Jump to content

Irek M

Modelarz
 • Content Count

  7,630
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by Irek M

 1. No i odbyło się drugie strzelanie na 200m. Tym razem prawie wszystko w tarczy jednak rozrzut jest. Wydaje mi się, że to mogło być spowodowane regulacją dioptera raz w tę i z powrotem … Ale zabawa jak zwykle udana
 2. Przed chwilą wszedłem z przeglądarki wpisując Nastik sklep modelarski. wszystko działa jak należy.
 3. Do modelu makietowego Fokker E gdzie będzie siedział co prawda 60cc mam zbiornik chyba 900 i 1000cc. W Nieuport 11 gdzie siedzi DLE 30 zbiornik zmieniłem na 600cc i nie wiem czy spokojnie wylatałbym 20 minut.
 4. No i na początek ustawiaj mniejsze wartości procentowe. Jak kiedyś, kiedyś w moim Vicomte - który bardzo leniwie wykonywał beczki - dodałem mikser lotek i steru kierunku trochę więcej niż podawała instrukcja to bałem się cokolwiek robić w locie taki zrobił się szybko reagujący
 5. Wydawało mi się, że pytanie dość proste dla pływających. Gdyby chodziło o śmigło do silnika 2 suwowego 7,5cc to ja jako latający bez trudu odpowiedziałbym. Nawet w instrukcji podają rozmiar śmigła zamiast śruby.
 6. Wczorajsze zabawy ze szwedzkim pistoletem kawalerii 1851. Oraz trafienia z 50m pociskami 459-500-3R i "677" z pierścieniami różnych średnic.
 7. Masz możliwość zaprogramowania dwóch własnych miksów. Ja tego nie robiłem bo nie potrzebowałem ale instrukcja opisuje to. Wkleję skan instrukcji .
 8. Rozumiem, że do tego wykorzystujesz możliwość własnego miksu - masz takie dwie możliwości czy korzystasz z tych "fabrycznych" możliwości?
 9. Po latach odgrzebuję temat. Jaką śrubę powinienem zastosować do tego silnika ASP 46 M? jest to oczywiście wersja do łódek z wodnym chłodzeniem ale tłumik ma zwykły "lotniczy".
 10. Kupiłemvna naszym alledrogo z 3 może 2 lata temu za ...500zł i OS Max FS 120 też za 500zł od tego samego sprzedawcy
 11. Mam czeski zestaw tego modelu w skali 1/7 ale jakoś nie mogę się za niego zabrać. Kadłub laminat, skrzydła styro kryte balsą. W moim przypadku to silnik 4 suw OS Max 120 lub benzyna 20cm.
 12. Czas wielkiej reaktywacji nadchodzi Czy, któryś z kolegów piszący lata temu o zamianie silników na 3f zrobił to i może pochwalić się osiągami czy skończyło się na niczym? Odkopałem swoją zabawkę i też mnie trochę wzięło by zamienić "400" na coś lepszego.
 13. Ale łatwiej wymienić szczotki niż cały silnik, znaczy taniej. REDOX chyba jeszcze nie poprawił swoich pakietów więc nie tylko ja unikam ich jak ognia.
 14. No i jest rozwiązanie sprawy, finansowe rozwiązanie. Dziś przed 8 - rano oczywiście - przyszły 4 sms - jak ja nie lubię gdy coś dzwoni skoro świt - wszystkie z fakturą korygującą na kwotę ciut wyższą niż moje wyliczenia reklamacyjne. Czyli można skutecznie dochodzić swego? Można . Myślałem jednak, że w ogóle nie dostanę żadnej odpowiedzi. Teraz to zastanawiam się czy dobrze zrobiłem odchodząc
 15. Roman, wielkie dzięki bo chyba o to właśnie chodziło. Nie zdjąłem sanek bo coś się wydarzyło tylko przy czyszczeniu najpierw imak zdjąłem potem sanie. Gdy zauważyłem, że te śruby nie są dokręcone do końca to je dokręciłem wtedy nie mogłem założyć na prowadnice. Z tego co napisałeś to trochę źle zabrałem się za składanie z powrotem
 16. Sorry ale nic nie zrozumiałem z tych wypowiedzi. Jakie zużycie, jakie naprawy? Bardzo dobrze mi się toczy i nie zaobserwowałem jakichś usterek w pracy maszyny. Po co więc mam kupować nową. Zapytałem czy tymi podkreślonymi na biało imbusami powinienem kasować luz - gdy nie dokręcę ich do końca - czy to nie to. Gdy skrócę klucz imbusowy to dam radę na założonych saniach dokręcić je z wyczuciem.
 17. Formalności załatwione, za miesiąc numer zostanie przeniesiony. Chyba jednak dobrze, że opłaciłem w tmobile bo bez tego nie przenieśliby numeru. Reklamacja to już inna sprawa, za miesiąc napiszę co wyszło. Telefon S 21FE wziąłem od operatora - nówka sztuka wyjdzie mnie 2400. Nikt nie zaoferuje mi taniej. Ponieważ nigdy nie obsługiwałem tak zaawansowanych telefonów więc zapytam tu by nie zaczynać nowych wątków. Jaka jest procedura filmowania slow motion? Wiem, że w telefonach jest to troszkę inaczej niż kamerami. W tej chwili to nic mi nie wychodzi: np. puszczam piłki i albo sfilmowane jak ja trzymam albo jak szybko spada lub na samej końcówce spada wolno. Czas takiego klipu to 18 sekund. Więc nie wiem czy mam puszczać ową piłkę w momencie naciśnięcia migawki czy chwilę później czy jeszcze inaczej?
