Skocz do zawartości

japim

Modelarz
  • Postów

    5 037
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    53

Ostatnia wygrana japim w dniu 7 Stycznia

Użytkownicy przyznają japim punkty reputacji!

Reputacja

1 216 Excellent

5 obserwujących

O japim

  • Urodziny 30.10.1981

Kontakt

  • WWW
    http://pjak2000 na o2.pl

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Warszawa
  • Zainteresowania
    Aircombat
  • Imię
    Przemek

Ostatnie wizyty

11 282 wyświetleń profilu
  1. Witam, szukam modelu 3D do EM-10 Bielik ale nie mogę znaleźć takiego który spełnia moje wymagania, ponieważ robię model do symulatora, a widziałem na forum projekt Bielika, mógłbyś mi może udostępnić Wasz model 3D? (może być np. przez thingiverse)

    Pozdrawiam, Kacper

  2. japim

    Druk z TPU

    Ten soft print 1000 to jakiś kosmiczny wynalazek. Nie udało mi sie znaleźć absolutnie żadnych informacji o tym filamencie. Weź kup normalne TPU to skończą Ci sie problemy. A skoro pluje z dyszy tzn ze za gorąco, albo moooocno zawilgocony.
  3. japim

    Druk z TPU

    Ma to znaczenie dla bowdena - bo tam scisniety TPU moze wymagac nawet 10mm retrakcji. Dla directa nic nie zmieniam i wychodzi jak trzeba. Czy strzela (pekąją pecherzyki) w czasie wytłaczania na sucho? Jak tak to zawilgocony (chociaż ja nigdy nie suszylem TPU, a rolki lezą i poł roku na półce otwarte). Czy jak drukujesz prostą kostkę z 1 obwódką to są jakieś błędy jakościowe?
  4. japim

    Druk z TPU

    Pytanie czy już próbowałeś i co Ci nie wyszło. TPU drukuje się jak "normalny" filament z pewnymi modyfikacjami wynikającymi ze specyfiki materiału: 1. Flow warto podbić do 1.1 bo w miękkim materiale ząbki zagłębiają się bardziej i wynikowe opasanie rolki jest mniejsze niż dla twardego filamentu i bez tego wychodzi delikatny underextusion. 2. Prędkość druku - nawet na ekstruderze direct warto drukować wolno - w okolicy 40mm/sek. Na bowden trzeba pewnie zejść do 30mm/sek 3. Stół nie musi być podgrzewany - a jak już do ledwo 40stC wystarczy 4. Temperatura druku to juz do dobrania - ja drukuję między 220 a 235C im cieplej tym lepiej się warstwy kleją, ale gorzej wychodzą mosty. 5. Chłodzenie to takie delikatnie dmuchanie na poziomie 15 - 25% max.
  5. Masz super szczelny układ - ale boje się, że jak dołożysz rurki i worki to gdzieś po drodze bedą mikro nieszczelności i pompa będzie pracować tak czy siak.
  6. Obecnie od 2 lat latam na MC4000. Przesiadłem się z MC3010, którą kupiłem jeszcze za niemieckie marki, ale musiałem dokonać zmiany, bo siadł potencjometr albo coś innego się wykrzaczyło i nie dało się już latać. Ta 4000 ma więcej opcji. Soft Multiplexa był chyba protoplastą wszystkich obecnych softów - można miksować wszystko ze wszystkim. System ASSAN i FRSKY - po kablu PPM.
  7. Google translator?
  8. W oryginale ujęcia są z bardzo daleka i musiałem kadrować. Tak wiec niewiele tam słychać.
  9. Model ma się dobrze i dokonał jakiś czas temu swojego dziewiczego lotu: Teraz trzeba przygotować pliki pod wydanie. Zastosowane silniki są stanowczo za duże (tutaj weszły 3548) i widać że model idzie pionowo do góry na takim ciągu.
  10. japim

    Rampa startowa do modeli

    Licząc z zasady zachowania energii (zakładam liniowy współczynnik elastyczności gumy) to na wyjściu z rampy będzie miał jakieś 15m/sek. Co przy szacowanej powierzchni ok 35dm i masie 3.2kg wymagać będzie współczynnika siły nośnej ok 0,65 - względnie każdy profil jest w stanie dać taki wynik. Więc jak napisał Robert powinien polecieć o ile nie będziesz chciał zbyt agresywnie odejść na starcie w górę. Daj mu się dodatkowo rozpędzić i będzie OK. A lądowanie też będzie szybkie.
  11. Uuuu. Miodzio. Ciekawy jestem jak bedzie latać. Ja sie za te wszystkie Efy nie zabierałem- za dużo ich na rynku.
  12. Wow. Super. Mega się cieszę ze w wersji powiększonej tez radzi sobie wyśmienicie. Ile latałeś na jednej baterii?
  13. Powiem tak - to pierwszy model, który swoim rozmiarem został dostosowany do EDF. W sensie miałem w ręku EDF 50 i pomniejszyłem bryłę modelu tak aby wloty i wyloty się zgadzały z FSA. Jak dam większy EDF to musze dac większe wloty i wyloty - więc w sumie cały model
  14. Na to wygląda. Jest to jakiś wspólny mianownik - szczególnie, że niektórzy projektanci/ producenci modeli dostarczają gotowe g-code. Więc dla początkującego drukarza, który złapany reklamą drukarki "wciśnij - samo się wydrukuje" - może się zdziwić, że LW LW nie równy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.