Jump to content

Market

Modelarz
 • Content Count

  177
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Market last won the day on January 11

Market had the most liked content!

Community Reputation

52 Excellent

Profile Information

 • Skąd
  Rzeszów
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

383 profile views
 1. Żeby być sprawiedliwym to Regulamin mówi: REJESTRACJA NA FORUM. 1. Każdy z członków forum zobowiązany jest bezwarunkowo podać następujące dane: - imię - miejscowość / region zamieszkania Czyli formalnie albo-albo. Więc formalnie kolega spełnił warunki. Jeżeli intencja Regulaminu była inna to może warto to doprecyzować. Natomiast nieformalnie warto powiedzieć o sobie coś więcej, żeby dać szansę innym na udzielenie ewentualnej pomocy. Więc nie ma się o co unosić i obrażać. Masz nadal czystą kartę i możliwość poprawienia przywitania.
 2. RX8R to ulepszona wersja X8R i ma tak samo.
 3. A i owszem są: - X8R i X6R mają SBUS - D4R i D8R-XP mają CPPM Wszystkie pełnozasięgowe. Ważne: D8R-XP ma, ale starszy D8R-II Plus nie ma, chyba, że przeflaszujesz.
 4. Ja mam zwykłe ubezpieczenie mieszkania z opcją OC w życiu prywatnym na 100.000 PLN, za dopłatą 40 PLN. OC obejmuje "szkody powstałe w związku z: ... - posiadaniem lub użytkowaniem modeli latających lub latawców (w tym dronów do 10 kg) na terenie RP". Te latawce mnie skusiły , bo w dedykowanych modelarskich ubezpieczeniach tego nie ma.
 5. Kupię odbiornik FrSky pracujący w trybie bindowania D8, czyli z serii D : D8R lub z serii V: V8FR, V8R7 lub ewentualnie z serii X: X8R, RX8R, X6R.
 6. Dopiero link Roberta wyjaśnił jak Chińczycy odprowadzają VAT: Unia Europejska skonstruowała mechanizm pozwalający sklepom internetowym i platformom sprzedaży pobierać podatek VAT od towarów pochodzących z krajów trzecich w chwili zakupu (tzw. IOSS – Import One Stop Shop, czyli punkt kompleksowej obsługi importu). IOSS pozwala na złożenie deklaracji w jednym punkcie kompleksowej obsługi VAT i dokonanie pojedynczej płatności należnego podatku VAT z tytułu tych wszystkich sprzedaży towarów
 7. W PL to tak mniej więcej. Ale z Chin to nie mam pojęcia dlatego pytam.
 8. To ja to jest? Towar kosztuje 100. Ali dolicz VAT i do Ali płacę 123. Ali bierze swoje 100. A co się dzieje z tym 23?. Ali wyśle na konto jakieś rządowe do PL?
 9. Fakt, to komplikuje. Owszem każdy teren należy do jakiejś gminy. Ale nie do miejscowości. Niemniej odpadają wszystkie tereny niezabudowane i odpowiednio odległe od zabudowy, ale leżące w obrębie miejscowości ? W wytycznych, centralnie dla wszystkich to nie. Poniżej 16 lat można pod opieką pilota 16 lat i więcej albo wg indywidualnych warunków dla Klubu, jeżeli Klub o to zawnioskuje i dostanie akceptację.
 10. Poprawili co nieco, ale został jeden kwiatek: "4.4. Dodatkowo system bezzałogowego statku powietrznego, którym ma być wykonana operacja, jest wyposażony co najmniej: [...] 2) w kamerę lub inne urządzenie pozwalające na obserwację otoczenia bezzałogowego statku powietrznego, w celu zmniejszenia ryzyka kolizji z innym statkiem powietrznym lub przeszkodą;" Chyba nadal pozostał spadek po pomysłach na BVLOS.
 11. Tak właśnie. Może też być w dół lub w górę, ale tak, żeby celować w model bokiem tego pączka, a nie, za przeproszeniem, dziurką ?
 12. W połowie wątku myślałem, że jesteśmy coraz bliżej prawdy. A teraz widzę, że tę prawdę to już przegoniliśmy ? I tą optymistyczną konkluzją zgłaszam wątek do zamknięcia i zajęcia się wykorzystaniem ładnej pogody do latania, jeżdżenia i pływania.
 13. Nikt cię nie zmusza do robienia prawa jazdy jak chcesz pracować. Ale jak nie masz prawa jazdy to nie dostaniesz roboty, do której prawo jazdy jest wymagane. I jak masz prawo jazdy (odpowiednio długo) to dostaniesz zniżkę na ubezpieczenie auta za bycie doświadczonym kierowcą. Czy to już jest hitlerowska segregacja? Poza tym nie musisz się szczepić, żeby polecieć na Karaiby. Wystarczy przedstawić ważny test. Twój wybór.
 14. Nie segregacja, tylko nagroda za obywatelską postawę. Miałem zamiar wymyślać kolejne przykłady, ale prawo jazdy Patryka jest kwintesencją i nie ma co rozwadniać.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.