Jump to content

Atomizer

Modelarz
 • Content Count

  634
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Atomizer last won the day on January 27

Atomizer had the most liked content!

Community Reputation

8 Neutral

1 Follower

About Atomizer

 • Birthday 12/16/1980

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Olszewki
 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

733 profile views
 1. Witam Dziś że strychu przyniosłem do domu taki zaczęty kilka lat temu model samolotu z podkładów pod panele . Jest to chęć zbudowania pierwszego odrzutowca napędzanego turbiną Akurat robiłem mały porządek, więc wziąłem pędzelek i usunąłem kurz z prototypu i postanowiłem nad nim teraz trochę czasu posiedzieć i zobaczyć co to dalej będzie. Jest to projekt mój własny, rozpiętość 500mm , długość 910mm , waga pustego modelu 157g. W hangarze nam turbinę 70mm ale jak wezmę do ręki to czuję że jest za duża pod ten model, z silnikiem waży 153g. Sterowanie chcę zrobić na dwóch serwach. Wysokość i lotki. Całość mam zamiar odkleić folią. I teraz pytanie Jaką turbinę dopasować, jaki pakiet i czy ma szansę polecieć i latać
 2. Też tak się bawiłem, nawet mam gdzieś filmik z pozycji ochotnika spadochroniarza ale strasznie nim kręci i niewiele widać ? Dla małych dzieci super ?
 3. No tak, zapomniałem ławeczka i stół do ogrodu ? Zapomniałem... ha ha W tamtym roku zrobiłem grilla ale nie było gdzie posiedzieć ! Może ma ktoś jakiś ciekawy projekt ławeczek i stołu do ogrodu ( tani i prosty w wykonaniu ) co sam ktoś robił? A grilla zrobiłem dlatego bo się nie mieściło na tym pierwszym ? i potrzebny był większy.
 4. No ceny są niezłe... Warto jednak czasem przekopać internet i można znaleźć trochę taniej i na miejscu Kupiłem kamerkę RunCam 2 Action Camera 4K 462zł z przesyłką w Polskim sklepie, tu widzę cena 107 euro ? Nawet jak przesyłka darmowa to przy obecnym kursie wychodzi drożej, no ale modele fajne ? ale jak dla mnie za drogie i po za zasięgiem...
 5. Nie zapomniałem też o moich zwierzakach i im tez zrobiłem fajne domki ? Zastanawiam się co by tu jeszcze zbić z desek ? coś pożytecznego...?
 6. To maluch fiat 125, była szansa go uratować kilka lat temu ale obecnie się już nie nadaje. Nie jest mój wiec się nie dotykam? Ale dziś to są chyba w cenie na chodzie i w miarę zadbane... Technologię... Hmmmm powoli , po pierwsze to nie jest szklarnia, może za chwilę, najpierw domek. Te co można kupić do 1000zł w markowych supermarketach to domki niewiele większe od budy dla psa ?? A moje założenie było takie , żeby i starsze dzieci mogły się w nim bawić zależnie od wzrostu co przedstawia rysunek z wymiarami , który dołączę i wstępny projekt 3D. Aby postawić domek miałem 800zł do dyspozycji. Ostatecznie za cały projekt wyszło mnie 1200zł, w tym miałem swoje belki na szkielet i deski na pokrycie dachu, a musiałem kupić: 1. deski na obicie domku 350zł 2. Impregnat 362zł 3. Gont 167zł 4. Kątowniki 90zł 5. Zawiasy 34zł 6. Szkło hartowane na okna 30zł 7. inne drobne gwoździe, wałki do malowania, wkręty... Jedna rzecz, którą bym zmienił stawiając kolejny domek to deski na zakładkę, a tu zrobiłem na półfelc. Na jesieni kiedy długie wilgotne dni to widać jak pracuje... Do budowy foliaka użyłem kantówki drewniane świerk o przekroju 70x70mm i 70x35mm, wstępnie wysuszone, czterostronnie strugane krawędzie frezowane (zaokrąglone), malowane 2 x lakierobejcą żywiczną stosowaną na zewnątrz. To konstrukcja modułowa, która miała przyspieszyć sam montaż na miejscu docelowym tak jak przedstawiają poszczególne rys. bok 1/2/3 Boki skręcane ze sobą śrubami M8x80 o ile dobrze pamiętam. Oczywiście każdy łepek od śruby od zewnątrz jest wpuszczony w belkę aby nie uszkadzać folii. Poszczególne moduły były skręcane na miejscu przy użyciu wkrętów ciesielskich różnej długości L-200mm i L-160mm z łbem talerzowym i stożkowym, zależnie od miejsca zastosowania. Wiadomo, moduły przygotowałem sam wcześniej, potrzebna była pomoc jednej osoby aby zanieść i wbić kotwy i połączyć wszystko w całość. Jak ziemia jest dość twarda, może być problem z wbiciem modułu razem z kotwami, dlatego trzeba rozmontować i wbijać pojedynczo, w związku z czym może być problem z ponownym złożeniem jak kotwa się w trakcie wbijania przesunie kilka cm, dlatego dziś bym robił to zupełnie inaczej. Koszty... hmmmmm Jak ktoś ma swój materiał to dobrze a jak nie to to musi się liczyć na wydatek ok. 3200zł same kantówki farba ok 890zł folia ok 648zł kotwy 400zł wkręty 300zł zawiasy 60zł kątowniki 45zł inne ok 277zł
