Jump to content

Atomizer

Modelarz
 • Content Count

  1,091
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Atomizer last won the day on January 27

Atomizer had the most liked content!

Community Reputation

50 Excellent

1 Follower

About Atomizer

 • Birthday 12/16/1980

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Olszewki
 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

1,269 profile views
 1. Najlepsze to jest to , że prosto z Chin można kupić dużo taniej niż w kraju. Od niedawna zacząłem sprowadzać z Chin różne podzespoły i oszczędzać w ten sposób pieniądze. Ostatnio zamówiłem dwa odbiorniki do Flysky Fs-T6, dwa za cenę jednego kupionego w kraju. Wielki plus to , jak to w ogóle możliwe , że z Chin można dostarczyć paczkę za darmo nawet jak wartość jest niewielka. Można ? Można. Ciekawe jak długo to jeszcze będzie możliwe...? Można znaleźć śmieszne promocje podzespołów modelarskich za 0,50zł.
 2. Wnioski 🤔 im mniejszy tym trudniejszy w pilotażu i trzeba bardziej wszystko dopracować, ale jednak większa wytrzymałość na zniszczenie, tyle razy walnął w ziemię, że...nie w każdej próbie miękko udało się wylądować. Za mały ciąg silnika do tej konstrukcji. Modelem nie mogłem nabrać wysokości, latał tylko w poziomie albo po wyrzuceniu z ręki wytracał wysokość. Każda próba nabrania wysokości kończyła się zwolnieniem lotu do tego stopnia, że model przechylał się i zaczynał spadać. W związku z czym musiałem nurkować aby model znowu nabrał prędkości kosztem wysokości. I tak coraz niżej i niżej aż w końcu pac na ziemię i kolejna próba...
 3. Tylko mini, dalej biorę się za następny który robię.
 4. Tym razem się udało , albo nie udało 🤔 Ogólnie byłem niezadowolony z projektu ATR mini i został zlikwidowany ! Wczoraj po naładowaniu baterii i ustawieniu modelu wykonałem około 20 prób! A może nawet więcej... Zrobiło się już za bardzo ciemno i wróciłem do domu bo nic już prawie nie widziałem. Najdłuższy lot trwał może 20-30 sekund. Wyraźnie brakowało mocy dla tego modelu ! Do póki miał prędkość to latał ale jak ją wytracił to spadał na ziemię. W szczególności jak zaczynałem kręcić modelem, to w prawo to w lewo i na tych nawrotach wytracał prędkość, a napęd już nie był w stanie rozpędzić modelu i trzeba było siadać na ziemi. Całkiem inaczej to wyglądało we wcześniejszym modelu gdzie czułem zapas mocy !!! Model wymagał dużej koncentracji i zerowego wiatru. Przy niewielkim wietrze ciężko było nim sterować. Jak już się ściemniło to przestał wiać wiatr i wtedy były najdłuższe próby lotu. Waga do lotu 112g. Gdyby silnik generował większą moc to projekt miałby szanse na sukces, a tak został zakończony.
 5. To nie pierwszy raz w mojej karierze modelarza 😁 Tak myślę wykorzystać turbinkę i zrobić Polską Iskrę ! Wymiary 🤔 Albo rozpiętość 1000mm albo 1200mm. Chodzi o to aby pusty model bez turbiny ważył około 300g przy 1200mm rozpiętości 🤔 Chociaż mocno dostała turbina w tych nieudanych próbach, szczególnie podczas lądowań w trawie.
 6. Nim stracę całkowicie cierpliwość biorę się od razu z ulotnienie mini modelu drugiej generacji. Wstępne próby szybowania z wyłączonym silnikiem wyglądają obiecująco. Ale przeprowadzone w domu. Kolejne próby już na zewnątrz. Model zasilam parkietem 7,4V o pojemności 300mAh. Ta sama kategoria wagowa co mój mini Mig 29M. Zobaczymy. Może tym razem się uda. Ten gościu waży 1g. Prawie tyle co nic. Pomaluję go na niebiesko odcień jak kombinerki obok.
