Jump to content

robertus

Modelarz
 • Posts

  13,916
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  136

robertus last won the day on April 8

robertus had the most liked content!

Reputation

2,086 Excellent

3 Followers

About robertus

 • Birthday 01/01/1973

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jelcz-Laskowice
 • Imię
  Robert

Recent Profile Visitors

9,733 profile views
 1. To przed jakim silnikiem ostrzegasz? A taka prozaiczna sprawa jak ustawienie zakresu gazu nie poprawia sytuacji?
 2. until
  Więcej informacji na facebooku https://www.facebook.com/events/1779277752549890/?active_tab=discussion
 3. Piknik w Turleju 5-7 lipca się odbędzie. Wpisowe dla uczestników to 30zł. Dokładne informacje znajdziecie na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/1779277752549890/?active_tab=discussion
 4. Mam dokładnie tą sytuację. Dopiero co zamontowałem kocioł na gaz i co? Już nie jest ekologiczny. Teraz pompy ciepła są ekologiczne, albo na pelet. Sezonowanym bukiem w kominku nie mogę palić, ale zmielonym drewnem z klejem czy innym syfem już mogę, bo jest ekologicznie. Wracając do samochodów, kolega z roboty kupił sobie w zeszłe wakacje elektryka z salonu, nie powiem fajny, jeździłem nim. Niestety w zimie niefortunnie ześlizgnął się z drogi, trafił na czarny lód. Prędkość była znikoma, ale poleciał prosto zamiast skręcić i zsunął się do rowu. Widziałem zdjęcia i widziałem gorsze stłuczki parkingowe. Niestety orzeczono szkodę całkowita i teraz się buja w trójkącie między aso, ubezpieczycielem i leasingodawcą. Jestem w szoku.
 5. Do tego to zmierza, że każdy będzie MUSIAŁ kupić bo nic innego do wyboru nie będzie.
 6. To ty kabinę całą chcesz zrobić? Na bogato. [emoji16]
 7. U siebie to robiłem tak że rozkładałem długiego węża na trawie i woda się w wężu grzała od słońca. Wystarczało na klika minut prysznica. A potem godzinka i znowu można wziąć prysznic.
 8. Czuć moc, Nawet specjalnie z ręki go nie muszę mocno wyrzucać. Bardzo mi się podoba jak lata ten model.
 9. Start na high alfa? Dlaczego nie...
 10. Następnym razem nagrajcie film w poziomie plis.
 11. Na taki duży samolot to już możesz w caparol zmieszać farbę. Min to jest jakoś 300ml z koloru z tego co pamiętam. A testerów to kup po dwa/trzy z koloru.
 12. Super to wygląda, co lot to lepiej. Cieszę się że plany się przydały a wiem że mogą sprawiać kłopot bo nie są takie "wytnij i sklej" . Trzeba trochę pomyśleć i pokombinować nad implementacją. Kamerzystę dobrze jest mieć koło siebie, wtedy wiesz gdzie jest. 85% na lot z prędkością przelotową to trochę mało, tzn nie jest źle tylko cały czas obciążasz pakiet. Nie jest za gorący po locie? Tam 100 gram w tą czy w tą to już nie robi różnicy przy tak ciężkim modelu. Co do malowania to generalnie plamy w wielu kolorach jasne i ciemne. Wtedy i na tle drzew i na tle nieba będzie widoczny. Malowanie pustynne jest dobre, może być też malowanie arctic. W moim zielonym dodałem pasy inwazyjne i też poprawiło to widoczność.
 13. Zrobiłeś dwa loty to możesz już oszacować czas o ile dłużej możesz latać, żeby mieć jeszcze jedno podejście do lądowania w zapasie. Z czujnikiem napięcia to jest tak, że jak pobierasz relatywnie mało prądu to możesz ustawić niżej i wyssiesz prawie całą energię z pakietu i zabraknie ci na drugi krąg albo wręcz dolecenie do lotniska a alarm nie zadziała, albo zadziała jak już nie będziesz miał mocy na dolecenie do lotniska. Ale jak dużo będzie pobierać prądu to przy locie na pełnym gazie możesz już mieć alarm np już po minucie. W mustangu mam ustawione napięcie na 3,55V, ale latam na zegarek 5min. Wcześniej miałem asekuracyjnie 3,65V W A-10 latam na zegarek 3min dla napędu 4S i pakietu 3000mAh. Wybadaj jaka jest minimalna moc aby utrzymywać wysokość to będziesz wiedział jaki masz użyteczny zakres prędkości lotu. Tu masz charakterystykę pakietu. Dla 4S wykres jednej celli jest taki sam
 14. Następnym razem schowaj od razu klapy. Na klapach się nie lata non stop bo one robią duży opór i wtedy faktycznie, wyłączasz silnik i model od razu "hamuje". Może się okazać, że po schowaniu klap jednak trymowanie będzie potrzebne, przyuważ to. Mam nadzieje, że masz klapy, które się wolno chowają, na jakimś opóźnieniu lub ręcznie pokrętłem. Wznieś się wyżej i wyłącz stopniowo moc, model powinien przejść do lotu ślizgowego. Zauważ też czy przy gwałtownym zwiększaniu lub zmniejszaniu mocy samolot ma tendencję do wznoszenia lub przyciska go do ziemi. To by oznaczało, że kąty silników trzeba by poprawić, lub ewentualnie, jak to jest dość widoczne, dodać miks gazu z wysokością.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.