Jump to content

japim

Modelarz
 • Content Count

  3,323
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

japim last won the day on January 29

japim had the most liked content!

Community Reputation

275 Excellent

Contact Methods

 • WWW
  http://pjak2000 na o2.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Aircombat
 • Imię
  Przemek

Recent Profile Visitors

1,274 profile views
 1. Nawet i bez tego możesz usunąć te ograniczenia. Nie widziałem nigdy konieczności drukowania w samym narożniku ale przy krawędzi owszem. W ten sposób strzelasz sobie w kolano
 2. Ale ja pytam właśnie o gotowy o gcode - nie STL.
 3. Możesz nimi robić co chcesz. Ale nie w tym programie który lubisz. Niestety projektant korzystając z danego slicera w pewien sposób skazuje się na to czy dany projekt przypadnie do gustu innym. @karambolis8 możesz podesłać mi tego jednego gcode? Coś bym na nim sprawdził. A nie możesz usunąć tych ograniczeń firmwarowych w swojej drukarce? Bo może dam sobie tworzysz niepotrzebne przeszkody?
 4. japim

  Koronawirus

  To ide na ostatni spacer w tym miesiacu...
 5. japim

  Koronawirus

  ooo - permanentne uziemienie? 1km od domu?
 6. Przegapiłem to EDIT: Zgodnie z user manual do wykorzystania g-codów powinieneś mieć drukarkę o wymiarach 200x200x180.
 7. japim

  Koronawirus

  Taka ciekawostka. Mam znajomych w Indiach... Tam mają lockdown - wolno wyjść max 3km od miejsca zamieszkania. Duże ubóstwo i kiepski stan zdrowia, a służba zdrowia wcale nie najlepsza. Tam będą tysiące zgonów.
 8. Od początku (2015r) stosuję tylko Slic3ra. Cura przez swoje ewolucje powoduje, że nie da się absolutnie opracować stałego profilu aby wydruki wychodziły powtarzalnie. I odpuściłem temat. Ale próbowałem średnio raz na rok aby sprawdzić czy może coś poprawili . TA152 wydrukowałem z gcodów dostarczonych w paczce z SLTami- i absolutnie nic nie mogę im zarzucić. Nie chciało mi się bawić w Curze a S3D nie mam i nie planuje. Pewne sztuczki z "procesami" też można stosować w Slic3rze poprzez part modifier - jest to trochę uperdliwe, ale można osiągnąć identyczny efekt jak w S3D czego nie ma chyba w Curze (np zmiana prędkości druku, zmiana liczby obwódek czy wypełnienia). Moje modele projektuję pod slicera - a co za tym idzie Cura (jak ktoś jest jej zwolennikiem) też je obsłuży. Nie próbowałeś drukować Jokera z gcodów?
 9. japim

  PROFIL SKRZYDŁA

  Faktycznie - wygląda też jak RAF 15: http://airfoiltools.com/airfoil/details?airfoil=raf15-il
 10. japim

  PROFIL SKRZYDŁA

  Wygląda na GOE 491 AIRFOIL. Wejdź na www.airfoiltools.com po współrzędne. A jak nie to to może znajdziesz tam coś co bardziej będzie przypominać to czego szukasz.
 11. japim

  Koronawirus

  Ja niestety też jestem zdania, że ktoś nam szykuje nowy porządek... 16 zmarłych a gospodarka zwalnia... Taki ciekawy filmik dzisiaj mi YT podrzucił:
 12. Było o tym na forum. https://pfmrc.eu/topic/76026-%C5%82adowanie-pakiet%C3%B3w-r%C3%B3wnolegle/
 13. Prusa slicer ewoluował ze Slic3ra - on nie trawi takich brył. Ale CURA już tak. Wejdź na stronę 3D lab print - tam jest sporo poradników jak ustawić profil w CURA (chodzi o wlaczenie pewnych funkcji) aby poprawnie drukować ich bryły. Chodzi o to aby wykrywać tez wewnętrzne ficzery a nie scalać je w jedna bryle. PLA nie jest lżejsze od PET. Jest porównywalne. PET jest duzo bardziej wiotki od PLA. Pietka duzo modeli drukował z PET.
 14. Przerobiłem swoją wkrętarkę B&D na takie pakiety (tylko 4S) i zajeżdżam je do momentu gdy wkrętarka nie ma już siły kręcić. Potem ładuje i pakiety są jak w dniu gdy je kupiłem. Tzn 3 z 4 mają nominalną pojemność a 1 ma tylko 1800mAh. Ładuję prądem 5A z balanserem. Problem jest przy użytkowaniu ich w modelach, bo właściwie to już przy 3V są już prawie puste i może nie starczyć prądu nawet aby dolecieć do lotniska a co dopiero wylądować. Więc sam pakiet spokojnie wytrzyma katowanie - ale dla bezpieczeństwa pakiety LiFe w modelach powinno użytkować się na pojemność/czas/liczba lotów a nie monitorowane napięcie, bo ono jest bardzo zwodnicze...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.