Ryszard_I
Modelarz-
Postów
647 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
3
Ostatnia wygrana Ryszard_I w dniu 10 Sierpnia 2022
Użytkownicy przyznają Ryszard_I punkty reputacji!
Reputacja
149 ExcellentO Ryszard_I
- Urodziny 19.03.1955
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd
Legnica
-
Imię
Ryszard
Ostatnie wizyty
8 033 wyświetleń profilu
-
Na płycie PEI używam kleju KORES i drukuję 40mm/s. Przy pierwszych kilku warstwach nie używam chłodzenia a później 25%. Filament fiberflex 40D, temp 210, stół 80. Przy niższej temperaturze stołu i wyższym druku lubi się odkleić. Drukarka Prusa MK3S+ z hotendem Mosquito. Retrakcja 0,8mm, prędkość retrakcji 35mm/s.
-
24.07 - 26.07.2026 F5J Cassovia cup. F5J_Cassovia_cup_propozicie_2026_ EN_V1.pdf Z uwagi na niską frekwencję zawody odwołano.
- 5 162 odpowiedzi
-
- motoszybowce
- f5j
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Waga wykonana zgodnie z projektem https://github.com/RollingGecko/OpenCgScale_V2 . Do modeli o wadze do około 20kg. Użyłem tensometry 10kg. Starannie i estetycznie wykonana. 400zł + wysyłka.
-
- 1
-
-
Nowy, nieużywany zestaw składający się z altimetru Pico, wyświetlacza, programatora wraz z dodatkowym przedłużaczem wyświetlacza. Szczegóły na https://www.gliderkeeper.com/downloads . 350+wysyłka.
-
Sprawny w 100%. Wymienione oryginalne, bardzo kiepskiej jakości złącza JR (w szczególności złącze męskie) na złącza firmy Muldental. Dodatkowo papierowa instrukcja obsługi w j. angielskim. Bezawaryjnie przelatał kilka sezonów w modelu F5J. 200zł + koszt wysyłki.
-
Zakładam że sprawdzenie jakości połączeń na wszystkich złączach do serwa z którym jest problem zrobiłeś na samym początku. Często przyczyną wadliwego kontaktu na złączach JR są wtyki męskie. Może być , że na którymś pinie jest niepewny kontakt i przy drganiach to się objawia. Łatwo to sprawdzić omomierzem poruszając przewodami w miejscach złącz JR.
-
Altimetr, wariometr i loger z dodatkowym przewodem telemetrii JETI. Wgrany firmware FW:5.9. Używany i ulepszony przez dodanie V-kabla o przekroju żył 0,25 mm kwadratowych. Zapobiega to przepływowi prądu pobieranego przez odbiornik i serwa przez Altisa przez co zwiększone jest bezpieczeństwo zasilania odbiornika. 250 + koszt wysyłki paczkomatem.
-
Przy zapłonie iskrowym bezpieczniej całą instalację robić skrętką ponieważ zapobiega to indukowaniu się impulsów zakłócających. Jeżeli masz łatwy dostęp do odbiornika to odłącz wszystkie serwa oprócz lotek i sprawdź. Jeżeli nadal będzie problem to zastąp płaskie przewody od serw + przedłużki przewodami skręconymi. Daj znać o efektach.
-
Przewody do serw płaskie czy skręcone?
-
Testowanie BEC pod względem jego możliwości prądowych jest obarczone dużym błędem pomiarowym ponieważ przy maksymalnym obciążeniu np. 4A występują znaczne spadki napięcia na złączach JR oraz na samych przewodach łączących regulator z odbiornikiem. Aby test był w miarę wiarygodny to można podłączyć obciążenie bezpośrednio pod regulator i napięcie mierzyć bezpośrednio na regulatorze i to by coś mówiło o realnych możliwościach prądowych BEC ale to ma się nijak do rzeczywistych warunków pracy.
-
Nie miałem tego regulatora i nie znam jego możliwości ale te 4A jest jak najbardziej możliwe. Jeżeli chodzi o interfejs do programowania BLHeli to podejdzie również programator do serw Hyperion HP-AT-PRGUSB for ATLAS Devices.
-
Przypadkowo odkopałem temat i widzę że regulator Sunnysky Xseries to BLHeli więc interfejs BLHeli i programik BLHeliSuite32 32.10.0.0. No chyba że już to przerabiałeś i dalej bez efektów. Jako interfejs można użyć Jeti USBa najlepiej bez podawania napięcia czyli wyjąć czerwony przewód z wtyku JR lub zrobić przejściówkę bez podawania (+). Chodzi o to aby uniknąć podawania (+) z USB komputera przez programator ponieważ do programowania regulatora trzeba podłączyć pakiet napędowy a to spowoduje pojawienie się napięcia BEC regulatora o wartości innej niż 5V. Nie sprawdzałem co się stanie gdy te dwa różne napięcia się spotkają. Co padnie, interfejs USB, regulator, USB w komputerze czy może nic nie padnie?
-
Zmiana napięcia BEC w regulatorze Dualsky SUMMIT 60 SLIM.
Ryszard_I odpowiedział(a) na Ryszard_I temat w Regulatory
Wśród modelarzy jest sporo osób interesujących się elektroniką. W dzisiejszych czasach modelarstwo bez elektroniki nie istnieje. Może ktoś skorzysta z opisu mojej zabawy z regulatorem. -
Zmiana napięcia BEC w regulatorze Dualsky SUMMIT 60 SLIM.
Ryszard_I opublikował(a) temat w Regulatory
Jakiś czas temu zakupiłem regulatory Summit 60 slim z BEC 6V-ten lekki bez radiatora oraz Summit 60X U8 z napięciem BEC 8V ten z czerwonym radiatorem. W trakcie testów obu regulatorów z różnymi silnikami, zaczynając od dwupolowych z przekładnią i kończąc na outrunnerach zaszła potrzeba zmiany napięcia BEC w regulatorze Summit 60 Slim z 6V na 7,5V. Po zdjęciu koszulki termo z regulatora widać przetwornicę step-down MP2482DN która to jest odpowiedzialna za napięcie BEC. O wartości napięcia BEC decyduje dzielnik rezystorowy podłączony do piątej nogi scalaka. Jeden rezystor idzie z piątej nogi do masy a drugi z piątej nogi przez dławik do pierwszej nogi. Nie wylutowywałem żadnego z tych rezystorów tylko piętrowo podlutowałem równolegle do rezystora idącego z piątej nogi do masy rezystor SMD 6,8k kładąc go na grzbiecie istniejącego rezystora i uzyskałem napięcie BEC 7,5V. Tym sposobem można uzyskać inne napięcia BEC. Im wartość równoległej rezystancji będzie mniejsza tym napięcie BEC będzie wyższe. https://www.monolithicpower.com/en/mp2482.html?srsltid=AfmBOoprwFtjIb1SuLO3iN2zDDzpY3iPzqEDQ0dG-ZWT11gG4ut2d8fr -
Nowe łopatki GM od lewej 14x7, 15x8, 15x10S-szerokie, 16x8 -2 pary, 16x10. 100zł za parę. Nowy kołpak GM fi 30 na wał fi 6 -100zł. Łopatki RF 17x13 nie latane, używane na hamowni -100zł+używany kołpak Reisenauer fi 47 na wał fi 6 gratis. Do ceny proszę doliczyć koszt wysyłki paczkomatem.
