Jump to content

Atomizer

Modelarz
 • Content Count

  722
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Atomizer last won the day on January 27

Atomizer had the most liked content!

Community Reputation

13 Good

1 Follower

About Atomizer

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Olszewki
 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

841 profile views
 1. starczy na dwa a nawet na trzy modele Pilot FlySky FS-T6 6CH 2.4GHz + odbiornik R6B ~ 250zł ŁADOWARKA SKYRC IMAX B6 MINI ORYGINAŁ ~130zł Akumulator 1300mAh 11.1V 30C ~ 50zł Silnik A2212 1400KV 2-3S - 180W - ciąg 830g ~ 25zł Regulator obrotów ok. 40zł SERWO TOWER PRO SG90 ~8-15zł Materiały do budowy (pianka , balsa, sklejka, styropian itp.) ok. 200zł Zależy co chcesz zbudować... kiedyś liczyłem mając już do dyspozycji aparaturę i ładowarkę koszty budowy samego modelu o rozpiętości 800mm to 162zł, a o 1200mm około 300zł. W tym wszystko wliczone , materiały, kleje, śrubki, elektronika itp.
 2. Giełda modelarska na forum, albo olx, allegro...
 3. Ja bym to sprzedał , kupił gotowy model i podzespoły do budowy dwóch kolejnych... o ile starczy pieniędzy Nie wiem ile jest wart cały zestaw... pewnie ok. 1500zł ale nikt nic nie pisze z forum ile można za to wziąć...
 4. Zamieść specyfikację i opisy i co będzie w zestawie na sprzedaż, oraz stan używany , nieuszkodzony itp. Najlepiej w dziale Rynek modelarski -Gełda
 5. Ale się wygina ! Ile tam dociska.. 3kg? ja bym trochę inaczej to skrzydło wzmocnił .. ale może będzie OK
 6. Atomizer

  Balsa

  Zobaczę co mi przyjdzie z gimmik. U mnie w okolicy nie ma sklepu modelarskiego, jak mieszkałem w Bydgoszczy to tam był jeden sklepik z artykułami i podzespołami do budowy modeli i też kupowałem tam bslse.
 7. Najlepiej popatrz na relację z budowy toto na forum... widziałem przed chwilą . Jak model zaliczy kreta złamie się skrzydło to trzeba raczej je wykonać od nowa. Najlepiej zrobić taki model, który po nieudanej próbie bardzo łatwo i szybko naprawić, aby się nie zniechęcić...
 8. 5000 mAh to za dużo, ja na 3s 4000mAh miałem spitfire 1.6m i latał 15min.
 9. Ale nikt nie każe robić samolociku 800mm, najlepiej jest zrobić o rozpiętości 1,2m i tak aby był jak najlżejszy 400-700g. Jak patrzę na relacje z budowy modeli ESA , to nie ma jak dla mnie nic prostszego do zrobienia w dodatku kpl. gotowych wyciętych elementów z wytrzymałego materiału. A poza tym te silniki to są chyba dedykowane do multikopterów a nie samolotów, co nie znaczy , ze nie można zastosować.
 10. Chyba najprościej to było by zrobić jakiś model ESA z EPP. Zamówić gotowe wycięte elementy u kolegi z forum, pokleić, zamontować osprzęt i próbować ulotnić.
 11. Atomizer

  Balsa

  OK, udało mi się znaleźć balsę średnio-twardą gr. 10mm w GIMMIK w dobrej cenie 23,90zł, a w Modelemax.pl maja fajne pianki Graupner do małych modeli i nie tylko.
 12. Atomizer

  Balsa

  No to sprawdzamy czy jest dostępna Niestety braki, duże braki na magazynach, szczególnie gr. 10-12mm
 13. Atomizer

  Balsa

  Witam Gdzie obecnie w Polsce kupujecie balsę? Albo można kupić.
 14. Gdzie podział się Twój komentarz? Cenzura?
 15. Ja przy podobnym starcie nie opanowałem modelu i posypały się wióry... Mam jeszcze takie pytanko odnośnie tego materiału EPP... czy powierzchnię można wykończyć, że będzie gładka ? Ze zdjęć widzę wyraźnie strukturę... przykładowo np. styropian jestem w stanie wyszlifować drobnym papierem , pomalować kilka razy farbą na bazie akrylu i powierzchnia wychodzi gładka jak by był z plastiku. Praktycznie nie widać struktury kuleczek styropianowych.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.