Jump to content

Jarek1925

Modelarz
 • Content Count

  466
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Jarek1925 last won the day on February 17

Jarek1925 had the most liked content!

Community Reputation

101 Excellent

About Jarek1925

 • Birthday 05/26/1996

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  modelarstwo
 • Imię
  Jarek

Recent Profile Visitors

682 profile views
 1. Super wygląda. Ja do swojego się jakoś specjalnie nie przykładałem dlatego że był to tylko materiał do testów nowej pianki i oklejania folią przy pomocy żelazka. Tutaj widzę za to że maszyna niezła wyjdzie.
 2. Wczoraj jeszcze trochę nim pośmigałem. Po wymianie śmigieł jest idealny do lotu. Dostał teraz 10x4.5SF a miał 8x4.3E. Wxześniej 3 łopaty a teraz 2. 20210220_141735_001~2.mp4
 3. Przydatna funkcja w sumie. Wiesz co dzieje się na pokładzie w momencie gdy nie słyszysz i do końca dobrze nie widzisz modelu. Najczęściej właśnie wykorzystuje to razem z buzzerem. Gdy napięcie spadnie i buzzer zacznie piszczeć to znaczy że warto zgasić nieco silnik i lądować.
 4. No właśnie robiłem M346 z podkładów pod panele tych szarych. Ale zielone takie same. No co lot to coś złamane. Kupiłem te z Castoramy. Fskt są droższe 2-3 razy od podkładów pod panele ale warte tego. Uprzedzam że leżą w całkiem innym miejscu na sklepie. No i całkiem inna robota. Sztywne, z obu stron gładkie. Miałem depron w ręku i powiem że jedno i to samo. Dół wzmocniłem PCV ze względu że folia którą oklejałem w takich temperaturach zamieniała się w kruche szkło. No i szkoda było kadłub poharatać. Jest teraz pancernej. Poczekamy na pogodę do roztopów i zobaczymy jak się będzie sprawować.
 5. A więc tak. Plany są dostępne w opisie filmu do którego podaje link. Trzeba tylko już powiększyć pod własne preferencje lub zostawić jak jest. Ja zrobiłem trochę większy. Co do do izolacji jestem zadowolony. Nie zaobserwowałem żadnych problemów. Tyle że zbudowałem go z podkładu izolacyjnego do ścian bo na podkład pod panele zielony czy szary nie chcę nawet patrzeć. Nie ma to żadnego porównania do tego podkładu do ścian. Co do startu z wody to jeszcze to sprawdzę ale muszę czekać aż się rozpuści wszystko.
 6. Tak, jest mikrofon i działa bardzo dobrze. Podpinam słuchawki do gogli i zakładam na ucho. Dzięki temu latając FPV bez kontrolera lotu i OSD słyszę buzzer w słuchawce i wiem że należy lądować. Dodatkowo można posłuchać dźwięków z góry, pracy serw, silnika itd.
 7. Wrzucam zdjęcia. Przepraszam jeśli naprawdę mało widać. Robiłem go szczerze na oko jeśli chodzi o kąty zaklinowania płata.
 8. A2 raczej nie jest tego odpowiednikiem. Dlatego jest prawie za darmo bo 30zł do kosztów świadectwa kwalifikacji które kosztuje okolice 1000zł to nie jest dużo. Tylko tam u Ciebie coś inaczej postanowili i dlatego tyle kosztuje.
 9. Żeby nie okłamać Cię teraz to muszę w domu sprawdzić. Zrobię zdjęcie z boku. Ale pamiętam że starałem się zrobić podobnie do oryginału bo cały model to jedna wielka improwizacja.
 10. Ja dokładnie tym silnikiem na 3s latałem na śmigle 9x5 na 3s i to już było za dużo. Przesadzone trochę to 10". Ale 3 łopatowego mu bym nie wsadzał napewno. Posłuchajcie tylko jaki piękny dźwięk wydawał. Mój pierwszy lot i pierwsze nagranie z powietrza. Silnik po paru lotach się przepalił ale na szczęście na wierzchu i o dziwo udało się to naprawić. Wrzucę zdjęcie jak kiedyś zdejmę kołpak z Spitfire gdzie teraz siedzi. Lata ale na 2s na śmigle 8x4E. A poniżej wspomniany piękny dźwięk silnika
 11. To trochę głupio moim zdaniem. Tutaj 30zł więc luz, wszystko zdalnie więc praktycznie od zapisania się do zdania jesteś w domu. Mniej zabawy i kosztów w stosunku do tego jak opisujesz to u siebie. Ale dobrze że piszesz. Wiadomo jak to wygląda gdzie indziej.
 12. Może być różnie bo zależy co ośrodek będzie wymagać ale np u mnie było przeliczanie węzłów na kmh na m/s albo ciśnienia. Były pytanie np ile stopni Kelvina to tyle C itd. Dużo meteorologii. Trochę o mechanice lotu oraz bezpieczeństwie. Może po jednym-dwóch przeczytaniach tak ale całkiem bez materiałów może być różnie. Jednak materiały by się przydały. W moim ośrodku gdzie zdawałem zapłaciłem te 30zł i miałem materiały itd. Wszystko co potrzebne. Potem tylko rezerwacja terminu. Siadasz o ustalonej godzinie przed kompem. Łączą się ludzie coś podobnie jak na Skype. Instruktor podaje hasło. Wpisujesz je na stronie gdzie dostałeś materiały i zdajesz. 20min i po sprawie. Przekazują papiery do ULC i po 2 tyg (u mnie) masz na zielono A2. Kwestia tylko jak tam u Ciebie za granicą to wygląda. Musiałbyś się rozejrzeć.
 13. No i to się zgadza, miałem pisać koledze że skoro rejestrował się zagranicą to i niech tam też zda to A2. Wtedy wszystko będzie ok bo po co dzielić na A2 tutaj a A1-A3 zagranicę.
 14. Moim zdaniem mógłby bo przepisy są europejskie i obowiązują wszędzie. Przecież żeby polatać sobie w za granicą nie będziesz rejestrować się w każdym kraju w którym chciałbyś latać. Ale to tylko moje zdanie. A tak serio to napisać chociażby do pierwszego lepszego ośrodka szkoleniowego np dron.edu.pl i zapytać. Są specjalistami w przepisach i będą wiedzieć. Lepsze to niż tworzenie kolejnych paru postów "gdybania" i teoretyzowania.
 15. Ale jaka jazda? Po co? Wszystko robisz zdalnie w 40 min więc nie wiem gdzie problem lub ten dowcip jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.