Jump to content

zuzia2013

Modelarz
 • Content Count

  123
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Imię
  Adam

Recent Profile Visitors

588 profile views
 1. Zrobiłem jedno ucho skrzydła, ale widzę, że powierzchnia centropławu wyszła nie równo. Pomyślałem wyrównać powierzchnię kładąc milimetrową balsę, na balsę taśmę klejącą i na końcu popryskać lakierem. Skrzydło byłoby wtedy jak z betonu. Czy warto to robić czy zrobić nowy centropław.
 2. Blacha na skrzydłach zostanie pokryta taśmą klejąca i popryskana lakierem. Kończę też kadłub.
 3. Koledzy Modelarze, Lotnicy, Motocykliści uprzejmie Was informuję, że 1 Maja rozpoczynam kolejny sezon współżycia z przeszło 50 letnią Piaggio Vespa Ciao. Osa pije mieszankę 1 do 50 i brzęczy jak pszczółka.
 4. Przystąpiłem do budowy skrzydła. Na skrzydło użyłem styropianu z folią aluminiową używanego jako odbicie ciepła od grzejników. Ale coś mi ten śródpłat nie wyszedł, niezbyt dokładnie przeszlifowałem paski w skrzydle i nie ma idealnej powierzchni płata od natarcia do spływu. Będę chyba musiał to poprawić.
 5. A ja mam na zbyciu kultowy angielski pozaburtowy British Seagull chyba z 1974 r. Silnik nie do zdarcia, pokonać może go tylko rdza. Anglicy używali tych silników w czasie lądowania w Normandii.
 6. Zwracam honor foli z Napolskimniebie. Po raz pierwszy miałem do czynienia z tą folią i dlatego nie szło mi oklejanie modelu. Ale dochodzę do wprawy.
 7. Darek, brałem ten paracetamol bo mi lekarz powiedział, że mam to zrobić jak będę się zle czuł po szczepieniu.
 8. Próbowałem dziś oklejać model folią z Napolskimniebie. Nie jestem zachwycony tą folią. Postępuję tak jak w filmie instruktarzowym czyli prasuję żelazkiem nastawionym na nylon i efekt jest różny, raz folia "łapie ten dial raz nie łapie". Chyba już lepsza jest zwykła przezroczysta taśma klejąca. No ale trzeba przyznać, że folia ta wagi modelowi nie dodaje.
 9. Paracetamol Konrad bierz, ja brałem i doszedłem "do siebie"
 10. Statecznik i ster wysokości wzmocniony listewką sosnową 6 na 3 mm zamiast płaskownika węglowego. Zastanawiam się czy stery i stateczniki nie wzmocnić na obrębach listewkami z balsy. Stateczniki i cały model będą oklejone folią z Napolskimniebie i pomalowane lakierem.
 11. Pracę nad motoszybowcem z NumaVig kontynuję. Przymierzyłem elektronikę. Chcę zainstalować taki silnik Silnik bezszczotkowy Redox Brushless BBL 500/950 Botland - Sklep dla robotyków bo taki mam. Czy nie będzie za mocny bo model wg. NumaVig ma ważyć około 250 gram. Nie podoba mi się silnik zamontowany przed wręga, model nie wygląda zbyt "samolotowo". Myślę coś pokombinować i silnik "schować do kadłuba"
 12. Bardzo dziękuję za instrukcję bindowania. Postępowałem zgodnie z instrukcją jednak w dalszym ciągu bez rezultatu. Na nadajniku dioda świeci się światłem czerwonym ciągłym, po naciśnięci przycisku cały czas świeci się czerwonym światłem ciągłym, nie miga. W odbiorniku natomiast dioda miga czerwonym światłem a po naciśnięci przycisku dalej miga czerwonym światłem. Jednym słowem nadajnik i odbiornik udali się na emeryturę.
 13. Zainspirowany przez Jarka1925, majula7 i mirolka zabrałem się za budowę modelu z kanału NumaVig. Zdecydowałem się na 2 m motoszybowiec. Będzie to mój 3 model do nauki latania. Zbudowałem już Pelikana z ModelArt oraz kupiłem Betę 1400 z Nastic RC. Będę miał co rozbijać na lotnisku. Plany motoszybowca z NumaVig powielone i wycięte, płyty Dial z Castoramy kupione i zabrałem się do roboty.
 14. To jest ten nadajnik i odbiornik
 15. Ja nie będę miał takiego problemu bo nasze Stowarzyszenie dzierżawi od rolnika ziemię na której jest nasze lotnisko i na dodatek ten rolnik jest też modelarzem i należy do naszego Stowarzyszenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.