 7. A mi się marzy coś takiego wybudować jak modelarnia z prawdziwego zdarzenia...wcześniej garaż na auto lub wszystko w jednym budynku gospodarczym. Ale koszty pewnie to ze 200tyś... Więc najpierw szukam sposobu jak tu zarobić takie pieniądze ??? Dłubanie w drewnie to moje zajęcie z racji wykształcenia "Technikum Technologii Drewna S. Meblarstwo" a no i , że miałem trochę materiału na stanie to zaprojektowałem i postawiłem domek dla siostrzenicy ?
 8. Gdzieś miałem zestawienie kosztów i policzony materiał, każdy wkręt, zawias, kotwy... Ale obawiam się że wykasowałem jak dobrze pamiętam bo nie mogłem patrzeć na to ?? , i zostały mi tylko zapisane wydatki w kalendarzu, które oczywiście mogę na nowo podliczyć jak znajdę czas. Ale jak dziś miałbym kupić od kogoś sam materiał (świerk) wstępnie podsuszony i czterostronnie strugany to pewnie kosztowało by to ok 3tyś.
 9. A nie pamiętam gdzie ale gdzieś wyczytałem przed budową, że jak tunel foliowy ma powyżej 3m wysokości to należy go zgłosić?
 10. Mało, sporo widziałem w internecie. Kiedyś jak byłem mały to tez mieliśmy tunel foliowy o konstrukcji drewnianej ale nie tak dopracowany materiał ? A te z rurek to tak tu czasem wieje, że długo by nie postał... Tunel foliowy – pozwolenie czy zgłoszenie? Tunel foliowy jest urządzeniem rolniczym i ogrodniczym, które wydłuża sezon uprawy roślin od przedwiośnia do późnej jesieni. Jest to praktyczne i tanie rozwiązanie do zastosowania w przydomowych ogródkach przyspieszające wegetację upraw. Daje doskonałe efekty w uprawie warzyw ciepłolubnych, takich jak pomidory lub papryka. Czy na tunel foliowy wymaga pozwolenia na budowę? Przez długi czas sytuacja była dość niepewna, aż w końcu przy okazji rozpatrywania skargi kasacyjnej wypowiedział się w tej kwestii Naczelny Sąd Administracyjny. Według jego wykładni, tunel foliowy ogrodniczy niebędący na stałe połączony z gruntem i nieposiadający wewnątrz instalacji nie jest budowlą, nie może być więc traktowany jako tymczasowy obiekt budowlany. Co za tym idzie prosty, często spotykany na działkach i w ogrodach, tunel foliowy nie wymaga pozwolenia czy zgłoszenia – do jego budowy nie potrzebujemy żadnej zgody czy pozwolenia, nie musimy też zgłaszać faktu jego postawienia. Jak podano w wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 11.10.2006 r. w sprawie II OSK 1099/05:
 11. Tu wstawię jeszcze rys. techniczny konstrukcji Ale napiszę, że dziś bym zrobił to prościej z kilku przyczyn , które wyszły w trakcie montażu i z samego zaoszczędzenia czasu. Nie biorąc już pod uwagę materiału ?
 12. Chcę tylko odświeżyć trochę temat ? Ostatnio stałem się posiadaczem statku powietrznego ATR 2 generacji. Na tą chwile nie będę za wiele pisać, ponieważ model i tak od dłuższego czasu leży i czeka na pierwsze próby. Założenie było takie, że model ma ważyć nie więcej jak 100g, ale niestety nie udało się. Przy okazji zrobiłem też model znanego samolotu Mig 29 m super fulcrum. Założenie też nie więcej jak 100g ale też niestety nie udało się, model wazy parę gram więcej. Tak więc oba modele czekają próby, jak przejdą pomyślnie wtedy będzie malowanie.
 13. W tamtym roku postanowiłem zainwestować w warzywa i tzw. zdrową żywność, przy okazji się dobrze bawić (relaksować). Z góry zakładałem, że inwestycja się raczej nie wróci, ze względu na poniesione koszty, a okres jaki ma obowiązywać to około 10 lat. Powoli już trzeba się przygotowywać do nowego sezonu. W lutym powoli już można robić rozsady. A co znajdzie się w foliaku ogrodowym: 1. pomidory 2. papryka 3. ogórki 4. ? W tamtym roku próbowałem wsadzić truskawki, arbuzy, ogórki gruntowe... Papryka owocowała do samych przymrozków. Także w 2020 roku żadnych warzyw nie kupowałem ze sklepu.
 14. W każdym bądź razie mam jeszcze kilka modułów wzmacniaczy 2x3W , 2x15W i jeden 100W, kilka przetwornic różnego rodzaju, ładowarek z zabezpieczeniem, głośniki ze 3 kpl. się znajdą kupię tylko sklejkę i pakiety i będę dłubać... O profesjonalnym audio raczej nie myślę ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.