Jump to content

ahaweto

Modelarz
 • Content Count

  2,200
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

ahaweto last won the day on January 19

ahaweto had the most liked content!

Community Reputation

176 Excellent

About ahaweto

 • Birthday 12/24/1959

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jastrowie
 • Zainteresowania
  modelarstwo
 • Imię
  Adam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Długa budowa ale jaki wspaniały model.
 2. Gratuluje !!! Słychać w mikrofonie że dmuchało ostro.
 3. Koledzy piszą często o "obolałej ręce" tej po wkłuciu. Miałem taki przypadek. W szkole podstawowej prowadzano nas co jakiś czas na różne szczepienia, starsi pamiętają. Po jednym z pierwszych takim szczepieniu ( niestety nie pamiętam na co) na naszej ulicy graliśmy ostro w palanta. Ja jestem leworęczny i w tę rękę dostałem zastrzyk. Gra się przeciągnęła. Na drugi dzień ze zdumieniem zobaczyłem że cała moja klasa narzeka na bolącą rękę a ja demonstrowałem że mnie nic nie boli. Potem kilka razy stosowałem tę metodę (nie zawsze z palantem ) i nigdy ręka mnie nie bolała. Nawet w wojsku jak przeciw czemuś nas szczepiono. Może tu chodzi o to żeby umożliwić szczepionce poprzez intensywny ruch czy też ćwiczenia kończyny, łatwiejsze "rozejście " się jej po naszym ciele. Chyba że szczepionka przeciw covid inaczej działa na nasz organizm. Niestety nie miałem jeszcze okazji tego sprawdzić.
 4. Pogoda na oblot modelu była troszkę za mocno wietrzna ale polataliśmy. Extra Tomka (opis w poście wyżej) po wczorajszym oblocie, dzisiaj w powietrzu zachowywała się się tak jak przystało na rasowego akrobata. Zobaczymy czy jutro da się polatać. Edyt: Niestety nie dane nam było polatać . Na zdjęciu 4. 04. 21 Śmigus Dyngus, drugi dzień świąt godz. 15.30. Całkowita zmiana pogody.
 5. ahaweto

  ŻYCZENIA

  Koledzy, Wesołych Świąt ! Spędzonych w gronie najbliższych. Na świąteczne latanie chyba się nie zanosi. Choć pogoda nie raz potrafiła nas mile zaskoczyć. I tego nam wszystkim życzę.
 6. U mnie w kwestii lotniska... całkowity zastój . Katar żony okazał się "pozytywny" i siedemnaście dni kwarantanny. Po katarze już dawno nie ma śladu a kwarantanna został i jeszcze trwa ale nie ma tego złego... Przygotowałem drugi model na ten sezon Extra 300S f-my Black Horse, silnik NGH 17 benzyna. Model udało się wyważyć samym wyposażeniem. Czy ŚC jest zgodny z tym co podaje firma pokaże oblot. Silnik po 2h pracy na stanowisku, już w modelu. Chodzi jak "zegarek". A po kwarantannie ruszam na lotnisko. Przezimowało bardzo dobrze ale trzeba odświeżyć nawierzchnie.
 7. Irek może lepszym wyjściem będzie zakup nowej tokarki. https://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-warsztatowe/tokarki-do-drewna-metalu/tokarka-do-metalu-ttd-ml550w125-550-w-blank-and-hagen,p572580,l871.html# Jest to identyczna maszyna jak mój Tytan 520 i nawet w tej samej cenie. Mam ją od niedawna i jestem bardzo zadowolony. Zgadzam się z Mariuszem ale podjęcie decyzji zależy od Ciebie.
 8. Artur, pokaż te przewody od wtrysków. Gdzie je zakupiłeś ?
 9. Siwa wrona podchodzi do lądowania Kapitalne ujęcia !
 10. Pierwszą drobną robótkę już wykonałem. Przetoczyłem bolec od lampy która oświetla stanowisko. Muszę dokupić kieł obrotowy z przedłużonym "czubkiem". Jest potrzebny do toczenia małych średnic z podparciem. https://allegro.pl/oferta/kiel-tokarski-obrotowy-3-lozyskowy-dlugi-mk2-10130854545
 11. Świetny przyrząd i bardzo dokładny. Łoża są rzeczywiście utwardzane. Odwiedziłem kol. Romana a powód był taki że na moją prośbę kolega Roman zgodził się wykonać dwudzielne nakrętki potrzebne do skasowania luzu w sankach poprzecznych i narzędziowych. Nakrętki Roman wykonał z własnego materiału i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu rozliczyliśmy się bezgotówkowo w ramach solidarności modelarskiej Tokarka z tematu wymaga drobnych poprawek tak aby spełniała dobrze swoje zadania. Producent w sankach montuje pojedynczą nakrętkę która jest wykonana w jakieś tolerancji i przy kręceniu korbką w lewo i prawo wyczuwa się ten luz. Jest on szczególnie niekorzystny przy toczeniu czół i przecinaniu materiału. Nakrętki zostały bardzo precyzyjnie wykonane. Nie mogłem wytrzymać i dzisiaj rano zmontowałem wszystko do "kupy" , mam banan na twarzy ! Jest OK ! Na zdjęciu na pierwszym planie oryginalna nakrętka. Roman ją przeciął tak na wszelki wypadek gdyby nowa dorobiona nakrętka nie chciała pełnić swojej roli. Ściskając to przecięcie śrubami (otwory pod śruby zostały też wykonane i nagwintowane) likwidujemy luz. Wszystko oczywiście w pewnych granicach bo bardzo łatwo złamać tę część w miejscu przecięcia. Nowa nakrętka jest dwuczęściowa i to ograniczenie nie występuje. Widoczne na zdjęciach kanały smarne oraz dodatkowe kalamitki również zostały wykonane przez Romana. Producent maszyny uważa je pewnie za niepotrzebne. Żeby zmontować sanki poprzeczne konieczne było podpiłowanie jednej krawędzi podstawy od środka. Gotowe. Nakrętka w sankach narzędziowych. Roman ma nieduży ale bardzo profesjonalnie wyposażony warsztacik. Takiego wyposażenia może z pewnością pozazdrościć niejeden rzemieślnik wykonujący usługi. I tak przechadzając się po ogrodzie z Romanem moją uwagę przyciągnęła "sławojka". W pierwszej chwili myślałem że budowniczy tego przybytku nie miał kątownika ani miary. Trochę to przypominało domek hobbita Nic bardziej mylnego. Okazało się że to było zamierzone. Z zewnątrz bardzo ładnie wykończone z dbałością o szczegóły a w środku najwyższy standard, łącznie z ciepłą wodą. Bardzo zdziwiła mnie "klamka" u drzwi. Właściwie trudno to nazwać "klamką" chyba bardziej pasuje nazwa uchwyt. I jeszcze kącik wypoczynkowo- rekreacyjny. Piękny rozbudowany grill, piec chlebowy. wędzarnia a z tyłu piwniczka na wino w jednym i konstrukcja wiaty, na pierwszy rzut oka drewniane. Nic bardziej mylnego Jest to pięknie wymodelowany i wykończony... beton! Widoczne meble są już drewniane W miarę prac na tokarce będę uzupełniał wyposażenie.
 12. OOO!!! Paweł oblot będzie u nas ? Byłoby nam miło gościć ciebie z nowym Wicherkiem.
 13. Ho Ho ! u was to już wiosna. A my jeszcze na lotnisko dojechać nie możemy
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.