Jump to content

zuzia2013

Modelarz
 • Content Count

  135
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Imię
  Adam

Recent Profile Visitors

1,025 profile views
 1. Jacek zawsze tak było i będzie, sam o tym wiesz bo jesteśmy w podobnym wieku, ja 3 lata młodszy. W stanie wojennym sierżanci tworzyli przepisy prawne np. jak wsiąść na konia. Teraz jest podobnie. I nie ma co się nad tym rozwodzić. Ja uważam, że aktualne przepisy umożliwiają mi cieszyć się swoim hobby. I nie ma co dzielić zapałkę na cztery części.
 2. Nie mogę nie przyznać Tobie racji Jacek ale w życiu kierowałem się zawsze logiką i zdrowym rozsądkiem. Nie można dyskutować z człowiekiem który tych zasad nie przestrzega.
 3. Market szkoda Twojego czasu na dyskusję w tym gronie. Nie masz po prostu partnerów do dyskusji a uchroń Cię Boże Market od dyskusji z Zabatem.
 4. A mój moped Piaggio Vespa Ciao z 1968 roku też nie ma potencjału kolekcjonerskiego więc go popryskałem lakierem w sprayu i też ładnie wygląda. Ale niestety moped zgubił " iskrę " i nie mogę tej " iskry" odnalezć. Wymieniłem wszystko co możliwe, cewkę zapłonową, kondensator, przerywacz, przewody, świece i nic. Ręce mi już opadły.
 5. A mi z moją Betą 1400 idzie coraz lepiej. Raz był zbyt duży wiatr , zniosło mnie nad zboże i pod wiatr nie mogłem wrócić na lotnisko. Beta wylądowała w zbożu ale na szczęście model znalazłem. Raz zaliczyłem lekkiego kreta. Ale ogólnie jestem z siebie zadowolony, że w końcu zaczynam kumać o co chodzi z tym pilotażem modelami rc. Beta 1400 ma śmigło pchające więc startuję modelem z ziemi.
 6. Cześć Kuba ! Mam taki miernik ale zupełnie się na nim nie znam. Powiedz Kuba na jaki zakres przełączyć ten miernik i co ma się pokazać na ekranie. Ale chyba najlepiej pojadę do jakiegoś warsztatu naprawy motocykli to może mi tam sprawdzą te cewki i zapłonową i wysokiego napięcia. A czy można też sprawdzić kondensator czy jest sprawny. Pozdrawiam Adam
 7. A ja z moim mopedem Piaggio Vespa Ciao z 1968 r. mam problem. Każdego roku po zimie Włoska Osa bez problemu odpalała za drugim naciśnięciem pedałów , bo odpala na pedały. A w tym roku moped odmówił współpracy. Wymontowałem więc silniczek z ramy i zbudowałem stelaż i chciałem odpalić silniczek za pomocą wiertarki. Nic się nie działo. Więc z pierwszej kolejności przeczyściłem gaznik i przedmuchałem dyszę oraz wyczyściłem filtr powietrza. Dalej nic się nie działo ale zauważyłem, że nie ma iskry na świecy. Dokonałem następujących działań - wymieniłem przewód wysokiego napięcia od cewki wysokiego napięcia do świecy /cewka wysokiego napięcia jest poza magneto i umieszczona jest na ramie mopeda/ - wymieniłem przewód od cewki zapłonowej do cewki wysokiego napięcia / druga cewka w magnecie to cewka oświetleniowa/ - wymieniłem kondensator - przeczyściłem platynki - na koniec kupiłem nową cewkę wysokiego napięcia. Dalej nie mam iskry na świecy. Nie wiem dalej co robić, pozostała mi do wymiany cewka zapłonu i świeca. Ale czy cewka zapłonowa mogła ulec uszkodzeniu. Może magneto uległo rozmagnesowaniu. Bo jak uruchomiałem silnik za pomocy wiertarki to nieopacznie kręciłem silnikiem w odwrotną stronę, zamiast w prawo to ja kręciłem w lewo. Podejrzewam, że Vespa Ciao po 53 latach pracy postanowiła przejść na zasłużoną emeryturę. Jedyny ratunek w Kubie. A tak przy okazji Kuba, co tam słychać u British Seagull
 8. Jestem po drugim szczepieniu Astrą i Zenką. Żadnych ujemnych objawów jedynie ręką lekko boli. Natomiast po pierwszej dawce, pierwszą noc czułem się jakby zamknięto mnie w lodówce.
 9. Ja też jestem w podobnej sytuacji jak Kolega Ziaja, na etapie nauki latania. Przez całą zimę trenowałem na symulatorze Phoenixa, kupiłem Betę 1400 i czekam na bezwietrzną pogodę. Jestem ciekawy jak u mnie będzie wyglądał początek nauki latania.
 10. zuzia2013

  I am back :-)

  TeBe cieszę się, że Cię widzę. Uczyłem się od Ciebie jak zbudować Wicherka 25 RC, gdy rozpoczynałem zabawę w modelarstwo rc.
 11. Skrzydło zrobiłem nowe z diall 3 mm. Model z pełnym wyposażeniem waży 450 g a więc więcej niż ten z kanału Numa Vig. Dałem większy i cięższy akumulator. Model oklejony taśmą klejącą. Czeka na lepszą pogodę i oblot.
 12. Zrobiłem jedno ucho skrzydła, ale widzę, że powierzchnia centropławu wyszła nie równo. Pomyślałem wyrównać powierzchnię kładąc milimetrową balsę, na balsę taśmę klejącą i na końcu popryskać lakierem. Skrzydło byłoby wtedy jak z betonu. Czy warto to robić czy zrobić nowy centropław.
 13. Blacha na skrzydłach zostanie pokryta taśmą klejąca i popryskana lakierem. Kończę też kadłub.
 14. Koledzy Modelarze, Lotnicy, Motocykliści uprzejmie Was informuję, że 1 Maja rozpoczynam kolejny sezon współżycia z przeszło 50 letnią Piaggio Vespa Ciao. Osa pije mieszankę 1 do 50 i brzęczy jak pszczółka.
 15. Przystąpiłem do budowy skrzydła. Na skrzydło użyłem styropianu z folią aluminiową używanego jako odbicie ciepła od grzejników. Ale coś mi ten śródpłat nie wyszedł, niezbyt dokładnie przeszlifowałem paski w skrzydle i nie ma idealnej powierzchni płata od natarcia do spływu. Będę chyba musiał to poprawić.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.