Jump to content

robloz

Modelarz
 • Content Count

  664
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

robloz last won the day on January 21 2020

robloz had the most liked content!

Community Reputation

35 Excellent

About robloz

 • Birthday 04/23/1966

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Płock
 • Imię
  Robert

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy połączenie amortyzatora z głównym podwoziem nie powinno być ruchome? Amortyzator nie będzie się wyginał gdy podwozie "pójdzie" do góry?
 2. Dzięki. Tylne podwozie też będzie chowane i sterowane linkami (mechanizm już się robi).
 3. Zrobiłem tak, bo serwa podwoziowe są spore i chciałem ograniczyć prąd płynący przez odb. Oczywiście w zasilaniu serw mogę pominąć odbiornik, a jego samego zasilić z oddzielnego pakietu + bec. Tak teraz myślę, czy to nie będzie lepiej? W różnicowanie chyba się nie będę bawił, chociaż to się okaże.
 4. Wymyśliłem sobie taki układ zasilania. Być może dojdzie jeszcze serwo chowania tylnego podwozia. Może jeszcze będzie podział silników na wew. i skrajne (np. symulacja awarii). Jakieś sugestie, poprawki?
 5. Trochę się pobawiłem z podwoziem. Miałem gotowe, ale w B 17 kąt otwarcia nie jest 90 st ,więc zrobiłem nowe. Wymaga jeszcze dopracowania,ale działa jak powinno. Do napędu użyję serw MG 995, które ze względu na duże luzy (już fabryczne) do niczego innego się nie nadają.
 6. Marek, nie wiem czy pamiętasz ? ale całość to styrodur, z epp nie było by problemu.
 7. Pytanko za 100 punktów: W celu wzmocnienia powierzchni pokryć cienkim laminatem czy japonką 2-3 razy na ezecote ?
 8. W moim B17 kadłub będzie w całości razem ze skrzydłem, które będzie miało dzielone skrzydło tuż za skrajnymi silnikami. Mniej złączek, bo tylko do lotek. Sprawa silników jest jeszcze do przemyślenia. Zobaczymy jaka wyjdzie waga i coś się dopasuje. Kiedyś w modelu Fokkera miałem odłączany ogon. Możesz zrobić jak na rysunku we wrędze kadłuba wystaję wkręt/ grzybek, a we wrędze ogona odpowiednie nacięcie. Składasz w całość i lekko przekręcasz. Trzeba tyko takie mocowania zrobić w trzech-czterech miejscach +jakaś blokada.
 9. Znalazłem relację. Fotki ( są trzy z malowania i filmik z oblotu - super wygląda) by się przydały a zwłaszcza zamieszczony schemat połączeń . Kolega chyba już nieaktywny na forum, to pomoc się przyda.
 10. Szczerze powiedziawszy, to jeszcze nie wiem....? Mam gotowe podwozie, po małych przeróbkach powinno udać się dopasować . Co z tego wyjdzie to pokażę.
 11. Nosek jeszcze do poprawki, bo od spodu jest splaszczony i nie jest okrągły. Naklejki jak najbardziej się przydadzą, mam dostęp do laserówki.
 12. Kadłub był trochę powiększony na średnicy i ten który był w "wycinance" nie bardzo już pasowal to zrobiłem nowy.
 13. Na warsztat trafił zestaw B 17, wycięty ze styroduru przez M. Rokowskiego ( jest już jeden identyczny na forum) Rozpiętość 160cm. Będzie w tym malowaniu. Planuję użyć silniki i regulatory z MJX Buks B3 (2204 1500KV) Nie wiem czy to dobry wybór. Czy starczy ciągu i czy nie lepiej użyć coś z mniejszym Kv. Całość chcę zalaminować cienką tkaniną. W planach chowane podwozie, klapy (trzeba wyciąć ) i otwierany luk bombowy, ale co z tego wyjdzie to się zobaczy. Końcówki skrzydeł demontowane, tak na fotce. cdn.
 14. Jakich parametrów masz te silniki? Buduję identyczny zestaw I planuję użyć silniki i regulatory z MJX Buks B3 (2204 1500KV) Nie wiem czy to będzie dobry wybór (czy starczy ciągu), ale zobaczę po zważeniu modelu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.