Jump to content

robertus

Modelarz
 • Content Count

  11,988
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  96

robertus last won the day on June 29

robertus had the most liked content!

Community Reputation

985 Excellent

1 Follower

About robertus

 • Rank
  Depronowe Siły Powietrzne

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jelcz-Laskowice
 • Imię
  Robert

Recent Profile Visitors

3,772 profile views
 1. Tak jest, Przemek wyczerpał temat.
 2. Wystarczy przeczytac przypięty post w giełdzie
 3. dla potomności, tam są trzy łożyska 4x7x2,5mm. jedno z przodu, dwa z tyłu.
 4. Łożyska się rozsypały w drobny mak. Ale dobrałem z rynku 4x7x2,5mm. jedno jest z przodu, dwa z tyłu. -------------------------------------------- Electronika:EDF FMS 70mm 12B for 4Spakiet: 3000mAh 30C 4SRegulator 80A ZTW (70A is enough)Servo ogonowe: 4kg Corona CS238MGInne serwa: TP MG90S, TP9gSC: 260-265mm Plany 01-mig-21-by-robertus-skrzydła.pdf 02-mig-21-by-robertus-kadlub-góra.pdf 03-mig-21-by-robertus-kadlub-dół.pdf 04-mig-21-by-robertus-stozek.pdf 05-mig-21-by-robertus-wylot.pdf 06-mig-21-by-robertus-garb.pdf -------------- Mam nadzieję, że podobało się, ale nie proście aby tak relacjonować inne budowy krok po kroku. Siedziałem w domu w związku z samoizolacją społeczną, to żeby nie zwariować budowałem model i tak dokładnie go relacjonowałem. Teraz chwila przerwy
 5. Przepraszam za OT, ale logo kojarzy mi się ewidentnie ze środkowym palcem.
 6. Czy ktoś spotkał sie z tymi EDF? Trafiłem przypadkiem. 6- łopatkowa turbinka i 2kg ciągu na 4S. Czy to w ogóle możliwe? https://pl.aliexpress.com/item/32828816254.html
 7. Teraz to już mogę napisać, bo sprawdziłem. Łożyska w silniku mi się wysypały. Będą jeszcze kalkomanie i kabinka z pilotem.
 8. MiG-21 MF Rozpiętość: 85 cm Długość: 140 cm (bez rurki pitota) Waga do lotu: 1580g Napęd FMS EDF 70mm 4S Wątek z budowy: https://pfmrc.eu/topic/84544-mig-21-edf-70mm-krok-po-kroku/
 9. Poszły mi łożyska w EDF 70mm od FMS pod 4S. Silnik Predator 2845-KV2750. Tak się rozsypały, że nie wiem czy z tyłu są dwa łożysko czy jedno i jaki mają rozmiar. Poza rozmiarem wału 4mm. Ktoś ma taki silnik ale np zepsuty elektrycznie i mógłby to sprawdzić?
 10. Pierwszy raz latałem w tym miejscu i trochę niekomfortowo się czułem. Zwykle latam niżej.
 11. Oblot dzień 1 - czyli sobota Nie zaczyna się zdania od "a więc", więc piszę je w środku, a więc, pierwszy oblot skończył się po 2 sekundach lotu. Analiza poklatkowa filmu wykazała, że " - reakcja na lotki była ok - samolot szybko wytracał wysokość - dobrze, że było zboże bo bym połamał skrzydło - źle że się złamał kadłub. - nie będę robić filmu z analizy Tak w sumie to się zastanawiałem czy nie wzmocnić w tym miejscu kadłub, bo wycięcie kabinki i miejsca na baterie osłabiło naturalna sztywność kadłuba o rurowym kształcie. Nie wzmocniłem no to mam co chciałem. Złamał się tuż za wręgą, w sumie wygląda jakby klej puścił Tak wygląda w środku ten moduł. Pokazuje bo widać dodatkowe ścianki przedziału na baterię Wkleiłem dwie listewki w kadłub jako wzmocnienie i naprawiłem kadłub Dzień drugi czyli niedziela. udało się model naprawić w jeden dzień. Poprawiłem" - przesunąłem środek ciężkości o 5mm do tyłu - zwiększyłem kąt zaklinowania statecznika poziomego. Poprawny kąt Środek ciężkości I to było to. Dodatkowo zyskałem dwie sekundy, ponieważ @Dj. wyrzucił mi model. Tym razem poszło gładko. Parę klików i było ok.
 12. Bardzo. Jestem pod wielkim wrażeniem, że wychodzi tak szybko z ręki. Cos dla mnie bo też nie mam lotniska w pobliżu.
 13. Przemo zdajesz sobie sprawę, że zdjęcie szybciej wkleić niż film? hi hi. Oczywiście film będzie. Zdjęcie to na szybko korespondencja z pola walki.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.