Jump to content

zbjanik

Modelarz
 • Content Count

  1,075
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

zbjanik last won the day on November 8 2020

zbjanik had the most liked content!

Community Reputation

203 Excellent

About zbjanik

 • Birthday 08/26/1955

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  opolskie
 • Zainteresowania
  RC, aviation-art
 • Imię
  Zbyszek

Recent Profile Visitors

958 profile views
 1. Przód modelu został pomalowany, jest zamontowany zamek osłony górnej, więc żadnych tam prowizorek, gumek itp.
 2. zbjanik

  I am back :-)

  Tomasz! No witaj chłopie! Brakowało Cię, dobrze że jesteś!
 3. Skyboy posiada już osłonę silnika, jest zapewnione chłodzenie napędu przez "buzię"- wlot i szczeliny wylotowe po obu stronach maski. Z tego wychodzi więc, że napęd to jakiś chłodzony powietrzem, wiszący, rzędowy Walter Minor, czy coś podobnego. Jeszcze nie wszystko spasowane na tip-top, np. brak mocowania blaszanej osłony, jakiegoś zamka odchylanej osłony górnej, ale się pojawią, może w ten weekend.
 4. Dzięki koledzy, mam więc materiał do myślenia :
 5. Wiesiek- moim zdaniem spokojnie możesz już edytować tytuł swojego wątku i wyrzucić słowo "amatorska", to niepotrzebny, mylący przymiotnik .
 6. Podjąłem próbę wyklepania osłony, ale odstąpiłem jednak od tej metody, a to z powodu jej wielkości- po prostu jest to za mały element. Gdyby model był większy niż jest, a osłona miałaby chociaż z 15 cm szerokości, to da się to zrobić zwykłym młotkiem. Moja ma 8 cm, trudno wykonać ruch młotkiem, zwłaszcza w końcowej fazie, kiedy przestrzeń się coraz bardziej zamyka. Ale zdobyłem trochę doświadczenia, nie wykluczam powrotu w jakiejś kolejnej budowie. Zastanowiłem więc wygenerować osłonę z laminatu na pozytywowym kopycie ze styroduru, dwie warstwy tkaniny z żywicą. Styrodur mechanicznie wyszlifowałem ściernicą listkową, zostawiając kilka milimetrów dla podparcia laminatu. Jeszce trochę szpachli i lakier. Nie będzie więc nosa z aluminium, ale chociaż pomalowane srebrzanką..
 7. Michał- no to masz zaliczone! Na minus- sekwencja z wyzwalanie spadochronu potraktowana przez operatora zdawkowo, ale duży plus za to za celność lądowania. Podoba mi się też ogólnie Twoja kreatywność- nie przestawaj kombinować dalej.
 8. Michał- ale film jednak by się przydał!
 9. Piotrze- fajnie to opisałeś, dobre uzasadnienie. Muszę przekalkulować, co wygrywa: moja awersja do tego programowania i to od podstaw, czy ta osiągnięta uniwersalność. Dzięki, będę myślał nad tym.
 10. Ale mnie te Openy, czy mnogość możliwości trochę mniej podchodzą, są dla mnie za obszerne, nie wykorzystam tego, ma być jak najprościej.
 11. Andrzej- czyli w sumie potwierdzasz, że FS-i6X by pasowało, prawda? Dzięki za pomoc, wezmę to pod uwagę i chyba w tą stronę pójdę.
 12. Takie pytanie: moja Tg 9x ma już kilka lat, jest sprawna, jestem z niej zadowolony. Nie zawiodła mnie nigdy (wszystkie incydenty i konkretne krety- mea culpa, nie aparatury). Ale chyba byłby czas ją zastąpić ze względu na zużycie- podkreślam, jeszcze nie powodujące dysfunkcji, a bardziej profilaktycznie. Ponieważ całkowicie mi wystarcza zakres wbudowanych możliwości, a staram się omijać wszystkie mixy, dualrejty i inne tego typu historie jak tylko mogę, to może kupić nowy egzemplarz, ewentualnie opcja nr 2: jednak coś nowszego konstrukcyjnie, czy jak to ująć. Jakiejś prostej telemetrii to może bym ewentualnie używał, gdyby była w pakiecie. Ważniejsze, żeby dało się dalej korzystać z dotychczasowych odbiorników od Tg 9, bo mam ich parę, szkoda byłoby je odstawić i kupować nowe. Nnie jestem fanem grzebania w przepastnych menu z możliwościami ustawiania wszystkiego, ma być prosto, przejrzyście, choć może być nieco bardziej postępowo niż teraz. Dodam jeszcze, że moja Tg ma dalej podstawowy soft- nie widziałem potrzeby wgrywania tej nowszej wersji. Tak myślałem o FLYSKY FS-i6 10CH, ale widzę, że jej odbiornik ma dwie antenki- czy to by działało z tymi moimi? Będę wdzięczny za sugestie i opinie.
 13. Wojciech- zwykły like to za mało, więc choć i jego dałem, wyrażam Ci uznanie za tą piękną robotę także słownie! jest super!
 14. Ale czy to ma jakieś specjalne własności ułatwiające formowanie w przestrzenie nierozwijalne? ja dysponuję zwykłą blachą AL o grubości 0,58 mm, z niej zrobiłem te pokazane na zdjęciach elementy rozwijalne, tylko gięte. Myślałem o wyklepaniu samego nosa, a to jest już element nierozwijalny, coś jak w RWD-5, czy Zlinie 526. Tu brak mi doświadczenia, ale będę próbował.
 15. Jacku- przybliż mi jakoś ten materiał- nic o nim nie wiem. Co to i skąd wziąć?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.