Jump to content

ahaweto

Modelarz
 • Content Count

  2,001
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

ahaweto last won the day on July 2 2019

ahaweto had the most liked content!

Community Reputation

117 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jastrowie
 • Zainteresowania
  modelarstwo
 • Imię
  Adam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 8 kanałów, współpracowały z nadajnikiem Hitec Aurora. Wszystkie sprawne. Cena wraz z przesyłką 60pln/szt. W przypadku zakupu dwóch lub trzech odbiorników następne po 50 pln/szt.
 2. Synteza, podwójna przemiana, 6 kanałów. Wszystkie sprawne. Cena wraz z przesyłką 50 pln/szt. W przypadku zakupu dwóch lub więcej, następne odbiorniki po 40 pln/szt.
 3. ahaweto

  Piła

  Ten zakaz latania to chyba dotyczy tych zarośli, żeby pilot się nie pomylił ? A cóż to za "latawiec" z takim szczątkowym kadłubem ?
 4. Pogoda styczniowa dalej pozwala na latanie. Dzisiaj mieliśmy na lotnisku trzy nowości. Pierwsza to eksperymentalny dwupłatowiec zbudowany na podstawie piankowego modelu samolotu myśliwskiego Wildcat ? Ku zaskoczeniu nas wszystkich model rewelacyjnie lata ? Druga nowość to NGH 9Pro. Kolega Tomek zakupił go w ub. roku i okazało się że silnik ma bardzo duży luz na czopie wału korbowego. Korbowód nie powinien w ogóle trafić do montażu. Silnik po zapaleniu głośno "dzwonił", więc został odłożony na półkę. W tym roku dotarł nowy korbowód i został założony. Luz na czopie wału jest w normie. Dodatkowo (jak już silnik został rozebrany) Tomek zrobił dodatkowy otwór w tłoku. Pisałem o tym w temacie NGH 9 Pro. W tygodniu silnik został dotarty a dzisiaj model z tym silnikiem został oblatany z sukcesem ? Także na naszym lotnisku są dwa modele z tymi silnikami. Trzecia nowość to silnik benzynowy RCGF 21 bokser. Jest to druga wersja ze świecami pod kątem. Silnik chyba rzadko spotykany na naszych lotniskach a okazuje się że jest to bardzo udana konstrukcja. Ma bardzo stabilną pracę i dobrą moc. Niestety podczas docierania ujawnił się problem z fajką świecy. Słaby kontakt fajki ze świecą powodował "sianie" zakłóceń. Serwa w modelu szalały. Fajka została troszkę przerobiona i dodano opaskę zaciskową. teraz jest OK. Ten sam problem miałem w swoim RCGF 10. Po próbach kołowania model został oblatany ?
 5. Darek, co przykleiłeś taśmą do lewego płata ? Jutro jak pogoda pozwoli latamy u mnie. Zapraszamy !
 6. ahaweto

  Evolution 10 ccm

  Kamil nie zgodzę się z Tobą ale tylko w części Twojej wypowiedzi. Co prawda myślałem o zakupie Evolutiona 10 ale zdecydowałem się na zakup najpierw RCGF 10 potem OS Max GGT 10 i NGH 9 PRO. Moje początkowe problemy z dwoma pierwszymi nie wynikały z winy silników ale z mojej małej wiedzy na ten temat. Dużo pomogło mi Forum. Na tę chwilę użytkuję OS-a i gdyby nie świece żarowe (pisałem o tym) to nie mogę o tym silniku złego słowa powiedzieć. RCGF-a co prawda sprzedałem, chociaż jeśli chodzi o późniejszą eksploatację to też nie mogę złego słowa powiedzieć. W jego miejsce zakupiłem drugiego też 10-tkę ale z tylnym wydechem. Jest bardziej praktyczny do zabudowy w modelu. Z NGH 9 miałem problemy ale nie ze swojej winy. Obecnie eksploatowany chodzi jak "zegarek". Jest coś co odróżnia te w/w silniki od Evolutiona 10. Silniki o których piszę mają pierścień na tłoku i tutaj być może jest "pies pogrzebany", no i gaźnik być może jest niedopracowany. Natomiast zgadzam się z Tobą na temat żarowego 4-takta ale niekoniecznie 15cm. Są świetne. Mam 15-tkę ale kolega z którym wspólnie latamy ma ich 3 i wszystkie mimo że mają już "swoje lata" dalej nienagannie pracują.
 7. Silnik jest dotarty. 100 % sprawny, odpala bez najmniejszego problemu. Przejście z niskich do wysokich obrotów i odwrotnie takie jak "książka pisze". Sprzedaję bez widocznego na zdjęciu kołpaka i śmigła. Dodaję tłumik typu "pitts" dedykowany do tego silnika. Zdjęcie pracującego silnika aktualne, z dzisiejszego dnia. Cena wraz z przesyłką 800 pln
 8. ahaweto

