Jump to content

TommyTom

Modelarz
 • Content Count

  972
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

TommyTom last won the day on April 10 2018

TommyTom had the most liked content!

Community Reputation

57 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wrocław
 • Zainteresowania
  szybowce elektro
 • Imię
  Tomek

Recent Profile Visitors

5,424 profile views
 1. Samba Cup info z wczoraj na FB
 2. Wiesław, bardzo szkoda tych zawodów i spotkania u Was. Oby za rok
 3. Dzisiaj co prawda nie byłem na zawodach w Czechach z Konradem, Jarkiem, Jurkiem i Romkiem(niestety rodzinne powinności wzięly górę), ale też polatałem przy Górze. Ciekawe powietrze. Bardzo gorąco, powietrze nagrzane jak w piecu, ale termika bardzo leniwa (wcześnie rano i wieczorkiem) i prawie nituc nad gruntem. Snułem się trochę tu to i tam i ustawiałem w zerku VERTIGO. Lata zajeb...cie. Jeszcze takiego modelu nie miałem w rękach
 4. Thanx, latałem moim lekkim INFINITY NG SN, ok 1350g do lotu z dużym wzniosem. Silnik na jałowym biego kręci tak słabo (niżej już się nie da, bo wyłącza reg.), że lecę prawie jak szybo. W tej krańcowej fazie camber jak termal high. Dobrze sygnalizuje słabę termikę przy gruncie. Jak czuję, że tam jest to zostaję do końca czasu startowego i pilnuję tego kominka. Potem po 10s w górę na tym samym ssaniu. Robię trzy próby przymiarki (1) 5-10s, jak nic to obok lub lekko w górę, (2) 18-20s jak nic to obok lub lekko w górę, i (3) 25s, jak nic nie będzie to kita w górę. Start na średnim gazie. Pełna kita na początku, tylko gdy chcę dolecieć do miejsca gdzie obstawiam, że coś będzie. Próbkowanie na dużym gazie mało daje. Przelatujesz przez termikę i musi być mega, żeby to poczuć. Sześć godzin w Miosławicach i pięć godzin w Jaworze tłuczenia tego i coś tam wchodzi, niestety nie zawsze, Taka gra
 5. A ja dzisiaj w Jaworze biłem swoje kolejne życiówki. Szkoda, że część tylko na treningu Start na 12,8m, odbicie poniżej 8m. Bardzo fajnie dzisiaj było i był WARUN. Więcej na wątku F5J_zaczynamy, pewnie jeszcze dzisiaj wieczorem.
 6. A dzisiaj latanie w miejscu nie tuzinkowym i nie oczywistym ;), chociaż zawsze marzyłem, żeby tam spróbować. Bez wejściówk od Konrada, brak szans. Miejsce trudne, wymagające, z "przeszkodami", dzisiaj wyjątkowo turbuletne, nie dałem rady niżej zrobić 10 min. Konrad też walczył Bardzo fajnie Dzięki Konrad.
 7. Koledzy, czy sprawa w Hestii już się wyjaśniła OC Świat w PSP? Czas już podjąć decyzję, Zbliżają się zawody za granicą. poszukuję potwierdzenia, że na zawody np. w Czechach z modelem motoszybowca do 2,5kg dobry będzie wariant II (np. suma ubezp. 2 mln zł)
 8. dzisiaj jakoś spontanicznie wyszło latania przy Górze. Powietrze było nagrzane i przedburzowe, ale termika nieporwista. Zresztą polatałbym jeszcze trochę, ale burza przyszła szybciej niż liczyłem. Kilka fajnych lotów wyszło dzisiaj i nawet to nie przypadek, tym razem. Jutro powtórka, od rana.
 9. Oferuję do sprzedania trochę części modelarskich do modeli: Silnik ART Hobby 2000 outrunner, wolnoobrotowy Opis w załączniku – cena 150 zł Zastosowanie: do szybowca do 2kg z możliwością dużych śmigieł składanych nawet do 16x8CAM Kołpak aluminiowy 40mm/8mm/5mm średnica/szer. śmigła/oś silnika Nowy, nie używany – cena 40 zł Serwo cyfrowe KST 145MG Nowe, nie używane – cena 100 zł SBEC MKS – 2A stabilizatory napięcia Dwa nowe – cena 30 zł Cztery używane (raz z modelu szybowca) - cena 25 zł Cena za 6 sztuk – 150 zł Kołpak Hyperflight 32mm/8mm/6mm średnica/szer. śmigła/oś silnika Używany – cena 50 zł Kołpak firmy Hyper flight 30mm/8mm/6mm średnica/szer. śmigła/oś silnika Używany - cena 50 zł Cena za oba - 90 zł Do każdej wysyłki dolicz koszt inPost, ok 13 zł Jak weźmiesz całość, to przesyłka gratis!
 10. Olej wylał się z miski olejowej? silnika czy gaźnik popluł paliwem Co to za mazidło? Albo to błoto naturalne z Pracz... będzie maseczka dla zwojów.
 11. Zrobiliśmy z Konradem milowy krok rozpoznawczy nowej miejscówki w Starym Jaworze, która ma potencjał terenowy na organizację Eurotour F5J w Polsce. Rozległe, termiczne, jednorodne, po prostu wymarzone miejsce do latania Polataliśmy tam dzisiaj i było mega świetnie. Pozdrowienia dla Władka
 12. Ty tam a ja tam. może to jakoś zgrany następnym razem.
 13. Ja 18-go nie mogę
 14. a jeżeli ktoś w pośpiechu wprowadził dane, które trzeba zmienić, to w mailu z potwierdzeniem zapisu jest link do modyfikacji/edycji zapisu. Można już na spokojnie zmienić/uaktualnić. Np. rozmiar koszulki BTW, ja już pod flagą PL. Dzięki Konrad
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.