Jump to content

Jarek1925

Modelarz
 • Content Count

  548
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Jarek1925 last won the day on April 7

Jarek1925 had the most liked content!

Community Reputation

141 Excellent

1 Follower

About Jarek1925

 • Birthday 05/26/1996

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  modelarstwo
 • Imię
  Jarek

Recent Profile Visitors

1,154 profile views
 1. Ale pomysł z lutowaniem bardzo fajny, sam takich rozwiązań używałem w swoim modelu, w innym miejscu co prawda ale zasada ta sama. Wykorzystanie tego typu złączek.
 2. Sonicmodell Binary, niezły model FPV przerobiony na wodnosamolot. Ciekawe Nad jaką wodą puszczałeś? Mój Grumman już lata, z wody też próbował, tak się prezentuje.
 3. Dawaj zwykłą folią samoprzylepną. Ja tak pokryłem swojego Grummana. Normalnie żelazkiem wprasowujesz i odchodzi razem z depronem jeśli chcesz zerwać. Bardzo mocno polecam. Bez gruntowania, bez dodawania kleju. Po prostu tniesz, odrywasz papier podkładowy, ustawiasz żelazko by było ciepło-gorące ale nie za mocno i prasujesz. Folia wtapia się w depron i masz super powierzchnię. Tutaj masz wątek i zdjęcia jak to wygląda.
 4. Przypadkiem zajrzałem na ten wątek. Też jestem zupełnie zielony jak kolega, na żagle użyłem ortalionu 60g/m2, zielonego i białego. Na linki jakiegoś plecionego wytrzymałego sznurka a na szoty plecionki z wędkarskiego. Robiłem żaglówkę całkowicie do rekreacji jako kompletny amator. Co udało mi się doczytać i znaleźć to zrobiłem, czego nie to zrobiłem jak sam uznałem na własny rozsądek. W każdym razie wyszło tak że bardzo sporo frajdy mi one sprawiają mimo napewno zrobiłem jakieś duże błędy i doświadczeni modelarze to szybko wyłapią. Na moje potrzeby wystarczają. Będę obserwował wątek jak będzie się rozwijał i wrzucam parę zdjęć moich.
 5. Mój Grumman jeszcze wody nie widział a już udało mi się skrzydło skasować. Kadłub cały. Dorobiłem drugie skrzydło ale już z jednym silnikiem na górze. Ta wersja już wodę zobaczy poniżej zdjęcie po krecie i nowe z dzisiejszego latania.
 6. Fascynacja okrętami podwodnymi a nie narzędziami mordu. Równie dobrze można pisać "amerykańskimi narzędziami mordu" "angielskimi narzędziami mordu" "rosyjskimi narzędziami mordu" i tak w kółko do oporu tylko jaki tego sens?
 7. To chyba zależy jakim dronem, jak spełniającym kryteria zabawki to i kumaty policjant lepszy od jakiegoś nie mającego zielonego pojęcia.
 8. Po prostu zrozumiałem że odróżniasz oddzielnie 11.2V i 3S.
 9. 11.2V to 3s. Możesz wyjaśnić ostatnie zdanie Twojego postu?
 10. O C to się nie martw. Masz prawie 2x tyle co potrzeba. Więc całkowicie wystarcza.
 11. Balsa może będzie ok, ale kup może folię bezbarwną samoprzylepną w OBI, odkrój pasek i daj na natarcie. Żelazkiem przyprasuj. Folia się wtopi prawie w piankę, napręży. Dobrze ochroni od trawy, zboża, mniej ostrych roślin. Sam mam tak porobione modele. Grumman Goose jako że jest łodzią został oklejony tą folią cały od spodu. Iskra jest EDF i ląduje na brzuchu, nic się nie zieleni a jedynie od brudu wystarczy przetrzeć gąbką i masz jak nową.
 12. Jak najbardziej. W końcu to wątek o Twoim Messerschmittcie. Ja tylko napisałem że jak chcesz to zamaluj, jak nie chcesz to zostaw zgodny z oryginalnym malowaniem.
 13. A to już sam decyduj. Albo zostaw i niech wygląda jak wyglądał naprawdę albo namaluj sobie tam świnkę, kwiatuszka, tęczę, itd. Tylko nie myśl za dużo na ten temat bo wywołają Ci się skrajne emocje jak kolegom wyżej i jeszcze rozwalisz cały model w przypływie emocji Oczywiście jawnie śmieję się z tego całego zamalowywania itd. Ale już modelami z czerwonymi gwiazdami to z radością chłopaki śmigają i mając na uwagę historię tak od 1920 roku do dziś nie wywołuje to u nich negatywnych skrajnych emocji, pewnie rozumiesz, "podwójne standardy".... A dlaczego ma nie być? To co niby jest? PZL Wilga czy Messerschmitt? Historię chcesz tuszować i zmieniać jaka by ona nie była?
 14. Bez przesady. To że chłopak pomylił samolot z oznaczeniami finlandzkich sił powietrznych z II WŚ to jeszcze nie taki szok.
 15. No i jak dla mnie ten przepis idealnie wskazuje że jest to dozwolone bo nie chodzi nam o propagowanie takiego czy innego ustroju a o odtworzenie w postaci modelu prawdziwej historycznej maszyny. Do autora więc należy decyzja czy umieszcza czy nie. A jeśli komuś się to nie podoba to niech swoje zdanie zachowa dla siebie
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.