Jump to content

oki188

Modelarz
 • Content Count

  663
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

oki188 last won the day on March 28 2019

oki188 had the most liked content!

Community Reputation

64 Excellent

About oki188

 • Birthday 06/07/1986

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Biłgoraj / Gliwice
 • Imię
  Damian

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć. Z chęcią kupie taką ładowarkę używaną, może ktoś ma na zbyciu. Mógłbym kupić dowolnego Redoxa, Imaxa ale mam już dwie takie i chcę mieć teraz trzecią do kolekcji najlepiej taką samą. Oferty proszę na PW.
 2. Na sprzedaż czujniki dla telemetri Spektrum mojego autorstwa. Podłączane do odbiorników z telemetrią pod złącze XBUS lub do modułu TM1000 pod to samo gniazdo. Kompatybilne z najnowszymi odbiornikami SMART. 1. Czujnik GPS Cena 230zł. Została ostatnia sztuka 2. Czujnik poboru prądu do 100A Cena 140zł. Dostępne 2 sztuki 3.Czujnik wysokości z Vario Cena 180zł. Została ostatnia sztuka.
 3. Analogowy był dobry jak były głowicę z pretem który był odniesieniem do pomiarów na początek taki elektroniczny wystarczy. Czesci zamienne: Wał główny, łącznik okuć, koło zębate główne, pasek ogona, belki ogonowe, , wałek ogonowy, podwozie, łopaty , zestaw snapów to według mnie podstawa którą warto nabyć.
 4. Na sprzedaż Silnik OSmaX 50 SX-H + świeca OS8 do śmigłowców Raptor 30/50 Align 600 itd. Silnik w stanie wręcz IDEALNYM mam go od nowości wypalił jedynie 0,5L paliwa (jest ciągle na dotarciu). Gdybym go nie odpalał powiedział bym że nowy ale chce być uczciwy wobec nabywcy. Leżakował jako rezerwa do mojej 600N którego sprzedaję. Obecnie zalany olejem AfterRun czeka na nowego nabywcę. Parametry dostępne na stronie: https://profimodel.cz/pl/vrtulnikove/20187-os-max-50-sx-h-hyper-4531028023086.html Cena 500zł + wysyłka REZERWACJA
 5. Do wykasowania model sprzedany
 6. Większa waga(np. pakiet 1800) = więcej prądu = podobny czas lotu lub o 30sec dłużej. Nie kombinuj
 7. Możesz zawsze kupić klona Beastx V5 (niebieska naklejka) u Chińczyka z wgranym rescue sam przymierzam się do jego zakupu (koło 300zł) https://pl.aliexpress.com/item/4000205975221.html Programator do tego systemu nie jest drogi kopia max 30zł - USB lub 120zł - Bluetooth Co do pakietów latam 3D z timerem ustawionym na : Gens 1250 czas: 3min 30sec https://rcforever.pl/product-pol-2152-Akumulator-GENS-ACE-6S-22-2V-1250mAh-45C.html Gens 1450 czas 4min 0sec https://rcforever.pl/product-pol-2086-Akumulator-GENS-ACE-6S-22-2V-1450mAh-45C.html I jeszcze prądu starcza na wylądowanie a po locie średnio 3,75v do 3,85v na ogniwo a więc idealnie.
 8. Bierz aluminium jest sztywniejsze, zawsze okucia łopat możesz sobie dokupić plastikowe. Co do systemu masz inne opcje Brain, Beastx, ZYX, Vbar NEO. K-Bara poleciłem bo jest przyjazny użytkownikowi w ustawieniach. Chcesz coś lepszego proszę bardzo proponuję Beastx w wersji PRO masz wtedy system ratunkowy który działa oraz możesz sobie włączyć stabilizację i latać heli jak dronem. Niestety w ten sposób nie nauczysz się panować nad modelem a system ratunkowy zanim początkujący pilot go odpali to już dawno model o ziemie roztrzaska. Więc po co przepłacać na start za coś czego nie wykorzystasz w najbliższym czasie taka moja opinia.
