Skocz do zawartości

Samolot z drukarki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam robię obecniesamolot i potrzebuje pomocy bo nie jestem pewien czy wszystko jest okej. Jest to górnopłat którego chce wydrukować na drukarce 3d ma 50 cm rozpiętości skrzydeł. Podzespoły chce użyć te:

https://allegro.pl/oferta/mc6c-2-4g-s-fhss-6ch-tryb-2-nadajnik-z-11952294982

https://m.pl.aliexpress.com/item/4000325522835.html?spm=a2g0n.shopcart.0.0.18fb452cwqxgVn&mp=1&gatewayAdapt=gloPc2polMsite

https://m.pl.aliexpress.com/item/1005002973104855.html?spm=a2g0n.detail.1000014.6.385a4e9bSdDsUd&gps-id=platformRecommendH5&scm=1007.18499.280016.0&scm_id=1007.18499.280016.0&scm-url=1007.18499.280016.0&pvid=a6920416-ad97-4c30-b8b3-a7a0a2fa1551&_t=gps-id:platformRecommendH5,scm-url:1007.18499.280016.0,pvid:a6920416-ad97-4c30-b8b3-a7a0a2fa1551,tpp_buckets:668%232846%238116%232002&pdp_npi=2%40dis!PLN!18.99!0.05!!!!!%40211b58eb16524462503392730e6c5e!!rec

Baterii jeszcze nie znalazłem. I napiszcie czy coś zmienić czy poprawić ale proszę nie piszcie że te podzespoły są złe ale za to tu jest taki fajny za 350 zł bo ja nie mam więcej ledwo mi styka na to i jeśli zna ktoś coś dobrego ale tańszego to wtedy będę wdzięczny jak mi napisze. Drukuje to w szkole więc nie place za to.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

unknown-1.png

unknown-4.png

unknown-3.png

unknown-2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak dla mnie to ten silnik i śmigło trochę za wielkie na ten model. Nie wiem jak wyjdzie z masą po wydruku. To maleñstwo może być nerwowe w lataniu na początek. Spoko. Zbuduj. Zawzze to jakieś doświadczenie. O nadajniku się nie wypowiem. Nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dla tego silnika min 2s lepiej 3s ale to masa dodatkowa. Pzastanawiam się czy ten samolot wogole bedzie latał. Szukaj 2s 1000mah lub 3s 800- 1000mah (lepiej) do twgo silnika. Zobacz jak to wyjdzie z masą.

Możliwe, że skończysz z samolotem i osprzetem nie do pary. Ale spoko. Samolot mozesz zbudowac inny z pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa 2 gramowe to jednak za mało. 

Po co dwa kółka na ogonie? Tyłek im lżejszy tym lepiej.

Śmigło inne. Znaczy jakie? Tu można zejść w dół max do 8 cali. To i tak duża szufla do takiego modelu.

Najpierw wydrukuj model, zważ i wtedy można szukać... a przy okazji oszczędzaj i zbieraj kasiorkę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nJerzy_R napisał:

Śmigło inne. Znaczy jakie?

Też drukowane

 

7 minut temu, nJerzy_R napisał:

przy okazji oszczędzaj i zbieraj kasiorkę 

To nie taka w proste

7 minut temu, nJerzy_R napisał:

Serwa 2 gramowe to jednak za mało

Czemu?

 

Dorobiłem system sterowania ogonem.

16524683594826333791856108116926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip.

 

Zastanawiam sie jakby Ci to powiedzieć, aby Twoja psychika to wytrzymała...

 

Zacznijmy od tego, że mam nadzieje że to będzie Twoj pierwszy, ale nie ostatni drukowany model.

 

Po drugie komponenty z czapy. Sensowne wyposazenie micro do wykorzystania z serwami 2g to koszt ok 500zl. Nie stać Cie to nie idz w tą stronę. 

 

Czyli punkt 3. Najtansze wyposażenie to najbardziej popularne wyposazenie.Serwa 9g za 15- 20zl/szt w sumie3 szt. Do tego naped 2212 1400kv esc 20A i ze smiglem 8x4. Taki zestaw jest może tani ale żeby sensownie latal to drukowany model musi miec minimum 800mm a najlepiej 1000mm rozpiętości przy mibinalnym rozmiarze kadluba. Inaczej powstanie drukowana cegłówka która wykona 2 sekundowy lot z Twojej ręki prosto w glebę. 

 

Zobacz model A firmy Eclipson. Tam jest nawet rozpisane zalecane wyposażenie. 

 

Na razie tyle. A reszta w zależności jak przyjmiesz tą brutalną prawdę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, japim napisał:

minimum 800mm a najlepiej 1000mm rozpiętości

Chciałem taki zrobić tylko że w szkole drukarka jest 30x30 więc i tak ma drukowane osobno skrzydła a niechce robić żeby jedno składało się z dwóch części

Z serwami jest taki problem ze 9g nie dość że mocno podnoszą masę to jeszcze nie zmieszczą się z tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filip Neder napisał:

Chciałem taki zrobić tylko że w szkole drukarka jest 30x30 więc i tak ma drukowane osobno skrzydła a niechce robić żeby jedno składało się z dwóch części

Z serwami jest taki problem ze 9g nie dość że mocno podnoszą masę to jeszcze nie zmieszczą się z tyłu.

 

 Z takimi ograniczeniami, które sam sobie nakładasz z braku doświadczenia jesteś na prostej drodze do porażki. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip.

 

Zaczynając od początku. Modele drukowane sa ciężkie i wymagają duzo doswiadczenia w pilotowaniu. Nie mówiąc o tym że przy projektowaniu samolotu istotne są takie rzeczy jak aerodynamika, zagadnienia wytrzymałościowe czy poprawne wyważenie samolotu aby był sterowalny. Umieszczenie takich micro serw w ogonie jest może wygodne ale stoi w sprzeczności z wymaganiami poprawnego zaprojektowania samolotu.

 

To co przedstawiasz pokazuje dobitnie że nie posiadasz doswiadczenia ani w projektowaniu, ani lataniu modelami RC.

 

Czemu nie zaczniesz prawilnie? Czyli radio i  symulator lotu, model z pianki który można naprawić w 10 minut? Model drukowany naprawia się poprzez wydrukowanie nowego od poczatku...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, japim napisał:

To co przedstawiasz pokazuje dobitnie że nie posiadasz doswiadczenia ani w projektowaniu, ani lataniu modelami RC.

Zgadza się oprócz dronem nie latalem niczym innym. 

 

7 minut temu, japim napisał:

Czemu nie zaczniesz prawilnie? Czyli radio i  symulator lotu, model z pianki który można naprawić w 10 minut?

Bo mnie nie stać na to jak patrzyłem to najtańsze modele zaczynają się od 450 zł 

Maksymalnie mogę zrobić żeby miał 70 cm rozpiętości skrzydeł więcej nie dam rady żeby nie osłabić ich za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtanszy model z pianki to jakies 150zl z EPP. Wyposażenie i tu i tu kosztuje tyle samo. Niestety modele RC to nie jest tanie hobby. Tylko bogatego stać na to aby kupować tanio - bo jak kupi źle to kupi drugi raz. Skoro sam piszesz że Cie nie stać to musisz uzbroić sie w cierpliwość i dozbierać.

 

A z takich ciekawostek to miejsce klejenia w modelach drukowanych jest mocniejsze od samego wydruku... Ha!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.