Jump to content

oki188

Modelarz
 • Content Count

  611
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

oki188 last won the day on March 28 2019

oki188 had the most liked content!

Community Reputation

58 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Biłgoraj / Gliwice
 • Imię
  Damian

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lewy pinout odczyścić i przylutować antenę widać dokładnie gdzie masa a gdzie gorąca żyła idzie. 5 min i będzie jak nowe
 2. Te regulatory były stosowane nie tylko w modelach typu "LAMA" ale też w innych posiadających silniczek ogonowy "HONEY BEE CP3". Posiadają ukryty potencjometr którym przestawia się tryb pracy w nowym module musisz ustawić go tak samo jak w oryginalnym (tak samo dwa pozostałe). Prawdopodobnie poszedł większy prąd uszkodził Ci mosfety z regulatora obrotów (tylna strona płytki). Jeśli jeden silnik się grzeje bardziej to znaczy że jego uzwojenie uległo uszkodzeniu i musisz go wymienić na nowy. W przeciwnym razie nowy regulator szybko uszkodzisz.
 3. Swoją drogą tam gdzie jest dość dużo kabli a pewnie w takim szybowcu jest sporo długich odcinków do serw, osobiście nie montował bym BEC-a impulsowego. Wolał bym zastosować LINIOWY który nie emituje żadnych zakłóceń na przewodach zasilania. Może się okazać że trzeba będzie zastosować dodatkowe ferryty aby odfiltrować syf. Większość liniowych BEC zasila się właśnie z 2S aby spadek napięcia pomiędzy pakietem a 5v był jak najmniejszy.
 4. Tak jak Krzysztof wspomniał przelutuj BEC na XT60 i będzie idealnie wtyczki JST potrafią być zawodne. Co do podwójnego wyjścia zasilania z BEC to pojedynczy wtyk serwa może (bezpiecznie) przenieść prąd MAX 8A (przy 10A się grzeje i topi obudowa) stąd podwójne wyjście i dobrze jak by oba były wpięte w odbiornik.
 5. Ciekawostka: Mam w swoich zbiorach regulator 3F który nie emituje żadnych dźwięków (ktoś by powiedział uszkodzony bo 99% coś z siebie wydaje po podłączeniu do zasilania). Jednak po dodaniu gazu silnik startuje normalnie. Regulator elektronicznie w 100% sprawny. Może u Ciebie też tak jest próbowałeś ściągać trymer gazu na max w dół ?? Może daj revers kanału gazu. Jeśli jednak nie wystartuje to zapewne coś jest z jego procesorem. Trzeba by sprawdzić ewentualnie jeśli jest możliwość można mu wgrać oprogramowanie BLHeli ESC.
 6. Po wylutowaniu baterii najlepiej zewrzeć ze sobą piny + i - na płycie głównej celem rozładowania ewentualnych kondensatorów (odczekać z 2h). Jeśli jednak jest w pamięci EEProm to jest na to sposób o którym pisałem wcześniej. Niestety trzeba drugie sprawne radio (bez blokady albo ze znanym kodem). Istnieje jeszcze jedna metoda którą pamiętam z radii samochodowych polegająca na zgraniu pamięci EEProm i w kodzie odczytywało się kod blokady. Ciekawe czy tu by to zadziałało.
 7. Wyjęcie pakietu może nie wystarczyć. Niektóre radia mają na płycie głównej baterię do podtrzymania pamięci, ją też należało by wyjąć jak jest. A jeśli hasło jest w pamięci eeprom to tylko zgranie ustawień z kości sprawnego radia i zaprogramowanie zablokowanego. Niewiem czy to te same bebechy ale na zdjęciach widać baterie na PCB. https://www.rcuniverse.com/forum/jr-radio-spektrum-radios-116/5413101-10sx-mode-1-mode-2-change.html?styleid=7
