Jump to content

Irek M

Modelarz
 • Content Count

  7,409
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Irek M last won the day on January 14 2019

Irek M had the most liked content!

Community Reputation

118 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Imię
  Irek

Recent Profile Visitors

2,673 profile views
 1. Widzisz dużo lepiej nie dlatego, że użyłeś kolimatora tylko dlatego, że nie obserwujesz przez ekran monitora kamery. I to cała zagadka. Ale jeśli uważasz, że poprawiło to jakość klipów to baw się tym dalej. Radości nikt Ci nie odbierze ?. Ja też lubię eksperymentować i cieszy mnie jak widzę, że coś wyszło lepiej niż poprzednio.
 2. Zakończenie ferii w moim regionie zakończyłem na strzelnicy w moim regionie ? . Nie wiem jeszcze o co chodzi ale z Zouave .58 nie trafiłem w tarczę 50x50 ani razu, sorry jeden raz. Wszystko biło w lewą stronę z pół metra nawet. Muszka nie jest w nim przesuwna więc mogłem tylko celować w inne miejsce by trafić w inne czyli tam gdzie chcę:-) Potem strzelałem ze szwajcarskiego karabinka M1817/42/59 - oczywiście oryginału. dopiero wczoraj uświadomiłem sobie, że nie jest to 170 letnia broń tylko ...202 letnia!!! Na 6 strzałów 5 w tarczę! 5 bo jedna ześlizgnęła się z łatki i luźno wpadła do lufy. Kule mają kaliber .692 czyli 17,57mm. Wcześniej strzelałem nawet z .600 na grubych flejtuchach ale siało wszędzie. Więc na następne strzelanie muszę zdobyć odpowiednia kokilę ?
 3. Tak właśnie pokazywał mi facet w sklepie. Ale ja tego nie mam w swojej bo sam nie mógł odszukać tego. Natomiast w instrukcji nie ma ani słowem wspomniane o włączniku UP/down. Ale nie wchodziłem w ustawienia indywidualne albo były nieaktywne. Jak pisałem udawało się nagrać w pionie - i odtworzyć na TV. A tu przykład time lapse w różnych warunkach Przy okazji wyniknął następny problem. Kamera reklamowana jako bez obudowy wodoszczelnej do 10m. Natomiast dziś w innym sklepie specjalista od gopro(?) stanowczo stwierdził, że jeśli włożę do wody bez obudowy to zniszczę ja i tracę gwarancję.
 4. Więc po paru dniach: na TV oglądam klipy nagrane w 1080p tylko z 25 kl/sek ale i tak jest ekstra, time lapse. slow motion już nie. Postaram się coś wrzucić. Ale jest inny poważny problem - za nic nie mogę ustawić obrazu odwróconego o 180 stopni czyli mocowaniem do góry. Udaje się obrót o 90 stopni ale nie 180. Więc jeśli ktoś życzliwy poda jak to zrobić będę szczęśliwy ?
 5. No i zrobiłem sobie prezent. Miało być budżetowo, a wyszło naj, naj... Obraz świetny, możliwości bez liku tylko... TV nie obsługuje takiego kodeku (H.265), to samo PS3. Na laptopie 100 klatek/sek to już "skacze". Slow motion w ogóle nie odtworzy Do tego aby w pełni wykorzystywać możliwości musze posiadać Iphone...I jak tu żyć??? Rozgladam się za dekoderami, nawet wypróbowałem jeden - Iskysoft ale to trial konwertujący tylko 1/3 klipu. Nowego TV nie planuję jeszcze. Może znacie proste programy dzięki którym przekonwertuję zawłaszcza te nagrania ze 120 i 240 kl/sek oraz co najważniejsze slow motion?
 6. Michał, możesz różnicowo na dwóch drążkach sterować silnikami, a możesz też na jednym czyli "normalnie". Jedno śmigło w jedna stronę obroty drugie w drugą i śśśśśśmigasz.... ?
 7. A, bo ja źle zrozumiałem. Te 80cm to rozp. jednego skrzydła ? ?
 8. Może teraz ktoś coś poradzi? Czy któraś z wymienionych czy może jeszcze inna ale nie gopro. Dla mnie w tym momencie najważniejsza jest funkcja slow motion więc nie musi być to kamerka "sportowa".
 9. Tak, szczyt francuskiej techniki u progu II wojny światowej?. Do tego jeszcze rkm chauchat rodem z I wojny... A dlaczego taki malutki modelik? Swego czasu chciałem kupić ale trochę większy z czeskiej strony czy bazaru.
 10. Ster kierunku odpuść sobie, sterujemy jak zwykłym latającym skrzydłem czyli sterolotki. Oczywiście możesz dodać...W większych spalinowych mam cieńsze żebra. W końcu pokrycie skorupowe. To samo dotyczy kadłuba.
 11. Właśnie, że nie!!!!! Sharps to pierwsza fotka. Druga to według wielu mało celny Gallager. Ale tydzień temu z tego samego Sharps trafiałem w monetę po uwczesnym wstrzelaniu się tak jak na foto.
 12. Dzisiejsze strzelanie z celnego Sharps kal. 45 i mniej celnego Gallager kal.54. Kto rozpozna, która tarcza, do którego należy?? https://www.youtube.com/watch?v=-lMk5aoxaTo&feature=youtu.be
 13. Irek M

  Heinkel He 111

  Tak jak napisał kolega Bartek. Ale wcześniejsze wersje miał symetryczną. Jeśli kolega potrzebuje to wkleję zdjęcie widok w kabinie jak to było rozmieszczone.
 14. No, ja też nigdy nie myślałem by robić go jako szybowiec.
 15. Mam te plany papierowe. według nich miał to być ...szybowiec. Ja akurat powiększałem chyba(?) by był trochę większy.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.