 18. Zgadza się. Jutro zmieniam operatora - teraz jest poprawniej. z mojej strony nie zobaczą ani złotówki za ten miesięczny okres wypowiedzenia.
 19. Jarek, ja mam cichą nadzieję, że w ogóle nie odpowiedzą wtedy z mocy prawa uznali reklamację. ale dlatego by się nie szarpać jutro rezygnuję z T-mobile i przechodzę chyba do Plusa. 40GB internet w telefonie 55zł/mies. Telefon chyba też już wybrany S20 FE choć pomyłkowo wyliczono mi dziś z S21
 20. Ale kolega Artur ma zapłon opóźniony Na początku września model odbył kolejne loty co widać na materiałach filmowych. Oczywiście wszystkie rurki wymienione na żółte silikonowe do benzyny.
 21. Jarek, dokładnie tak jak piszesz i na to jestem przygotowany. Zmiana operatora to jedno, a reklamacja i żądanie zwrotu to drugie. Opłaciłem wczoraj "zaległości" i napisałem odpowiednie pismo. Żądam zwrotu nadpłaceni, przeprosin i stosownego zadośćuczynienia, a co wyjdzie to zobaczymy
 22. Darek, a co to ma wspólnego jedno z drugim? Mój obecny telefon - Samsung C 3530. Mówiąc analogowy miałem na myśli bez androida czy tej drugiej opcji IOS czy jakoś tak. Chcesz powiedzieć, że zainstaluję na nim wszelkie aplikacje internetowe? Nie odpowiadaj Zostałem oszukany i ten fakt będę reklamował. Nikt nie lubi gdy mają go za kretyna . Prawda? Wzięcie nowego telefonu to inna sprawa. Akurat, żaden inny operator: Orange, Play czy Plus nie dał lepszej ceny za ten konkretny model telefonu.
 23. A ja mam teraz mętlik w głowie co robić. Oczywiście wstąpiłem też do mobile przedstawiając swoją sprawę. Pracownik bardzo zdziwił się, że zmieniono mi jednostronnie na tak niekorzystne warunki dla mnie. Ale dodał, że natychmiast możemy od ręki zmienić je. Czyli po nowemu nieograniczone rozmowy , sms i mms, 3GB internet za 35zł czyli taki najtańszy. I teraz zastanawiam się czy bawić się w przenoszenie np. do Plus czyli 24GB, 120 minut do Europy za 45zł z telewizja internetowa. Tv, tel i internet mam w kablówce. Telefon mam analogowy ale zaproponowano np. Samsung S 20 FE - tu wychodziłby 2600zł w ratach. I nie wiem co robić. Gdybym chciał zostać to za chwilę powinienem opłacić zaległość bo od jutra zablokowane wychodzące i jednocześnie reklamować niekorzystne warunki. W reklamacji żądałbym nadpłacenie wliczyć a'konto najbliższego rachunku.Oczywiści do dziś nie otrzymałem odp. na ostatnia reklamację. I co by tu począć....:-)
 24. Tu się zgodzę z Wami na przykładzie kablówki. Wkurzało mnie , że np. po 20 latach mam gorsze warunki umowy niż osoby aktualnie zachęcane do podpisania pierwszej umowy.
 25. Piotrek, czy lepsza karta czy abonament nigdy nie zastanawiałem się. Do listopada czy października wszystko było OK. Co do bałaganu to musi być u nich - T-mobile - potężny. Np. przedostatni rachunek - nie wiedząc, że naliczany jest już na innych zasadach - wyliczyłem, że płacę jak do tej pory 40zł i OK nic więcej. Tyle wpłaciłem, a za dzień czy dwa wiadomość dziękująca za wpłatę. Za kolejny dzień czy dwa przychodzi sms, że winny jestem jeszcze 15zł. Myślę sobie znowu jakieś połączenie Premium, które blokowali mi, a może nieskutecznie. myślę sobie OK 15zł to nic takiego. Wpłaciłem, znowu sms z podziękowaniem za uregulowanie rachunku. Dzień czy dwa później przychodzi sms, że wystawiono nową fakturę na 68zł plus zaległości na kilkanaście zł czyli razem 85zł. Oczywiście poszedłem reklamować - było to 23.02.21. Do dziś nie dostałem odpowiedzi. minął miesiąc co oznacza w polskim prawie, że jeśli w tym okresie nie otrzymam wyjaśnień to reklamacja uznana jest za rozpatrzoną pozytywnie. W ostatnią niedzielę otrzymałem sms, że moje zadłużenie wynosi 12zł i jeśli nie wpłacę w ciągu 3 dni to zablokują połączenia wyjściowe. Moje pytanie : zadłużenie 12zł od kwoty podstawowej opłaty czyli 40zł czy od ostatniej wspomnianej 68zł czy 85zł ? Oczywiście nie mam zamiaru płacić czegokolwiek. Czekałem z ostateczną reklamacją do dziś by jutro oficjalnie ją złożyć. I teraz nie wiem czy powinienem żądać przywrócenia lub ustalenia nowej korzystniejszej dla mnie umowy czy kategorycznie zakończyć współpracę z nimi, a wszystkie płatności po wyżej 40zł zaliczyć na poczet ostatniego rachunku jaki mam do zapłacenia. I jeszcze coś dziwnego. Pomyślałem, że zachowam te sms dziękujące za wpłaty by podeprzeć się nimi składając reklamacje. Ale one niestety zniknęły...na 100% ich nie usuwałem. Że płaciłem te dodatkowe kwoty nie ulega wątpliwości gdyż spisałem sobie daty przelewów. I w taki oto sposób 13 letnia historia najprawdopodobniej jutro zakończy się, może nawet w sądzie...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.