Jump to content

Ryszard_I

Modelarz
 • Content Count

  283
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Excellent

About Ryszard_I

 • Birthday 03/19/1955

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Legnica
 • Imię
  Ryszard

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak regulator działa bez zarzutu to kup w hyperflight sam silnik za niecałe 20Euro. Informują, że mają ponad 30 sztuk.
 2. No tak dałem plamę. Przewód antenowy dla 35MHz nie jest ekranowany więc patrząc od strony modułu minusem będzie ten pin który połączony jest z obudową ekranującą filtrów. Sprawdź omomierzem. Jeden koniec omomierza na obudowę ekranującą któregokolwiek z trzech filtrów a drugi na jeden biały przewód potem na drugi. Lub jak pisałem wcześniej jeden koniec omomierza do minusa zasilania a drugi do jednego białego potem do drugiego. Oczywiście przed pomiarami odepnij akumulator zasilający nadajnik
 3. Patrząc od strony nadajnika masą jest ten, który jest na minusie zasilania. Patrząc od strony modułu w.cz. masą jest ten, który jest metalicznie połączony z oplotem (ekranem) przewodu antenowego. Stwierdzisz to omomierzem.
 4. Jestem zainteresowany Twoją propozycją. Moja drukarka jest w ciągłej gotowości bojowej.
 5. Tak, to są różne silniki. 1025 ma 10 zwojów a 1015 ma 17zwojów w wersji 3s lub 12 zwojów w wersji 2s. Oprócz ilości zwojów różnią się długością a co za tym idzie mocą. Mój model waży do lotu 1300g. Myślę, że silnik 1015 wersja 3s będzie jak najbardziej odpowiedni nawet z dobalastowanym modelem. Na pierwszy start założę śmigło GM 13x10 CL. Regulator YGE 65LVT posiada telemetrię i prąd mam na wyświetlaczu nadajnika oraz zapis logu na karcie SD nadajnika. Po oblocie dam znać jak się ma prąd mierzony na kolanie do prądu zmierzonego w locie. Przy okazji zakupów na Hyperflight wezmę śmigło GM15x8 które przyda się do eksperymentów i coś czuję, że do lotów również. Wiesław, dziękuję za porady i sugestie. Korzystając z okazji i możliwość kontaktu z Tobą mam do Ciebie prośbę. Czy znalazłbyś czas aby zrobić dla mnie "gadaczkę"?
 6. Na śmigle 16x8 prąd początkowy 43A i dopiero po około 30sek zbliża się do 34A. Czyli przez cały czas pracy silnika prąd jest przekroczony i to na kolanie. Zasilanie 3s 850mAh. Mam również silnik 1025 ale on ma prąd dopuszczalny 50A a producent zaleca do niego śmigło GM 16x8. Natomiast dla silnika który ma prąd dopuszczalny 34A producent zaleca śmigło GM16x8,5. Dla mnie jest to niezrozumiałe zwłaszcza, że zaleca to Schambeck który zwykle wie co mówi. Przed chwilą sprawdziłem silnik 1015 na śmigle GM CL 14x10 - jest to co prawda śmigło polecane przez producenta do silnika 1025 i okazało się, że pobór prądu jest identyczny jak na śmigle GM 16x8. W dalszym ciągu interesuje mnie pobór prądu dla silnika 1015 wersja 3s (17 zwojów) na śmigle GM15x8. Raz jeszcze przyjrzałem się rozmiarom i typom śmigieł polecanych przez producenta dla silnika 1015. Schambeck poleca 16x8,5 FR/GM/VM lub GM13x10. Na GM13x10 sprawdziłem i jest dobrze, 37A i w 30 sek. 33A. Natomiast jeżeli chodzi o śmigła 16x8,5 to GM takich nie produkuje, przynajmniej ja takich nie znalazłem a śmigła 16x8,5 FR i VM mają węższe łopaty i na nich może być pobór prądu inny - niższy, zbliżony lub nawet mniejszy niż na łopatach GM 16x8. Dochodzi do tego jeszcze jeden czynnik a mianowicie profil łopaty. Ciekaw jestem czy łopaty RF i VM mają cieńszy profil od łopat GM. Wiem, wiem, za dużo filozofii a za mało latania . Pogoda niestety nie dopisuje. W Legnicy i okolicach wieje niemiłosiernie.
 7. Pytałem o pobór prądu na śmigle GM 15x8.
 8. Czy na forum znajdzie się ktoś używający silnika Schambeck Powerline micro 1015 wersja 3s. Interesuje mnie pobór prądu na śmigle GM 15x8. Producent proponuje 16x8,5 RF/GM/VM lub 13x10 GM. Sprawdziłem na 16x8 GM ponieważ takie miałem i pobór prądu znacznie przekracza dopuszczalne 34A. W momencie załączenia silnika po upływie czasu na rozbieg tj. około 1,5 sek. prąd 43A. Więc na śmigle 16x8,5 będzie jeszcze gorzej. Sprawdziłem również na śmigle GM CL 13x10 i na tym śmigle jest tak jak powinno być prąd po rozruchu około 37A spada do około 33A w 30 sek. Chciałbym jednak mieć również śmigło o mniejszym skoku i tu pomyślałem o GM 15x8. Czy ktoś z kolegów używał tego śmigła z tym silnikiem.
 9. Dużo zależy od materiału i od parametrów wydruku z naciskiem na parametry wydruku. Po wydrukowaniu ramki sprawdź wiązanie warstw. Słupki są newralgicznym punktem ramki i najnormalniej w świecie pierwszą ramkę staraj się złamać próbując złamać słupek. Po zamontowaniu serw słupki są połączone przykręconymi serwami i to wzmacnia konstrukcję. Zastrzały dla zewnętrznych słupków by pomogły ale czy to jest konieczne? Ja bym przykleił klejem CA z obu stron na całej powierzchni bocznej ramki cieniutki laminat epoksydowo szklany dopasowany do kształtu ramki lub nawet sklejkę 0,4mm wtedy słupka nie złamiesz choćbyś się ze.....
 10. Napisał, że wkleił serwa w ramce więc co nie wzbudza Twojego zaufania?
 11. Nowy nadajnik FrSky https://www.banggood.com/search/x20-tandem.html?from=nav
 12. Sławek, podaj adres do wysyłki pierścieni.

 13. Podaj adres do wysyłki.
 14. Jeżeli satysfakcjonują Cię elementy drukowane FDM to mogę poratować.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.