Jump to content

japim

Modelarz
 • Content Count

  3,925
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Everything posted by japim

 1. japim

  Snapy kulowe

  M2 z wkładką nylonową są trudno dostępne a jak są to cena ich zwala z nóg. Kropla kleju załatwia wszystko. Co ile odkrecasz ten popychacz, że musisz tam mieć nakrętkę?
 2. tak - jest na Cultsie.
 3. Cale szczescie Aircombat nie ma ograniczen z FAI, ktora dopuszcza rejestrowanie maksymalnie 3 modeli na zawody
 4. W między czasie popełniłem kolejnego drukowanego latającego kombata: Me163... Premiera filmu (musiałem zmienić film - długa historia ) Edit: Zmieniony film (po tym jak YT przyczepił się do ścieżki dźwiękowej wygenerowanej w Magix Music Maker....)
 5. Byłem - widziałem. Pięknie chodził. Zwijał się dosłownie w miejscu - mógłby obcinać sam sobie tasiemkę. No i pięknie brzmi - dudnienie pierwsza klasa - prawdziwy dwusilnikowiec.
 6. Otóż to. A przecież o gustach się nie dyskutuje. Jeden woli blondynki, drugi brunetki a trzeci uwielbia rude.
 7. Obydwa te programy (Cura i Slic3r) są mocno zaawansowane pod względem możliwości. Repetier Host bazuje na slic3rze. Prusa Slicer, slicer prusa edition, super slicer - one wszystkie bazuja na jądrze Slic3ra. Baaaaardzo długo używałem Slic3r bo z Cura nigdy nie było mi po drodze. Teraz przesiadłem sie na Super Slicera i wlasciwie praca jest taka sama jak poprzednio. Są inne slicery. Creality też ma swojego. Ultimaker do swoich drukarek dołączał zamknięte oprogramowanie i nie dało sie drukować z plików innych niż wygenerowanych na ich programie. Obydwa (Cura i pochodne Slic3ra) są dobre. Więc obecnie dyskusja przypomina spór wyższości Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem. Polecam spróbować obydwu i wybrać ten ktory bardziej przypadnie do gustu. Mam tylko takie subiektywne wrażenie ze Cura jest trochę przekombinowana. BO np grubość ścian można wyrazić albo w mm albo w ilości obwódek. Jeżeli ktos chce aby slicer dobieral za niego ilość obwódek to Cura. Jak ktoś chce mieć bardziej fundamentalną kontrolę nad parametrami druku to jednak Slic3r.
 8. Cura to slicer. A co ma z nim być? Tak samo dobry jak każdy inny jak się go umie używać. Albo sie polubicie albo nie.
 9. Ja wiem że tu są pytania a nie dyskusja - ale moje zrozumienie obecnego stanu jest taka, że modelarstwo (a szczególnie kluby) ma jeszcze pewne odstępstwa i powinniśmy to wykorzystać. Skoro kluby mogą składać wnioski gdzie proponują własne warunki latania wraz z metodą kontroli, oszacowania ryzyka itd itp. (które to będą mieścić się w ramach przepisów) to ULC to akceptuje lub nie. Jak wystąpisz o jedną jedyną słuszną metodę/ interpretację - to ja widzę niewielką szansę że ULC będzie to tworzył specjalnie dla Ciebie. Czyli lepiej zapytać: Chce latać w ten sposób (tu podajesz warunki) - czy akceptujecie to czy nie. A jeżeli nie to co muszę zmienić? Zamiast: Chce latać - powiedzcie mi jak? Bo odpowiedź na pierwsze pytanie jest łatwa: albo TAK albo popraw to i to - co wymaga kilkukrotnie mniej wysiłku i zachodu niż formułowanie warunków wg pytania drugiego. Na pytanie 2. odpowiedzi albo nie dostaniesz - albo będzie w stylu - przeczytaj nasze piękne przepisy i lataj według nich bo wszystko tam jest zapisane. Zgodnie ze starym powiedzeniem: Jeżeli przychodzisz do mnie z problemem bez propozycji jego rozwiązania to znaczy, że jesteś częścią tego problemu.... EDIT: piszę to ze swojego doświadczenia - bo już zadałem podobne pytanie do ULC odnośnie zawodów i dostałem odpowiedź wg scenariusza 2: jest w przepisach...
 10. Źle mnie zrozumiałeś: Do elektroniki potrzebujesz małą i precyzyjną lutownicę z małym i ostrym grotem - 1mm. Nie mówię o kupowaniu od razu stacji lutowniczej z hotairem do SMD) Jak w elektronice modelarskiej pada SMD to ze względów bezpieczeństwa lepiej zutylizować cały komponent. Do Twoich potrzeb wystarczy taka 60W jak podałem w linku. Ma regulacje temp i wymienne groty - zależnie od tego co lutujesz to możesz sobie wymienić aby pasowało. poniżej 10zl można kupić dobry grot, który starczy na rok i więcej - bo te oryginalne . Jak dasz dużą kolbową (80W + ) lutownicę to nie będziesz miał precyzji i wygody pracy. ALE do lutowania pakietów potrzebna jest duża i mocna lutownica aby lutowanie przebiegło szybko i bez ryzyka przegrzania i zniszczenia ogniw. Moi nastoletni synowie ogarnęli lutowanie kilka lat temu. Sami lutują swoje racery. Ty też ogarniesz.
