Jump to content

japim

Modelarz
 • Content Count

  4,317
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

japim last won the day on August 26

japim had the most liked content!

Community Reputation

659 Excellent

1 Follower

About japim

 • Birthday 10/30/1981

Contact Methods

 • WWW
  http://pjak2000 na o2.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Aircombat
 • Imię
  Przemek

Recent Profile Visitors

3,702 profile views
 1. Rurki są dla prętów 1.5mm oraz dla popychaczy ze stalowego drutu 1.2mm. W skrócie - CRD - czyli co ręka dała. Na razie się sprawdza. Nie miałem okazji ani czasu testować 10 różnych wersji aby stwierdzić, która konfiguracja ma najlepszy sens. Funkcja prętów pomaga w poprawnym złożeniu segmentów i wytrzymałość drutu/pręta idzie prostopadle do warstw - czyli jest zbrojenie krzyżowe. Oczywiście model można skleić także bez prętów - bo kanały idące do środka całkiem nieźle wzmacniają konstrukcje same w sobie. Na pewno koszt ma tutaj znaczenie. 1 pręt 6mm kosztuje 20zł. 1 pręt 1.5mm 1/8 tego . Modele ESA z miękkiego EPP wystarczy dosztywnić 2 prętami. Ja daję 4 (1 w każdej ćwiartce) , czasami 6, czasami 7 - zależnie od rozmiaru modelu. Konkurencja czasami stosuje inną opcję - mianowicie jeden "kręgosłup" z pręta 6 - 10mm i na to nanizane segmenty. Ale to nadal sprowadza wytrzymałość do połączenia w tym jednym miejscu między plasikiem a prętem. Ja wyznaję filozofię rozproszonej wytrzymałości - tak jak dźwigary w skrzydłach - tylko tam gdzie działają siły rozciągające i ściskające. Ciekawą opcją jest możliwość stasowania drutu spawalniczego 0.8mm zamiast węgla.
 2. Tak to mniej więcej wygląda: bryła, po pokrojeniu przez slicer i zoom na przekrój jak się już wydrukuje
 3. O to właśnie chodzi - aby wykorzystać plusy technologii, i starać się minimalizować negatywne aspekty. Jak już siadam do projektu to dobrze aby model fajnie wyglądał. Ręczne nakładanie linii może być męczące - a ja jak zrobię to raz to każdy model ma już to w gratisie.
 4. Tak. Moje modele zaprjektowane są do druku w trybie wazy. Bez odrywania dyszy od wydruku. Do tego wymagana jest tylko postawowa kalibracja drukarki. Nawet najprostsza drukarka to ogarnie.
 5. Same Wilki na tym forum:) Na rcgroupsach kolega wrzuca relacje z budowy (wg mojego projektu):
 6. Latawiec na uwięzi nie jest statkiem bezzalogowym. Po prostu nie narażaj innych (i siebie) na niebezpieczeństwo latając im nad głową lub przy liniach wysokiego napięcia.
 7. Wiem Mirku, ale osobiście nie lubię zbyt dużych uogólnień.
 8. Super robota. Przydałoby się zrobić zdjęcie gdzieś nad wodą. Wyglada jak prawdziwy. A startujacy Hawkeye dopełnia całość
 9. Hej. Drukowałem z ePLA-LW (od eSUN) i początkowo jechałem z temp 250stC - ale materiał się dosłownie przypalał i zostawiał brązowe gluty. Po prostu tak bardzo się spieniał, że dysza ścinała nadmiarowy materiał i nabudowywał się bardzo duży brązowy blob, który regularnie spadał i wklejał się gdzieś w wydruk. Dopiero jak zjechałem z temperaturą do 225C i przepływ 55% to zaczęło być OK. Nadal co jakiś czas pojawia się malutkie zabrązowienie - ale jest duuużo lepiej. Co do 3dlabu to obawiam się, że może być równie źle - bo za Polyair - czyli zwykły impact PLA kasują nieprzyzwoicie dużo.
 10. To jest bardzo dobre pytanie - i dlatego najlepiej zadać je na forum reprapy.pl . Tam są specjaliści od tego typu zagadek. Ja pomimo swojego doświadczenia nie jestem w stanie na to pytanie odpowiedzieć.
 11. Z kolega wybralismy sie na wedrowke i korzystalismy z mapy.cz - tak wiec tez moge polecic to rozwiazanie.
 12. Tak - model z pianki - typu Toto 5 - szukaj na stronie motylastego. Koszt budowy to kilkadziesiat zlotych.
 13. japim

  MIRAGE 2000 B

  Jaki napęd?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.