  NGH 9 Pro

  Grzegorz, nie tylko. We wcześniejszym poście zamieściłem zdjęcie korbowodów, z których jeden (ten z pierwszego silnika) ma wyraźnie przegrzaną główkę. Ten otwór w tłoku jest wykonany na wprost dyszy którą przewodem jest podawane ciśnienie z karteru do pompy gaźnika. W tym przewodzie widać wyraźnie że zbiera się tam również mieszanka paliwowa i pewnie jak w karterze powstaje podciśnienie to wracając wpada przez ten otwór w tłoku na główkę korbowodu dodatkowo smarując ją. Dzisiaj model wykonał trzy pełne loty. Bez problemów. U nas było pochmurnie i ze słabiutkim wiatrem. Wykorzystujemy każda dobrą pogodę. Darek widziałem filmy na YT że silniki z osobną pompką bardzo ładnie chodziły. Mój silnik od samego początku pracuje na mieszance 20:1 a olej to Sthil Ultra.
 9. ahaweto

  NGH 9 Pro

  Od października ub. roku po krótkim dotarciu silnika (ok. pół godziny), pierwsze cztery loty były krótkie, 5 i 10 minut. Bez zbytniego forsowania silnika. Następne już bardziej śmiałe a ostatnie 10 lotów to pełne 15 minut w tym 14 minut na pełnych obrotach. Można powiedzieć że silnik nie miał żadnej taryfy ulgowej. Silnik spisuje się (jak na razie) znakomicie. Przypomnę tylko że jest to ten silnik złożony z części zakupionych na Ali. W silniku tym jest założony tłok z dodatkowym otworem i z zabezpieczeniem sworznia tłokowego od silnika OS, pisałem o tym w poprzednich postach. Mam jeszcze dwa korpusy tego silnika i postanowiłem złożyć drugi taki silnik. Zakupiłem części i tutaj małe zaskoczenie. Moje przypadki uszkodzeń silnika nie były jednak odosobnione. Firma modernizuje silnik. I tak : tylna pokrywa nie ma już otworu pod ten nieszczęsny "robaczek" a sworzeń tłokowy posiada zabezpieczenie z obu stron. Najbardziej zaskoczył mnie wygląd tłoka. Nie widać na nim obróbki mechanicznej skrawaniem. Mimo tego powierzchnia jego jest bardzo gładka. Na zdjęciu jest stary tłok (z lewej) i nowy. Nowy tłok nie ma również tego dodatkowego otworu dlatego wykonam go sam.
 10. ahaweto

  OS Max FS 91

  Marcin zgadzam się z twoim wyjaśnieniem i od razu naprawiam swój błąd. Wymontowałem silnik i założyłem sprężynę. Po zmontowaniu serwo gazu wymagało drobnej korekty ale to już drobnostka. ?
 11. ahaweto

  OS Max FS 91

  Tak po prawdzie to ta sprężyna nie ograniczała ruchów przepustnicy ale jak już ją usunąłem "z rozpędu" i po uruchomieniu silnika okazało się że pracuje normalnie, reakcja na ruchy przepustnicy (nawet gwałtowne) jest prawidłowa, to już jej nie zakładałem tylko ze względu na to aby nie rozkręcać ponownie gaźnika. W minioną niedzielę pokołowałem samym kadłubem po lotnisku i naprawdę jestem zaskoczony reakcją silnika na gwałtowne dodanie "gazu". Model momentalnie skacze do przodu. Tak nie zachowuje się mój Travel Air z silnikiem NGH9 pro. Chociaż też nie mam powodu aby na niego narzekać.
 12. Brawo Dawid !!! Twoja praca przyniosła wspaniałe efekty.
 13. ahaweto

  Piła

  Bartek, kolega mi powiedział że model oblatałeś z nową turbiną i jest to "petarda". Gratuluję ! Poprzednia turbina zrobiła na mnie duże wrażenie, muszę koniecznie przy najbliższej okazji zobaczyć tę nową w akcji.
 14. Z latania w Nowy Rok nic nie wyszło za względu na pogodę ale za to dzisiaj pogoda (jak na "zimę") była rewelacyjna ! Wszystkie loty zostały zakończone udanymi lądowaniami. Na lotnisku zagościł nowy "model". Pterodaktyl (?) ma być pogromcą Myszołowa który notorycznie narusza naszą przestrzeń powietrzną ? Dzisiaj do starcia nie doszło. Pokołowałem po lotnisku nowym modelem Ultimate TWM z silnikiem OS 91 suprass. Jest OK ? Gdyby nie temperatura (0 stopni) i grubsze nasze ubrania to patrząc na scenerię trudno uwierzyć że to zima.
 15. Koledzy z 3 City już mają śnieg a u nas "ani widu ani słychu". Temp +1 i troszkę wiało dlatego zdecydowaliśmy się wykorzystać chociaż takie warunki. Było całkiem znośnie. Jak pogoda pozwoli to jesteśmy umówieni na Noworoczne Latanie !
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.