Jump to content

ahaweto

Modelarz
 • Content Count

  2,040
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

ahaweto last won the day on July 2 2019

ahaweto had the most liked content!

Community Reputation

124 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jastrowie
 • Zainteresowania
  modelarstwo
 • Imię
  Adam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Swoje silniki min. DLE 20 RA, NGH 25 (na zdjęciu) pierwszy raz uruchamiałem stanowisku/hamowni. Nie wiem dlaczego niektórzy koledzy zalecają pierwsze odpalenie i docieranie w modelu. Z pierwszym uruchomieniem mogą być różne problemy i walka z nimi w modelu to jest bardzo kłopotliwa a niekiedy niemalże niewykonalna. Drgania silnika i modelu powodują duże problemy z trafieniem wkrętakiem w śruby Li H. Na stanowisku mamy wszystko na wierzchu i dostępne. Andrzej wymontuj silnik z modelu zamontuj na stanowisku i próbuj. Jak już uda się go wyregulować i będzie chodził jak "zegarek", zamontujesz w modelu i wtedy będziesz wiedział czy faktycznie odległość od ścianki ma wpływ na jego pracę
 2. Ależ to jest piękny samolot (nic nie ujmując innym), muzyka trochę mi przeszkadzała w odbiorze "gangu" gwiazdy.
 3. W zakupach w RCJapan skorzystałem z pomocy Czarka (czarobest, dzięki ), zamówienie (270 zł) złożone 13 kwietnia dotarło do mnie 29 kwietnia a Fedex doliczył 30 zł za doręczenie.
 4. Przed laty (2013r., jak to dawno ) kol. Andrzej (Jędrek - Słupsk) na Pikniku w Wilczych Laskach, prezentował własną taką ciekawą konstrukcję.
 5. Zaciekawiło mnie jak go prawidłowo go uruchomić. Może koledzy napiszą coś więcej. Pamiętam jak ten silnik był w sprzedaży w Modelemax. Przyglądałem się mu z ciekawością, dzisiaj z pewnością kupiłbym go.
 6. Niedawno na lotnisku mieliśmy podobny przypadek z silnikiem Turnigi 30cc. Silnik gasł w locie po kilku minutach. okazało się że kolega za mało wykręcił wkręt H (post wyżej), po prostu pod obciążeniem gaźnik podawał za mało paliwa. Po odkręceniu wkręta H o 3/4 obrotu objaw ustąpił.
 7. ahaweto

  Piła

  O !!! czyj ten piękny Texan? Może coś więcej o nim napiszecie. My też polataliśmy u siebie.
 8. Modelarz potrafi ! Ten nypel troszkę mnie zaskoczył Jak widać przyrząd bardzo przydatny. Warto go wpisać w patenty modelarskie, tylko nie wiem czy taki wątek istnieje. Błażej "potrzeba matką wynalazku" stara sentencja ale ciągle aktualna. Gratuluję !!!
 9. To prawda, koła nie są oryginalne. Zostały założone większe do oblotu, na wszelki wypadek. Oryginalne są mniejsze i posiadają owiewki. Założę je później jak się "wlatam" w model. Bravo to rakieta
 10. Co prawda mój model Bravo (DLE 20 RA) to nie ten "kaliber" modeli które koledzy pokazali wyżej ale pokażę. W tym modelu tak rozmieściłem pakiety (dwa) że udało się wyważyć model bez dodatkowych ciężarków. Pakiet od zasilania serw jest umieszczony nad serwem steru kierunku. W tym modelu ŚC wyznaczony przez producenta modelu był prawidłowy. Po oblocie i następnych czterech lotach nie musiałem go korygować. Również poprzedni model Super Air (OS GGT 10) w ten sam sposób wyważyłem model. Jednak po zmianie silnika na NGH 9 Pro ze względu na układ zapłonowy konieczne było dodanie na "ogon" 10 g ołowiu.
 11. Majówka udana choć "przekropna" Polataliśmy, zwróćcie uwagę na odstępy między samochodami Zgodne z aktualnymi wytycznymi na majówkę. Grupa lataczy też nieliczna, raptem trzy osoby.
 12. My lataliśmy, dużą grupą ... aż trzy osoby.
 13. Błażej pokaż ten ściągacz i przeróbkę.
 14. Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z rcjapan. Zamówienie zostało złożone 13 kwietnia a 15 kwietnia pojawiło się w trakingu Nagoyanaka Aichi posting/collection i tkwi tam do tej pory, a przesyłka jest już u mnie Fedex doliczył pobranie 30 pln. Nie jest tak źle, jedynie przesyłka z 31 marca dalej tkwi "pośrodku" trakingu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.