Jump to content

zuzia2013

Modelarz
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

About zuzia2013

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Imię
  Adam

Recent Profile Visitors

317 profile views
 1. Szanowni Koledzy Doświadczeni Modelarze . Niedawno opuściłem przedszkole modelarskie i aktualnie jestem w I klasie szkoły modelarskiej mam więc do Was następujące pytanie - jak w praktyce zmierzyć stopień skłonu i wykłonu silnika. Szukam na Forum odpowiedzi na to pytanie ale jakoś nie mogę znależć.
 2. Pojawiają się "średnio rzeczowe wpisu" i teorie spiskowe bo nie ma co "delibrować" nad nowymi przepisami i zastanawiać się "co poeta miał na myśli pisząc ten wiersz" Należy spełnić podstawowe wymogi , latać bezpiecznie i cieszyć się z tej zabawy jakim jest modelarstwo i tylko tyle.
 3. No właśnie, chyba zbyt wnikliwie zaczynamy czytać i interpretować obecne przepisy i za bardzo nimi się przejmować. Jak jesteśmy zarejestrowani jako operat , mamy licencję pilota i przestrzegamy zasad dotyczących odległości to Pan Janusz niech sobie jezdzi tym rowerem. A jak już Pan Janusz zciągnie nam na głowę MO lub inne służby to chciałbym zobaczyć jak będzie sprawdzane to. czy nasz model ma te wszystkie bajery określone w Wytycznych nr 25 załącznik nr 1 rozdział 4 pkt 10.4
 4. Nie mam żadnych wątpliwości, że dokonałeś Robertus właściwej interpretacji powyższego zapisu.
 5. Brawo Market, wykonałeś kawał dobrej roboty. Teraz wszyscy modelarze mają nowe przepisy jak "jak na dłoni"
 6. Mariusz może Koledzy Modelarze mieli na myśli taką sytuację, że dwaj modelarze np. z tego samego Stowarzyszenia lub po prostu koledzy stoją na pasie startowym w odległości 30 m i sobie latają
 7. Zgadzam się z tym stanowiskiem. Dla mnie wszystko jest jasne. Wiem co mam zrobić aby latać w zgodzie z aktualnymi przepisami i zaleceniami ULC. HydePark to mało powiedziane, w niektórych postach tego wątku dopatruję się objawów schizofrenii
 8. Czaro ma racje. Zabat pozostanie legendą tego postu. Wyśmienity z niego gawędziarz. Chętnie spotkałbym się z nim i pogawędził przy szklance piwa. Tylko nie wiem gdzie go szukać w tej Polsce.
 9. Coś sobie myślę, że Krzys20000 opisał swój sen.
 10. Myślę, że ten post za chwilę umrze śmiercią naturalną. Jeśli mnie prawie 70 letniemu człowiekowi i jednocześnie zajmującego się modelarstwem od niespełna 4 lat udało zapoznać się, zrozumieć i zaakceptować nowe przepisy dotyczące modelarstwa to wątpię, że pozostali doświadczeni i rozsądni modelarze będą mieli z tym jakikolwiek problem Dziękuję KAMILOSOWI młodemu człowiekowi za rozpoczęcie tego postu i pozostałym modelarzom za rozsądne i wyważone wypowiedzi a przede wszystkim WOJCIO 69. CZAROWI należy się szacunek za drążenie i umiejętne przekazywanie wiedzy o nowych przepisach. Na zakończenie chciałbym niejako wytłumaczyć się z określenia "polactwo". Pisząc to słowo miałem na myśli jedynie i wyłącznie naszą wspólną narodową cechę .Polak to wieczny malkontent.
 11. Identyfikuję się ze stanowiskiem Kamilosa i Jarka1925. Niestety z niektórych naszych kolegów modelarzy wychodzi tzw. polactwo. Będę delikatny i nie będę ich wskazywał. Słuszność ma także Konrad_P nasz Modelator. Stowarzyszenie zwykłe nie jest i nie będzie partnerem dla Urzędu Lotnictwa Cywilnego. A już tak całkiem na marginesie to chciałbym napisać, że próbowałem zarejestrować się , ukończyć kurs i zdać egzamin. Niestety nie mogę tego uczynić. Serwery ULC nie działają .Wypływa z tego chyba wniosek, że polscy modelarze będą stosować się do nowych przepisów i szturmują ULC.
 12. Ja też, jako fun Wicherków, przyłączam się do gratulacji . Mistrzowskie wykonanie modelu i udany oblot.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.