Jump to content

Bartkosz

Modelarz
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Żagań
 • Imię
  Bartosz

Recent Profile Visitors

119 profile views
 1. Tak oczywiście! Model można już zamawiać, na PRIV jestem wstanie dać bardzo dobrą ofertę.
 2. Powstały nowe kadłuby w 3 wariantach - Light 30g - Standard 35g - Strong 40g Nosek 4-5g
 3. Dzięki Ja idę trochę inną ścieżką niż inni i stosuję dużo prostsze snapy. Są łatwe i szybkie w demontażu przy serwie jak i Lkach. Oczywiście do tego snapa mam wklejony pręt węglowy. Latam już tak od ponad roku w różnych modelach i nie zauważyłem problemów. Demontaż skrzydła wygląda następująco: - Wypinam bolec mocujący w orczyku - Wykręcam śruby z skrzydła - Przesuwam skrzydło w kierunku ogona żeby wyciągnąć popychacze W moim modelu można stosować snapy kulowe i inne techniki. Sądzę że zrobienie otworów od dołu kadłuba nie będzie żadnym problemem.
 4. Czarku, jeśli balon dobrze dociśnie to centruje od razu nakrętkę w stożku póki co wszystkie próby wyszły więc działa
 5. Stosuję nakrętki metalowe które są włożone w małą prostokątną płytkę z sklejki. Nakrętka jest minimalnie wyższa od płytki więc wchodzi w stożek. Taki sam stożek tylko że wklęsły jest w skrzydle więc skrzydło automatycznie się samo pozycjonuje w kadłubie.
 6. Pogoda pozwoliła na kilkunastominutowy wypad, zamieszczam jeden z kilku rzutów.
 7. Procesu laminowania raczej nie pokażę ? zawsze mogę coś podpowiedzieć: - Rdzenie to Cascell 24 i 30, skrzydło to waga 25-32g (na sucho) - Mikrobalon nigdy nie sprawiał mi problemów, staram się robić jak najgęstszy. - Lotki działają na "Lkach" wklejonych w lotkę które wchodzą do kadłuba. - Póki co mamy fatalne warunki pogodowe więc raz tylko latałem, model rzuca się wysoko i przebija się przez wiatr więc dwa główne cele są zrealizowane.
 8. Dzięki Tak wszystkie elementy powstają w formach. Natarcie i spływ to nic wielkiego, w przypadku mojego skrzydła dałem pasek rowingu IMS 65 + mikrobalon. Pierwsze skrzydło wyszło 98g a potencjał jest na 90/95g (skrzydło z CW30). Dużo daje płetwa lotki w formie. Czarek namówił mnie na to i bardzo mu za to dziękuję.
 9. Witam Prezentuję najnowszy model F3K produkcji CarbonBird Skrzydło Albatrosa o powierzchni 20,2 dm2 i wzniosie 5,5° zostało zaprojektowane w oparciu o założenia profilu Synergy II z niewielkimi optymalizacjami. Kadłub charakteryzuje się niskimi oporami i wysoką sztywnością. W standardzie mieści 4 serwa ułożone w osi kadłuba, 7-8g odbiornik, baterię ok. 14g oraz balast. Optymalizacja rozkładu masy w kadłubie względem osi obrotów powoduje wyjątkową zwrotność modelu. Masa szybowca do lotu (wersje prototypowe) mieszczą się w zakresie: 225-260g. Albatros to wyczynowy szybowiec DLG wykonany z najnowocześniejszych materiałów. Jego charakterystyka i wytrzymałość sprawia, że jest wyjątkowo łatwy w pilotażu, ale również umożliwia wysokie, silne rzuty, nawet w wymagających warunkach. Naszym celem było zaprojektowanie szybowca DLG, który: · mimo wyśrubowanych właściwości aerodynamicznych nie będzie nadmiernie obciążał pilota podczas lotu (i umożliwi lepsze skupienie na taktyce przelotu oraz adaptacji do aktualnych warunków pogodowych) · będzie wyznaczał nowy standard w obszarze optymalizacji stateczności dla szybowców DLG, tak aby prawidłowo ustawiony model wspierał pilota nie tylko lekko prowadząc się w krążeniach lub przy lądowaniu ale również wspomagając wybór noszeń · w obszarze osiągów tylko w niewielkiej części poświęca penetrację powietrza na korzyść maksymalnego wykorzystania nawet delikatnych noszeń · jest solidny i niezawodny na lotnisku, prosty w złożeniu i umożliwia szybką zmianę ustawień na ziemi CarbonBird
