Jump to content

japim

Modelarz
 • Content Count

  3,833
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

japim last won the day on December 6 2020

japim had the most liked content!

Community Reputation

447 Excellent

1 Follower

About japim

 • Birthday 10/30/1981

Contact Methods

 • WWW
  http://pjak2000 na o2.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Aircombat
 • Imię
  Przemek

Recent Profile Visitors

2,518 profile views
 1. Papier w tej piance odpowiada zarówno za wytrzymałość i jakość powierzchni. Modele typu FliteTest są dużo bardziej wytrzymałe niż z samego depronu. Na forum było parę osób które "dostosowywały" budulec do techniki flitetestowej poprzez pokrycie podkładów papierem pakowym. Cena płyty Kappa jest 3x tego co dostaniesz w markecie budowlanym. I nie bez powodu takie modele na koniec kryje się np taśmą pakową lub papierem - właśnie po to aby dodać wytrzymałości. Bo z samego depronu modele są bardzo delikatne.
 2. Miliard pytań - a tak mało czasu aby odpisać na wszystkie Lepiej zaczynać od podstawowych pytań i dyskutować w jednym poście niż walnąć ścianę tekstu i pytań i oczekiwać, że znajdzie się dobra dusza która odpowie na raz na wszystkie pytania. Zacznę więc od nr 1 a ktoś dopisze resztę - mam nadzieje. Plany są w formacie "dolar tree foam board". Czyli do odrysowania na popularnym w USA materiale - pianka pokryta obustronnie papierem. W Polsce ten materiał też jest dostępny - ale relatywnie drogi i w sklepach dla plastyków. Tańszą alternatywą jest 6mm podkład pod panele podłogowe - ale jego wymiary są nie-amerykańskie. Przenosząc rysunek na wymiary Europejskie musisz to sobie ułożyć w głowie - albo trzymać się bezwględnie wymiarów - czyli każdą EU płytę docinasz do wymiarów US i dalej jedziesz wg rysunku. To jest model mocno uproszczony - dodatkowe uproszczenia/odstępstwa niewiele już zmienią.
 3. Chodziło mi właśnie o model samolotu. Zrobiłem nawet headtracker - i nawet kombinowałem z malutka kamerka (właściwie taki sam rozmiar jak u Ciebie - ale bez VTX). Niestety nie mam za bardzo jak nadać te 2 dodatkowe kanały (a potem wyciągać przewody z odbiornika itd itp) - to myślałem o oddzielnym nadajniku RC np na pasmie 433MHz. I on byłby wbudowany w gogle. I taki moduł ALL-IN-ONE (kamera, VTX, RCRX, 2 serwka, może nawet własne zasilanie bateryjka Liion) możesz sobie przymocować do dowolnego samolotu i mieć możliwość rozglądania się - bez konieczności ingerencji w obecny link RC ani w model ani w radio....
 4. Fajniutki ten split. Kiedyś po głowie chodził mi taki oddzielny-samodzielny micro-Pan-tilt-FPV-cam-tx-modul z 2 serwkami 3.7g, który możnaby dokładać do dowolnego modelu na zasadzie takiej "czapki".
 5. Kupujesz moduł - wyjmujesz stary - wpinasz nowy i latasz.
 6. On nie szybuje. Nazywanie tego szybowaniem to jak powiedzieć, że skoczek spadochronowy przed otworzeniem spadochronu też szybuje. Nawet goście ze SpaceX nazywają tą fazę lotu "skydive". No i nie leci na wysokość jaką chce - bo co najwyżej na kilkanaście km. To główny człon rakiety wyniesie go na orbitę. Sam SN tam nie doleci.
 7. Właśnie nie. Starship SN to górny człon rakiety. Wystarczyło wpisać w Google: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Starship
 8. Ale to jest rakieta. A Ty chciałeś odrzutowiec... I w dodatku jest to 2 człon systemu nazywanego BFR. Pierwszy jeszcze nie poleciał...
 9. Żeby nie było, że nic się nie dzieje - to informuję, że próbowałem zmodyfikować żebra po dobroci - wiertłem 6mm. Ale nie współpracowały to zostały potraktowane 6.5 mm i pięknie się teraz wszystko składa.
 10. POGO

  Hej Przemku mam sprawę , podaj kontakt do siebie... ;) Pozdrawiam 

  Sergiusz

   

 11. japim

  Naprawa

  Multimetr w dłoń i po prostu sprawdź, które piny łączy przełącznik. A potem je zalutuj.
 12. Mysle ze marzenie Romana spelni zestaw WhiteKnite i SS1 lub WhiteKnightTwo i SS2. Czyli pod brzuchem odrzutowca stratosferycznego wynosisz na kilkanascie km rakietoplan i ten rakietoplan (czyli fizycznie drugi czlon rakiety) leci na orbite. Tylko chwilowo o nich ucichlo po tym jak sie jeden SpaceShip rozpadl przy wchodzeniu w atmosfere. Co prawda ScaledComposites odwalilo ostatnio takiego monstera:
 13. Model lata jak latajace skrzydlo - i SC bedzie bardzo z przodu. Polecam ecalc.ch.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.