Jump to content

ahaweto

Modelarz
 • Content Count

  2,264
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

ahaweto last won the day on November 22

ahaweto had the most liked content!

Community Reputation

208 Excellent

About ahaweto

 • Birthday 12/24/1959

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jastrowie
 • Zainteresowania
  modelarstwo
 • Imię
  Adam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jest gotowy mechanizm https://modelemax.pl/pl/dzwignie-lotek-i-sterow/10224-ps-trymer-skrzydla-f3a
 2. Z inicjatywy P. Jana w Złotowskim Domu Kultury odbyła się wystawa modelarska. Wzięli w niej udział modelarze z naszego powiatu. Zdajemy sobie sprawę że na pewno nie wszyscy. Wystawione zostały modele latające, szkutnicze, plastykowe, kartonowe i z klocków Cobi. A to moje kartonówki. Wystawa spotkała się ze sporym zainteresowaniem, co prawda tłumów nie było ale frekwencja dopisała. Najbardziej trzeba było uważać na dzieci a i tak konieczne było doklejanie elementów szczególnie w kartonówkach. Były to jednak jednostkowe wypadki. Przy okazji "ujawniło się" parę osób które w dalszym ciągu coś tam kleją dla samego siebie głównie jednak plastyki. Może w przyszłości wezmą udział w następnej wystawie. Kartonowki to kleją teraz z reguły takie "dinozaury" jak ja. W zamierzchłych czasach było jedno wydawnictwo miesięcznik "Mały Modelarz" w nakładzie ponad 100 tyś. egzemplarzy. Każde wydanie rozchodziło się szybciej niż "Trybuna Ludu" 🙂 W obecnej chwili jest kilka wydawnictw które wydają swoje numery w nakładzie 100 lub w porywach 200szt. Parę sztuk się sprzeda a reszta czeka latami na kupującego. Podsumowując, wystawa była udana. Organizator zadbał o wszystko a modelarskim rozmowom nie było końca. Więcej zdjęć tutaj https://zlotowskie.pl/artykul/wystawa-modelarska-w/1244182
 3. A u mnie odwrotnie. Pierwszego października zamówiłem w HK siedem serw. W pośpiechu kliknąłem "przesyłka nierejestrowana", szybko na stronie pojawiło się że wysłane i do tej pory "ani widu ani słychu".
 4. W niedzielę polataliśmy przy typowo listopadowej pogodzie. Zawitał do nas wraz z tatą młody adept RC. Na pierwszy model wybrał Easy Glidera. W drugim locie Michał już całkiem dobrze sobie radził. Czy polubi to ? Przyszłość pokaże. Nareszcie oblatałem Ultimate z silnikiem NGH 25. Dziesięciominutowy lot był udany, jedynie silnik wymaga dokładniejszej regulacji. Kol. Tomek buduje coraz większe modele. Ten na zdjęciu będzie napędzany potężnym elektrycznym silnikiem Dualsky. Model został zaprojektowany od podstaw, narysowany i wycięty osobiście przez kol. Tomka. Ale ten samolot-model będzie jeszcze większy i cięższy. Będzie największym w jego konstruktorskiej karierze. Konstrukcja klasyczna czyli kadłub spawany z rur stalowych o przekroju kwadratowym 25x25 mm.Skrzydło również spawane z takich samych rur, z bliżej nieokreślonym profilem. Podwozie stałe z kółkiem ogonowym. Całość pokryta płytami z poliwęglanu o grubości 4 mm. Napęd oczywiście tak dzisiaj modny - hybrydowy. Przy locie ślizgowym będzie możliwość odzyskiwania energii. Będzie zgodny z obecnymi trendami czyli proekologiczny. Kol. Tomek planował zmieścić się z całością w 200 kg. Niestety, po wykonaniu pokrycia waga została przekroczona o ok. 54 kg. W sumie to i tak niewiele - jak mówi konstruktor. Samolot nie posiada powierzchni sterowych. Do sterowania przewidziano wychylenia ciała załogi w odpowiednią stronę. Konstruktor jest pewien że dla załogi wybierającej się do lotu w przerwach między świątecznymi biesiadami będzie to łatwo przychodziło. To taki żart 😉 Tak naprawdę będzie to świąteczna dekoracja przy Krajeńskim Domu Kultury w Krajence. W przedniej kabinie będzie siedział św. Mikołaj a w drugiej kabinie osoba która będzie chciała mieć zdjęcie ze św. Mikołajem. W Święta specjalnie pojadę do Krajenki żeby zrobić zdjęcie i zaprezentować kolegom tu na forum
 5. Wypieki prezentują się wspaniale !, a z okolicznościową kokardką rewelacyjnie ! Gratulacje dla pań- żon kolegów modelarzy.
 6. Gratulacje !!! Coś pięknego zobaczyć taki model w locie.
 7. ahaweto

  Rogoźno

  Teraz to widać w całej okazałości ! Piękne miejsce i idealny dojazd. Lotnisko tuż przy drodze - bajka. Ja do swojego lotniska (400m od drogi) dwukrotnie chciałem dojechać zimą po niedużych opadach śniegu, utknąłem po przejechaniu 50m i cudem wyjechałem o własnych siłach.
 8. Trudno powiedzieć czy to pasja, osobiście sprawiło na mnie duże wrażenie, szczególnie praca uroczych pań. Jest też motyw lotniczy.
 9. To prawda, sam "przejechałem" się na płytach OSB. Zaśmiecamy wątek ale problem jest poważny.
 10. Może w TVP ponownie pojawią się "ręce które leczą".
 11. ahaweto

  Rogoźno

  Macie lotnisko przy DK 11 ?
 12. Byłem przy "narodzinach" tego pięknego modelu 🙂. Zaprojektowany całkowicie od podstaw i wycięty u kol. Tomka. Już sprawia imponujące wrażenie. Na zdjęciu w oknie ASP 60 pod spodem linijka alu 1m i silnik 120 cm.
 13. ahaweto

  Piła

  Dzisiaj polataliśmy w Pile. Chociaż wszędzie na około Piły była piękna pogoda to na lotnisku musieliśmy poczekać ok. 2h na opadnięcie bardzo gęstej mgły. Dopiero ok godz. 13 zaczęliśmy szykować modele do lotu. Oblotu powietrza dokonał Dragon kol. Macieja. A potem już pooszło ! F-16 kol. Bartka przecinał z gwizdem "zdziwione powietrze". Pilskie lotnisko odwiedził również kol. Piotr wraz z synem. Starszy kol. modelarz (ten pan na drugim planie a ja nie zapytałem o imię 🙄) pokazał nam model Mig- 17 wykonany w... 65 roku ubiegłego stulecia, oraz archiwalną dokumentację na podstawie której wykonywał inne modele. Mnie najbardziej zadziwiły bardzo dokładne rysunki konstrukcyjne wykonane ręcznie na milimetrowym papierze, techniką jaką ja jeszcze pamiętam ze średniej szkoły a która w dobie programów komputerowych trafiła już do lamusa. Dzisiaj na lotnisku w Pile zadebiutował mój nowy "strój organizacyjny" 🙂 To był udany dzień. 🙂
 14. Czuję niedosyt. Cedzisz opowieść. Brak wyjaśnienia co było powodem niedomagania silnika.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.