Jump to content

Jarek1925

Modelarz
 • Content Count

  530
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Jarek1925 last won the day on April 7

Jarek1925 had the most liked content!

Community Reputation

131 Excellent

1 Follower

About Jarek1925

 • Birthday 05/26/1996

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  modelarstwo
 • Imię
  Jarek

Recent Profile Visitors

846 profile views
 1. Poprzeglądaj różne samoloty i napewno coś wpadnie Ci w oko, tak na szybko 6 silnikowy model to np Focke-Wulf Ta 400. Kadłub w miarę kwadratowy, i wykorzystasz wszystkie silniki. Ale to szybka propozycja 6 silnikowego samolotu. Wybierzesz to co Tobie będzie pasować
 2. Cześć, Chciałbym się zapytać czy jest ktoś chętny na taki zestaw z linku powiedzmy za 320zł? Chyba że ktoś ma własną propozycję. Wtedy proszę o kontakt na priv. Nie ma tylko wytłoczki kabiny bo Marek nie miał jej dostępnej kiedy dostałem ten testowy model (leży u mnie z 3 lata). W razie gdyby ktoś był zainteresowany to mam do niego dostępny oddzielnie na sprzedaż nowy silnik Redox Brushless 1200/1100 oraz używane ESC 60A. https://nowysklep.napolskimniebie.pl/pl/warbirdy-xl/193-pzl-p-62-wersja-xlrozp-1200mm.html
 3. A to już kwestia indywidualna. Jeden z kolegów na lotnisku mi odradzał ze względu na możliwość przeciągnięcia modelu i wpadnięcia w korek. Ja natomiast sobie chwalę bo odpowiednio używane daje większą efektowność steru kierunku. A zrobienie tego jest w bardzo proste i nie wymaga od Ciebie używania 2 drążków po jednym na każdy silnik. Sterujesz jak zwykłym modelem tyle że potrafi Ci płasko skręcić 90° bez problemu a na ziemi kręcic w kółko praktycznie.
 4. Super wyszło, aż muszę jakoś wyrwać się z swoim i zobaczyć jak on pójdzie po wodzie
 5. A dziś postanowiłem założyć kamerę Iskrze, co prawda nie wykadrowane prawidłowo ale test jakiś był
 6. Przelot Iskrą z doczepioną kamerką Mobius Maxi.
 7. To zbudowania modelu z EPP potrzebujesz pianki EPP, ostrego nożyka, kleju CA i koniecznie pręty/płaskowniki węglowe. Około 1mm średnicy. Tutaj masz relację z budowy Tomaszy. Takich prostych modeli piankowych. Możesz podpatrzeć jak pracuje się z tym tworzywem.
 8. XPS używam z Castoramy, firma Diall, służy do izolacji cieplnej ścian. Zbudowałem z niego Grummana którego można zobaczyć w modelach wielosilnikowych. Ogólnie uważam że jeśli model ma być pancerniejszy to brałbym EPP zdecydowanie. Ono się nie łamie a jak już to musi być naprawdę bardzo silne uderzenie. Na przykład w czasie jednego z lotów testowych Iskry zahaczyła ona o ziemię, wytraciła prędkość, zrobiła "gwiazdę". Zadarła o ziemię ogonem, końcówkami skrzydeł oraz dziobem. I z tego wszystkiego ucierpiało jedynie jedno koło. Z XPS już raczej pożegnałbym się z modelem. Miałem Bielika M346 z XPS, skończył po 2 lotach. Kadłub pękł na pół. Iskrę wystarczyło aby gąbką przeczyścić i dalej mogła latać.
 9. Mam 4 łodzie w razie potrzeby w pogotowiu, oczywiście RC, Jedna taka była ale aktualnie rozmontowana. Ale nad tym startem to jeszcze tak pomyślę, nabiorę wprawy jeszcze przy nim i może w wakacje
 10. Co do Pustelni to pisałem do nich w tej sprawie, dostałem pozwolenie na loty z ich stawów, a 400ha to kawałek terenu Chciałem zachować się jak trzeba i zapytać właściciela o zgodę by nie było problemów i by móc spokojnie startować Teraz tylko czekać na dobrą pogodę i odrobinę czasu, poprosili jedynie by dać znać kiedy będę miał próbować.
 11. Nie wystarczy robić przedmiotów z tych szyb pokazanych na filmach które wrzucił Zabat? Wtedy wszystko powinno się ładnie po nich ślizgać lub odbijać.
 12. Na modelemax zobacz. Mają w płytach. Ja byłem zadowolony. Kleisz klejem cyjanoakrylowym (coś jak kropelka tylko dużo tańszy) a wzmacniasz prętami węglowymi. Przepatrz modele ESA. Wszystkie prawie są z tej pianki.
 13. Wspólna cecha to to że jest biała i zrobiona z kulek. Na tym kończymy podobieństwa. A teraz różnice. Po pierwsze jest elastyczna. Styropianu nie wygniesz 90° a EPP tak. Więc model z EPP przeżyje znacznie więcej od styropianowego. Po drugie nie odpadają kulki. Wszystko jest sztywno zbite i sklejone. Po trzecie kleisz czym chcesz. EPP w odróżnieniu do styropianu jest obojętnie chemicznie. Nie topią go żadne kleje i farby. No i po czwarte jak jesteśmy przy farbach to malujesz wszystkim. Nie boisz się że rozpuści się od na przykład nitro. Jedyna wada to dostępność i cena. Styropian jest znacznie tańszy. Z tym też się zgodzę. Podmalowałem i poprawiłem parę rzeczy których nie mogłem wcześniej. Więc kret na plus.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.