Jump to content

Artur Lis

Modelarz
 • Content Count

  194
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Rzeszów
 • Zainteresowania
  Modelarstwo
 • Imię
  Artur

Recent Profile Visitors

824 profile views
 1. Błędnie odczytujesz , tkaninę szklaną na całej powierzchni skrzydła . Tkanina jest tam gdzie musi być ! a nie na całej powierzchni . W miejscu pochwy bagnetu , w gniazdach serw i na krawędzi spływu . Załączam taki na szybko, szkic gdzie jest ta tkanina pod fornirem . Proszę o wyrozumiałość za rysunek to tak na szybko gdzie jest TK tkanina szklana
 2. Ogólnie to odradzałbym, CI malowania to caponem . Bardzo cienko jest przeszlifowany fornir , rowingi prześwitują a to woła o pomst-wę Lakier a zarazem jego opary będą działać agresywnie na rdzeń styropianowy . Rozważyłbym oklejenie folią .
 3. A jak tam z Epidianem 5 pamiętacie ! Ja używam go cały czas przy wklejaniu różnych wręg itp i ma wytrzymałość zbliżona do Distalu . Mieszany w takiej proporcji , oczywiście podam dla przykładu Epidian5- 7gr Utwardzacz "PAC" - 3gram jest to bardzo sztywna spoina . Jeżeli chcemy mieć trochę elastyczną konsystencję po utwardzeniu dodajemy więcej utwardzacza PAC . Zmniejszamy ilość epidianu do dwóch połówek z utwardzaczem . Cenowo wychodzi lepiej i starcza na długo.
 4. Artur Lis

  Żelkot

  to wygląda, na odparzanie farby bazowej . Na jakim żelkocie pracujesz , poliestrowy czy epoksydowy ? Poliestrowy jest na styrenie , który tak odparza farbę bazową .
 5. Koledze Marcinowi , chodzi o taką gumę https://archiwum.allegro.pl/oferta/guma-modelarska-6mm-hol-i7216926989.html
 6. Do sprzedania , tkanina szklana 103g/ m2 bardzo gęsto tkana. Wątek 20 , osnowa 20 Jest przez to, bardzo mocna . Cena za 1m2 = 8 zł Minimalna sprzedaż 10 M2
 7. Witam, Do sprzedania model z depronu do złożenia. rozpiętość: 840 mm długość: 900 mm Cena 150zł do leciutkiej negocjacji
 8. Witam Do sprzedania , nowy materiał . COREMAT XM 2 MM SZER. 100 CM Cena za 1m2 15 zł (do uzgodnienia ) , cena sklepowa 32zł , u mnie masz za pół ceny . Gdyby Ktoś był zainteresowany, kupnem większej ilości, proszę na PW .
 9. Witam Jak w temacie, dam za free .
 10. Witam , Jak w temacie cała ta paka na zdjęciu cena 50zł Fornir ma grubość 0,5mm
 11. Do sprzedania , tkanina szklana 103g/ m2 bardzo gęsto tkana. Wątek 20 , osnowa 20 Jest przez to, bardzo mocna . Cena za 1m2 = 10zł
 12. Witam Do sprzedania , COREMAT XM 2 MM SZER. 100 CM cena za 1m2 1 zł (do uzgodnienia ) Gdyby Ktoś był zainteresowany, kupnem większej ilości, proszę na PW .
 13. Witam Do sprzedania ,Tkanina węglowa techniczna , biaxialna 150 -200g/m2 w odcinkach takich jak na foto , cena umowna regulaminowa giełdy 1zł Odcinek na ogłoszeniu jest długi na 3,5 M , szeroki 10cm- 15cm Gdyby Ktoś był zainteresowany, kupnem większej ilości, proszę na PW .
 14. Sprzedam kadłub , szybowca z laminatu dł 127cm. Profil nasadowy 240mm z rodziny HQ Składa się z dwóch połówek przedniej i tylnej Cena, 150zł z wysyłką !
 15. Paweł bardzo proszę , odpowiadam W skład czujnika próżni wchodzi zasilacz 12V który go zasila , mały przekaźnik 12 V ze stykami roboczymi na 220V 8A dodatkowo są pozłacane do których jest podłączony agregat . Czujnika podciśnienia kosztował 100zł , ale gdyby się uszkodził kupiłbym znów taki sam jestem mega zadowolony . Jest czuły na każdy spadek podciśnienia w ustawionej histerezie . Wakumetr dałem tylko dodatkowo , od czasu do czasu robię próby szczelności całego układu , wypompowuje powietrze na całą noc. Sprawdzam na drugi dzień ile uszło , przed planowaną robotą zazwyczaj służy do oklejania rdzeni styro fornirem topolowym . Kapitalną rolę odgrywa zbiornik wyrównawczy gdy spada ciśnienie na worku on wyrównuje , dzięki temu czujnik nie załącza się co po chwilę . Zauważyłem ze co godzinę, się załącza czujnik . Jako worków używam ,rękawa foliowego .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.