Jump to content

arek1989

Modelarz
 • Content Count

  205
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Good

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 • Imię
  Arek

Recent Profile Visitors

231 profile views
 1. 3 stopnie były w oryginalnych planach Schiera. Przy takim kącie model latał powoli i nie brakowało mu siły nośnej.
 2. odbiornik możesz sprawdzić przy użyciu zwykłych baterii AA. Trzy paluszki połączone szeregową dadzą 4,5V i to jest napięcie w zakresie tego odbiornika (4 szeregowo też powinny być ok). Plusa podłączasz tam gdzie czerwona żyła, a minusa tam gdzie czarna. Zobacz czy w takim układzie dioda się zaświeci.
 3. czy jesteś w stanie zmierzyć napięcie między czerwoną i czarną żyłą przewodu idącego od regulatora do odbiornika?
 4. Łąki Nowohuckie. Duży teren poza strefą lotniska. DroneRadar pokazuje zieloną lampkę. To chyba najbardziej "legalne" miejsce do latania w obszarze Krakowa. Rano w weekendy, tak do 10-11, jest tam bardzo mało ludzi, ale pod wieczór już bym się raczej nie odważył latać nad głowami tych wszystkich spacerowiczów. Dwa razy do roku łąki są koszone, teraz trawa jest dosyć wysoka. Start właściwie możliwy tylko z ręki. Niestety nawet przy skoszonej trawie start z ziemi wydaje się trudny do wykonania, teren jest mocno nierówny. Jedynie wydreptana ścieżka mogłaby się do tego nadawać. Latałem tam Blixerem i widziałem kilka podobnych modeli tego typu. Ostatnio byłem z wariacją Ultrona 3D. W tym roku chciałbym jeszcze ulotnić Speeda 400 Aero, najpierw jednak trochę więcej treningu na Ultronie. Łąki są terenem podmokłym, dlatego kalosze wskazane, chociaż przy dłuższym braku opadów można tam chodzić w zwykłych butach. Warto też mieć coś odstraszającego owady, bo gzy, końskie muchy czy jak to się tam nazywa są upierdilwe.
 5. skąd ta zasada? Pytam bez złośliwości. Lipo powinno pracować poprawnie w zakresie 3-4.2V na celę. Przy alarmie na poziomie 3.4V po wylądowaniu napięcie ustabilizuje się gdzieś w granicach 3.6V, co dalej wydaje się być wartością ze sporym marginesem bezpieczeństwa.
 6. ISDT Q6 Pro a zasilacz 12V ze starego zasilacza komputerowego można zrobić.
 7. Może to jest bardziej obejście problemu niż rozwiązanie, ale w ustawieniach modelu możesz zaznaczyć Extended Limits i zwiększyć zakres ruchu serwa do 150%
 8. ja w Hestii pytałem o ubezpieczenie Ergo Sport (które jest w zasadzie ubezpieczeniem OC), ale dostałem odpowiedź, że modele latające są wyłączone z zakresu ubezpieczenia (i tak faktycznie jest, trzeba dokupić dodatkowy moduł). Ponieważ ciężko było się z nimi skontaktować, odpuściłem dalsze tłumaczenia. Za to Allianz i PZU mają w OWU taki zapis: 8. użytkowaniem do celów rekreacyjnych zdalnie sterowanych (bezzałogowych): modeli pojazdów, modeli statków wodnych, modeli latających oraz dronów o wadze do 5 kg; Allianz wyliczył mi składkę 155zł za ubezpieczenie w kwocie 300 000zł, natomiast PZU 91zł za 500 000zł i z tego drugiego wariantu skorzystałem.
 9. chyba nawet na forum była książka ABC Miniaturowego lotnictwa w pdfie. Tam znajdziesz większość informacji odnośnie Wicherka. Modyfikacje, elektryfikacja itp. są szeroko opisane w licznych relacjach z budowy.
 10. skrzydło 2.pdfskrzydło 1.pdfskrzydło 4.pdfskrzydło 3.pdf trzymaj prawe skrzydło. Drukowane A4 na zakładkę, łatwiej moim zdaniem ułożyć równo arkusze. Gdybyś potrzebował coś przeskalować, albo pozmieniać kąty to daj znać. Przy tych 3stopniach zaklinowania skrzydła musiałem dość mocno w dół pochylić silnik, bo przy dodawaniu gazu mocno ciągnął do góry. No ale tak było w oryginale. Gdybyś chciał wzór żeberek pod keson, to też mogę przerobić.
 11. u mnie podobny problem https://streamable.com/vazcc mam taki regulator: https://hobbyking.com/en_us/turnigy-plush-32-30a-speed-controller-w-bec.html nie sprawdzałem jeszcze innych konfiguracji silnik+regulator
 12. Jak z balsy to: Speed 400 Aero, Ażurek, Less'n'extra, albo może coś od użytkowników forum: Mini Katana, Energy 3D (chyba), Amper
 13. Dzięki! Na kieszeń wystarczy jedna warstwa rękawa szklanego? Znalazłem w internecie kilka sposobów i te z nawijaniem tkaniny szklanej zakładają przynajmniej dwie warstwy. W przypadku rękawa wystarczy tylko jedna?
 14. Faktycznie sprawiają takie wrażenie, ale proporcje są zgodne z planami na których bazuję. Model na filmie też zbyt szerokich lotek nie ma, ale w powietrzu daje sobie radę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.