Jump to content

Czaro

Modelarz
 • Content Count

  1,439
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Czaro last won the day on April 23

Czaro had the most liked content!

Community Reputation

194 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Imię
  Czarek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czaro

  ALBATROS F3K DLG

  Może trzeba zrobić instrukcję i uczciwą dokumentację do Albatrosa?
 2. Czaro

  ALBATROS F3K DLG

  Uff, trochę mi ulżyło. Ponieważ zauważyłem na zdjęciach w tym temacie kilka modeli z wklejoną dźwignią po stronie "kołkowej" i już sobie pomyślałem, że w Albatrosie się to robi jakoś inaczej
 3. Czaro

  ALBATROS F3K DLG

  Konrad, mam pytanie. Po której stronie masz wklejone dźwignie steru kierunku? Po tej samej stronie, co kołek, czy przeciwnej?
 4. Czaro

  DLG NRJ

  Wielokrotnie widziałem NRJ na zawodach. Bardzo fajne modele, ładnie latające, choć prawdopodobnie zbyt lekko robione i przez to bardzo delikatne - kompozyt na skrzydle i statecznikach był z małą ilością żywicy i łatwo się rozwarstwiał. Dużo więcej powiedzieć nie potrafię, ale mam kolegę, który nimi lata. Poprosiłem, żeby odezwał się w tym wątku.
 5. Czaro

  ALBATROS F3K DLG

  Pamiętaj, najpierw masa. Potem rzeźba
 6. Moje doświadczenia ze Spektrumem skończyły się 10 lat temu, ale i tak się wypowiem Przede wszystkim odbiornik AR400 czy 410 nie będzie pasował, bo wtyczki serw wyprowadzone są poprzecznie. Ze zdjęć Albatrosa wnioskuję, że kadłub jest wąski i potrzeba odbiornika ze złączami wzdłuż. Po drugie AR400 odpada przez tę jedną krótką antenkę. W kadłubie z kabinką, można by ją wystawić na zewnątrz przez otworek. W Albatrosie jest nasuwany nosek, więc antenka by przeszkadzała. Nie wypada też zawinąć ją pod obudowę odbiornika. Potrzebny więc jest odbiornik z dwoma długimi antenami, tak żeby układać je w kadłubie swobodnie. Po trzecie integralna antena w AR410 jakoś do mnie nie przemawia. Generalnie w kadłubach rzutek jest ciasno i taka antenka byłaby mocno przysłonięta przez resztę instalacji. W swoich modelach DLG zwykle jedną antenkę daję wzdłuż kadłuba, na jego spodzie, maksymalnie z przodu, np. przyklejoną do akumulatora. Drugą w poprzek lub w pionie kadłuba, w miejscu gdzie jest na tyle gruby, żeby zmieścić wyprostowaną antenę. Jednocześnie tak, żeby miała maksymalnie dużo świeżego powietrza i była oddalona od reszty wyposażenia. Jak jest z FailSafe w aktualnych odbiornikach Spektrum? Kiedyś FS był wyłącznie na kanale gazu. Czy przez te lata dorobili się FS na wszystkich kanałach?
 7. Czaro

  ALBATROS F3K DLG

  Ja bym chciał... Najbliższa data w kalendarzu, to początek lipca - eliminacje Pucharu Polski w Sanoku. Jeszcze nie odwołana - czekam w napięciu na decyzję organizatora. Następna impreza w 2. połowie sierpnia, czyli Mistrzostwa. Na stronie f3k.pl staram się, żeby kalendarz był aktualny.
 8. Czaro

  ALBATROS F3K DLG

  Muszę się w takim razie brać do roboty, bo mi po piętach zaczynają deptać Gratuluję sukcesów i niezmiennie trzymam kciuki. Może niebawem będę miał okazję zobaczyć ten model na żywo i zaspokoję ciekawość.
 9. W CTRach, gdzie program działa operacyjnie, zezwolenie na lot przesłane przez DroneRadar jest wiążące. Poza CTR, w przestrzeni G nie ma żadnego uzyskiwania zgody na loty, bo jej mieć nie trzeba. I tak modelarz za wszystko odpowiada.
 10. Tak, jest to oficjalny program i mamy obowiązek go używać. W dodatku PANSA wdraża go stopniowo do użytku operacyjnego na coraz większej powierzchni kraju. W sektorach FIS Gdańsk i Poznań zgłoszenie w DR jest tożsame z telefonem do FIS. W kolejnych strefach CTR używanie DR zastępuje tradycyjne procedury uzyskiwania zgody na loty poprzez maile. Szczegóły tutaj: https://www.pansa.pl/system-pansautm-oddany-do-uzytku-operacyjnego-na-kolejnych-lotniskach-2/
 11. Czaro

