Jump to content

sp350D

Modelarz
 • Content Count

  106
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

About sp350D

 • Birthday 08/30/1966

Contact Methods

 • WWW
  http://foto.sp2.waw.pl/RC/Koczargi.htm

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Fotografia, uczę się latać
 • Imię
  Sławek

Recent Profile Visitors

372 profile views
 1. Wał silnika można wymienić. Prostowanie nigdy mi się nie udało - i tak do tego trzeba wyjąć silnik i rozebrać. Jak będziesz próbował prostować bez rozbierania, łatwo uszkodzić łożyska. Ja skracam wał dremelem tak żeby prop saver dotykał do wirnika, a wał z niego prawie nie wystawał. wtedy szansa na wygięcie wału maleje. Pozdrawiam Sławek
 2. Może ktoś byłby w stanie podpowiedzieć jakie zjawisko fizyczne odpowiada za to, że nie należy przedłużać kabli akumulator - regulator? Jakoś trudno mi znaleźć uzasadnienie.
 3. Na co można wymienić prawy gimbal (lotki/wysokość) w Turnigy 9xv2? Ktoś ma może taką modyfikację?
 4. Zapytałem PAŻP i oto jaką otrzymałem odpowiedź. Jeśli to zadziała to będzie proste.... "Dzień dobry, Można wpisac numer seryjny aparatury. Nie ma problemu, jeśli jedna aparatura jest parowana z kilkoma BSP. W przypadku pytań czy wątpliwości proszę o kontakt. Pozdrawiam serdeczenie, Rafał Paprocki Dział Zarządzania Operacjami Bezzałogowych Statków Powietrznych Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ul. Wieżowa 8 02-147 Warszawa tel. 22 574 57 41"
 5. Czy udało się Wam zarejestrować i zweryfikować model w utm.pansa.pl? Podjąłem 2 podejścia i za każdym razem domagają się zdjęcia numeru seryjnego drona lub kontrolera lotu. Moje samoloty nie mają ani numerów seryjnych, ani kontrolerów lotu no chyba, że jeszcze spróbuję przesłać mój pesel jako numer kontrolera....
 6. Znalazłem jakiś czas temu dość precyzyjną instrukcję wykonania takiego skrzydła: http://www.mackrc.net/patternwings2/ Może okaże się przydatna. Pozdrawiam i życzę udanego oklejania.
 7. Też chętnie zbudował bym taki model. Jest szansa na zakup wyciętej pianki?
 8. Zbyszek, Piękny model. Czy zechciałbyś napisać jak robiłeś obudowę silnika. Najlepiej po kolei w punktach ... dla laika. Pozdrawiam
 9. Z uwagą śledzę czy ktoś ma na to pomysł. Nalepka EU-LBT sugeruje, że jest tam wersja Europejska, chyba że ktoś zmienił soft po drodze. Dotychczas doszedłem jedynie do tego, że trzeba pobrać oprogramowanie odbiornika ze strony FrSky, zainstalować i wtedy wiadomo jakie jest... "Naciskasz dłużej MENU - powinno być 9 zakładek" - w odbiorniku menu....?
 10. Niedawno przyniósł Młody człowiek na lotnisko podobny model. Przy pakiecie 1300mAh 3S w samym nosie, dołożyliśmy ze 100g ołowiu żeby wyważyć. Samolot był po 2 kretach i mimo poważnych przyziemień (tak się kończy jak ktoś próbuje loty bez wywarzania) poleciał. W porównaniu z Vento na którym ja zaczynałem się uczyć szybował raczej słabo - nie składane śmigło, choć niewielkie, stanowi spory hamulec. Myślę, że z 2200mAh wyważy się samym pakietem. Jak byłyby problemy znajdź kogoś, kto ma doświadczenie i kto pomoże wywarzyć i wytrymować model, (skłon i wykłon silnika też czasem warto wyregulować). Pozdrawiam i życzę sukcesów.
 11. Czy ktoś robił dla Taranisa X9D plus uaktualnienie firmware ACCST D16 v2 ? Czy dalej działają odbiorniki bindowane w trybie D8? Czy jest możliwość aktualizacji dla małego odbiornika XMR? Czy jest możliwość powrotu do wersji poprzedniej jak upgrade nie zadziała...... pozdrawiam
 12. Piękny lot, a lądowanie.... Pasażerowie mówią, że dobre lądowanie jest najważniejsze.
 13. Szykuje się nastopny piękny model. Zdradzisz jakie wyposażenie dałeś do niego? Pozdrawiam Sławek
 14. Wspaniała impreza. Pomimo fatalnych prognoz pogoda dopisała. Dziękuję Organizatorom i gratuluję Zawodnikom. Załączam kilka zdjęć:
 15. Czy mógłbym poprosić o zdjęcie jak się taki wał montuje. Wkleić to na żywicę? W ilu punktach podeprzeć? I jeszcze jak dobrać śrubę do silnika? Jak dobrać śmigło do napędu samolotu wiem, jest do tego nawet parę programów, ale woda to znacznie gęstszy ośrodek... Dziękuję za wszelką pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.