Jump to content

robertus

Modelarz
 • Content Count

  12,554
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  104

robertus last won the day on December 30 2020

robertus had the most liked content!

Community Reputation

1,200 Excellent

1 Follower

About robertus

 • Rank
  Depronowe Siły Powietrzne
 • Birthday 01/01/1973

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jelcz-Laskowice
 • Imię
  Robert

Recent Profile Visitors

5,578 profile views
 1. Będą okienka? Choćby lustrzane, albo ciemne? Cos jak tu? star 266 z radiostacją r-140 https://archiwum.allegro.pl/oferta/star-266-diesel-6x6-17000-netto-z-wojska-tdm-i7688139702.html
 2. robertus

  Nowy

  Umów się ze sprzedającym niech Ci pokarze jak lata. To Ci wyeliminuje więcej niż połowę wad, które trudno zauważyć na pierwszy rzut oka. Sprawdź czy geometrycznie jest wszystko symetryczne z każdej strony. np te wymiary. plus minus 1cm jeszcze ujdzie Czy od przodu jak spojrzysz to wszystko jest lustrzane, skrzydło nie skrzywione itp. Czy skrzydło jest równoległe do statecznika poziomego, a pionowy jest faktycznie pionowo. Czy serwa i popychacze działają bez skoków i zacięć. Drobne uszczerbki w piance nie sa krytyczne, a i są łatwe w naprawie.
 3. robertus

  Autostart

  Przykład z życia. Samolot uratowany, ale z drugiej strony 20sek na cała procedure może się straszeni dłużyć. Przy okazji, bardzo ładny lot w skali.
 4. To czasem nie tu te pytania były zadawane? https://www.facebook.com/aeroklubpolski/posts/5371069982933478
 5. Podsumowanie operacji dronowych (BSP) w 2020 r. https://www.pansa.pl/podsumowanie-operacji-dronowych-bsp-w-2020-r/?fbclid=IwAR1qntXElkGnmsrQUQgM1JOQiDN7yINj1GljSymg8l0W1zx8kBLKg3rwoyA
 6. robertus

  Nowy

  Bardzo dobrze, ze czytasz forum. Tu jest sporo wiedzy, trzeba ja tylko chcieć znaleźć. Jak najbardziej model z drugiej ręki się nadaje. OLX w okolicy najbardziej się do tego nadaje. W takim Skysurferze dziób może być zmęczony, ale jak reszta trzyma kąty i wymiary to warto. Ktoś już się nauczył i nalatał, a teraz ma cos bardziej skomplikowanego, więc sprzedaje trenerka.
 7. Buduj buduj. Podziwiam zapał. Proponuję abyś poprosił moderatora by przesunął Twoje ostatnie wątki do jednego z działów w https://pfmrc.eu/forum/12-modele-elektryczne/ parkflayer np.
 8. Tylko ustaw lotki lekko do gory w neutrum. PS. Wąskie jakieś te lotki.
 9. Najpierw poszukaj modelu, do którego jest wybór części zamiennych. No i lepiej wziąć zestaw PNP i dokupić swój nadajnik np Flysky-i6. Te nadajniki z pudelka zawsze sa kiepskie i nierozwojowe. Co do modelu duży jak zawsze lepszy choc proponowałbym coś ze smigłem pchającym. Z tej strony byłby to https://www.volantexrc.pl/volantex-rc-ranger-14m-fpv-samolot-dla-poczatkujacych-757-4-pnp-p-250.html lub cos w tym stylu.
 10. Właśnie dlatego mam ustawione stale godziny. Aby dzień w akwarium był tak samo długi w zimie i w lecie.
 11. Napisałbym wg schedulera po angielsku. W zależności od dnia tygodnia włączam światło wcześniej lub później. Światło akwarium robi trochę jak budzik. W sobotę później Programuje się w aplikacji. Ustawiłem raz i mam z czapy. Mogę oczywiście z apki na telefonie ręcznie włączyć lub wyłączyć.
 12. Kolega nie zna jeszcze tematu z którym chce się zmierzyć to trzeba się wypytać o szczegóły aby móc dobrze odpowiedzieć a nie tylko "na odwal się". W sumie najważniejsze czy jest pilot tego samolotu? Samolot to nie dron i nie będzie latał sam. Osobiście proponowałbym spiknąć się z modelarzami z Poznania, żeby wspólnie zrobić jakiś pokaz, jaki widziałem w Raciborzu. No chyba, że to miałoby być coś w stylu to wtedy może być ciężko znaleźć wspólnika
 13. Robisz tu podstawowy błąd. Gdy pochwalisz się jak coś skleisz to będzie już za późno żeby coś poradzić. Po pierwsze, to wybór modelu vel planów. Żeby były jak najprostsze a nie najefektowniejsze, Czyli Spitfire odpada. Potem zakładasz wątek i pytasz się zanim cos zrobisz. W międzyczasie czytasz podobne wątki - są źródłem wiedzy jak się buduje model, czasem dość szczegółowo opisane krok po kroku. Jak już wiesz co i jak trzeba zrobić to to robisz i dzielisz się kolejnym krokiem w budowie. I tak krok po kroku dojdziesz do końca szczęśliwej budowy. Oblot to zupełnie inna bajka.
 14. Nie to , że jestem fanem, ale mam kilka gniazdek na wifi. Jednym z nich włączam światło dla akwarium wg kalendarza.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.