Jump to content

grabek1985

Modelarz
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Modelarstwo
 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

217 profile views
 1. Musisz sprawdzić czy nie rozpuszcza wybranego filamentu
 2. No to lżej Odnośnie wzmocnienia, to jakie ciepło wytwarza taki silnik? Filament nie jest wytrzymały na ciepło, ten fiberlogy pla ha po wygrzaniu wytrzyma do 140C https://fiberlogy.com/pl/filamenty/filament-hd-pla/ Jeszcze warto sprawdzić odporność na benzynę.
 3. Nie wiem czy żywica pochłonie drgania, a pianka już tak To policzmy wagę: silnik 378g + regulator 93g + bateria 730g =~ 1200g Silnik spalinowy z osprzętem plus ewentualnymi wzmocnieniami/przeróbkami ile będzie ważył? Co do ładowanie pakietów, to co jest w tym takiego strasznego?
 4. Nie widziałem drukowanych samolotów ze spalinówką. Może w sieci ktoś już opisywał podobny przypadek. Mój napęd elektryczny wyniósł ok 800zł (silnik Aerodrive SK3 - 5055-430KV, regulator 120A, pakiet 6s 5000 30C). Wiadomo że dźwięk silnika spalinowego to nie elektryk, ale wiązać będzie się to ze sporymi przeróbkami STLi, masz wprawę? Inna sprawa czy nie będzie z takim silnik za ciężki? Co do drgań, na podstawie moich doświadczeń, myślę że wytrzyma, można ewentualnie przednią część kadłuba wzmocnić pianką (są dwie ścianki oddalone ~10mm) wtedy pianka pochłonie część drgań i w jakimś stopniu wzmocni model, ale trzeba uważać na gęstość pianki, można łatwo przesadzić z wagą.
 5. @marek_spy mam Anycubic Chiron, zmodyfikowany na direct, zmieniony hotend na Dragona i extruder Bondtech. To miało ogromny wpływ na wydruk, generalnie dzięki temu mało trzeba ręcznie poprawiać. Drukuję z Fiberlogy PLA HD oraz colorfabb lw-pla. Nie przesadzam również z prędkością 20-30mm/s. Wysokość 0.2 Dzięki temu że mam sporą drukarkę drukuję po kilka elementów. Poniżej połączone 6 elementów skrzydła, dzięki temu mam mniej łączeń z klejem które nie są ładne, a które ciężko szlifować. Warto dodać że szlifowanie mechaniczne wytwarza ciepło, odkształca poszycie, niestety wiem Mam tez przerobioną część ogonową na sztywniejszą, mogę podesłać STL. Jak coś to śmiało pytaj.
 6. Masa do lotu wyszła mi 4.4kg, według planów o 200g za dużo. Sama bateria waży 770g. Poniższy film ma lądowanie pod koniec: https://youtu.be/qAnf5ctbzL4
 7. Trochę posiedziałem i drukuję tak by jak najmniej wyrównywać. Używałem tylko podkładu wypełniającego. Kilka elementów z LW-PLA drukowałem, ale za to ten filament łatwo się szlifuje 😊
 8. Nie do końca pomalowany, ale już lata ps nie przesadź ze szpachlami i podkładami, ponieważ można łatwo przesadzić z wagą 😉
 9. @TeBe jeżeli możesz podeślij proszę plany na grabek1985@o2.pl 😉
 10. @dukeroger wielkie dzięki. Przy okazji czy ktoś się orientuje jaką czcionką Zumbach miał zrobiony napis RFD? Znalazłem:
 11. Udało mi się rozkodować kolory na RAL. Jeżeli ktoś będzie potrzebował mogę podać dla malowania RAF z przed 41r. @Modelarz 2123 czy srebrny podkład coś daje? Jest zauważalny efekt?
 12. @Modelarz 2123 szukam informacji odnośnie oświetlenia. Czy montowałeś w swoim oświetlenie? Ja znalazłem że światła są w 3 miejscach, na skrzydłach czerwone i zielone oraz białe w sterze kierunku.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.