 7. Projekt upadł ! Po czwartej próbie zrezygnowałem. Straciłem cierpliwość. Stwierdziłem że model jest za ciężki, ma za małe skrzydła i nie będzie latać. 520g zachowywał się jak cegła, dopiero w czwartej próbie zrobił coś co przypominało lot. Każda z trzech pierwszych prób zakończona fiołkiem do tyłu. Kilka razy zmieniałem ( położenie) pakietu i dwa razy przesuwałem samą turbinę do przodu. Dopiero w czwartej próbie wyważony model. Jednak właściwości lotne tego projektu bardzo słabe. Pierwsze trzy próby że względu na zle wyważenie model robił fikołka po czymś trafiał na hangar. Dobrze że miałem zapas kleju na gorąco. Po trzecim klejeniu i zmianie ustawień model kilka razy poleciał kilkanaście metrów, niestety w kolejnej próbie z rzędu model znowu się połamał i stwierdziłem że dalsze próby nie mają sensu. Tak wyglądał na koniec.
 8. Jak 70zł OC na zabawkę to drogo... za tą kwotę to już można motocykl ubezpieczyć. Za pojemność 650 płaciłem 100zł. Mogę dać co najwyżej 20zł. Są takie oferty ?
 9. Tak w ogóle to chętnie bym wykupił OC, ponieważ w swojej karierze modelarza miałem już kilka niebezpiecznych sytuacji. Jednak zależy to od ceny, jak i od tego , że do 1 stycznia nie jest to obowiązkiem. A poza tym to mam ubezpieczenie w Generali i muszę dopytać czy ono obejmuje, ale chyba raczej nie. A tym bardziej, że latam coraz większymi modelami.
 10. Oczywiście żaden ! Zależy ile to będzie kosztować i ile zachodu? Jeśli 20zł i w 2min. można temat załatwić przez internet, to chyba niewielki problem. Ale jak teraz mam kupić dom żeby go ubezpieczyć , żeby w tym ubezpieczeniu było zawarte tez ubezpieczenie modeli, to jaki to przykład, nie na miejscu. Może lepiej jak było by dołączone do OC auta, to nie trzeba kupować domu. Wystarczy mieć samochód. Zależy jak na to patrzeć. Ja chętnie wykupię ubezpieczenie OC dla moich modeli od kraksy co by mi zwracali pieniądze za rozbite modele, przykładowo z mojej winy lub winy wadliwych podzespołów... Masz drona? Będziesz musiał zapłacić OC 🤔 "Będziesz musiał" "Za brak ubezpieczenia OC ma grozić kara finansowa"
 11. No to jak panowie ? Od 1 stycznia 2022 r. nie polatamy już naszymi zabawkami... Na szczęście mam kilka modeli poniżej 250g. A czy ten przepis dotyczy też latania na prywatnym terenie (nad prywatnym terenem ) ?
 12. Powolutku...wolniutko, ale to bardzo powoli powstaje model drugiej generacji . A czy będzie latać to się okaże ! Zdecydowałem po tym jak poprzednim uderzyłem w lipę u sąsiada, a uszkodzenia były dość poważne i nie znalazłem chęci na odbudowę, a był już zaczęty kolejny i zbierał kurz na strychu, wiec ma części za darmo ! I mogły ruszyć dalsze prace , ale w wolnym tempie bo to dość skomplikowane wszystko jak dla mnie.
 13. To że lekka (około 49g) i własne zasilanie to duży plus, ale ta co ja mam to słabo nawiązuje kontakt po włożeniu do niej karty i to tej lepszej i droższej... Jeszce plusem jest sam kształt tej kamerki. Miałem 4 różne i każda w większym lub mniejszym stopniu szwankowała... Nie mogę znaleźć dobrej i konkretnej w niższej cenie, bezawaryjnej z dobra jakością nagrań.
 14. I co , działa kamerka bez problemów? Ja mam RunCam 2 4K i na tą chwilę nie mam ochoty kolejny raz do niej podchodzić !! Kupiłem już 2 drogie karty po 128GB SanDisc i Samsung , obie U3... na SanDisk w ogóle nie działała a na Samsung nagrywała ale filmy uszkodzone... Zdjęcia robiła ok
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.