 10. Witam Sprzedaję mój pierwszy model z rodziny FlederMaus, szybowiec posiada ślady używania. Skrzydło było zdelaminowane w okolicach serw i lotek z powodu bardzo silnego wiatru (20-25m/s). Naprawy nie wpływają na zachowanie modelu w powietrzu jak i na wytrzymałość płatowca. Cena pustego modelu 600zł Model obecnie jest jeszcze z serwami 2x KST X08H i KST DS215, wyposażenie modelu działa na zasilaniu HV (7.4v) Dla osób zainteresowanych modelem z wyposażeniem całkowity koszt to 1000zł! https://www.olx.pl/oferta/zboczowy-model-szybowca-fledermaus-2m-carbonbird-CID767-IDCEYx2.html - link do aukcji na OLX https://pfmrc.eu/index.php/topic/81888-fledermaus-2m-carbonbird-blejzyk/ - Zdjęcia i opis modelu Koszt nowego pustego modelu to 1300zł
 11. Nic się nie dzieje Panowie dyskutują o problemie którego nie ma jak dla mnie. W życiu nie kupiłem modelu (tylko kadłub) i raczej się to nie zmieni. Coś całkowicie nowego zawodniczego będzie już niedługo lecz w trochę innej kategorii.
 12. Nie rozumiem o jakieś części kompozytu dyskutujemy Na skrzydle wierzchnia warstwa (szkło +-45 stopni) i węgiel jednokierunkowy wzdłuż skrzydła. Wszystko pracuje w taki sposób że model nie jest wcale za ciężki a jest bardzo odporny na uderzenia przy szalonym lataniu.
 13. Oczywiście worek pod tym względem daje duże możliwości. Wybór w moim wypadku padł na profil z którym miałem już wcześniej styczność i byłem bardzo zadowolony. Powiem że stworzyłem już ponad 50 różnych skrzydeł w tej technologi więc wiem o co chodzi Zapewne będę tworzył różne skrzydła do tego modelu ponieważ mnie to mało kosztuje. Tak model 2 metrowy to najlepsze rozwiązanie do transportu. Zajmuje mniej miejsca niż składane pełnowymiarowe DLG Chętnie wykonam kształt czy ilość profili (trapezów) nie są dla mnie problemem. Powstaje drugi model w wersji z silnikiem.
 14. Za kilka tygodni wracam w to samo miejsce i planuję zrobić klapy + motylek, skrzydło było przygotowane pod klapy (zawias jest na całej długości skrzydła) lecz chciałem na początku zobaczyć jak model zachowuje się przy samych lotkach i sterze wysokości. Kolejny model będzie na pewno na 3 metrowym skrzydle, tworzenie 2 metrowego skrzydła bardziej traktowałem jako zebranie doświadczenia w budowie jak i lataniu.
 15. Jest i to bardzo Bez dźwigara Tył trochę waży ale wyważenia jest z 50-60g około, + 10g w kulce gdy wiało mocnej Gramatura wszystkiego około 200g/m^2 Dokładnie tak, nie blokuje jest mały zapas. Sądzę że prędzej te KST coś wyrwie niż się przeciąży na HV Jest dosyć blisko ponieważ niedługo będę montował drugie serwo do Vki. Na zdjęciu wygląda dosyć ciasno ale przy wychyleniach 60% ruch serwa jest dość minimalny.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.