Jump to content

zbjanik

Modelarz
 • Content Count

  1,099
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

zbjanik last won the day on July 6

zbjanik had the most liked content!

Community Reputation

227 Excellent

About zbjanik

 • Birthday 08/26/1955

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  opolskie
 • Zainteresowania
  RC, aviation-art
 • Imię
  Zbyszek

Recent Profile Visitors

1,256 profile views
 1. Lakier jako taki będzie OK, ale trzeba sprawdzić, czy nie zjada depronu, czy podkładu...
 2. Witajcie Panowie, rozgośćcie się na forum, czytajcie, piszcie, no budujcie- oczywiście pokazując to w swoich relacjach!
 3. Dawid- rozważ więc oprócz papieru jeszcze laminat według kolegi Stefana (stema), przypominam link z opisem: . Wypróbowałem i papier i ten laminat, także i folię na depron. Laminat jest wytrzymałościowo i estetycznie najlepszy, bardzo wzmacnia konstrukcję. Papier też OK, ale w razie "walnięcia" pęka, choć za to łatwo się to naprawia. Folia szybko się robi, ale podatna na wgniecenia, wzmacnia mniej. W laminacie minus to waga, ale można ją minimalizować prze dobór cienkiej tkaniny (nylon, szyfon itp.).
 4. Nawiązując do wątku o forumowych gadżetach, tych oficjalnych,autoryzowanych przez Kubę, chciałem się pochwalić swoim prezentem, który dzisiaj, z okazji urodzin, dostałem od swoich współpracowników. Jest to podstawowe umundurowanie modelarskie: koszulka i czapka, z pięknie wyszytą nazwa i logiem naszego forum. Wykonali to własnym sumptem w serii sztuk jeden, czyli unikat. Okazało się też, że to nie żadne piractwo, bo uzyskali pomoc samego Kuby. Serio się wzruszyłem, bardzo wszystkim zaangażowanym dziękuję, sami zobaczcie jakie fajne:
 5. Dawid- wygląda, że u szczytu pętli model się przeciąga (zdejmujesz gaz!), inaczej mówiąc chyba machasz dwie beczki szybkie (właściwie to jakby poziomy korkociąg), po czym lot się stabilizuje- Corsarz to co by nie mówić- stabilny samolot.
 6. Jeszcze jeden film z testów kamery na bocznym, elastycznym wysięgniku. Da się latać, choć przy zmianie toru lotu, czy dodaniu, także ujęciu gazu trochę buja. Ale zabawa musi być, po to to przecież robimy- przynajmniej ja...
 7. Możesz mieć problem z wyważeniem, z ciężkim ogonem. Jeśli jednak tak by nie było, to w lataniu nic złego nie nastąpi, ot- statecznik będzie po prostu mocniejszy. Zrób przymiarkę na sucho, załóż nawet prowizorycznie wyposażenie i znajdź SC, zanim model okleisz, czy inaczej wykończysz powierzchnię (na to wykończenie w tej przymiarce też trzeba wziąć poprawkę). Jeśli test wykaże że ogon wisi dół, nie wyważa się, to jednak trzeba będzie go na tym etapie odchudzić.
 8. Widać że obaj modelarze- chyba właśnie centrują komin...
 9. zbjanik

  RIP

  Wspominam Romana- kilkanaście lat temu na lotnisku w Gliwicach- przyjechał oglądać Lisa- u nas był zachowany egzemplarz, ale z okazji że był taki mały zlot starych szybowców był jeszcze jeden, więc w sumie dwa. Pasjonowały go duże makiety szybowców. Podarowałem mu wtedy swój obraz, nie pamiętam co na nim było, zdaje się że chyba SE-5a. Znakomity kolega i modelarz.
 10. Ale popatrzcie koledzy np. na wątek o Dromaderze- jaka jest gruba krawędź spływy steru wysokości- są tam fajne zdjęcia oryginału. Albo obejrzyjcie ster z kolei kierunku w Wildze- też taki antyaerodynamiczny. Czasem rzeczywistość nie chce się miękko, gładko wpasowywać w teorię, czy logikę- po prostu jest jeszcze trochę inna niż myślimy. Takim przykładem są tez profile KFM- nielogiczne, jakby nieaerodynamiczne, kłujące estetów w oczy, ale w locie wypadające lepiej niż wyglądają. Myślę, że te piankowe skrzydła z grubszym spływem trochę są z tego obszaru.
 11. Krótki filmik z letnich, wieczornych lotów Skyboyem:
 12. Michał, no właśnie! Na razie masz też kabinę jak w dwusterze, wersja z siedzeniami obok siebie. Spitfire to sama smukłość. Trzymam kciuki za ten model.
 13. Jeszcze jeden film z CSS-em , teraz w innych okolicznościach- o zachodzie słońca. Lądowania nie pokazałem, bo nie wyszło fajnie- ale ten typ tak ma- trawa musi być na prawdę niska, to jest OK. Jak wyższa niż promień koła, to oś haczy i podnosi ogon, aż do kapotażu włącznie. Prawdziwe też tak miały, ale w modelu jest to wcale, albo o wiele mniej groźne.
 14. To ja dla porządku tez napiszę o swojej drugiej dawce Pfizerem. Znowu żadnych objawów, skutków ubocznych, nawet mandatu za brak opłaty parkingowej, jak to było przy pierwszej dawce uniknąłem. Optycznie dużo mniej osób niż na pierwszej sesji.
 15. Jestem po pierwszej dawce Pfizerem. Żadnych, ale to żadnych skutków ubocznych. STOP- cofam to żadnych- 50 zł mandatu za parkowanie w strefie przy rynku w Namysłowie. Zaaferowany tym szczepieniem całkowicie zapomniałem, że tam się płaci.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.