 8. Czasami istnieje potrzeba zmiany kierunku serwomechanizmu bez użycia aparatury np. kiedy mamy dwa serwa na Y kablu i chcemy aby pracowały tak samo albo naprzemiennie. Prostą metodą jest zamiana dwóch skrajnych przewodów na potencjometrze oraz zmiana polaryzacji silnika. Niestety nie zawsze jest to możliwe, szczególnie wtedy kiedy potencjometr i silnik są przylutowane do płytki na stałe. Zakupujemy wtedy elektroniczny rewers serwa ale dla chcącego nic trudnego i możemy też wykonać go sami. Potrzebne rzeczy: * Programator USBASP * Płytka uniwersalna Soic-8 * Procesor Attiny13 Soic-8 * Wtyczka serwa * Gniazdko serwa Schemat urządzenia: Przystępujemy do montażu na płytce uniwersalnej: Potem wystarczy zaprogramować za pomocą USBASP: Po pierwsze Fuses ustawiamy na : Dopiero wtedy wgrywamy program dostępny w załączniku. Program: servoreverse.zip <---Kliknij by pobrać I gotowe mamy rewers serwa pozostaje tylko założyć osłonę z rurki termokurczliwej Mam nadzieję że komuś się przyda. Miłej zabawy.
 9. Nawet jeśli będzie kompatybilny to odbiorniki Park Flyer charakteryzują się małym zasięgiem (do 500m, faktyczny zasięg nieznany) Lepiej kupić AR610 który na końcu anteny ma zabudowany wzmacniacz sygnału. (na odbiorniku AR636A który też posiada ten wzmacniacz odlatywałem na 1,5km bez utraty linku)
 10. Próbowałeś przytrzymywać rolkę dłużej (bo nic o tym nie piszesz) według tego co piszą na wielu forach Przykład: "Hold the black roller button down for 5 to 30 seconds and it will clear.. " i odpowiedź: " I did what you said and it now works fine" Jeśli jednak przytrzymanie jej 30 sekund lub nawet dłużej nie skutkuje to chyba jedyny sposób odesłanie na serwis celem zresetowania do ustawień fabrycznych i przy okazji zapewne wgrają najnowszy soft.
 11. A to Wideo widziałeś ponoć trzeba przytrzymać rolkę dłużej i wejdzie normalnie do menu. Według autora informacja ta pochodzi prosto od Spektrum a nie jest żadnym trikiem na obejście tego błędu.
 12. Nawet jeśli to nie ma możliwości podglądu co jest tam zapisane.
 13. Możliwe że firma zmieniła coś w oprogramowaniu regulatora i brak jest kompatybilności wstecznej ale to tylko przypuszczenia. Jak jest dostępny to pobierz manual do karty na i spokojnie spróbuj zaprogramować ponownie. Raczej jest to nie możliwe by karta wysiadła gdyż wszystko jest w niej zaprogramowane w pamięci trwałej.
 14. Dziwne ponieważ seria DX nie posiada żadnych plików konfiguracyjnych. Na karcie pamięci możemy znaleźć wyeksportowane do plików .SPM ustawienia modeli, oraz pliki .TLM które są jedynie zapisem Log-u telemetrii. Aczkolwiek fajnie że udało się rozwiązać problem i czujniki działają jak powinny.
 15. Sprzedam czujniki dla telemetrii Spektrum. Czujniki wykonane własnoręcznie na podstawie softów które do nich napisałem. Więcej o czujnikach na stronie projektu: Dostępne: 1. czujnik GPS (Cena 250zł + wysyłka) Parametry: Zasilanie: 4-7v Wymiary: 33x28x15mm. Waga: 18g 2. Czujnik poboru prądu do 100A (Cena 200zł + wysyłka) Parametry: max mierzony prąd: 100A Przewody: AWG-13 Konektory: XT60 Wymiary: 32x22x17mm. Waga: 38g 3. Variometr (Cena 200zł + wysyłka) Parametry: Zasilanie: 4-7v Wymiary: 26x21x14mm. Waga: 7g
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.