Jump to content

oki188

Modelarz
 • Content Count

  684
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

oki188 last won the day on March 28 2019

oki188 had the most liked content!

Community Reputation

68 Excellent

About oki188

 • Birthday 06/07/1986

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Biłgoraj / Gliwice
 • Imię
  Damian

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam

   

  Piszę tutaj w sprawie switcha RC na attiny 85 który opisałeś w poście.

  Mam pytanie, czy oprócz tego hexa który udostępniłeś, jest możliwość otrzymania zródłowego kodu ?

  Potrzebuję sobie to przerobić na najprostszy wł/wył monostabilny. Ostatnia wersja softu którą udostępniłeś :) jest już zbyt zaawansowana jak na moje potrzeby :)

 2. Ładowarka przypomina mi sprzęt firmy ISDT w innej obudowie. Co do odporności pakietów nowe mają kilka miliomów. Z upływem czasu jak i użytkowaniem rezystancji na Lipo rośnie pakiety powyżej 20-25 średnio już pracują czuć że nie mają mocy jak nowe. Mam taż takie co mają prawie 50 to już tylko do szybowca idą.
 3. Te silniki można rozebrać pod tylną naklejką trzeba zdjąć plastikowy seger i wiatrak wychodzi.
 4. O patrz nie pomyślałem aby tak to przeliczyć dzięki za sprostowanie 😎😎
 5. A ja polecam Spektrum DX9 solidne radio zasięg bez problemów, telemetria w nowych odbiornikach z informacją o stanie sygnału. Poleciłem ten model kilku osobom i są zasowoleni z funkcjonalnosci, prostego intuicyjnego menu, zasięgu oraz telemetrii.
 6. Hmm a może jest nieprogramowalny mam taki jeden w swojej kolekcji.
 7. Może rozpisz sobie ilości bipów jakie robi regulator po wejściu do menu, najczęściej spotyka się kopię softu emaxa lub turnigy. Może w ten sposób dojdziesz do manuala.
 8. oki188

  450'tka dzisiaj

  Dla mnie Align zawsze był wyznacznikiem jakości dlatego śmiało sięgam po modele z ich stajni. Fakt nie należą do tanich ale firma jest na rynku od wielu wielu lat. Robi naprawdę dobre modele którym nic nie brakuje. Przede wszystkim ramy są pancerne i z 99% kretów wychodzą bez szwanku w stosunku do innych budżetowych modeli dlatego nie zgodzę się z porównaniem Kamilosa. Według mnie klasyfikacja wygląda następująco. 1. SAB 2.ALIGN 3. MIKADO 4. XLPOWER/PROTOS 5. X360
 9. W paśmie 2.4Ghz dopuszczalna moc w PL wynosi 100mw (0.1W). Niektórzy producenci podają na modułach ich moc nadawczą
 10. Mogę powiedzieć że realny zasięg to 1500-2000m, ale nie zmieni to faktu że to tylko moje przypuszczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż dodatkowego TM1000 i telemetrią pomiar jakości sygnału na dalszej odległości. Niestety jak pokazały moje testy (latający z dala od miasta w szczerym polu) to też jest trochę niedokładne gdyż na dalszej odległości (około 2km) traciłem link z TM1000 a odbiornik dalej miał sygnał pozwalający sterować modelem. Natomiast latając na tym zestawie bliżej miasta po 1000m wszystko traciło link (może akurat trafiłem na felerne miejsce).
 11. Nikt Tobie nie zagwarantuje realnego zasiegu ktory zależy od wielu czynników np. umiejscowienie anteny, moc nadajnika, obecność innych urządzeń w paśmie 2.4Ghz. Dotyczy to wszystkich systemów pracujących w tym paśmie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.