetestowane w Raciborzu. Ostatecznie skusiłem się na Tarp z decathlona.
 9. Dokładnie, trzeba budować i latać, a nie siedzieć nosem w ekranie.
 10. też nie, powinienem zdjąć folie termokurczliwą i sprawdzić np czy nie ma zimnych lutów. kupiłem serwa po taniości - błąd księgowego nie sprawdziłem kabelków przed lotem, nie sprawdziłem, wychyleń sterów, dźwigienek i zawiasów, błąd technika. nie spojrzałem w którą stronę wiatr wieje, Czy nie ma lokalnych zakłóceń od wi-fi, albo 5.8 od fpv Można by tak mnożyć przypadki i zapobiegawczo zrobić check-listę przedstartową na 100 stron do odfajkowania zanim zrobi się 5 minutowy lot. Zarządzanie ryzykiem podpowiada, sprawdź SC i czy stery działają w dobrą stronę i w górę, a potem się zobaczy.
 11. A tak to wygląda? Nie, miał to być kolejny low pasik, bez gwałtownych manewrów. Tym modelem nie zdarzało mi się zwalić przy gwałtownym zaciąganiu drążka, jak np ESA Hurricane jaki kiedyś miałem. Jeśli to masz na myśli. Co by nie było to jest to mój błąd, jako pilota, budowniczego, księgowego czy technika obsługującego. Zawsze jest
 12. Niczego nie jestem pewien. Jestem już stary i ślepy, prześledziłem po klatce oryginalny film, w który momencie widzisz wychylony ster kierunku i w którą stronę? Ja generalnie mało używam steru kierunku, dlatego tak koślawo latam P-40 bo nie mam zgranych lotek i kierunku w palcach. On w ogóle nie skręca na samych lotkach, po prostu się przechyli i dalej leci prosto.
 13. Nie, nie przypominam sobie, logów nie ma, a film nie wskazuje abym jeszcze dołożył do pieca i dobił go do ziemi. Ale pytanie można dopisać do listy.
 14. Nie da się wyjaśnić, za mało informacji. Jest sporo pytań bez odpowiedzi. Nie była to awaria serw. Wyglądało jakby dostał podmuch, ale przez cały dzień prawie nie wiało. Na filmie widać wychylenie lotki, więc może mi ręka drgnęła. P-40 nie prowadzi się za ręką, ma takie swoje fochy, muszę to w końcu poprawić. Nie widać drugiej lotki, którą mam na drugim kanale. Być może zakłócenie radiowe, ale nie miałem alarmu, że jest jakiś problem z transmisją. Gdyby jednak od radia to może jakieś dziwne zakłócenie na jednym kanale. W każdym razie obróciło mi model, zacząłem go prostować i gdy zobaczyłem, że się nie wyrobię to go wyprostowałem żeby wylądował płasko, tyle, że do góry kołami. Gdybym byl wyżej, albo był lepszym pilotem to bym się wybronił, ale nie jestem. Straty: ukruszył mi się karabin na masce, o dziwo kabinka nie ruszona, oraz obruszał mi się statecznik pionowy, CA załatwiło od razu temat. Tak, że model cały, ludzie bezpieczni, czego więcej chcieć. Zalecenia komisji mogły by być takie, żeby sprawdzać zasięg aparatury na nowym nie znanym lotnisku, w kilku miejscach przed lotami. Latać wyżej, żeby zwiększyć margines bezpieczeństwa, na pewno nie zastosuje bo lubię kosiaki na wysokości oczu.
 15. Słowo "incydent" spoko, Natomiast jak patrzę na miniaturkę filmu "Groźny incydent" i do tego czerwone PULL UP! to bardzo mi się to kojarzy z kolorową prasą i click-bait'em. Ale to takie moje prywatne odczucie. Incydent jak najbardziej był i był groźny, dla modelu na pewno.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.