Jump to content

witold_pi

Modelarz
 • Content Count

  697
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

46 Excellent

About witold_pi

 • Birthday 04/01/1977

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Śląsk
 • Imię
  Wi told

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mnie 3 litry wychodzą 20 pln bo metanol dostałem gratis od kolegi Łukasza z Wyr 🙂
 2. Grzesiu: https://allegro.pl/kategoria/chemia-oleje-silnikowe-253181?string=żużel PUTOLINE - ALE FUCHS TEŻ JEST chyba OK choć R40 jest też do wzięcia. W moim przypadku liczyła się cena 🙂 Fuchs jest droższy a może i lepsiejszy a może oba są robione w jednej kadzi i rozlewane dla kilku "producentów"? Putoline miesza się ze wszystkim 🙂 Jak zdobędziesz na nim jakiś medal to poproszę o jego rewers 🙂 Marcinie masz rację ze starymi silnikami chociaż nawet w przypadku małych diesli w stalowo żeliwnej konfiguracji daje syntetyczny olej do kosiarek 2 taktowych.
 3. Ja bym się naprawdę nie upierał z tą rycyną chyba że na zaparcie choć są lepsiejsze leki. To dla początkujących modelarzy i starych amerykanów. Jak przy docieraniu dasz tak bogatą mieszankę , ze silnik ledwo chodzi nie ma szans na jego zatarcie czy ma 15% czy 20% oleju. Owszem starsze silniki może szybciej padały jak panewek nawet z brązu nie miały. Jeśli syntetyk byłby zły to jak mogłyby chodzić silniczki do autek po 20k+ obrotów na paliwie 12% oleju? Jak rozbierałem parę silników w tym jeden zaklajstrowany starą rycyną od samej góry po sam dół to stwierdziłem, że straty są większe niż zyski bo prędzej pójdą panewki korbowodu przy zaklajstrowanych otworach smarowniczych czy silnik straci kompresję po zimowaniu od pierścienia niż to warte. Pomyśleć jak pompy mają to przetrwać albo regulatory ciśnienia? Sam używam do robienia paliwa przetworzonego oleju na bazie rycyny żużlowego ale on się nie zestala na zimno i kosztuje 40 pln za litr z wysyłką 🙂
 4. nie "szczeli" tylko delikatnie jak z kobietą, zdejmowałem z osów i asp jakoś żaden mi nie "szczelił". Poza tym jak nie zdejmiesz to nie wyczyścisz płaszczyzny stycznej przyśrodkowo z tłokiem. Janek K i Kazik K mają namiar na firmę co za kilkadziesiąt złotych dorabia pierścienie. Janek K i Kazik K mają namiar na firmę co za kilkadziesiąt złotych dorabia pierścienie. Jeszcze na gwincie świecy może puścić jak uszczelka nie przylega albo świeczka niedokręcona
 5. dokładnie to co pisze Jacek pierścień do zdjęcia i wyczyszczenia rowka i będzie ok. Tak miałem w ASP 91FS , którego ktoś mi sprzedał jako prawie nówkę nieśmiganą, ze 2 tygodnie się męczyłem zanim dziada zdjąłem. Pozostaje jeszcze jeden procent , który został wykluczony czyli koła rozrządu ulepione z gliny, 0,1% to zatkany odpływ oleju na zewnątrz . Za to do dziś nie mogę zdjąć pokrywy rozrządu choć się obraca wokół własnej osi i plastikowa podkładka też. Może ktoś zna sposób na tego Alcybiadesa?
 6. uzdrowić tz. naprawić, rozebrałeś na czynniki pierwsze- tj.. z rozrządem i tłokiem ? zwykle jest jedna podkładka w tych silnikach więc ok przy tej grubości to chyba pod większą ilość nitro (bardziej odprężony)
 7. jak chcesz to go ci uzdrowię albo jeśli będzie z tym problem to pójdzie na części
 8. tłok mu też wylatał a dziura panie jaka wielgachna w cylindrze została - sami swoi tu byli
 9. Odkrycie ameryki. Warunek JEŚLI jest to FIRMA i jej się chce. Tak było też zanim wstąpiliśmy do UE. Jeśli się ma pecha vat płaci się 3 razy - raz angielski w cenie towaru, dwa przy przelewie na ebay np paypalem, trzy jeśli powyższe UC ma w d...i do tego cło
 10. "absolutnie masz rację....za tym , ze nie dostałes tej decyzji stoi konkretna osoba a nie system naliczania" to nie osoba to system poczty polskiej, kiedyś (2015?) zapłaciłem cło i podatek za silniki z chin firmie kurierskiej i ich agencja celna dołączyła bumagę, gdzie wszystko było wyliczone co do grosza. Problem jest taki czy na forum należy usuwać wątki dotyczące zapytań jak bezkarnie złamać prawo? Bo większość tego typu zapytań dotyczy odnośnie importu z chin.
 11. widzę Jacku że z uporem maniaka bronisz okopanej choć beznadziejnej pozycji. Podstawowym prawem w demokratycznych krajach jest odwołanie się od decyzji, wyroku itd.. . Jak mam się odwołać od widzimisię nieznanego urzędnika której nie dostałem? Jak zinterpretujesz koszt transportu kiedy przesyłam paypalem 15 funtów a na znaczku widnieje 11? Cło i Vat powinienem zapłacić od X + 11 czy X + 15 funtów (X to koszt towaru)? Silniczek modelarski jest silnikiem, zabawką, etc?
 12. według ciebie vat jest stały i stawka celna też? Były też sytuacje że z ebay.co.uk ludzie dostawali drugi raz do zapłacenia vat i cło. Jak nie masz decyzji to nie masz się jak odwołać. To tak jakbyś dostał 200 pln mandatu od drogówki za wykroczenie bez wypisanego mandatu . Ale jakie ? Tu jest sedno sprawy.
 13. Nie opowiadam bajek ale czytaj ze zrozumieniem. Nałożenie cła jest jakąś tam decyzją administracyjną, jak nie dostajesz bumagi gdzie jest napisane co za co jest nałożone i na jakiej podstawie prawnej to nawet nie możesz się od tego odwołać ani sprawdzić prawidłowości wysokości należności celnej.
 14. poczta dowala opłatę 8,50 + vat+ cło od wartości towaru plus kosztu przesyłki , rozliczenia i podstawy prawnej brak! Idziesz na pocztę i albo płacisz i dostajesz albo? Przy przesyłkach powyżej 150 euro możesz albo poprosić o wysłanie do zewnętrznej firmy clącej albo musisz dać upoważnienie poczcie. Z UK zatrzymali mi i zniszczyli paczkę w lublinie i udają strusia. Leżała tam miesiąc, nikt tam nigdy nie odbiera telefonów a na maila dostajesz odpowiedź po tygodniu.
 15. Nie martw się na starość Ci wsadzą rozrusznik wspomnisz moje słowa 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.