Jump to content

ahaweto

Modelarz
 • Content Count

  2,166
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

ahaweto last won the day on October 13 2020

ahaweto had the most liked content!

Community Reputation

152 Excellent

About ahaweto

 • Birthday 12/24/1959

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jastrowie
 • Zainteresowania
  modelarstwo
 • Imię
  Adam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cenna uwaga. Już poprawione, jeszcze tylko impregnacja.
 2. Jednak również w tym egzemplarzu producent nie ustrzegł się baboli. Po krótkim użytkowaniu pojawił się poprzeczny luz ramion wyrzynarki. Ok. 1mm na stronę. Brzeszczot zaczął "myszkować", Zaczęło coś stukać. Okazało się że odległość między panewkami jest większa od szerokości ramienia w tym miejscu. Sprawę załatwiło dorobienie podkładki z blachy aluminiowej o odpowiedniej grubości. Luz całkowicie zniknął. Przy ponownym pojawieniu się luzu będę musiał podkładkę wymienić na nową. Nie jest to zbyt trudne. Stukanie to efekt odwrotnego założenia korbowodu (taki mały element wykonany z blachy 5mm) w którym są dwa łożyska toczne 625Z unieruchomione nakładkami z blaszek skręconymi wkrętem z nakrętką. Gdyby montażysta założył ten korbowód łbem wkręta od strony ramienia, nic by się nie stało. Niestety korbowód został założony wystającym wkrętem od strony ramienia. Kiedy pojawiło się "myszkowanie" ramienia pojawiły się stuki i momentalnie zostało zniszczone dolne łożysko. Wymieniłem łożysko założyłem korbowód tak jak trzeba i teraz maszyna chodzi super W FMT znalazłem pomysł na przecinanie kwadratowej listwy po przekątnej. Teraz pracuję nad drugą wersją tej przystawki. Będzie ona miała korytko na zawiasie. Umożliwi to przecinanie listew o przekroju prostokątnym np. krawędź spływu. Bardzo dobrze na tej maszynie wychodzi zmiana przekroju posiadanej listwy ale tylko balsowej. Z wiadomych względów, maszyna ma brzeszczot włosowy. Jeszcze jeden poważny mankament montażu maszyny. Osie obrotu ramion w panewkach, zostały zmontowane ( o zgrozo) na sucho. Bez najmniejszej odrobiny smaru !
 3. ahaweto

  pilarka k1 zssr

  Niewykonalne. Chyba że przerzedzić zęby (co drugi) żeby było miejsce na skrawany wiór . Tylko że to nie fachowo.
 4. To jest regulator napięcia, ten tańszy mam takie trzy w służbie i jeden ten droższy na razie wolny. https://modelemax.pl/pl/250-regulatory-napiecia Sprawują się bardzo dobrze.
 5. Wyposażenie zainstalowane. Otwory technologiczne nad zbiornikiem pozwalają na bardzo dobre ułożenie pętli przewodu odpowietrzającego. Usterzenie. Na obu burtach modelu producent przewidział otwory do zamocowania włącznika zasilania HD lub włącznika wchodzącego w skład regulatora Dualski duo. Bardzo dobre rozwiązanie. Po zainstalowaniu serw, silnika, maski, śmigła i kołpaka i wstępnym wyważeniu, okazało się że zespół silnik - zapłon jest na tyle ciężki że dwa pakiety muszą być zamontowane maksymalnie z tyłu a tam nie ma miejsca. Musiałem dorobić "pięterko". Jest to o tyle dobre że "pięterko" jest na tyle duże że po oblocie będzie można jeszcze korygować wyważenie przesuwając łoże pakietów. Czas na skrzydła. Kadłub stoi już na kołach można odpalić silnik i dokonać próby kołowania. Niestety 15 cm śniegu uniemożliwia to.
 6. [*] Bardzo smutna wiadomość. Zdjęcie z pikniku w Wilczych laskach "latać może każdy" w 2014 roku. Karol wyróżniał się posturą i humorem.
 7. Piękny lot !!! Gratulacje ! Najlepsze słowa komentarza " o przeżył"
 8. Noworocznego latania nie zaliczyliśmy ale tylko z powodu bardzo gęstej mgły. Chociaż chęci były ogromne. Za to dzisiaj udało się więc chyba można to podciągnąć pod Nowy Rok. Sceneria już niestety zimowa. Dla mnie pierwszy lot pechowy. Zgasł silnik i podwozie do prostowania oraz serwo lotki do wymiany. Nie jest tak źle.
 9. Witaj w Nowym Roku.

  Jeżeli bedzie tak jak wczoraj, to latamy od 11nastej.

 10. Koledzy, od naszej skromnej (ilościowo) ekipy, przyjmijcie najlepsze Noworoczne Życzenia. Obyśmy zdrowi byli i bez biurokratycznych przeszkód mogli uprawiać nasze najlepsze pod słońcem hobby i spotykać się na piknikach ! Wszystkiego Najlepszego dla Was i waszych rodzin !!!
 11. To prawda. Częściowo już to zrobiłem.
 12. Wesołych Świąt !!! Udanych i przydatnych prezentów ! Do mnie mój prezent już dotarł
 13. Miałem Ultimate z TWM z czterotaktem ) OS 91. Bardzo fajny model. Zrobił taki cyrkiel że cały ogon poszedł w drzazgi. Na szczęście silnik nie ucierpiał. Przy "sekcji" zobaczyłem przekręcony orczyk na serwie kierunku. W miedzy czasie zrobiłem bardzo nieudane między lądowanie, i zaraz po tym był ten cyrkiel. Może wtedy.Teraz zobaczę czy ten większy Ultimate również będzie fajnie latał. Pod choinkę to kupiłem sobie ... inny model.
 14. Chciałem sprzedać silnik NGH 25 ale nikt nie chciał kupić . Postanowiłem więc go zagospodarować i przygotować nowy model na nowy sezon. Wybór padł na dwupłatowiec https://riku.pl/towar/seagull-ultimate-sea50-model-samolotu-rc/p/kontekst/3827/ Gotowy ARF. W pudełku cała galanteria potrzebna do wyposażenia. Zacząłem od zamontowania silnika. Silnik będzie wyposażony w tłumik typu "pitts" i dlatego musiałem odpowiednio przystosować domek silnika. Dopasowane przegrody zostały wklejone i zabezpieczone wkrętami. Otwory jakie przygotował producent modelu do zamontowania łoża silnika również nie pasowały aby zamontować silnik głowicą w dół. Jedynie górny prawy otwór (na zdjęciu) pasował, pozostałe trzy zostały wyznaczone na nowo. Stare otwory zakołkowałem. Kolej na układ zapłonowy. Tak został zabezpieczony przed zamontowaniem w kadłubie. W kadłubie jest sporo miejsca i można dobrze wykorzystać otwory technologiczne w konstrukcji do poprowadzenia kabli. Układ zapłonowy już na swoim miejscu. Pod zbiornikiem i nad wręgą-płytą do zamocowania podwozia jest odpowiednia "komora". Silnik wstępnie zamocowany. Aluminiowa obejma którą widać między rurami wydechowymi będzie zabezpieczać wnętrze maski przed szkodami w przypadku odkręcenia się tłumika. Oczywiście tłumik nie będzie zamocowany na sztywno ale z odpowiednim luzem. Cdn...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.