 9. Na wstępie proszę moderatora o przeniesienie tematu do działu symulatorów. Jeśli chodzi o symulator Phoenix RC to nie masz co pisać do nich z uwagi na to że firma zakończyła działalność (nie istnieje). Wciąż możesz pobrać Phoenixa w odpowiednim temacie umieściłem linki do pobrania: Co się tyczy jego legalnego użytkowania możesz dalej go używać z oryginalnym kluczem sprzętowym (jeśli taki dostaniesz nowy bądź używany około 150zł) Lub kupić u Chińczyka tanią podróbkę klucza sprzętowego który działa jak oryginał (około 40zł z wysyłką) http://pl.aliexpress.com/item/4000047393643.html Podłączasz aparaturę konfigurujesz kanały i latasz.
 10. Nie wiem ale właśnie dzwonili do mnie z jednego sklepu i DO 31 STYCZNIA LEGALNIE NABYWACIE PALIWO POWYŻEJ 16% NITRO GDYŻ PARAGON MUSI BYĆ Z DATĄ STYCZNIOWĄ Sklep nie będzie sprzedawał (wystawiał paragonu) na paliwo powyżej 16% nitro od lutego Z UWAGI ABY NIKT SIĘ DO NICH NIE PRZYCZEPIŁ DLACZEGO SPRZEDAJĄ OSOBIE FIZYCZNEJ.
 11. cytat z ustawy: "Nie powinno być dopuszczalne nabywanie, wprowadzanie, posiadanie ani stosowanie przez przeciętnych użytkowników niektórych prekursorów materiałów wybuchowych w stężeniach przekraczających określone wartości graniczne wyrażone jako wartość procentowa masy [m/m]. Powinno być jednak dopuszczalne nabywanie, wprowadzanie, posiadanie lub stosowanie przez przeciętnych użytkowników niektórych prekursorów materiałów wybuchowych w stężeniach przekraczających te wartości graniczne, do celów zgodnych z prawem, o ile posiadają oni stosowne pozwolenie." Czyli jeśli paliwo nie przekracza norm możesz je legalnie nabywać, posiadać i użytkować.
 12. Wracając do tematu. Wykonałem dziś kilka telefonów do różnych sklepów modelarskich , co się dowiedziałem: NIGDZIE NIE WIEDZIELI O WPROWADZANIU TAKIEGO PRZEPISU. Niektóre sklepy zaoferowały sprzedanie tego co mają na stanie dodając na końcu wiadomości: SKORO NIE BĘDZIE MOŻNA TO WIĘCEJ NIE BĘDZIE W SPRZEDAŻY. Trudno zamiast kupować 20% paliwo do heli będzie Bekra 16% która mieści się w normie prawnym
 13. Kst 215 uzywałem w 450L a tetaz te same w 470L. Przy krecie to pękają białe orczyki które wymieniałem już z 20 razy NIGDY NIE USZKODZIŁEM ZĘBATEK dla mnie to pancerne serwa.
 14. Jak sam już zauważyłeś dla początkujących napęd na pasek jest lepszy więc wałek odpada. Ja kupiłem wersję aluminiową a kolega z lotniska plastikową oba latają tak samo dynamicznie i spisują się znakomicie. więc jaką wersja wybierzesz to rzecz gustu. Wiadomo przy plastiku większe prawdopodobieństwo że coś pęknie przy wypadku. Osobiście odradzał bym brania wersji z serwami Aligna. Dlaczego, otóż strasznie ich jakośc poszła w dół i albo wytrzymają Ci 100 albo 400 lotów loteria. Według mnie najlepiej kupić KIT Plastik: https://rcforever.pl/product-pol-4636-Heli-Align-T-REX-470LP-Dominator-KIT-Motor-ESC.html lub aluminium: https://rcforever.pl/product-pol-3124-Helikopter-RC-Align-T-REX-470LM-Dominator-KIT.html Do tego niezawodne serwa do tego modelu na tarcze to 3x KST DS215 https://rcforever.pl/product-pol-2699-Serwo-MINI-KST-DS215MG-V3-HV-450.html Kolega użył takie serwo oprócz na tarczy to i na sterowaniu ogonem i spisuje mu się bez zastrzeżeń System do flybarless na początek MINI K-BAR https://rcforever.pl/product-pol-4131-System-flybarless-ALZRC-MINI-K-BAR-V2.html Mały i prosty w ustawianiu dla początkujących. Zakładasz pakiet odbiornik i trenujesz zawisy na początek Polecam Adama z RCForever możesz zawsze do niego zadzwonić doradzi w wyborze odpowiedniego osprzętu jeśli zaproponowany setup jest niewystarczający.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.