 11. Obsługa lutownicy to podstawowa sprawa w tym hobby. Myślisz ze akumulatory przyjadą zlutowane i akurat z takimi złączkami jakie bedziesz mial w regulatorze? Pakiety od biedy można zamówić od razu zgrzane. Ale wtyczki bedziesz musiał zalutować sobie sam. W tym przypadku lutowanie przetwornicy to nie jest żadna filozofia. A dla Ciebie obsługa tego narzędzia to dodatkowy bonus na przyszłość. Pierwsza z brzegu: https://allegro.pl/oferta/lutownica-precyzyjna-kolbowa-elektryczna-60w-7853755134 Nie najtańsza (w sensie ani oferta ani model) ale używam takiej od kilku lat i chwałę sobie. Do lutowania ogniw za słaba (musi byc ze 100W i z potężnym i grubym grotem) ale wszystko inne spokojnie lutuje. Xt60, goldy 4mm, przetwornice, inne wtyczki i przewody.
 12. Marcin - chcesz latać tym swoim jetem z Motion RC na tym radiu?
 13. Ten Typ Tak Ma. Albo to akceptujesz - albo nigdy nie wracasz do ABS. Są tanie ABS które strasznie śmierdzą i droższe które śmierdzą mniej. Jedynym logicznym rozwiązaniem jest budowa zamkniętej (i przeszklonej) drukarki z filtrami hepa/węglowymi i wyciągiem powietrza na zewnątrz. Albo wyniesienie drukarki w miejsce gdzie nie będzie Ci przeszkadzał zapach.
 14. Potwierdzam. Serwo na środku i problemu nie ma. Edit. Jak zmielą Ci zebatki to jak wymienisz serwo?
 15. Filmiki z oblotu się robią -ale Resolve się poddał. Muszę jednak przysiąśc do Vegas...
 16. Wziąłeś skubańca o wielkiej mocy - gdzieś te mW musza się rozproszyć. Proponowałem max 200mW w normalnej obudowie - przynajmniej by miał gdzie promieniować. Wiele modeli DEDYKOWANYCH do FPW ma specjalne wycięcia w skrzydłach/kadłubie z kratkowym zamknięciem aby zapewnić przepływ powietrza chłodzącego. Do testów na biurku zmniejsz moc do 25mW. Jak będziesz już latał to ustawiasz 100mW (lub więcej) i w ciągu 30 sekund ruszasz. Inaczej zagotujesz sobie VTX i efektem tego jest odcięcie obrazu. Wyłącza się z przegrzania. Kamera zasilana jest z BECa z VTX. A to napięcie niezależnie od tego ile podasz na VTX to będzie wynosiło 5V. Chcesz mieć wyświetlane napięcie pakietu - musisz kamerę zasilić prosto z pakietu - O ILE TO WYTRZYMA.
 17. Arek. Nie rozumiem po co takie rozdmuchane słownictwo w temacie tych filmów. Incydentem bym nazwał zaparkowaniem modelu w czymś bagażniku. Gapiostwo lub zwyczajna kraksa to raczej nie są incydenty. Jak kroję marchewkę w kostkę nożem i przez przypadek ukroje sobie kawałek paznokcia to nie dzwonię na policję z meldunkiem próby samobójstwa...
 18. Karol, Czy mieszkasz w Chinach i nie masz VPN że Google Ci nie działa? Najwięcej planów jest tutaj: https://outerzone.co.uk/ Pytanie czy starczy Ci cierpliwości aby je wszystkie ściągnąć?
 19. Ale czad!!! Dobrze się wyważają?
 20. Tu jest więcej niż 3 kolory:
 21. Możesz. Tylko to strzelanie do komara ze strzelby... Jak nie kupiłeś jeszcze kamery to lepiej weź ta: https://avifly.pl/pl/kamery-fpv/kamera-caddx-ratel ma zapas do 40V i spokojnie obsłuży 6S. Tamta ma 25V i jest na granicy bezpieczeństwa. Musiałbyś jakiś mały oporniczek wlutować aby zbić napięcie do 24V przy w pełni naładowanym pakiecie.
 22. Filtr lutujesz na zasilaniu nadajnika VTX/kamery. Najlepiej zrobić za filtem rozdzielacz - i puszczasz zasilanie do kamery i do VTXa równolegle. Wtedy od kamery do VTX puszczasz tylko jeden przewód z sygnałem i już wszystko bangla. Złączki - albo zwykle JR/ albo JST - wszystko jedno - jak Ci wygodniej. Ewentualnie wszystko lutujesz na krótko i tylko zasilanie robisz na JST (żeby móc odłączyć zestaw bezinwazyjnie) albo lutujesz wtyczkę balansera i podłączasz się do drugiego złącza na pakiecie napędowym.
 23. No chyba ze pójdzie w zwiększenie napięcia zasilania. Zamiast 3S da 4S - to wtedy obskoczy tym samym co miał...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.