Jump to content

robertus

Modelarz
 • Content Count

  12,244
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  101

robertus last won the day on November 17

robertus had the most liked content!

Community Reputation

1,103 Excellent

1 Follower

About robertus

 • Rank
  Depronowe Siły Powietrzne

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jelcz-Laskowice
 • Imię
  Robert

Recent Profile Visitors

4,527 profile views
 1. Super, gratulacje. Kolejna Iskra na forum. I to bez lewych wlotów
 2. Skrzydło sklejone i przeciągnięte kable. Sporo tych kabli
 3. Kamerzysta, super prowadzi model w kadrze.
 4. Orzesz, teraz to widać skalę. Szok.
 5. cześć, odpowiem Ci w wątku. Też miałem F-18, tylko superhorneta i trochę większego. Najpierw miał śmigiełko w kadłubie a potem edf 70mm na 4S. U Ciebie waga z edf ok 900g jest spoko. Zwróć uwagę na wzmocnienie w skrzydle. jak zobaczysz sobie w wątku, u mnie po włożeniu EDF i pakietu było widać jak skrzydło się ugina w szybkich zakrętach Gdzie wstawić EDF? Zależy od wyważenia. Połóż edf i pakiet i zobacz gdzie Ci wyjdzie aby SC był ok. Może to byc w podobnym miejscu jak u mnie. Nie sądzę aby na końcu kadłuba dobrze się wyważało, ale kto wie. Co do mocy to z tym EDF będziesz miał bardzo dobre osiągi, nieco ponad 1:1 ciągu do masy. Za dużo nie jest na pewno. Jaki konkretnie EDF kupiłeś? Trzeba sprawdzić jaki do niego ESC jest potrzebny, spodziewam się, ze 40A to za mało. PS, co do obracania przy większym gazie. Wydaje mi się, ze to przez EPP. Kadłub Ci się skręca.
 6. Co?! Kup sobie jakieś mini autocasco, bo nie wydolisz To jeszcze brakuje Ci zestawu mini kluczy, mini podnośnik i mini choinki na lusterko.
 7. Bardzo mi się podoba konwencja filmu, na początku rys historyczny oryginału, potem parę słów o modelu, a na końcu montaż. Może ten ostatni za szybki, ale jak zrobisz dedykowany film z budowy to będzie miodzio. Życzę pomyślności.
 8. Nie skończył, rzucił studia bo się okazało, że nie wyrobi się ze wszystkimi egzaminami przed 10 urodzinami.
 9. Ech Arek jaki ty jesteś niereformowalny. Kup sobie taki jeden odbiornik ze stabilizatorem i poeksperymentuj. A potem teoretyzuj.
 10. Łatwiej chyba jest jak żona też ma hobby. Rozumie wtedy, że można wydawać pieniądze na coś co jest "zbędne do życia".
 11. Oczekujesz zbyt wiele od prostego układu. Stabilizator trzyosiowy to nie fly-by-wire Jego zaletą jest to, że szybciej zareaguje na wybicie modelu z pozycji lotu przez podmuch wiatru niż pilot na ziemi. Aż tyle i tylko tyle. Ewentualnie ustawiasz siłę sprzężenia zwrotnego, czyli jak mocno ma kontrować. Niektóre układy (6axis) tego typu maja jeszcze przycisk panic, które poziomują model w przestrzeni, ale układ jakim jest stabilizator nie zwalnia z myślenia pilota, jak model przeciągnie to spadnie. Możesz sobie np ustawić tylko stabilizację na ster kierunku i będziesz miał wsparcie przy lądowaniu i starcie samolotu przy bocznych podmuchach. Dla przykładu
 12. Stabilizator bo o nim mowa (z ang. gyro), a nie kontroler lotu z GPS i innymi cudami (flight controller), robi Ci kontry na powierzchniach sterowych dzięki czemu lot w takich warunkach jak miałeś byłby bardziej płynny i spokojny.
 13. Mam właśnie SLS 4S i tam jest 12AWG i XT60 stąd moje zdziwienie. Moje modele EDF pobierają max80A, zwykle ciągłego do 50-60A i nie widzę problemów w przesyle prądu. Ale może powinienem przejść na XT90 dla mniejszych strat na przesyle?
 14. Nie ukrywam, że zaskoczyłeś mnie tym pytaniem i nie wiem co odpowiedzieć
 15. Patrzę po prostu na pakiety 4S i one mają złączkę XT60 a kable AWG10 lub AWG12.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.