Jump to content

Lucjan

Modelarz
 • Content Count

  540
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Lucjan last won the day on October 29 2018

Lucjan had the most liked content!

Community Reputation

124 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Katowice
 • Zainteresowania
  MODELARSTWO
 • Imię
  Lucjan

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panowie ! po co się spierać o nazwę , szkoda czasu i energii. Najważniejsze żeby model Me czy Bf 109 dobrze latał. Po usunięciu kilku drobnych usterek zamierzam wkrótce dokonać oblotu.
 2. Lucjan

  Paliwo do turbinki

  Witam ! Kilka lat temu używałem nafty ZIBRO , używam także DISEL VPOWER + 2 -3 % oleju. Na obu paliwach turbina pracowała znakomicie.
 3. Postaram się być w sobotę , jeżeli pogoda dopisze .
 4. Tak! Też to zauważyłem , to taki pomniejszony niby Helcat na pływaku .
 5. Małe postępy ale ciągle do przodu .
 6. Dno pływaków okleiłem sklejką 0,4mm a pozostałą powierzchnię laminuję gęsto tkaną tkaniną szklaną o gramaturze 112g/m2.
 7. Witaj Krzyśku ! Dziękuje za miłe słowa i cenne uwagi. Tak , masz rację im więcej demontowanych elementów w modelu tym łatwiejsze naprawy. Autor planu sugeruje przykręcenia pływaka bocznego na czterech małych wkrętach, co jego zdaniem w razie mocnego cyrkla pozwoli pływakowi bezpiecznie oderwać się od skrzydła bez większych szkód. Ja też mam pomysł, ale przedstawię go wkrótce na zdjęciach. Pierwszych startów już się obawiam , bo moje ostatnie starty z wody były jakieś dwadzieścia lat temu.
 8. Przygodę z pływakami zaczynam od pływaczka podskrzydłowego.
 9. Dziękuje za miły komentarz. Autor planów pisze że model bardzo fajnie lata, lecz zwraca uwagę że starty i lądowania muszą odbywać się idealnie pod wiatr. Zobaczymy. Na Tubie jest film z lotów tego modelu wykonanego przez modelarza czeskiego.
 10. Wznios skrzydła wynosi 5 stopni , profil półsymetryczny 15 procentowy ( na planie i w opisie nie doszukałem się nazwy profilu ale wydaje mi się że to NACCA. Właśnie zacząłem prace przy zamocowaniach pływaków podskrzydłowych , więc zdjęcia to wyjaśnią . Czy pływaki będą na stałe czy demontowalne jeszcze nie wiem . Cieszy mnie że spodobał Ci się mój model.
 11. Tak! Zgadza się. Ja od lat używam pędzelka, i starych kart płatniczych
 12. Do centropłata montuję goleń pływaka głównego.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.