Jump to content

Patryk Sokol

Modelarz
 • Content Count

  2,379
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  52

Patryk Sokol last won the day on December 13 2020

Patryk Sokol had the most liked content!

Community Reputation

520 Excellent

About Patryk Sokol

 • Birthday 06/17/1991

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa/Nysa
 • Imię
  Patryk

Recent Profile Visitors

3,602 profile views
 1. Skoro kwestia ŚC, to nie przypisuj tego wadze modelu, bo rozsiewasz szkodliwe mity. Waga (a w zasadzie obciążenie powierzchni) nie jest tak istotnym parametrem jak większości się wydaje. Dodatkowo - większość modeli w handlu ma takie profile, że mniejszą waga szkodzi, a nie pomaga. Dodatkowo - ŚC to podstawa jakiejkolwiek regulacji. Nie ma żadnej wymówki dla trzymania ŚC w złym miejscu, bo to nawet nie proszenie się o złe latanie, to proszenie się o brzydki wypadek modelu.
 2. Planu jak plany, kit jest dostępny: https://shop.vth.de/fraesteilesatz-hai-4-6211690/ W sumie wygodne, bo i tak chciałem to przerysować w CADa i rzucić na laser. Orientujecie się co zawiera zestaw? Bo na zdjęciu wygląda jak shortkit (czyli np. bez balsy na keson).
 3. To o czym piszesz to zdecydowanie kwestia położenia ŚC, a nie wagi i w tym powinieneś szukać przyczyny. Nie ma opcji, żeby te objawy się zmniejszyły przez zmniejszenie masy, bądź zmniejszenie momentu bezwładności ogona (bo to na pewno jakiś groszowy balast tam woziłeś, nie ma możliwości aby znacząco wpłynął na niego).
 4. Masz plany w papierze? Jeśli masz, to chce je kupić Absolutnie uwielbiam planki i zdecydowanie potrzebuję takiego w swoim życiu.
 5. Generalnie chodzi o to, ze klapa ma bardzo asymetryczne wychylenie. Tzn. do góry idzie bardzo niewiele, a do dołu idzie ile fabryka dała. W efekcie często widuje modele ustawione tak, że neutrum serwa wypada w zerowym ustawieniu klapy, do dołu serwo wychyla się na maksa, a do góry ledwo wykonuje ruch, a żeby się nie blokowało to jest ograniczone elektronicznie z aparatury. Powoduje to, że spora część zakresu pracy serwa jest martwa, a serwo ma większe obciążenia na trybach niż by wypadało. Powinno być zrobione tak, że jeden skraj pracy serwa to max wychylenie do góry, drugi skraj pracy serwa to max wychylenia do dołu, a neutrum wtedy wypada gdzieś pewnie przy klapie z 20st do dołu (ale to przy obecnych aparaturach nie ma żadnego znaczenia, po prostu elektronicznie się ustawia zero klapy)
 6. Ogólnie - Silent ma bardzo, bardzo nośny profil (bo SD7080). W efekcie ten model nawet przy większej wadze na przelocie między termikami nie błyszczy. Jeśli oceniasz jakość latania po tym jak nisko możesz zejść z prędkością, to tak odchudzanie jakiś tam efekt da. Problem polega na tym, że jak będziesz miał gdzieś dolecieć, to jednak więcej wagi się przyda. Stąd ja jestem totalnym przeciwnikiem takiego lightowania modeli, bo zwyczajnie nie daje to dobrych wyników. I teraz mam jeszcze inne pytanie - skoro zdjęcie 50g poprawiło znacząco latanie, to jak opiszesz tę poprawę. Tzn. co konkretnie jest lepsze.
 7. No z mojego latania Jantarem i znajomym z Vertigo, ale przede wszystkim z porównania Wojtkowego latania Jantarem i Vertigo. Fajnie to było nawet widać we Wrocławiu w ubiegłym roku, gdzie mocno wiało.
 8. Polerować Jtkę to bym się bał. Przecież tam nie ma ani żywicy, ani tkaniny. W efekcie bardzo łatwo całkowicie popsuć powierzchnię skrzydła. A z tym matowieniem to też nie do końca tak jest Temat złożony jest bardzo, takiego Jantara absolutnie nie polecam matowić. Vertigo to pewnie wsioryba i tak doloty ma kiepskie
 9. Używam też na klapach. Podstawa to dobrze dźwignie dobrać (żeby nie zmniejszać wychyleń elektronicznie) i chować buttefly'a przed przyziemieniem (co i tak trzeba robić, bo tak można zabić każde serwa, albo dźwignie wyrwać).
 10. Jaki jest cel tego odchudzania modelu? Tzn. Jakie parametry lotne liczysz, że się poprawią poprzez zmniejszenie wagi?
 11. E spokojnie. Ja mam DSM44 i jest ok A ja nie jestem miły dla modeli
 12. Troszkę pobawiłem się materiałem od Wieśka. Całość przeprocesowana przez Autostakkerta (sortowanie klatek po kontraście, alignement i stacking 20% najlepszych, z drizzle 3x klatek) oraz SIRIL do kontrastu, jasności a przede wszystkim Waveletów ( https://en.wikipedia.org/wiki/Stationary_wavelet_transform ) Wyszło to tak: Polecam otworzyć pełny obraz i pozoomować sobie (ale uwaga - grube MB chwilę się ładuje). Fajnie widać ile razy większą rozdzielczość jest po obróbce niż na pojedynczej klatce. Ale przede wszystkim - do takich technik to za mało klatek. Tak z 10x zbyt mało Będę musiał pobawić nieco z księżycem jak będę miał okazję. A tymczasem polecam ten filmik: Fajnie pokazuje ile można ugrać na księżycu (i planetach też), nawet na budżetowym sprzęcie (na DSach to cudów nie zaś, tam to dużo czasu, dobre prowadzenie i godziny materiału)
 13. Jeśli chcesz się pobawić w stackowanie materiałów tego typu to zdecydowanie bardziej spodoba Ci się Autostakkert!. Przede wszystkim nie stackuje wszystkiego jak leci, tylko ocenia pojedyncze klatki i stackuje tyle z nich ile zechcesz. Na księżyc na parę minut materiału i że 2% najlepszych klatek i masz dobrze wyrównany obraz.
 14. Robiłeś dekonwolucję? Masz takie artefakty jak po dekonwolucji. Ja księżyc za to robiłem tylko raz, a i to przez Cirrusa. No i co by nie mówić to lustrzanka gorzej robi takie rzeczy od monochromatyczne kamery, u mnie zdecydowanie widać ślady po obrazie matrycy Beyera. Tak w sumie to chyba jeszcze po fotografuję księżyc jak tylko otworze swoje nowe obserwatorium (zanim sezon na planety znów będzie )
 15. Ale Ty mieszkasz na tej samej półkuli co Nastik
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.