  Nazwa tkaniny 3D

  Parabeam?
 12. Zapraszam na kolejne zadania w Covid Cup! Jak na razie Joe strogo nas łoi, ale nie poddawajmy się! Oni tam mają jesień, na pewno kiedyś szala zwycięstwa przechyli się na naszą stronę! 1. Zadanie D - 2 loty, 5 min max, czas startowy 10 min 2. Zadanie H - 1234, czas startowy 10 min 3. Zadanie C - All Up x5, 3 min max 4. Zadanie A - Ostatni lot, 5 min max, czas startowy 10 min 5. Zadanie M - Huge Ladder (Trzy loty: 3, 5, 7 min), czas startowy 15 min 6. Zadanie E - Poker 3 deklaracje, czas startowy 10 min https://www.f3xvault.com/?action=series&function=series_view&series_id=227&fbclid=IwAR0g3imaXSY0Qn3vL-zNNIlMzzKTbVklEzur0i7ghQsUnhYKIz5oKPCx9fQ
 13. Poniżej zestaw zadań na najbliższy weekend: 1) Zadanie A Ostatni lot, 5 min max, czas startowy 7 min 2) Zadanie B Ostatni i przedostatni lot, 3 min max, czas startowy 7 min 3) Zadanie E Poker, 3 deklaracje, czas startowy 10 min 4) Zadanie F 3 z 6, 3 min max, czas startowy 10 min 5) Zadanie I Trzy najlepsze loty, 3:20 max, czas startowy 10 min 6) Zadanie L modyfikowane, Tylko jeden lot, czas startowy 7 min Opisy do większości zadań znajdziecie powyżej. Komentarz do "Pokera": Przed startem należy zadeklarować jakiś czas lotu. Jeżeli następnie wykonamy lot o czasie przynajmniej równym deklaracji, można złożyć nową deklarację. Jeżeli nie, należy wykonać kolejny lot, aż do zaliczenia czasu. Wynikiem jest suma zaliczonych deklaracji.
 14. Musiałem wyedytować listę zadań, ponieważ Joe - zwycięzca z poprzedniego weekendu wreszcie dosłał swoje propozycje. Lista zadań na ten weekend: 1. Stary Ladder (Wzrastający czas o 15sek) 2. Zadanie C - All Up x5 3. Zadanie K - Ostatni lot, 9 min max, czas startowy 10 min (Program Poker) 4. Zadanie B - Dwa ostatnie loty, 4 min max, czas startowy 10 min 5. Zadanie G - Trzy ostatnie loty, 4 min max, czas startowy 15 min 6. Zadanie M - Huge Ladder (Wzrastający czas o 2min) Zawody na sobotę i niedzielę pod nr 3 i 4 znajdują się pod linkiem: https://www.f3xvault.com/?action=series&function=series_view&series_id=227&fbclid=IwAR1U8AcStAOBcAbCSSLXXqk2fUVsedmW1-EUiak1xlC_giP0btmEIRtaY4w 1. Stary Ladder (Wzrastający czas o 15sek), czas startowy 10 min Zadanie przypomina konkurs skoku wzwyż. Pierwszy czas lotu do zaliczenia to 30 sek, więc należy wykonać lot nie krótszy niż 30 sek. Jeżeli zaliczymy, następny czas to 45 sek. Kolejny 1 min, 1 min 15 sek, 1 min 30 sek, 1 min 45 sek. Ostatnia poprzeczka na 2 minuty. Ilość prób jest nieograniczona. Wynikiem jest suma zaliczonych czasów granicznych. 2. Zadanie C - All Up x5 Zadanie polega na tym, żeby wykonać 5 lotów jeden po drugim, z 1 minutową przerwą przed każdym rzutem. Maksymalny punktowany czas lotu wynosi 3 min. Czasy wszystkich lotów zawodnika są dodawane do siebie. 3. Zadanie K - Ostatni lot, 9 min max, czas startowy 10 min (Program Poker) Podczas czasu startowego możesz dokonać nieograniczonej liczby startów, jednakże tylko ostatni lot jest punktowany. Maksymalna punktowana długość lotu to 9 min. Każdy kolejny start modelu powoduje anulowanie poprzedniego lotu. Czas startowy: 10 minut. Aby wykorzystać funkcjonalnośc F3Xvault używamy programu do zadania Poker.Abz wzkoryzstac 4. Zadanie B - Dwa ostatnie loty, 4 min max, czas startowy 10 min Podczas czasu startowego możesz wystartować ile razy chcesz, jednakże do wyniku końcowego liczy się suma dwóch ostatnich lotów. Maksymalny punktowany czas lotu wynosi 4 min. Czas startowy: 10 minut. 5. Zadanie G - Trzy ostatnie loty, 4 min max, czas startowy 15 min Podczas czasu startowego możesz wystartować ile razy chcesz, jednakże do wyniku końcowego liczy się suma trzech ostatnich lotów. Maksymalny punktowany czas lotu wynosi 4 min. Czas startowy: 15 minut. Aby wykorzystać funkcjonalnośc F3Xvault używamy programu do zadania Poker. 6. Zadanie M - Huge Ladder (Wzrastający czas o 2min) To zadanie specjalnie dedykowane na finały, więc każdy może się poczuć jakby latał w Mistrzostwach Świata! W zadaniu należy wykonać trzy loty. Maks pierwszego lotu to 3 min, drugiego 5 min, a trzeciego 7 min. Do wyniku końcowego liczy się suma lotów. Czas startowy: 15 minut.
 15. Jak to człowiekowi niewiele do szczęścia potrzeba
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.